Autor Wątek: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?  (Przeczytany 22660 razy)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« dnia: Czerwiec 14, 2007, 21:56:54 »
Jaki jest w waszych jednostach rekord wyjazdu do akcji?. Bo dzisiaj zapikał mi pager zerwałem sie i pojechałem do OSP, nie skończyła wyć pierwsza syrena i zobaczyłem trochę kurzu za samochodem, okazało się że motocykliście jadącemu trasą szybkiego ruchu zapalił sie motocykl. ^_^ Przeważnie wyjazd u nas nie przekracza trzeciej syreny, staramy sie jak najszybciej wyjechac, ale dzisiaj to przesada była. -_- Czekam na relacje.;p
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2007, 22:15:20 »
Różnie z tymi wyjazdami jest ale generalnie nie dłużej niż 5 minut od uruchomienia syreny. Zaniim skonczy wyc 3 sygnal ,mam pełną obsadę na GCBA, ubranie się zajmuje parę sekund i szpula:).  Myślę, że prócz Rządu nie mamy się czego wstydzić:)
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:07:31 »
A my wyjeżdżamy zanim pager zapyka ^_^

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:27:44 »
u mnie w OSP wyjeżdżamy po ok3-4minutkach pełna obsada na gba od momentu uruchomienia syreny, rekord to dwie minutki :wacko: 

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:07:10 »
Zazwyczaj rekord pada jak się jest w remizie :D lub jak się wraca z innego zdarzenia i cię wołają na następne :P
Czasem to różnie bywa ale tak ok.4-5 min. Zdarza się szybszy wyjazd oraz wolniejszy, ale staramy się jak najszybciej wyjechać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2007, 14:14:05 »
Jakoś mierzycie sobie te czasy wyjazdów?
Mi nigdy nie przyszło do głowy żeby sprawdzać, bo czasu nie było.
Myślę, ze najlepsze dane mają na SKR/CPR, bo tam w SWD wszystko to jest... chociaż  dane czasem nie są wiarygodne.
Kiedyś mieliśmy w SWD czas wyjazdu 80 minut! Najprawdopodobniej dyspozytor czegoś tam nie kliknął albo co bardziej prawdopodobne dowódca niedokładnie zgłosił wyjazd, a że było to w czasie silnych wiatrów i było niezłe zamieszanie to jakoś to zostało przeoczone i tak zostało w programie. Dopiero zgłoszenie zakończenia działań zostało odnotowane a w tym programie jest prawdopodobnie tak, że jak się zgłasza powrót to automatycznie się zapisał wyjazd. 

U nas myślę, że czasy są dłuższe niż wymagane 5 minut - mamy GBA 9 osobowe więc trochę to trwa zanim się załoga pozbiera a głupio by było zostawiać chłopaków którzy się przebierają i jechać w niepełnym składzie.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2007, 16:05:30 »
U mnie około 1,5 minuty - jednoosobowy Żuczek, bo kierowca mieszka sąsiednią posesję od remizy. Otwiera garaż i jazda. Reszta załogi jadąca Oplem około 3 - 4 minut w dzień, do 10 minut w nocy... niestety...

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2007, 21:47:31 »
Za dnia zazwyczaj pierwszy samochod wyjezdza po 3  minutach, a w nocy zazwyczaj po 5. Czasem trwa to krocej, czasem dluzej. Rekord to 28 sekund  ^_^

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2007, 08:19:36 »
U nas bywa różnie i jest to uzależnione od pory roku, pory dnia i kilku innych czynników. Z reguły czas nie przekracza kilku minut, myślę że ok. 3-4 min. W letnią noc czas reakcji również jest stosunkowo szybki. Często wyjeżdżamy za nim syrena skończy wyć.
W zimę niestety jest troszeczkę gorzej, myślę, że czas zwiększa sie ok. 2 min więcej, niż latem. 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2007, 10:04:27 »
2-3-4 minuty i dwa GCBA zostawiają za sobą jedynie kupę kurzu - hehe ;-) Rekord? jak zaczęła wyć syrena - wyjazd z garażu - uroki prac gospodarczych i nasłuch.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline artur21213

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Chłapowo
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2007, 13:18:53 »
W naszej jednostce zazwyczaj po 2 sygnale już nie ma wozu.
Rekord to jeszcze przed zawyciem syreny-akurat było zebranie zarządu.  -_-

