Autor Wątek: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??  (Przeczytany 17145 razy)

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« dnia: Maj 29, 2007, 09:56:22 »
Witam  :huh:
Tak jak w temacie. Dowódca mojej jdenostki zakomunikował mi, że Komendant Miejski w porozumieniu z Wojewodzkim wprowadzają od dzisiaj taki oto sposób rozwiązywania nadgodzin:
Wyznaczeni strażacy przychodzą do pracy na godz. 15:30. Stan nie jest zmniejszony bo jak będzie wyjazd to D-ca i zastępca D-cy pojadą na akcję.
Mieliście Panowie styczność z  czymś takim ??
Na mojej jednostce są z tym systemem problemy:
1) Na zmianach osoby dojeżdzają razem do pracy (cięcie kosztów :) ) a tu nagle trzeba o 15:30 samemu jechać (kilku dojeżdza nawet po 80km :( )
2) Brak jako takiej zmiany służby dla tego strażaka,
3) Brak ćwiczeń najczęściej prowadzonych od 09:30 do 13:30,
4) Oczywiście pewnego rodzaju bałagan z informacjami.
5) Problem z SWD brak takiej opcji - STRAŻAK POPOŁUDNIOWY ;)

Można by jeszcze powymieniać kilka ale to chyba strata czasu.
Może ktoś ze związkow się wypowie czy tak można - bo z tego co pamiętam czas pracy na podziale to 24/48 a nie jakieś 16/48 ??

(oczywiście boję się również dalszych kombinacji ze strony KM i np: 1h w pracy 1h wolna i tak przez 24h  :wacko: co raczej jest nierealne ale ukazuje problem)

Z góry dziękuję za odp. związków i dyskusje strażaków POZDRO dla wszystkich :>   
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2007, 10:14:09 »
Cytuj
Mieliście Panowie styczność z  czymś takim ??

Może to zabrzmi drakońsko ale odpowiedz brzmi tak w zakładzie psychiatrycznym dla nerwowo chorych.
Niech twój KP i Dowódca zgłoszą nowy system pracy w KG i go opatentują.
Może w końcu już czas uregulować płatność za nadgodziny i to uregulowało by wszystkie zbędne spekulacje w temacie nadgodzin ?
Albo niech ktoś z prawników z komendy przeczyta im rozporządzenie o czasie służby !!!
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 11:43:09 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2007, 10:17:00 »
Kivlov, a co to za województwo, jeżeli można wiedzieć?

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2007, 10:21:48 »
Kivlov, a co to za województwo, jeżeli można wiedzieć?
Wielkopolskie a dokładnie POZNAŃ :(
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2007, 10:28:43 »
A to co innego, z stamtąd pochodzi KG pewnie mają wolną rękę. ^_^ ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2007, 10:30:40 »
Proste - nowy Główny z Poznania więc nic nie zrobi wojewódzkiemu i miejskiemu za takie eksperymenty.
A poletko doświadczalne dla dalszych zmian jest!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2007, 10:50:14 »
Ustawa o PSP:
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
5. Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych i pełnieniu dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 29 grudnia 2005 r.

w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2005 r.)
§ 2. 1. W zmianowym rozkładzie czasu służby wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru przez strażaka trwa 24 godziny.
2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, poza wykonywaniem zadań służbowych związanych z akcją ratowniczą, ćwiczeniami lub utrzymywaniem gotowości operacyjnej, strażak pozostaje w miejscu pełnienia służby w gotowości do podjęcia działań bądź wykonuje inne zadania służbowe. Na wykonanie innych zadań służbowych przeznacza się nie więcej niż 12 godzin, w tym nie więcej niż 4 godziny w porze nocnej, to jest pomiędzy godzinami 2100 a 700.
3. Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
1)  w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki;
  2)  na stanowiskach kierowania komend Państwowej Straży Pożarnej;
  3)  w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby, w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w okresie rozliczeniowym.
§ 3. 1. W zmianowym rozkładzie czasu służby rozpoczęcie pełnienia służby trwającej 24 godziny ustala się na godzinę 800, a jej zakończenie na godzinę 800 następnego dnia.
§ 10. 1. Czas wolny od służby w zamian za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu.
2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.
§ 12. Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.

