Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 82121 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 18, 2007, 23:32:29 »
Witam!
Faktycznie dziwne - co najmniej? U mnie w woj. zdecydowana większość SK już pracuje od.. co najmniej sierpnia 24/72 i wszystkim to jakoś teraz bardzo pasi. Problem tkwi jak mniemam w czym, gdzie indziej  :wacko:
Pozdr.
Ps.Powodzenia
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 19, 2007, 13:54:27 »
Dlatego jak wcześniej pisałem powinno się ujednolićić system ale to już sparawa dla związków , nas jest zbyt mało.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 21, 2007, 21:04:23 »
Witam
Nie wiem jak jest w całym podlaskim ale w Białymstoku sprawa rozstrzygnęła się szybko, fakt że byliśmy jednomyślni i pomógł nam związek ale pracujemy 24.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 23, 2007, 11:19:48 »
Wojewódzki w Kielcach podjął decyzję - jest za utrzymaniem systemu służby na PSK(MSK) i WSKR - 12 godzinnego .Dziękujemy Panie komendancie,że jest Pan za ludźmi pełniącymi na tych stanowiskach służbę. Serdecznie pozdrawiamy.

PS. Zmiana rządu to pewnie zmiana komendantów. Ciekawe kogo nam ,,los'' teraz nada na stanowisko KW. Komendantem się bywa .................... 
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 25, 2007, 09:38:03 »
Z moich informacji w woj. małopolskim od 1 listopada zmiana systemu 12/24/48 na 24/48 oby nastała normalność ^_^

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 25, 2007, 09:41:22 »
To widzę że wszędzie wracają do normalności tylko w świętokrzyskim jaśnie Pan J.... wymyśla swoje interpretacje prawa. Mam nadzieje że już niedługo :mellow:

Offline mikołaj98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 25, 2007, 10:13:25 »
Widać niektóre KW nie chcą współpracować KG. Wystarczy odrobina dobrej woli komendantów i słuchanie ludu...
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 12:36:23 wysłana przez mikołaj98 »

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 25, 2007, 18:50:08 »
Oby to była ostania decyzja jasnie na rządzacego świetokrzyskim. Ale przynajmniej na odejście powinien pokazać gest i obalic
12-stki.

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 26, 2007, 08:35:56 »
W łódzkim jak na razie też trwają 12 -  stki. Niby obiecują coś od stycznia, ale na razie nie jest to nic klarownego. 

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 26, 2007, 11:47:02 »
W pomorskim też narazie bez zmnian Pan KW uchyla się od czerwca jak może aby tylko nie dać 12-stek kilkukrotne rozmowy ze związkami  nic nie dały ostatnio, zobowiązał się na wydanie odpowiedzi na styczeń nowego roku, w sumie to sie dziwię bo przecież jak pracuje pracownik którego trzyma sie w ciągłej niepewności, pozatym i tak nas wszysy biją po kieszeni jak tylko można szkodliwego nie mamy, koszty dojazdu do pracy 2 razy większe odpowiedzialność coraz większa, nie ma kiedy wziąść urlopu, że o zaległych nadgodzinach nie wspomnę na koniec pozdrawiam wszystkich LUDZIE TRZYMAJMY SIE RAZEM W JEDNOŚĆI SIŁA W POJEDYNKĘ NIC NIE WYWALCZYMY

Offline tomek P

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 30, 2007, 09:56:35 »
A jak sprawa wygląda w mazowieckiem - czy  panujący nam "KW" da się przekonać od stycznia?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 30, 2007, 21:36:55 »
Serdeczne współczucie dla służących w systemie 12 godzinnym, żeby powiało trochę inną myślą niż tylko pesymistyczna to muszę powiedzieć, że ostatnio komendant zaproponował osadzie SK wybór systemu służby i o dziwo jedną z propozycji było przejście na system 24/7

Przeszło to najśmielsze oczekiwania w końcu może nam się zakręcić w głowie, że ktoś zechciał u nas w komendzie nas wysłuchać i iść większości na rękę - proste jaki system wybierze większość w takim pracujecie :).