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2007, 22:43:34 »
ladne wasze osp maja czasy u nas sredni czas w dzien to 4 min a w nocy nawet 12 ale ogolnie ten czas zalezy od zdarzenia do jakiego wyjezdzamy bo np do przewalonego drzewa nie pedzimy na polamanie nog -_-

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2007, 22:50:26 »
3-4 minuty i dwa zastępy wyjeżdżają. Często GBA wyjeżdża po 2 minutach, ale są to przypadki gdy większość (lub cała) obsady/a jest w remizie, w mojej OSP jest to bardzo częsta sytuacja :)
Mieścimy się spokojnie w 5 minutach. W nocy w ciągu 5 minut wyjedzie pierwszy zastęp, drugi chwilę po nim.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2007, 18:26:04 »
U nas to od 2 min może nieraz nawet od 1,5 min do 5 min wyjeżdża pierwszy zastęp. drugi po kilku minutach.

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2007, 20:52:06 »
W mojej jednostce czas wyjazdu zazwyczaj kształtuje się w okolicach 5 minut od uruchomienia syreny. Często jednak wyjeżdżamy zanim skończy wyć

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2007, 10:51:28 »
My mieścimy się w granicach trzech minut.

Offline engine 35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2007, 12:12:23 »
2-3 minuty gdyz do remizy wszyscy maja jakies ok 300m -_-. Ale ogólnie to zalezy do jakiego zdarzenia jest wyjazd jak jest wypadek albo cos groznego to były sytuacje ze ubierałem sie w wozie podczas jazdy :rolleyes: -_- -_-
"Gdy obowiązek wezwie mnie
tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił"

sikor

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:46:56 »
u nas jest tak ze syrena przestanie wyc i strazacy sie zbieraja przebieraja i jazda

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:57:58 »
Sikor to chyba u wszystkich tak jest,,,:D. U niektórych dodatkowo rozsyłane są sms`y lub sygnały na pager`y:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:07:08 »
 :mellow: u mnie pięć minutek to standard w nocy troszkę gorzej ale 15 min jeszcze nie przekroczyliśmy. Rekord to minutka podczas prac gospodarczych. Z resztą  w remizie mamy kafejkę internetową wiec za dnia zawsze dwie trzy osoby tam sobie siedzą.   :wacko:

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:33:53 »
W OSP do której  należę wyjazd 2 zastępów (GCBA i SLRR ) zazwyczaj następuje kiedy syrena przestaje wyć czyli jakieś 3 - 4 minut. Szybkość tą min. zawdzięczamy pegerom których mamy w chwili obecnej 12, oraz temu że większość strażaków mieszka blisko remizy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2007, 23:54:01 wysłana przez strazakRob »
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:44:20 »
dzisiaj syrena nieprzestała wyć a ja już wyjazd GBA z pełna obsadą zgłosiłem do PSK :wacko:  syrena w naszym przypadku chodzi przez 3 minuty a potem automat sam ją wyłącza pozdro :mellow:

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:49:00 »
 Jesteśy OSP, więc różne bywa. Przewaznie po włączeniu syreny, kiedy kończy się pierwszy sygnał (wycie) i zaczyna 2, to jest już obsada na 1 wóz. W tym czasie dobiegają i dojeżdżają inni i może jechć kolejny, zanim syrena kończy cykl 2-3 sygnałów. Nocą zawsze jest trochę lepiej - wszyscy zjawiamy się szybciej - wszak mieszkamy niedaleko, a na noc zjawiamy się w domu. W dzień - jak to w dzień - ten w pracy, tamten wyjechał, inny u dziewczyny... Generalnie - od zadysponowania do wyjazdu pierwszej jednostki nie mija 5 minut.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 05, 2007, 17:04:26 »
Witam!
Uważam realnie, że czas wyjazdu od przyjęcia zgłoszenia tel. przez Dh. lub wł. syreny selekt. w granicach 3-5 min. w dzień, lub 5-10 w nocy jest jak najbardziej ok.  :wub:
Takie są realia i nic ich zbytnio nie zmieni! Oby tylko tak nadal>>>  -_-
Nieraz jest kłopot z dodzwonieniem się i alarmowaniem OSP spoza KSRG, ale to też różnie, w zależności od  jednostki. :rolleyes:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:33:40 »
a gdzie wasi strazacy sie ubieraja w wozie czy natomiast gdzies na korytarzu? bo u nas raczej po za wozem a to tez opuznia