To tyle przepisy, trzeba żeby ktoś się wypowiedział, czy napewno system przyjęty przz Twoich przełożonych jest dopuszczalny. Moim zdaniem, komendant i dowódca JRG umożliwiaja pracownikom odebranie wypracowanych nadgodzin, czy sie to komus podoba, czy też nie, a to, że niektórzy strażacy dojeżdżają do pracy ponad 80 km, reguluje:
Ustawa o PSP:
Art. 74. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowości, w której pełni służbę, lub w miejscowości pobliskiej, z uwzględnieniem liczby członków rodziny oraz ich uprawnień wynikających z przepisów odrębnych.

1a. Jeżeli w miejscowości, w której strażak mianowany na stałe pełni służbę, lub w miejscowości pobliskiej nie ma możliwości przydzielenia lokalu mieszkalnego, strażak może otrzymać kwaterę tymczasową na okres pełnienia służby w tej miejscowości.

2. Strażak w służbie przygotowawczej może otrzymać kwaterę tymczasową w miejscowości, w której pełni służbę, albo w miejscowości pobliskiej.

2a. W przypadkach, o których mowa w ust. 1a i ust. 2, koszty zakwaterowania ponosi strażak.

3. Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe.

4. W przypadku gdy z miejscowości, o których mowa w ust. 3, istnieją różne możliwości dojazdu, do obliczenia czasu przyjmuje się czas jazdy ze stacji (przystanku) o najdogodniejszym połączeniu.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2007, 10:56:03 »
Witam robard :)
Z tego co przytoczyłeś :
§ 12. Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.
wynika, że jak KM powie, że mam przychodzić do pracy na 2h od 02:00 do 04:00 w nocy to muszę. Popraw mnie jeśli się mylę ?!
Może ZZ pomogą żeby takich kwiatków nie było ??
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 11:16:49 wysłana przez kivlow »
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2007, 11:09:45 »
Fakt, ja przytoczyłem, ale nie ja wymysliłem ten zapis rozporządzenia, ale trochę Cię poniosło z tymi nocnymi godzinami pracy od 2.00 do 4.00 - takiej możliwości akurat nie ma.
Jedno co mnie ciut dziwi, to sposób ustalenia godzin pracy, bo wg. mnie powinniscie pracować 12 godzin, a nie 16 zgodnie z § 2.3.3)  w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby, w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w okresie rozliczeniowym.
Mozna ten temat podnieść z komendantem, jesli godziny przyjazdu do pracy bedą wam bardzij odpowiadać? Czyli przyjeżdżacie na 20.00, a kończycie o 8.00.

Cytuj
Może ZZ pomogą zby takich kwatków nie było ??

Tutaj w pierwszej kolejności mogą Wam pomóc zz z Twojej komendy.
Patrz:§ 2.3.Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
1)w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki; Cytowanego rozporządzenia.
tak, więc do wyboru macie dwie opcje:
1.zz w swojej komendzie, lub
2.reprezentantów załogi
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2007, 11:15:01 »
Cytuj
Moim zdaniem, komendant i dowódca JRG umożliwiaja pracownikom odebranie wypracowanych nadgodzin, czy sie to komus podoba, czy też nie,

Z tym można się zgodzić.

Cytuj
W zmianowym rozkładzie czasu służby rozpoczęcie pełnienia służby trwającej 24 godziny ustala się na godzinę 800, a jej zakończenie na godzinę 800 następnego dnia.

