Autor Wątek: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?  (Przeczytany 22662 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 01, 2008, 13:47:56 »
U mnie syrena od 8 lat jest nie stosowana , więc wam nie powiem po którym sygnale. ^_^

Jednostka wyjeżdża zgodnie z przepisami KSRG w czasie do 5 min.  -_-

Pozdrawiam  :zamknij:

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2008, 18:06:09 »
No my mamy czasy potwierdzone przez kontrole z PSP więc można to udowodnić.
I nie jest tak jak pisze @kaziu109. Syrena załączana jest selektywnie, w ciągu minuty jesteśmy w samochodzie, garaż otwarty, wyjazd. Ubieramy się (choć wielu się to nie podoba) w samochodzie przez co czas wyjazdu skraca się znacznie.
Więc potwierdzam, że takie czasy są jak najbardziej możliwe. W naszej gminie 3 jednostki wyjeżdżają grubo poniżej 3 minut.

Pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2008, 19:14:30 »
Ubieramy się (choć wielu się to nie podoba) w samochodzie przez co czas wyjazdu skraca się znacznie.
Nie jesteś sam! :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 01, 2008, 20:20:16 »
owszem nasz czas mierzony przez psp to 2;10 sek. ale byliśmy przebrani w remizie i to były ćwiczenia
a realnie.......

. Syrena załączana jest selektywnie, w ciągu minuty jesteśmy w samochodzie, garaż otwarty, wyjazd. Ubieramy się (choć wielu się to nie podoba) w samochodzie przez co czas wyjazdu skraca się znacznie

pedros powiedz mi szczerze która PSP WYJERZDZA DO AKCJI W CIĄGU MINUTY a co dopiero osp................ niegniewaj się że tak pisze ale taka jest prawda
p.s. pedros jak daleko masz do remizy???

MichuSAA

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2008, 20:46:09 »
Kaziu Co do PSP to większośc wyjeżdża w ciągu minuty. Ale jeśli chodzi o OSP to wątpie.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2008, 21:15:36 »
miłem taką sytuacjie z rzycia wziętą jesteśmy na szkoleniu w psp, sobota cisza spokuj ........i nagle alarm pożar mieszkania cała zmiana schodzi {dosłownie }po schodach na doł do psk aby dowiedzieć się co się dzieje i teraz okazuje się że odrazu trzeba wysłać 2 rzuty gorąca rozmowa kto czym ma jechać kto ma zostać na zabezpieczeniu ewentualnie kto za chwile pojedzie drabiną .....................

i to trwa ok 5min po rozmowie do garażu i wyjazd całość od zaalarmowania do wyjazdu ok 8-9 min,my jak tam siedzieliśmy ogarneliśmy się śmiechem od nas wymagają a oni....................

i co wy otym myślicie???

as10

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2008, 21:21:48 »
@kaziu109

Myślę, że coś przeoczyłeś, albo jakieś bzdury wypisujesz bo na PB w PSP każda osoba jest przypisana do odpowiedniego wozu na każdy kolejny dzień swojej służby.
I jest niemożliwością, aby dopiero przy alarmie zastanawiali się kto na jakim wozie ma jechać.

A na domiar wszystkiego każda PSP musi wyjechać w ciągu 1 minuty.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2008, 21:43:19 »
Po drugim czy trzecim sygnale.... zależy kto jak ma ustawione. U jednych sygnał trwa pół minuty u innych minute.
Po ostatniej kontroli w raporcie wpisano nam 3,20 min chociaż było szybciej bo akurat cała ekipa była w remizie z powodu remontu.
No ale tak wpisali i nikt tego nie neguje.

Staramy się nie zwracać uwagi na czas bo chyba nie to jest najważniejsze.  Nikt podczas wyjazdu się tym nie zajmuje, nie stoi ze stoperem i nie mierzy. Wiadomo, czasem liczą się sekundy, ale warto by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Nie jest sztuką biec i rzucać się jeden przez drugiego, żeby tylko wyjechać jak najszybciej. Lepiej wyjechać po 10 minutach i zrobić to bezpiecznie, niż po minucie i z dwoma połamanymi ratownikami... do plamy oleju.

