Autor Wątek: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!  (Przeczytany 10233 razy)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Wyobraźcie sobie,na stanowisku pewnej komórki w K.... zmienił się "szefuncio',dorwał się do stanowiska młody P.kpt. i chcąc przypodobać się Komendantowi czyt.zrobić oszczędności,zaczyna mieszać w papierach nie mając ku temu podstaw prawnych.Sparzył się na jednym doświadczonym strażaku,któremu nie obce jest KPA,na to zaatakował drugiego,młodszego niższego stopniem,funkcją,itd.I cóż,na chwilę obecną jest poparzony jak cholera!!!Wiem ,że nasze ukochane Państwo zaczyna powoli przypominać "Państwo Policyjne" ale żeby inwigilować strażaków,wysyłać za nimi patrole,które mają za zadanie sprawdzić gdzież to w/w pomieszkują to już chyba zakrawa na  doniesienie do sądu lub prokuratury :huh:  :huh:.I jeszcze jedno "patrole " przeprowadzają wywiad środowiskowy!!!!!!!!!!!!!!!! Pytam ku... jakim prawem????? Czy nasi włodarze już całkiem Z PSP zrobili sobie prywatny folwark????? Oby się nie zdziwili bo we folwarku znajdują się takie rogate dusze,które mogą ich wziąć na rogi i wy...... za burtę ^_^  ^_^  ^_^ Pozdrawiam i namawiam jesli coś takiego lub podobnego spotyka kogoś z Was walcie na forum z problemem!!!! Są tu ludzie,którzy mimo tego ,że są anonimowi to zawsze służą pomocą.Wielkie dzięki dla FIREMANA  -_-  :rolleyes:  -_-  :rolleyes:Pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 12:46:39 wysłana przez sly »

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2007, 14:56:28 »
ale żeby inwigilować strażaków,wysyłać za nimi patrole,które mają za zadanie sprawdzić gdzież to w/w pomieszkują to już chyba zakrawa na  doniesienie do sądu lub prokuratury   .I jeszcze jedno "patrole " przeprowadzają wywiad środowiskowy!!!!!!!!!!!!!!!! Pytam ku... jakim prawem??

no niezłe jaja...spotkałem się z kontrolą prawidłowego wykorzystania zwolnienia lekarskiego, bo były jakieś tam doniesienia na temat dodatkowej pracy strazaka, który ponoć jest obłoznie chory, a robi fuchy na boku, ale sprawdzanie gdzie kto pomieszkuje i wywiady środowiskowe to juz skandal...a jak gość ma dupę na boku i u niej pomieszkuje a nie tam gdzie ma adres zamieszkania to co?...trzeba mu dopłate za brak lokalu skubnąć...paranoja!!!

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:31:19 »
Bardzo ciekawy przypadek.
Wyobraźcie sobie,na stanowisku pewnej komórki w K.... zmienił się "szefuncio',dorwał się do stanowiska młody P.kpt. i chcąc przypodobać się Komendantowi czyt.zrobić oszczędności,zaczyna mieszać w papierach nie mając ku temu podstaw prawnych.Sparzył się na jednym doświadczonym strażaku,któremu nie obce jest KPA,na to zaatakował drugiego,młodszego niższego stopniem,funkcją,itd.I cóż,na chwilę obecną jest poparzony jak cholera!!!Wiem ,że nasze ukochane Państwo zaczyna powoli przypominać "Państwo Policyjne" ale żeby inwigilować strażaków,wysyłać za nimi patrole,które mają za zadanie sprawdzić gdzież to w/w pomieszkują to już chyba zakrawa na  doniesienie do sądu lub prokuratury :huh:  :huh:.I jeszcze jedno "patrole " przeprowadzają wywiad środowiskowy!!!!!!!!!!!!!!!! Pytam ku... jakim prawem????? Czy nasi włodarze już całkiem Z PSP zrobili sobie prywatny folwark????? Oby się nie zdziwili bo we folwarku znajdują się takie rogate dusze,które mogą ich wziąć na rogi i wy...... za burtę ^_^  ^_^  ^_^ Pozdrawiam i namawiam jesli coś takiego lub podobnego spotyka kogoś z Was walcie na forum z problemem!!!! Są tu ludzie,którzy mimo tego ,że są anonimowi to zawsze służą pomocą.Wielkie dzięki dla FIREMANA  -_-  :rolleyes:  -_-  :rolleyes:Pozdrawiam wszystkich
Nic tylko moje szczere kondolencje. Ciekaw jestem czego dotyczyły te oszczędności???? w dodatkach służbowych????^_^
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:29:52 »
W końcu znalazł się pierwszy odważny, który chce pokazać jaka jest skala nadużywania i oszukiwania (nas wszystkich, w końcu to są pieniądze z naszego budżetu) w pobieraniu niekiedy niesłusznego dodatku za brak lokalu.
Czyż nie ma w każdej komendzie bodajże jednej osoby która tak naprawdę mieszka sama w mieszkaniu teściów lub rodziców, a nawet w domku jednorodzinnym z babcią, a straż płaci mu za czynsz (niekiedy nawet więcej).
Skoro ci ,,bezdomni” (bez urazy za określenie, ale tak ich określa się) dostają co miesiąc pewną kwotę na czynsz, to czyż będą coś robić w kierunku aby zdobyć mieszkanie???, chyba nie.
W ustawie mówi się że strażakowi należy się mieszkanie służbowe, wiec wszyscy ci którzy mają własne domy, lokale komunalne czy spółdzielcze również powinni dostawać taki dodatek.
Osobiście znam osoby które mieszkają sami w M-3, które stoi na teściów, a którzy są tylko zameldowani. Kiedyś chodziły pogłoski o zlikwidowaniu tego obciążenia budżetu, ale widać góra nie da sobie wydrzeć takiego zastrzyku finansowego.
Wiec może któraś organizacja ZZ spróbuje coś z tym zrobić, tak jak to zaczął ten P. młody Kpt. którego popieram, ale nie popieram metod (śledzenie).