Ja tu nie widzę innych godzin rozpoczęcia  lub zakończenia służby !! Aczkolwiek przewiduje się ich zmianę +- 1 godzina w indywidualnych przypadkach.
Czyli 24 godziny a nie inaczej, nie można sobie dowolnie interpretować tego zapisu, nie ma mowy o innym systemie zmianowym 8 godzin 10, 12, 14 itp. Nie można odbierać nadpracowane godziny tak jak to odpowiada KP. Po to jest rozporządzenie aby je egzekwować i wprowadzać w życie, a nie dowolna interpretacja przełożonego-bo tak mu pasuje !

Cytuj
Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.

Harmonogram służby nie jest wyznacznikiem ilości oddawanych godzin,tylko rozliczeniem ich w danym okresie rozliczeniowym, jeżeli strażak miał nadpracowane godziny np 48 godz. i pracuje w systemie zmianowym 24/48 to nie można mu oddawać po 4 godziny lub po 8 godzin tylko 2x po 24godziny i tyle.
Moim zdaniem powinno się zmienić rozporządzenie i zapisać taką możliwość, ponieważ problem będzie dotykał całego kraju a nie tylko Poznania.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 11:26:41 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2007, 11:26:59 »
Hm..Butel z całym szacunkiem, alenie masz racji, gdyż o ile § 2. 1 rozporządzenia, określa generalną regułę brzmiacą jak w cytacie:
Cytuj
W zmianowym rozkładzie czasu służby rozpoczęcie pełnienia służby trwającej 24 godziny ustala się na godzinę 800, a jej zakończenie na godzinę 800 następnego dnia.
, o tyle § 2.3.3) okresla wyjątek od tej reguły i wskazuje, że możliwe(zaznaczam, że możliwe) jest odstepstwo od tej reguły w w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby, w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w okresie rozliczeniowym.

Ja to akurat tak widzę, ale możliwe jest, że i na mnie zadziałała skomryzacja przepisów z pierwszego kwartału  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2007, 11:32:57 »
Cytuj
3)   w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby,
w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w
okresie rozliczeniowym.

Tak tylko tyle że odnosi się to do wprowadzenia 12 godz służby tylko i wyłącznie 12.
Jak się mylę to popraw mnie.  ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 11:34:30 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2007, 11:37:24 »
Ok robard dzięki to rozjaśnia mi troszkę tą sprawę.
Ale mam jeszcze jedno pytanie o ile jak pisałeś:
Cytuj
§2.3.Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
1)w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki;
to co teraz z zapewnieniem stanów na pb. Jak znam życie to D-ca z zastępcą jednostki do 20:00 na służbie nie zostaną. Czy mogę iść z tym do D-cy i zakwestionować tak jego polecenie ??

p.s. Butel też chyba ma rację ??
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2007, 11:40:52 »
Cytuj
p.s. Butel też chyba ma rację ??

Ja nie muszę mieć racji to tylko moje osobiste zdanie.
A może tak wystosować pismo do naszych central ZZ o zadanie pytania do biura prawnego KG o interpretacje tego procederu ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2007, 11:54:47 »
Cytuj
p.s. Butel też chyba ma rację ??

Ja nie muszę mieć racji to tylko moje osobiste zdanie.
A może tak wystosować pismo do naszych central ZZ o zadanie pytania do biura prawnego KG o interpretacje tego procederu ?
Jestem za !!
Dlatego właśnie wystawiłem ten wątek i proszę o pomoc ZZ. (oczywiście ja skormny mały robaczek nic nie wskóram więc - ZZ help)
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2007, 11:57:22 »
Maj 29, 2007, 11:32:57
Wysłany przez: Butel
Cytuj
Tak tylko tyle że odnosi się to do wprowadzenia 12 godz służby tylko i wyłącznie 12.

