Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 355525 razy)

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 09, 2011, 19:24:29 »
Witam. Panowie która z fundacji zajmuje się szczególnie fundowaniem Nomexów itp ?

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 09, 2011, 19:44:56 »
Nie ma takiej fundacji. Pisz do firm działających najczęściej w twojej okolicy. Pisz wszedzie gdzie tylko można, trzeba próbować lecz nie nakręcał bym się o pozytywny wynik.

Ja obecnie zastanawiam się nad pozyskaniem funduszy na zakup łodzi RIB GRAND SILVERLINE 550 (60 000) / 650 (110 000) z silnikiem 150 KM. Oczywiście chodzi o część pieniędzy od firm oraz jakiś fundacji, ZOSP, KG PSP, Ochrona Srodowiska również. Zbliża się 130 lecie naszej jednostki lecz nowego bądź w ostateczności używanego auta nie udało się wynegocjować i prędko się nie uda ( urząd stoi na przeszkodzie) to staramy się o łódź jakąś konkretną.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 10, 2011, 06:40:00 »
Cytuj
Witam. Panowie która z fundacji zajmuje się szczególnie fundowaniem Nomexów itp ?
Nie ma takiej?..
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2011, 06:56:11 wysłana przez Charlie »
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 10, 2011, 20:45:25 »
Tak jak ci juz koledzy piszą wyżej-sponsorzy/mozna cos dostac ewentualnie z dotacji ZOW ZOSP  :mellow:
P.S. muszę się pochwalic-dzisiaj otrzymałem decyzję od fundacji sw.Krzysztofa,że dla mojej jednostki została przyznana deska ortopedyczna -piszcie,warto   :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2011, 20:52:42 wysłana przez Lacky »
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 10, 2011, 20:48:10 »
to po co dublujesz posty?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 12, 2011, 12:57:45 »
wczoraj dzwoniłem do św. Krzysztofa, również przyznali nam deskę ortopedyczną. Podobno kurierem idą już jakieś papiery i deska powinna być w krótkim czasie.

BWRD- przyznano nam cały zestaw (torba, deska i szyny) - przekazanie ma nastąpić na początku II połowy roku.

KRUS - przyznana Torba PSP-R1 - przekazanie ma nastąpić jeszcze w tym półroczu..

Tak więc Panowie piszcie bo warto.. ;)

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 12, 2011, 13:39:25 »
Cytuj
BWRD- przyznano nam cały zestaw (torba, deska i szyny) - przekazanie ma nastąpić na początku II połowy roku.

A możesz powiedzieć kiedy składałeś pismo i kiedy dali Ci odpowiedź że dostaniesz prezent?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 12, 2011, 13:43:00 »
wysłałem pismo 2010.11.19, odpowiedz była jakoś po tygodniu. Wczoraj naczelnik dzwonił aby się dowiedzieć dokładniejszego terminu, to właśnie powiedzieli że początek II połowy roku :)

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 12, 2011, 14:00:14 »
To ja wysłałem pismo ok połowy stycznia 2011 r. Odpowiedź była na drugi dzień, że mają pismo i że będą robić zakupy gdzieś na jesień ale że nam dadzą na 100% to już nie powiedzieli. pozostaje czekać i mieć nadzieję  ^_^

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 13, 2011, 19:21:34 »
Kurczę, ja wysłałem około 10.12.2010 i zero odzewu :/ muszę jutro zadzwonić i się zapytać co i jak  :straz:


edit: byłem proszony na PW o zamieszczenie informacji jaką otrzymam odpowiedź z BWRD a więc pan powiedział mi, że jeżeli będzie możliwe przekazanie nam sprzętu to dopiero w drugiej połowie tego roku i wtedy ewntualnie będą się z nami kontaktowali. Czyli nie pozostaje nic innego jak czekanie ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 22:31:53 wysłana przez kamcio »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 17, 2011, 08:04:46 »
Wczoraj dostałem deskę ortopedyczną z zestawem szyn kramera z "Fundacji Św.Krzysztofa"we Wrocławiu a 2 tyg temu poszło pismo.
Czekam na następne odpowiedzi a było ich trochę :)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 17, 2011, 09:58:54 »
Do nas też wczoraj deka przyszła  :fiuu:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 20, 2011, 09:26:44 »
Następny pomysł to zakup nowego auta, jakieś pomysły?
Jakie fundusze-bo trzeba odświeżać temat :)