Z pewnością wielu się to nie spodoba , ale takie jest moje zdanie.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2007, 00:10:32 »
Generalnie brak złotego środka. Jednak to prawda biorą ci, którym się należy, ale biorą też ci, którym udało się zakombinować. Też znam takie przypadki, że strażak miałby gdzie mieszkać, ale lokal stoi na kogoś innego, a te parę złoty idzie nie na wynajm tylko na opłaty.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:33:51 »
 :huh: takie rzeczy to tylko w straży , aż się nie chce wierzyć ,  żeby takie jaja były  :huh:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:51:08 »
Panowie , nie osądzajcie tych którzy mają lokale na kogoś innego i biorą za brak , przecierz oni nie dostali mieszkania słuzbowego , a żeby mieć gdzie mieszkać musieli wziąść nie mały kredyt na to mieszkanie i te pieniążki wjakimś stopniu pomagają im przetrwać . Gdyby nasze zarobki były bardziej przyzwoite nie byłoby takich kombinacji , a poza tym nie rozumiem oburzenia co niektórych z tego powodu- jeżeli ktos bierze za brak lokalu to w żaden sposób nie zabiera innym gdyż te pieniądze nie są ze środków płacowych- więc gdyby nawet ich nie brał to i tak nikt ich nie ujrzy

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2007, 15:55:43 »
@sly - to za tobą teraz chodzą, a Twój komendant wie że żeby podjąć jakieś czynności wobec strażaka trzeba mieć do tego podstawę prawną uprawniającą do danego zachowania, a czy Twój komendant wie, że zdobyte w sposób nieprawny dowody nie mogą być wykorzystywane w sprawie, a czy Twój komendant ma zamiar uspokoić Pana kpt. czy może zrobi to w momencie kiedy ktoś mu się po pazurach przejedzie i dostanie w ucho za działania swojego podwładnego??

Wiem Panie Kpt. że czyta Pan to forum może pan napisze czy załatwia pan sprawę czy też załatwia swoje urazy i człowieka??
Czasami chęć dokopania drugiej osobie może przesłonić konieczność i potrzebę racjonalnego myslenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 16:15:34 wysłana przez fireman »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2007, 15:55:59 »
Panowie , nie osądzajcie tych którzy mają lokale na kogoś innego i biorą za brak , przecierz oni nie dostali mieszkania słuzbowego , a żeby mieć gdzie mieszkać musieli wziąść nie mały kredyt na to mieszkanie i te pieniążki wjakimś stopniu pomagają im przetrwać . Gdyby nasze zarobki były bardziej przyzwoite nie byłoby takich kombinacji , a poza tym nie rozumiem oburzenia co niektórych z tego powodu- jeżeli ktos bierze za brak lokalu to w żaden sposób nie zabiera innym gdyż te pieniądze nie są ze środków płacowych- więc gdyby nawet ich nie brał to i tak nikt ich nie ujrzy

Czyżbym kogoś uraził???? A tak nawiasem to skoro wzięli niemały kredyt to, dlaczego nie stoi to mieszkanie na niego tylko na podstawioną osobę????
W straży mało, a nawet bardzo mało jest osób, które dostały mieszkanie służbowe, a pomoc dostają nieliczni, ja też musiałem niemałe pieniądze zapłacić za spółdzielcze a kasy nie widzę, bo się nie należy. Żeby dać pieniądze trzeba je zarezerwować, wiec uważasz, że są to pieniądze dane ot tak na boku od pani minister extra dla tych, co nie mają własnego M???