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 19, 2007, 10:10:09 »
Czy słyszeliście coś o zmianie systemu na MSK/PSK od początku roku w całym kraju.Ponoć ma być system 24/72 .jeżeli ktoś ma jakieś informacje niech poda.
Pozdrawiam

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 19, 2007, 18:13:32 »
W łódzkim podobno ma być system 24/48. Od nowego roku. Jeszcze to nic nie oficjalnego. Jak nie zobaczę na piśmie to nie uwierzę.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 19, 2007, 20:32:36 »
Czy słyszeliście coś o zmianie systemu na MSK/PSK od początku roku w całym kraju.Ponoć ma być system 24/72 .jeżeli ktoś ma jakieś informacje niech poda.
Pozdrawiam
Już na podstawie pewnego czasu - jw.... najbardziej <dobry> system służb.na SK  :wub:
Pozdr.
Ps. Nie tylko moje jakieś odosobnione zdanie nt. -_-
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 19, 2007, 20:37:14 »
A o czym ja trąbię od pewnego czasu na tym forum? Że system 24/72 jest najlepszym systemem pracy zarówno dla podziału jak i SK. To tylko zbieram za to joby na PW.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 19, 2007, 21:25:06 »
A o czym ja trąbię od pewnego czasu na tym forum? Że system 24/72 jest najlepszym systemem pracy zarówno dla podziału jak i SK. To tylko zbieram za to joby na PW.

myślę, że niepotrzebnie. W tym całym grafikowym bałaganie trochę by to uporządkowało służbę. System 24/72 wykluczył by wiele anomalii. Sam czasami się zastanawiam dlaczego KW czy KG tak się przed tym bronią. W większych jednostkach jest możliwy do wprowadzenia i wyklucza wiele problemów, podobnie na PSK
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 20, 2007, 00:10:55 »
Ale wracając do pytania kamo001 , czy ktoś słyszał jakieś konkrety na temat zmiany systemu na PSK od nowego rroku bo to że każdy (prawie) dyżurny chce odejść od 12-ek to juz wiemy tylko prosimy o konkrety może ktoś coś wie z KG PSP co planują?

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 20, 2007, 15:00:37 »
Cytuj
A o czym ja trąbię od pewnego czasu na tym forum? Że system 24/72 jest najlepszym systemem pracy zarówno dla podziału jak i SK. To tylko zbieram za to joby na PW

niestety nie masz racji. system 24/72 niesie za sobą różnego rodzaju konsekwencje.
załużmy, że teraz jest nas 11 na pb na kazdej zmianie 33 dzielone na 4 daje 3 zmiany po 8 jedna 7.
 w tym 2 zawsze na wolnym czyli? tak ja teraz tylko gorzej dla tych co studiują, mają jakieś hobby

reasumując żaden system na pb nie bedzie "dobry" jeżeli nie zwiększy się stanu etatów
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 20, 2007, 15:21:16 »
krótkie pytanie (wbrew regulaminowi forum :) ) : "dlaczego gorzej?"

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 20, 2007, 18:35:14 »
Parafrazując pewne powiedzenie: " Jak ci praca w hobby ^_^ szkodzi, zamień pracę - o co chodzi?".
Jakież to "hobby" rujnuje system 24/72? A nie masz wrażenia, że obecnie jest 6 zmian?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 20, 2007, 19:20:09 »
@sam_go - hobby biwaka jest chyba "manie" dwa razy w miesiącu pięciodniowego wolnego :) . I o to tu chodzi...
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 19:25:47 wysłana przez mario68 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 20, 2007, 19:20:23 »
Witam!
Proszę nie <zbaczajmy> z tematu na PB  -_-
Tu jest m.in. wątek odnośnie:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7256.0.html
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 21, 2007, 00:49:45 »
Witam!
Proszę nie <zbaczajmy> z tematu na PB  -_-
Tu jest m.in. wątek odnośnie:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7256.0.html
Pozdr.

niebądź samolubny, z niczego nie zbaczamy i WY i MY pracujemy w systemie zmianowym. 80-90% z WAS wyszło z PB, a teraz TY chcesz mieć lepiej i nie patrząc na kolegów. Oj nieładnie. Porządek by się przydał nie tylko na PSK.
Pozdrawiam

Dop. moderat. Staram się właśnie o porządek... w tematach!  -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 20:58:04 wysłana przez Ajax »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 21, 2007, 10:49:57 »
Cytuj
@sam_go - hobby biwaka jest chyba "manie" dwa razy w miesiącu pięciodniowego wolnego  . I o to tu chodzi...

jeżeli chciałeś mnie obrazić to zrobiłeś coś przeciwnego hehe

osobiście jestem za systemem 12/24 ,12/48 i tyle.
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.