Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 355548 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:57:16 »
Dzwoniłem jakiś czas temu w sprawie AED - temat tymczasowo nieaktualny, próbować za 2-3 miesiące.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:57:56 »
zdaje sie ze WOPS prowadzi jedynie akcji przyznawiania AED z 1% podatku

Niekoniecznie, wg informacji na stronie WOŚP
Cytuj
W roku 2009, w grudniu, w ramach akcji „1 procent podatku” na konto Fundacji wpłynęły
4 473 931,18 zł.

Dzięki tym środkom Fundacja WOŚP zakupiła 25 samochodów osobowych oraz potrzebny sprzęt medyczny taki jak ssaki, inhalatory, koncentratory tlenu, asy story kaszlu, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry oraz łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi. Zakupy te z pewnością podniosą standard opieki paliatywnej we wszystkich polskich hospicjach dziecięcych.

Próbować zawsze warto. Najwyżej nie odpiszą albo odpiszą negatywnie. Lepsze to niż potem żałować, że się nie spróbowało.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:02:43 »
Dokładnie, tak jak napisał Łukasz - trzeba kombinować, walić w okna i drzwi wszystkich możliwych fundacji. Sami nie otworzą, trzeba zapukać. Szczególnie w tym okresie - akcje 1%, do tego początek roku.

Zresztą - polecam przeczytać wszystkie strony tego wątku, które potwierdzają to. I nie ma się co nastawiać na to, że każda fundacja odpowie pozytywnie, że w ogóle odpowie. Trzeba próbować!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Płomyk

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 20, 2010, 14:35:02 »
A czy znacie jakieś fundacje z woj. wlkp lub jakieś instytucje do których można się zwrócić????

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 20, 2010, 17:53:36 »
sheldon trzeba tak walić w okna i drzwi aby nie zostać wyrzuconym :) my zbieraliśmy na samochód pukaliśmy i grzecznie informowaliśmy ze zbieramy na samochód i czy by Pan/Pani czegoś nie dorzucił, samochód już jest ale i potrzeby są, obecnie wciąż ślemy wnioski z zapytaniami vel. prośbami o wsparcie, ja osobiście ciesze się gdy ktoś napisze wprost ze nie ma pieniędzy bądź nie wesprze jednostki z takich czy innych powodów, bo czekanie na odezw w nieskończoność męczy.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 25, 2010, 21:56:57 »
Widzę, że sporo czasu już nikt sie tutaj nie odzywa.Jak u was w tym roku wygląda zakup sprzętu z kasy pozyskanej z jakis organizacji,może pojawiły się jakieś nowe do których warto by się zwrócić o pomoc w dofinnasowywaniu sprzętu dla jednostek? :mellow:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 25, 2010, 22:28:51 »
U nas psp załatwiła z unii pieniądze na sprzęt dla OSP. Dokładnie 1mln zł. Zostało to podzielone na wszystkie gminy w powiecie i wyszło około 80 tys. Za te pieniądze każda gminna jednostka będzie miała na stanie pełen zestaw narzędzi hydraulicznych ;)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 27, 2010, 11:24:59 »
Wiatajcie :) ja pisałem miesiąc temu do : Bezpieczni w Ruchu Drogowym,Oddziałów Regionalnych KRUS do dzisiaj bez odpowiedzi... Napisałem też do WORD we Wrocławiu i mi napisali że niestety nie mogą pomóc bo ich paragrafy i przepisy prawne na to nie pozwalają :) Pozdrawiam  :rofl:

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 29, 2010, 12:38:06 »
Witam.Ja jakieś 8 miesięcy temu napisałem do nadleśnictwa na którego terenie działamy i kazali odezwać się pod koniec roku wiec w listopadzie poszło następne pisemko no i zadzwonili że przyznali nam pilarkę do drewna Husqarna wartą około 2 tyś złotych  -_- ,tak więc otworzyłem oczy starym wyjadaczą z OSP którzy twierdzili że nie warto jest się starać

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 29, 2010, 17:00:10 »
Ja jakoś w styczniu pisałem do KRUSu o przyznanie torby ratowniczej PSP R-1. Odpowiedzieli telefonicznie, że wniosek rozpatrzony pozytywnie i żeby czekać na telefon kiedy będzie już można odebrać...kwiecień idzie więc myślę, że sobie o nas przypomną :mellow:
998 C.R.E.W.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 29, 2010, 23:38:25 »
Ja w tym roku mam już odpowiedź z nadleśnictwa, nadleśniczy powiedział że w przyszłym miesiącu dostaniemy dwa tysiące na węże więc, jest ok tego sprzętu nigdy nie za wiele;p w tym momencie zabieram się za wniosek do komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o sprzęt dla mdp, piłki, hełmy a nóż widelec coś z tego wyjdzie, może uda się odtworzyć mdp bo poprzednie zarządy zniszczyły młodzieżówkę, a jak wiadomo aby zachęcić dzieciaki trzeba mieć czym;p
So Others May Live

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 14, 2010, 17:04:21 »
Witam. Możecie mi podać linki do wszystkich fundacji do jakich można wysyłać wnioski i jak powinien wyglądać taki wniosek ?
Do kogo jeszcze można pisać o dotacje ?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 14, 2010, 20:19:44 »
No jasne! Po co się męczyć i przeglądać 10 stron wiadomości jak ktoś może to zrobić za Ciebie i napisać w jednym poście.
Wniosek także za Ciebie napiszemy, przecież wiemy dokładnie czym dysponujesz jakie zdarzenia obsługujesz i czego potrzebujesz!