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2007, 18:17:25 »
do sam 998
chodzi o to , że nie biorąc kredytu nie miałby ktoś mieszkania do dziś i brałby legalnie za brak lokalu, natomiast płacąc kredyt za kogoś ma  się mieszkanie jednak bez dodatku za brak nie można by było wyrobić finansowo , tak czy inaczej pieniążki były by brane i w takiej sytuacji tylko plus , że strażak ma gdzie mieszkac , czy to takie straszne , dlaczego sami sobie utrudniamy życie , jeżeli jest tylko możliwość to kożystajmy z tego bo tam na górze rwa co sie da  a tylko szaracy nie mają nic bo czesto nie wiedzą co mogą ( tak jest np. w przypadku zasiłków pogrzebowych), nie chciałbym ponownie wywoływać wojny w stylu podział-bióro , ale czytając twoja wypowiedż to jak bym słyszał swoich włodarzy, lecz to jest tylko moje zdanie i jeśli kogoś uraziłem to przepraszam lecz zdania nie zmienię.
pozdrawiam

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2007, 18:51:52 »
... nie biorąc kredytu nie miałby ktoś mieszkania do dziś i brałby legalnie za brak lokalu, natomiast płacąc kredyt za kogoś ma  się mieszkanie jednak bez dodatku za brak nie można by było wyrobić finansowo , tak czy inaczej pieniążki były by brane i w takiej sytuacji tylko plus .....

.... załamka....  :(  Chłopie.... zastanów sią zanim coś napiszesz...

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2007, 19:05:17 »
 :huh:  ^_^  :huh: Panowie,nie wiem,śmiać się czy płakać!!!???Ustawa i jej nowela jasno i wyraźnie mówi kiedy i za co strażakowi należy się równoważnik za brak lub na remont.Nie będę cytował,bo to już pojawiało się kilkukrotnie.Natomiast uważam,że jeśli coś się należy to niech płacą!!!!!!A nie przesuwają siano z tego na tamto bo tak im wygodnie!!!Powtarzam...... jeśli Komendant przydzieli mi mieszkanie,nie mówię o jakiejś ruderze,to nie będę walczył o dodatek!!!!!! A jeśli nie to niech płaci !!!! To nie idzie z jego kieszeni,no chyba ,że ktoś ma inne zdanie.Pozdrawiam Wszystkich

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:31:31 »
Sprawa jest prosta - dać każdemu strażakowi konkretną pomoc na zagospodarowanie albo coś w tym stylu w okrągłej wysokości np. 150000 PLN.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 13:52:11 wysłana przez chyba_uczciwy »

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:57:10 »
no 150 tys. na zagospodarowanie to niezłe cacko...tymczasem jak kupujesz mieszkanie to 3 tys. na osobę, a więc trzeba mieć szybko rachując 50 osobową rodzinę...jest to możliwe,ale nie łatwe...warto pomyśleć. :wacko:

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:16:45 »
Chłopaki to może dodatku Służbowego też się zrzeknijmy !!! tak będzie uczciwie i sprawiedliwie ???

Offline bombas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2007, 09:31:17 »
witam. mam pytanie. oco chodzi z kasa za brak lokalu? mnie nie nalezy sie nic-  ani kasa brak lokalu,kasa za dojazdy, i tkz.sufitówka.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2007, 12:04:04 »
witam. mam pytanie. oco chodzi z kasa za brak lokalu? mnie nie nalezy sie nic-  ani kasa brak lokalu,kasa za dojazdy, i tkz.sufitówka.


Bo z pewnością jestem tym, który ma własne M (lub dom) i mieszkasz blisko jednostki.

Offline jahu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2007, 00:38:42 »
a może teraz ja?
Panowie czy u  Was jest też tak że cała nagroda 90zł. co roku idzie na dzień Strażaka?
jak nie wiecie o jaką jednostkęchodzi to zpytajciec Olasa:)

Offline jahu1960

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2007, 00:52:09 »
jezleli to jest prawda to rozumię w innym przypdaku kolego bój się!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2007, 01:26:32 »
jezleli to jest prawda to rozumię w innym przypdaku kolego bój się!
Hehee...
Pewnie już <Wielu> Się Ciebie /i nie tylko/ podobnych - bojiiiii >>>>> Brrr  ^_^ Ja też! :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 01:31:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firefighter3

  • MSK
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:04:07 »
U mnie też można znaleźć takich co według mne nie powinni brać dodatku za brak
przykład:
koleś mieszkał w domku u mamusi i brał doddatek za brak,ożenił się żona ma kamienicę gdzie teraz mieszkają (w dodatku mają jeszcze lokatorow którym wynajmują mieszkania) ale on nie jest tam zameldowany nadal mieszka u mamusi (na papierku) a dodateczek co miesiąc leci  :angry:
To tylko jeden przykad takich jest więcej.
Takie rzeczy powinien ktoś kontrolować. Ja osobiście też dostawałem za brak ale poszedłem mieszkać do TBS-u i nikt nie dał mi kasy którą musiałem wyłożyć  na kaucję za mieszkanie bo nie było spółdzielcze jak mówi przepis i co kredycik oczywiście i spłata z pensji przez 3 latka a z czegoś trzeba utrzymać rodzinkę.
I czy to jest sprawiedliwe i uczciwe??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 09:09:20 wysłana przez firefighter3 »
Firefighter