MichuSAA

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2008, 21:44:14 »
Może akurat tego nia byli nie zgadani? Nie no nie wiem jak to jest w PSP z tym kto czym itp.
Ale mało prawdopodobne by tak długo wyjeżdżali.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 01, 2008, 22:03:47 »
mało prawdopodobne ale jednak możliwe
1 zastęp to 3 osoby 2 to 6 osob na zmianie jest 8 osob na 6 samochodów bojowych
i ty zależy od sytuacji jaka jest i jakie auta mają jechac

w sytuacji przedstawionej nie byłem sam bylo nas ok.20 chłopa takrze nie zmyśliłem tego ale psp się i tak nie przyzna.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 01, 2008, 22:05:34 »
witam koledzy chodź nie jestem zawodowcem z tego co wiem zgodnie z rozkazem każdy jest przypisany na dany samochód podczas "apelu" zmian służby i kolega kaziu jakieś pierdoły wypisuje że cała zmiana wchodzi do pomieszczenia dyspozytorskiego i tam się dogadują co i jak... :rofl: w większości JRG są dzwony i przez głośniczki leci info kto co i do czego ewentualnie dowódca schodzi do PSK w celu uzyskania bliższych info na temat zgłoszenia i do minutki sekcje są gotowe do wyjazdu... 

as10

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 01, 2008, 22:37:46 »
Dokładnie jest tak jak mówisz, a w jednostkach dodatkowo prócz głośników są jeszcze lampy z numerami wozów i w zależności od dyspozycji taki nr się wyświetla. Każdy wie czy ma wyjazd czy nie.
A do PSK to może co najwyżej d-ca zmiany wejść - o ile jednostka jest w tym samym budynku co PSK/MSK. Normalnie d-ca idzie na PA i tam dowiaduje sie wszystkiego, a resztę już przez radio w czasie jazdy do akcji.

A ty kaziu109 jak nie wiesz dokładnie jak to odbywa się w PSP to lepiej w ogóle się nie odzywaj bo takich bzdur to jeszcze nie słyszałem.
Jak masz problem to potuptaj sobie na JRG najbliższą i popytaj jak to wygląda dokładnie. Bo zawsze każdy strażak na apelu tudzież na przekazaniu zmiany dowiaduje się gdzie siedzi i od razu tam sobie chłopaki kładą swoje hełmy i inne osobiste rzeczy potrzebne do wyjazdu. Ile lat pracuję tyle lat tak było i nie znam żadnej jednostki PSP, która by tak nie miała.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 01, 2008, 22:46:11 »
W JRG pod którą należy moja jednostka OSP jest tak że każdy jest przydzielony do swojego samochodu i tylko dowódca zmiany idzie na PSK bierze mapkę i wyjazd
Xyz

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 01, 2008, 23:27:20 »
No dobra chłopaki to powiedzcie co z tymi samochodami dla  których niema obsady ???

Znam wiele JRG gdzie jest 6-8 samochodów w sumie z 20-25 miejscami załogi , a na zmianie 6 strażaków w tym 2 kierowców . I co klonują ich do tego apelu i rozkazu  :szalony:

I jak dowódca od rana obsadzi GBA i GCBA to już SLRT czy SD 30 czy np. SH 18 itd nie wyjedzie choć będzie potrzebny bo załoga siedzi na GCBA,  które nie jest akurat potrzebne .

Trochę realizmu, nie wiem czy w Polsce jest JRG które ma obsadzone wszystkie wozy i w nich wszystkie miejsca .

Pozdrawiam  :zamknij:

as10

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 01, 2008, 23:46:51 »
Generalnie GCBA, SD czy jakiś inny jeszcze będący na jednostce jest obsadzany alternatywnie. Tzn, że jeśli jest tak jak mówi MIKO i np GCBA nie musi wyjeżdżać to ludziska z tego wozu wiedzą, którzy mają SD.
Wiadomo braki w ludziach - potrzeby ogromne. Ale jakoś trzeba sobie radzić i nigdy nie było tak jak pie....... kazio109.
Owszem nigdy nie są obsadzone wszystkie wozy, ale do tego to trzeba by było nie 8 osób na zmianie, ale co najmniej 20.  ^_^ Chyba nie dożyjemy takich czasów, żeby tyle ludków było na zmianie.
Co dziennie obsadzane są podstawowe dwa wozy, a w razie "w" SD i inne też mają obsadę z GCBA.

I nie pytajcie co jeśli potrzebne będzie GCBA i SD bo w takich sytuacjach wiadomo - inne JRG jeszcze są.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 01, 2008, 23:51:39 »
Inne JRG? A co w sytuacji, kiedy jest tylko jedna JRG i - uwaga, 7 strażaków na zmianie! OSP to podstawa, dyżury domowe także. Gdy trzeba na miejsce SD przyjeżdża nawet dowódca JRG :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 01, 2008, 23:56:43 »
tak to jest życie że na zmianach są braki... pamiętam przypadek że SD przyjechał zastępca Komendanta powiatowego i :kask: z głowy mu nie spadł. Lecz nie umie sobie wyobrazić sytuacji opisanej przez kazia że przez 10min kłócili się kto ma jakim wozem jechać...