Też mnie to zdziwiło, czemu dałem wyraz we wcześniejszym swoim poście:
Maj 29, 2007, 11:09:45
Wysłany przez: robard
Cytuj
Jedno co mnie ciut dziwi, to sposób ustalenia godzin pracy, bo wg. mnie powinniscie pracować 12 godzin, a nie 16 zgodnie z § 2.3.3)  w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby, w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w okresie rozliczeniowym.
Sam siebie cutuję..nieźle już jest  :mellow:

Co do stwierdzenia kilova:
Cytuj
Jak znam życie to D-ca z zastępcą jednostki do 20:00 na służbie nie zostaną. Czy mogę iść z tym do D-cy i zakwestionować tak jego polecenie ??
jak wspomniałem i cytowałem wczesniej, warunki zmiany pełnienia służby zmianowej z systemu 24 godzinnego, na 12 godzinny określa rozporządzenie MSWiA (patrz wyżej), skąd się wzięło 16 godzin w Waszym przypadku - NIE WIEM i NIE ROZUMIEM? (Moze wasz KP (M) uzgadniał ten stan rzeczy z zakładową organizacją związkową, lub radą pracowniczą (czy cuś?), najpierw się dowiedz.To po pierwsze.
Po drugie: nie możesz zakwestionować polecenia dowódcy i nie przejmuj sie co będzie robił dowódca JRG, jesli bedzie musiał siedzieć do 20.00. Pozdrawiam:wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2007, 12:03:48 »
Zapytanie do centrali  ZZ ,,F,, . ,,PP,, . ,,S,,  poszło , poczekamy na odpowiedz.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2007, 12:13:34 »
Zapytanie do centrali  ZZ ,,F,, . ,,PP,, . ,,S,,  poszło , poczekamy na odpowiedz.
Jesteś Wielki.
Zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2007, 12:38:37 »
Witam serdecznie.W woj.lubuskim takie zagrywki są na porządku dziennym!!!! Zielona Góra.Przychodzisz do roboty na 15:30 a do tego czasu "służbę pełni za ciebie " d-ca jednostki. ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2007, 12:45:28 »
Cytuj
rzychodzisz do roboty na 15:30 a do tego czasu "służbę pełni za ciebie " d-ca jednostki.

Nie rozumiem, to jak do 15:30 nie jest d-cą JRG tylko strażakiem na PB w systemie zmianowym, albo jest jednym i drugim-czyli ciągnie dwie roboty na raz ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2007, 12:50:04 »
Witam serdecznie.W woj.lubuskim takie zagrywki są na porządku dziennym!!!! Zielona Góra.Przychodzisz do roboty na 15:30 a do tego czasu "służbę pełni za ciebie " d-ca jednostki. ^_^
No to ładnie.
Widze, że nie tylko WLKP jest taka zdolna. Może uda się coś z tym zrobić.
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline norman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2007, 13:01:06 »
W Białogardzie tym sposobem PB generalnie nie przepadły nadgodziny za 2006 r.

straz98

  • Gość
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2007, 13:16:57 »
Pomysłowość jest różna, w Legnicy poza tym, że dowództwa jednostek mają oddawać nadgodziny poprzez zastępowanie strażaków ze zmian służbowych, to ostatni pomysł polega również na wyznaczaniu z-ców dowódców na służby w MSK

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2007, 13:24:54 »
 ^_^ NOOOOOOOOOOOOO!!!!!! Moim zdaniem powinien za te godziny brać pensję X 2  ^_^  ^_^To dopiero by się działo!!?? Ci z d-ctwa braliby służbę za kilku strażaków na raz.Co Wy na to????Ale byśmy mieli wolnego..........pomarzyć to nawet psu wolno.Pozdrawiam Wszystkich

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Dziwny system minimalizacji nadgodzin ??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2007, 13:33:26 »
W mojej jednostce też był pomysł aby oddać dyzurnym nadpracowane godziny , mieli by przychodzić na 15:30 , ale pomysł znikł wraz z zabraniem  im przez JEKG nadgodzin  :angry:
ab alio exspectes, alteri quod feceris