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2007, 15:02:08 »
U mnie też można znaleźć takich co według mne nie powinni brać dodatku za brak
przykład:
koleś mieszkał w domku u mamusi i brał doddatek za brak,ożenił się żona ma kamienicę gdzie teraz mieszkają (w dodatku mają jeszcze lokatorow którym wynajmują mieszkania) ale on nie jest tam zameldowany nadal mieszka u mamusi (na papierku) a dodateczek co miesiąc leci  :angry:
To tylko jeden przykad takich jest więcej.
Takie rzeczy powinien ktoś kontrolować. Ja osobiście też dostawałem za brak ale poszedłem mieszkać do TBS-u i nikt nie dał mi kasy którą musiałem wyłożyć  na kaucję za mieszkanie bo nie było spółdzielcze jak mówi przepis i co kredycik oczywiście i spłata z pensji przez 3 latka a z czegoś trzeba utrzymać rodzinkę.
I czy to jest sprawiedliwe i uczciwe??

To nie jest sprawiedliwe ale każdy "orze jak może". Taki kraj - nie dla uczciwych - bandycki dla złodziei.

Offline szymes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2007, 07:49:52 »
w pewnym miescie zaczynają sie czyżby bac swoich kombinacji, i ci co biorą po trzy razy zapomogi i ci co biorą co miesiąc zapomogi na dom, sledzą sie na wzajem metody niczym komunistycznych karłów, a styl pisania paskudny, język wyogniony i niby bohatera siebie nazywa - moim zdanie to zwykła ku...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2007, 08:31:33 »
w pewnym miescie zaczynają sie czyżby bac swoich kombinacji, i ci co biorą po trzy razy zapomogi i ci co biorą co miesiąc zapomogi na dom, sledzą sie na wzajem metody niczym komunistycznych karłów, a styl pisania paskudny, język wyogniony i niby bohatera siebie nazywa - moim zdanie to zwykła ku...

Sory ale nie kumam - zwłaszcza ostatniego zdania? :(

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: W pewnym mieście nie powiem gdzie,takie jaja dzieją się!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2007, 23:00:39 »
Cytuj
W końcu znalazł się pierwszy odważny, który chce pokazać jaka jest skala nadużywania i oszukiwania (nas wszystkich, w końcu to są pieniądze z naszego budżetu) w pobieraniu niekiedy niesłusznego dodatku za brak lokalu.
Czyż nie ma w każdej komendzie bodajże jednej osoby która tak naprawdę mieszka sama w mieszkaniu teściów lub rodziców, a nawet w domku jednorodzinnym z babcią, a straż płaci mu za czynsz (niekiedy nawet więcej).
Skoro ci ,,bezdomni” (bez urazy za określenie, ale tak ich określa się) dostają co miesiąc pewną kwotę na czynsz, to czyż będą coś robić w kierunku aby zdobyć mieszkanie???, chyba nie.

Działasz w myśl zasady "cel uświęca środki"  A tego robić nie wolno.

Ten "pierwszy odważny" jak go nazwałeś jako jeden z pierwszych skorzystał i kilka lat temu mając mieszkanie dostał tzw. pomoc mieszkaniową na spłatę tego mieszkania. Dostał on, dostały w większości osoby z kierownictwa. Regulowały to odpowiednie przepisy. Dziś również regulują te kwestie odpowiednie przepisy na podstawie których to przyznaje się lub nie ekwiwalent za brak lokalu mieszkalnego. Z tą różnicą, ze dzisiaj ci co kiedyś dostali te pieniążki nie biorą już ekwiwalentu za brak mieszkania ale strasznie kłuje ich w oczy sytuacja w której ktoś bierze.  Zgadzam się, ze jest spora grupa osób która przy okazji nieścisłości tych przepisów również otrzymuje ten ekwiwalent lecz nie może być takiej sytuacji w której czy to KM czy podległy mu pracownik będzie próbował pozbawić kogokolwiek tego ekwiwalentu wbrew prawu. Tylko dlatego, że on tak uważa. Jak zmienią przepis  w tej materii wtedy będą mogli pozbawiać strażaków tego ekwiwalentu. Nie prędzej. Nie uważam również aby ZZ miały robić z tymi przepisami porządek. Od tego są odpowiedni ludzie w KG PSP to ich robota, nie ZZ.