Trochę przyzwoitości proszę....

PS: ten kolor wiadomości oznacza, że piszę jako moderator - potraktuj to jako oficjalne upomnienie


Offline Banan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 15, 2010, 17:34:28 »
Witam druhów :D tak z ciekawości jak długo czekaliście na odpowiedź z KRUSu albo Nadleśnictwa?? ja wysłałem już chwilę temu podania i póki co cichosza.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 15, 2010, 17:49:04 »
Z KRUSU do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi a pismo poszło dwa lata temu. Nadleśnictwo również dwa lata temu zadzwoniło po miesiącu od wysłania pisemka w tym roku jeszcze nic a leci już drugi miesiąc. Niema na to reguły chodź niby odpowiedzi powinny przychodzić w przeciągu 30 dni to zawsze musisz wziąć poślizg czasowy albo nastawić się, że już wcale nie odpiszą i próbować jeszcze raz za jakiś czas.

Offline Mateusz_strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:10:35 »
do KRUSU można też zadzwonić i dowiedzieć się czy to pismo jest jeszcze u nich i czy będzie w ogóle rozpatrzone. :kwit:

Offline Banan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 16, 2010, 16:07:49 »
ok. dzięki koledzy. trzeba próbować :) pozdrawiam

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 17, 2010, 18:27:04 »
hej koledzy, po baaardzo dlugim czasie ponownie tutaj jestem. długo by się rozwodzić dlaczego tak długo mnie nie było ale to nie czas i miejsce --najważniejsze że wróciłem. miło było odpalić forum i zobaczyć że jednym z najaktualniejszych tutaj tematów jest temat który założyłem.

Mam nadzieję, że teraz będę z wami na codzien tutaj i znowu będę mógł dyskutować i wymienać się poglądami z fanatykami pomocy innym;)
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 22, 2010, 22:13:47 »
W kwesti krusu pisałem pisemko do oddziału regionalnego w styczniu i kilka dni temu dzwoniłem i dowiedziałem sie że jestesmy zapisani na przekazanie R-1 na następny rok   :komp: Warto pisać.Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 23, 2010, 00:50:15 »
Witam koledzy,  sporo piszecie odnośnie KRUS-u, wiec i ja dodam że warto bo torbe PSP R-1 otrzymaliśmy stosunkowo szybko po tym jak okazaliśmy swoje zainteresowanie w ów urzędzie..

Z tego co także zaobserwowałem to sporo pomocy można otrzymać od nadleśnictwa, moja jednostka  jest dokładnie pomiędzy terenami największych lasów Warmii i Mazur a miastem Olsztyn..wiec i ja postaram się jak najszybciej wysłać zapytaniem odnośnie pomocy z ich strony.

P.S Takie moje małe pytanie, nie będę perfidnie pisał dajcie linki czy wzory itd ale czy w takim piśmie dawaliście podpisy Prezesa,naczelnika itd czy jako ,,zwykli" druhowie prosiliście o wsparcie dla jednostki. Aktualnie jestemy na etapie wymiany starego GLM na GBA i sprzętu nigdy za wiele.. pzdr

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:28:15 »
marcin oczywiście w dobrym tonie byłoby gdyby złożyl podpis w imieniu członków prezes lub też naczelnik jednostki. bo jakby nie patrzeć jest to oficjalny dokument a jedną z cech dokumrntu jest właśnie podpis autora:).
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 23, 2010, 14:50:25 »
Ja na końcu kazdego pisma daje takie coś:
W imieniu strażaków-ratowników
i pieczątka wraz z podpisem prezesa OSP
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 23, 2010, 23:35:15 »
Witam, przeczytałem właśnie 10 stron tego wątku i jedno pytanie nasunęło mi się na myśl. Jeżeli nie jesteśmy zarejestrowani w KRS jako OPP to możemy się ubiegać o dofinansowanie krusu, wordu itp.?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 24, 2010, 17:15:35 »
OPP to przede wszystkim i chyba tylko do 1% z podatku jest potrzebne. Oczywiście jeśli chce się samemu walczyć, bo nawet bez OPP można za pośrednictwem ZOSP RP się ubiegać


KRUS na pewno nie zwracał w naszym przypadku na to uwagi, do WORDu nie startowaliśmy ale myślę, że też ich to nie obchodzi.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 24, 2010, 17:27:10 »
Póki co
jakis czas temu KRUS  OSP-R1
WORD deska

niedawno
Lesnictwo - 700zł
Znajoma szkoła - używany zestaw komputerowy do remizy

http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info