Autor Wątek: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych  (Przeczytany 13446 razy)

board

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« dnia: Luty 19, 2004, 20:52:38 »
Czy mógłby mi któryś z panów oficerów napisać jak jest w SGSP w W-wie, lub innych szkołach pożarniczych,czy ciężko czy warto isć, jak sie żyje bedąc Strażakiem, czy fajny zawód, bede startował to tej szkoły chciałbym się czegoś dowiedziec [a najlepiej to wszystkiego :)], plisss o odpowiedz !! pozdro  :D
 

straz98

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2004, 10:50:51 »
I tu się mylisz HAHAHAHA.
Board: Czy w szkole ciężko to zależy od Ciebie i tego co sobą reprezentujesz. Jak jesteś człowiekiem myślącym to sobie poradzisz i może nawet szkoła coś Ci da. Jeśli chodzi o zawód to są dwie strony: jedna to ta czym powinniśmy się zajmować ogólno pojęte ratownictwo, ochrona p.pożarowa itd. druga znacznie gorsza to szara rzeczywistość PSP to już nie jest takie różowe. No ale jak ktoś chce to probuje zmienic to na lepsze chociaż wokół siebie. Strona finansowa- na pewno się nie głoduje ale jak ma się coś w głowie to w gospodarce można się poczuć lepiej docenianym. Podsumowując: bardzo dużo zależy od człowiek  i od tego na czym mu zależy i jaki ma cel. J szkołę skończylem kilka lat temu i narazie za bardzo nie żałuję.

Offline joker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2004, 21:06:54 »
Wszystko zależy od ciebie. Zadaj sobie pytanie czy chcesz byc strażakiem? Czy tylko chcesz się wymigać przed wojskiem albo nie masz innej pracy. To tez jest ważne. Jesli chcesz być strażakiem z zamiłowania i powołania to spoko. Dasz sobie radę i w SGSP i SA. Ale jesli idziesz tam tylko bo ci rodzice każą albo uciekasz przed wojskiem to nie polecam tej drogi. Będzie ci ciężko i w szkole i potem w pracy. Czy to na podziale czy w biurze.  
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2004, 21:09:46 wysłana przez joker »

Offline board

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2004, 12:03:44 »
Oczywiście chce zostac strażakiem z zamiłowania, podoba mi sie to :) , starsi ani wojsko niema tu nic współnego !!!! Qurde musze się dostać :]  

gość

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2004, 18:01:18 »
Jeśli idziesz z zamiłowania i się dostaniesz, to szlag Cię trafi gdy zobaczysz, że ponad połowa studentów podchorążych to plecaki, którzy poszli do szkoły "bo tata kazali". Zajmują tacy miejsca ludziom z zamiłowaniem do zawodu i nikt na to nic nie może poradzić. Przygotuj się na to.

Czuki

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2004, 12:46:23 »
Mam taką małą prośbe... szukałem po sieci ile zarabia strażak i nigdzie nie znalazłem :( Czy możecie mnie gdzieś skierować albo powiedzieć ile zarba strazak na stracie ?
Bo wiem ze po SGSP trzeba minimum 5 lat pracowac i jestem ciekaw jakie są płace ?
Dziekuje z groy za szybką odp.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2004, 13:51:22 »
Cytuj
Mam taką małą prośbe... szukałem po sieci ile zarabia strażak i nigdzie nie znalazłem

Coś słabo musiałeś szukać  ;)  bo wszystko znajdziesz pod linkiem
http://bap-psp.lex.pl/cgi-bin/demo.cgi?id=...&ver=-1&jedn=-1
Są to przepisy z 1997 roku, ale do ogólnego rozeznania wystarczą.

PS. Dzienniki Ustaw są wielką kopalnią wiedzy o straży pożarnej - można z nich dowiedzieć się bardzo dużo ciekawych rzeczy, tylko trzeba wiedzieć który Dziennik Ustaw dotyczy straży pożarnej. Na stronie http://www.fireman.prv.pl w przepisach pożarowych są odnośniki do stron zawierających spis wszystkich pożarniczych Dzienników Ustaw oraz do stron na których znajdziesz treść tych Dzienników.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2004, 13:52:16 wysłana przez aniolstroz »

Czuki

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2004, 15:45:17 »
Dziekuje Ci z calego serca (narazie rozpracowywuje te tabelki :P )
I mam jeszcze jedno pytanie...
Jak to jest z tym zyciem w koszarach czy mozna wyjsc z terenu szkoły ? Bo mam taki problem trenuję pewną sztukę walki i nie chce z niej rezygnowac, po prostu bardzo mi na tym zalezy, ale zycie w koszarach kojarzy mi sie z zyciem w wojsku a tam raczej napewno nie mozna wychodzic :/ chyba na ma sie przepustki na weekend...
Pozdrawia Was pan Ciekawski :)

Offline spyramax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2004, 13:24:14 »
SA PSP w krakowie. Polecam piękne miasto. ;)  

Młodzik

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2004, 14:06:38 »
Hmmm jak to jest jezeli siema wade wzroku to nie moge juz wiazac swojej przyszlosci ze straza pozarną? mozna sie dostac do szkoly pozarniczej?!