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 20, 2011, 09:55:14 »
Nowe czy używane?
RPO na Twoje województwo, pożyczka od ekologów(WFOŚ), gmina, ZOSPRP+KSRG, PZU i załatwianie kasy na własną rękę od sponsorów, ale to już tylko raczej jako mały dodatek do zakupów. Wszystko na tym forum jest opisane raczej, a części i tak się musisz dowiedzieć w odpowiednich urzędach.
Sami w jednostce się zastanawiamy nad zakupem i źródłami dofinansowania.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 20, 2011, 09:59:29 »
Musi auto być nowe.
Będę szukał rozeznania ale gmina nie może nic dać....

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 20, 2011, 10:10:27 »
Skoro gmina nie może nic dać to zostaje RPO, tylko tam wkład własny jakiś musisz mieć na pewno, nie potrafię Ci odpowiedzieć ile % itp. Idź do gminy, do urzędu marszałkowskiego województwa, popytaj i tam powinni Ci wyjaśnić. Jeśli macie wkład własny to sprawa jest łatwiejsza, jeśli nie, to pisz np do PZU i może coś sypną. Wiem że jest dostajesz kasę z RPO to nie możesz/nie masz szans już dostać dofinansowania od ekologów.
No i musisz się podpiąć pod program, czyli najczęściej są to argumenty ochrony środowiska itp, chyba że w Twoim województwie wymieniają samochody w ramach RPO.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 20, 2011, 10:45:36 »
15% wkładu własnego przy RPO, więc jakieś 90tys przy zakupie GBA.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 20, 2011, 10:58:39 »
a nie wiesz czy przy używanych samochodach też to działa?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 20, 2011, 12:04:09 »
To akurat określane jest przez każde województwo w dokumentach dotyczących kwalifikowalności wydatków, ale w cześci województw znajduje się taki zapis:
Cytuj
4.   Wydatki na zakup używanego sprzętu mogą być kwalifikowalne pod warunkiem że:
a)   Beneficjent  dostarczy oświadczenie (wydane przez sprzedającego) określające pochodzenie sprzętu (zawierające m. in. datę i miejsce zakupu, nazwę i adres zakupującego) oraz stwierdzające, iż w okresie ostatnich 7 lat sprzęt ten nie został zakupiony ze środków pomocy krajowej lub wspólnotowej,
b)   cena zakupionego sprzętu używanego nie może przekraczać jego wartości rynkowej i musi być niższa niż koszt podobnego, nowego sprzętu,
c)   sprzęt musi odpowiadać określonym normom i standardom oraz posiadać odpowiednie właściwości techniczne umożliwiające realizację projektu.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 01, 2011, 10:24:06 »

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 08, 2011, 15:58:21 »
Fundacja św. krzysztofa na ten rok wyczerpała już pieniądze, tak powiedział mi człowiek z którym rozmawiałem przez tel dzwoniąc do nich. Pisaliśmy do nich o dofinansowanie ciężkiego zestawu hydraulicznego i lipa. Sprzętu w postaci desek, R1 itp już też chyba nie rozdają.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 11, 2011, 14:09:10 »
Kolejny sukces w pozyskiwaniu  ^_^
dziś odebraliśmy pilarkę do drewna Husqarna od nadleśnictwa.
Mamy już zapewniony Aparat oddechowy Auer od Posła, za około trzy tygodnie odbiór  ^_^ . Czekam jeszcze na rozpatrzenie wniosków trzech sponsorów, więc może jeszcze jakiś sprzęt uda się pozyskac ^_^

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 16, 2011, 13:43:53 »
Ja mam natomiast takie pytanie. Czy jednostka może starać się o dofinansowanie zakupu jednego samochodu w ramach RPO? Sama napisać projekt na jedno auto?

Odnośnie wypowiedzi kolegi powyżej to takie pytanko mam. Poseł sfinansował wam sam, jego partia, czy też on załatwił kasę po prostu?

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 16, 2011, 14:18:01 »
Z tego co wiem to tak, ale zależy z jakiego województwa jesteś i czy mają odpowiedni program dla Ciebie. Popytaj w gminie i urzędzie marszałkowskim.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 16, 2011, 21:13:00 »
Partie polityczne nie mogą finansowac instytucji oraz innych np.stowarzyszen,fundacji- taką odp. dostałem od jednej z partii :rofl:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."