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 02, 2008, 06:59:28 »
Nie no Kaziu przesadził ja jeszcze też takich szopek nie widziałem a i Miko coś tu namieszał jeśli w danej jednostce jest obsada np 6 osób a np 4 podstawowe wozy np 2* GBA , GCBA I SLRt  to jest podział ze jesteś na 2 wozy rozdzielony i w razie wyjazdu jedziesz tym i tym w zależnosci od tego co z PSK powiedzą np zastęp 1 wypadek drogowy wyjazd SLRt a przy dużych akcjach to i widziałem jak zastępca komendanta powiatowego na SH18 zaginał

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 02, 2008, 13:47:09 »
słuchajcie może 8-9 minut to fakt przesadziłem ale 5 to napewno.
w momencie kiedy był ten wyjazd siedszieliśmy na szkoleniu apratów odo jakieś 20 chlopa na zmianie psp było 6 strażaków,alarm wyświetliły się dwie cyfry 1,2 czyli 2 zastępy pali się jakieś 15 km.od jrg zgłoszenie było takie że pali się na poddaszu 2 piętrowego budynku jeden zastęp gba 3 ludzi załogi 2 zastęp gba 3 ludzi załogi i co dalej okazuje się że potrzebna jest drabina kierowcy siedzą w 1 i 2 zastępie kto ma jechać drabiną [następna jrg oddalona o 25km]więcej ludzi nie ma niewspomne o tym że ktoś musi zostać na zabezpieczeniu miasta.
takie były realia to nie są fakty wyssane z palca bo nienawidze jak ktoś kłamie bo to jest bez sensu


może pozostawmy ten temat bo i tak każdy ma inne zdanie każda jrg jest inna a moja  :huh: bez komentaża

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 02, 2008, 17:19:17 »
Cytuj
ktoś musi zostać na zabezpieczeniu miasta
a OSP?

u nas jak GBA i GCBA z JRG (i czasem jeszcze jakaś beczka z OSP KSRG) jadą na jakąś grubszą akcję, na przykład do sąsiedniego powiatu to na zabezpieczenie do JRG, w której z obsadą zostaje tylko GLBA, zostają wzywane OSP w sile odpowiadającej powstałym ubytkom - najczęściej jeden, rzadziej dwa zastępy.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 02, 2008, 21:03:53 »
Wyjazd OSP w czasie do 5 minut jest bardzo dobrym rezultatem. Nie ma co się licytować , bo bywa różnie - nawet najlepszym może coś skomplikować wyjazd.
Nie ma tez co się licytować kto wyjeżdża szybciej - JRG czy OSP. Logicznym jest że zazwyczaj szybciej wyjeżdża JRG z oczywistych przyczyn. Jednak znam i takie przypadki że szybszym bywa OSP.
Ale tak naprawdę czy to ma jakieś znaczenie ? Czasem faktycznie lepiej się zastanowić minute czy dwie i jechać w takim składzie jaki będzie niezbędny.

A w prawie rekordów czasowym powiem tyle ze znam przypadki osiągania czasów ujemnych :) W momencie alarmowania jednostki okazała się że ich samochód jest już w drodze...
Niestety nie otrzymali za to pochwały , a wręcz przeciwnie - parę cierpkich słów.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 02, 2008, 22:51:44 »
Cytuj
ktoś musi zostać na zabezpieczeniu miasta
a OSP?

u nas jak GBA i GCBA z JRG (i czasem jeszcze jakaś beczka z OSP KSRG) jadą na jakąś grubszą akcję, na przykład do sąsiedniego powiatu to na zabezpieczenie do JRG, w której z obsadą zostaje tylko GLBA, zostają wzywane OSP w sile odpowiadającej powstałym ubytkom - najczęściej jeden, rzadziej dwa zastępy.

chyba coś kolego pomyliłeś. Nigdy dwa auta PSP szczególnie gasnicze nie wyjadą poza powiat. Jedyny przypadek to jakieś specjalne auta typu SH, SD, cysterny itp.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 03, 2008, 16:49:41 »
@ oliwier - tak, oczywiście ty wiesz lepiej niż ja, jak to wygląda u mnie. PSP z mojego miasta ma z sąsiednimi KP umowę o współdziałaniu na konkretnych obszarach i jeśli ma tam miejsce jakieś zdarzenie jest dysponowana sekcja od nas. działa to zarówno podczas wypadków jak i podczas pożarów - w takich sytuacjach (choć też nie zawsze) są wzywane OSP na zabezpieczenie miasta.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 04, 2008, 09:05:28 »
Sory mój błąd. Poprostu nie spotkałem się z takimi procedurami na swoim terenie i dlatego wydawało mi sie to dziwne.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 04, 2008, 18:01:24 »
TO ja mam takie pytanie,jak jest OSP wzywane na zabezpieczenia miasta,to wtedy sekcja która przyjeżdża z OSP jest na zabezpieczeniu miasta i to Ci druhowie wyjadą do pożaru?
Xyz