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2004, 15:43:22 »
Młodzik - tak jest rzeczywistość, jeżeli masz wadę wzroku to małe jest prawdopodobieństwo dostania się do szkoły pożarniczej. Komisja lekarska odrzuci Cię w pierwszym rzędzie. Jednak czasami zdarzając się strażacy w szkole z okularami. Ale to już inna historia.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Młodzik

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2004, 09:19:32 »
Hmmm ;/ czyli co koniec z pozarnictwem?? mowicie ze moj dlaszy rozwoj w tym kierunku jest bezsensowny? hmmm  :(  

Offline KICZO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2004, 10:13:14 »
Założ soczewki i nikt nie będzie widział że masz wadę wzroku

Marcin

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2004, 10:45:44 »
Jeżeli ktoś ma trochę krzywy kręgosłup (ledwo widoczne) ale w niczym mu to nie przeszkadza tzn. jest całkowicie sprawny fizycznie to czy komisja lekarska go odrzuci?

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 29, 2004, 12:27:45 »
Cytuj
Jeżeli ktoś ma trochę krzywy kręgosłup (ledwo widoczne) ale w niczym mu to nie przeszkadza tzn. jest całkowicie sprawny fizycznie to czy komisja lekarska go odrzuci?

Raczej nie powinni Ciebie odrzucić - w sumie ja też mam skrzywienie kręgosłupa a lekarz na komisji powiedział że mam wszystko OKI. Zrobiłem wielkie oczy - ale co tam - niech mu będzie!

Młodzik

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 29, 2004, 12:45:58 »
Cytuj
Założ soczewki i nikt nie będzie widział że masz wadę wzroku
kurcze myslalem o soczewkach, ale to nie jest tak ze lekarz zaglada w galke oczną?

gruffi

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2004, 19:40:35 »
Czy mógłby ktoś powiedzieć ilu było kandydatów naj edno miejsce do SGSP w poprzednich latach, i wogóle ile tam osób przyjmują? (o garbach niestety czytałem  :(  )

Gość_kuchar

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2004, 21:48:20 »
W 2003 było ponad 900 kandydató, przyjęto 60 (potem ubyło 2) - 16 osób na miejsce
w l.2000-2003 było ok.12-15 osób na miejsce a przyjmowano też po 60
w 99r- 10 osób na miejsce
Tak to wygląda w SGSP, w CSPSP jest (chyba) ok. 10 osób/miejsce
Nie jest tak źle jak się wydaje bo nie wszyscy są dobrzy ze wszystkiego(teorii i wf)
Powodzenia

Guest

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2004, 17:29:28 »
Młodzik!
Czasami można w siebie zainwestować - robisz sobie korekcję wzroku - laserowo (prywatnie) - jeśli w twoim przypadku jest to możliwe i komisję praktycznie masz w kieszeni. Zabieg trwa jeden dzień - po chyba 2-3 tygodniach kontrola i po wzytstkim. :) . I jesteś w SGSP. :)  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2004, 19:46:40 »
Pod warunkiem, że masz 3000 zł w przypadku wady jednego oka jeżeli dwa to 6000zł.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Młodzik

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2004, 23:45:48 »
Tak.. tylko ze kazdy okulista mi mowi ze takie laserowe korekcje wad wzroku to od 23 lat.. około.. bo wtedy konczy sie czlowiek rozwijac fizycznie i wada wzroku sie "zatrzymuje"... ;(

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2004, 12:46:36 »
kończyłem SGSP parę i muszę stwierdzić że 2,5roku pierwsze były cięzkie a to ze względu na nawał nauki wraz ze służbą w podziale i na kompani-ja po LO miałem problemy z mechaniką, rysunkiem technicznym zaś koledzy po technikach z matmą fizyką chemią - ogólnie kto miał luzy w średniej z danego przedmiotu to obnażył braki na SGSP. zapewne zależy też od samego siebie , swoich zdolności i przykładania do nauki
ja obecnie jak miałbym zaczynać karierę strażacką to zacząłbym od SA a potem zaoczne studia cywilne nie koniecznie na sgsp- też aspiranci mają ciężko na sgsp-chyba że ma się znajomych w pomocy naukowej i nie tylko.

Offline Gruffi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2004, 12:25:38 »
Juz bylo pytanie o to ale nikt nie odpowiedzial. Jak to jest z wyjsciami poza obszar szkoly na studiacjach IBP mundurowych w SGSP? Czy trzeba caly czas trzeba siedziec na terenie szkoly czy moze sa jakies luzy? Mozna wyskoczyc czasami po poludniu gdzies na miasto?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2004, 12:26:11 wysłana przez Gruffi »

Offline gość

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2004, 09:44:39 »
Można.

Gość_Marcin

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2004, 20:50:49 »
Czy w SAPSP jest coś związane z ratownictwem wodnym mam na myśli czy każdy uczeń SAPSP musi przejść szkolenie dla płetwonurków? Czy w ogóle jest takie coś?