Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351939 razy)

Offline Yogis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:47:05 »
rozumie że wystarczy tylko pismo, takie podanie podpisane przez naczelnika ze wszystkimi pieczątkami
nic więcej
opisać krótko co się robiło w tym roku i na jakich powodziach było (znaczy się gdzie)
i o jaki sprzęt prosimy

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:54:17 »
rozumie że wystarczy tylko pismo, takie podanie podpisane przez naczelnika ze wszystkimi pieczątkami
nic więcej
opisać krótko co się robiło w tym roku i na jakich powodziach było (znaczy się gdzie)
i o jaki sprzęt prosimy

Temat sprzętu z WOŚP-u jest poruszany także w tym wątku:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,15550.msg159475/topicseen.html#msg159475

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 30, 2010, 14:25:15 »
jezeli chodzi o ten sprzet to sa to tylko agregaty i pompy?? czy jeszcze cos innego

Offline BestiaZSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 30, 2010, 14:27:25 »
na zlocie gościu  mówił  że  dostaną od WOŚP tą maszyne  do workow   z piaskiem

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 30, 2010, 16:10:26 »
WOŚP pisma przyjmuje do 31.08.2010r. czyli do jutra;) decyduje data stempla pocztowego. Biegusiem na poczte:)
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:10:20 »
jezeli chodzi o ten sprzet to sa to tylko agregaty i pompy?? czy jeszcze cos innego

Jest wyraźnie napisane, że macie składać pisma z zapotrzebowaniem - a na podstawie zapotrzebowania zrobi się odpowiednie zakupy.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:12:54 »
wiadomo cos co z tym sprzetem z WOSP??  -_-

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 03, 2010, 16:31:44 »
A czy ktoś się może orientuje jak to jest z pzu?(bądź innym ubezpieczycielem) wiem że mają obowiązek oddać 10%na sprzęt, z tym że nie wiem na jakiej zasadzie wybierają jednostkę?pisze się do nich wniosek?do jakiego oddziału?
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 03, 2010, 16:36:45 »
Wnioski o dotacje z firm ubezpieczeniowych realizuje się za pośrednictwem ZW ZOSP RP, ale można starać się o mniejsze dotacje z oddziałów regionalnych. pzdr

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 04, 2010, 17:52:09 »
Wnioski o dotacje z firm ubezpieczeniowych realizuje się za pośrednictwem ZW ZOSP RP, ale można starać się o mniejsze dotacje z oddziałów regionalnych. pzdr
Czyli mam napisać wniosek do Związku żeby w naszym imieniu wysłali prośbę do ubezpieczyciela?czy napisać do ubezpieczyciela i związek to przekaże?prosił bym o szczegóły ponieważ jesteśmy nową jednostko działamy od 3lat(tzn reaktywowana po wielu latach, ale zarząd jest nowy,ze średnia wieku 20lat więc nie wiemy nic co wiąże się z prawem.)z góry dzięki
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 04, 2010, 18:43:32 »
Piszesz wniosek (gotowy druk na stronie ZW) o dotację do sprzętu . http://www.wroclaw.zosprp.pl/prtl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=103&Itemid=126

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 09, 2010, 13:39:36 »
co sadzicie o wyborze jednostek przez WOSP ktore dostana sprzet?? dla mnie to dziwna sprawa bo w moich rejonach praktycznie co roku rzeka wylewa i zadnej jednostki z mojego rejonu nie widze, mialo byc tak ze sprzet bedzie dla tych co byla powodz  w tym roku i moze jeszcze kiedys byc a dali tylko tym co byla...



Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 09, 2010, 15:55:06 »
Według mnie to akurat ma sens w tym roku z tą akcją że tylko tam gdzie była powódź. Kasy i tak nie było zbyt dużo a najważniejsze to odbudować to co zostało zniszczone. A przeciwdziałaniu powodzi powinien zająć się rząd lecz niestety nic w tym kierunku się nie dzieje. Kolejne akcje WOŚP mogłyby być przeznaczone dla innych rejonów lecz tegoroczna akcja jest dobrze przeprowadzona.

Pozdrawiam  :straz:

Offline GRYNIU

  • Dobry strażak to żywy strażak
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 10, 2010, 17:19:36 »
Witajcie. Orientujecie się jak jest w przypadku zakładówek? U nas w jednostce zakładowej potrzebna jest wymiana GBA. Niestety na zarząd spółki nie ma co liczyć. brak kasy. Czy istnieje możliwość wsparcia przez RPO albo inny program UE. Czy jest ktoś z ZSP /ZSR kto może pomóc? Gdzie się udać/zgłosić o pomoc. Dzięki za merytoryczną dyskusje. pozdrawiam  :straz:
Strażakiem się jest, a nie bywa

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 16, 2010, 10:23:00 »
Witam. Czy wie ktoś może czy jakaś fundacja funduje uzbrojenie osobiste strażaka? Mój sprzęt jest bardzo zużyty a zarząd oczywiście nie ma pieniędzy na nowy. Naczelnik powiedział że jeśli załatwie sobie sponsora to on oczywiście wszystko podpisze.(woj. Opolskie) co prawda dostali na ten cel pieniądze z gminy ale dla wszystkich nie starczyło a że ja najmłodszy jestem to oczywiście ja nie dostałem, a to że mam dwa razy więcej wyjazdów w roku niż ci "starzy wyjadacze" to już nie było brane pod uwagę
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 16, 2010, 15:28:18 »
napisz do jakis lokalnych firm w stylu bank,jakis sklep......  :fiuu:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline hawkeye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 22, 2010, 19:23:25 »
wysilam sie wlasnie zeby napisac pisemko do pzu o dofinansowanie do kogo zwrocic sie z prosba? troche glupio napisac "szanowne pzu" :) jezeli ktos pisal do tej konkretnie firmy - powiedzcie prosze do kogo zwracaliscie sie w pismie - jakiegos kierownika lokalnego punktu, moze na szczeblu powiatowym czy wojewodzkim? prosze o info do kogo Wy zwracaliscie sie z prosba :) z gory dziekuje :)

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 22, 2010, 19:53:47 »
Poczytaj ten wątek dokładnie zanim zadasz pytanie... Nie piszesz osobiście takiego wniosku tylko przez związek... On później zwraca się do ubezpieczyciela
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 22, 2010, 21:26:59 »
Wnioski o dotacje z firm ubezpieczeniowych realizuje się za pośrednictwem ZW ZOSP RP, ale można starać się o mniejsze dotacje z oddziałów regionalnych. pzdr

Jak już i wcześniej wspomniałem, pisząc o mniejszą kasę zwracasz się do oddziału regionalnego, a tam już mają gotowe druki o wsparcie/dotacje.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 25, 2010, 11:50:07 »
Znowu koledzy się muszę pochwalic, udało mi się pozyskac torbę PSP R-1 i deskę z fundacji BWRD z Gdańska zestaw warty około 7,5 tys  ^_^ ^_^,pozatym pisaliśmy na początku roku do Banku Spółdzielczego w którym posiadamy rachunek bankowy no i udało się pozyskac 1000 zł  ^_^ .W tamtym roku otrzymaliśmy od nadleśnictwa pilarkę STIHL wartą około 2 tyś zł. Moje zdanie na ten temat, pisac pisac i jeszcze raz pisac w końcu się opłaci:)

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 25, 2010, 12:20:44 »
My też pisaliśmy do BWRD  i zadzwonili że nie mają funduszy.
Więc albo masz wtyki albo nie wiem co
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 12:39:58 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 25, 2010, 12:38:27 »
Również dostaliśmy pilarki do drewna...z tym że używane... I tak zajechane, jedną nasz mechanik naprawił, ale druga na złom, ew na części... Więc z tym różnie bywa
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 25, 2010, 12:42:04 »
właśnie chodzi o to kolego że sam w OSP wyszedłem z taką inicjatywą a poparcia brak.Od nadleśnictwa dostaliśmy bo w ubiegłym roku było dośc dużo akcji na terenach leśnych a od BWRD to po prostu mieliśmy szczęście

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 25, 2010, 13:22:22 »
Temat przeczytałem, cały  :mellow:
Ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, skąd wziąść pieniądze na ciężką hydraulikę, są to duże pieniądze i jednostki nie stać, ktoś wcześniej mówił że pieniądze dostał od starostwa, ZOSP RP, są jeszcze jakieś inne źródła z których można by skorzystać? Oprócz wspomnianych tutaj fundacji, chyba że one też to sponsorują? Dostał już ktoś taki bajer za pośrednictwem jakiejś organizacji?


Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 25, 2010, 13:31:59 »
Jeśli są to duże pieniądze to spróbujcie do pzu... Z tym że musisz zrobić to za pośrednictwem związku...
Mówisz duże pieniądze? Przecież nie musi być to nowa hydraulika? Poczytaj ogłoszenia na tym forum... Zdaje się że gdzieś widziałem hydraulikę za 7tys.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU