Autor Wątek: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych  (Przeczytany 13447 razy)

Gość_gość

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2004, 07:42:36 »
w SA PSP mozesz jeśli chcesz - kurs płetwonurka i pływanie na WF obowiązkowe, ratownictwo wodne i lodowe w bieżącym  programie nauczania

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2004, 10:29:04 »
Czyli jeżeli ma sie zrobiony kurs to nie trzeba go powtarzać ?  aha i jeszcze jedno pytanie jak wyglądają te kursy na lodzie ?


I jest tu może jakiś student z Częstochowy lub z Krakowa jeżeli tak to niech napisz na PW lub na gg 1176146. Mam kilka pytan

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2004, 10:31:19 wysłana przez strazak-goral2003 »
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Guest

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2004, 10:43:12 »
"w SA PSP mozesz jeśli chcesz - kurs płetwonurka i pływanie na WF obowiązkowe, ratownictwo wodne i lodowe w bieżącym programie nauczania"

troche tego nie rozumiem, czyli kurs płetwonurka jest dla chętnych ale pływanie jest obowiązkowe?
bo jestem troche przestraszony, bo słabo pływam, wole ratownictwo wysokościowe
 

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2004, 12:46:00 »
W pływaniu sie troche wystarczy podszkolic  przed wstąpieniem do szkoły 2 góra 3 razy w tygodniu na basen poprosic ratownika zeby ci zadał jakies cwiczenia i śmigaz :D   A w szkole mi sie wydaje ze oni wszystkiego cie nauczą :)
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Gość_Marcin

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2004, 13:01:28 »
strazak-goral2003 masz racje. ja nie będę chodził na basen tylko jak zacznie się lato to codziennie będę chodził na plaże bo mieszkam nad morzem, od rana do wieczora

Gość_Marcin

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2004, 13:16:28 »
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy w SAPSP można zrobić jakiś kurs alpinistyczny, bo jeżeli bym się dostał do tej szkoły to chciałbym mieć coś wspolnego z ratownictwem wysokościowym?

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2004, 01:00:01 »
Cytuj
Czy w SAPSP jest coś związane z ratownictwem wodnym mam na myśli czy każdy uczeń SAPSP musi przejść szkolenie dla płetwonurków? Czy w ogóle jest takie coś?
Możesz sobie zrobić odpłatnie kurs płetwonurków. To jest tylko dla chętnych - nie jest to obowiązkowe. Poza tym w niektórych szkołach jest także możliwość zrobienia kursu motorowodniaka.

Cytuj
troche tego nie rozumiem, czyli kurs płetwonurka jest dla chętnych ale pływanie jest obowiązkowe?
bo jestem troche przestraszony, bo słabo pływam, wole ratownictwo wysokościowe
No niestety - pływać powinieneś umieć. Nie wiem jak jest w innych szkołach ale np w Poznaniu bardzo niechętnie patrzą na osoby nie potrafiące pływać!

Cytuj
Czy w SAPSP można zrobić jakiś kurs alpinistyczny, bo jeżeli bym się dostał do tej szkoły to chciałbym mieć coś wspolnego z ratownictwem wysokościowym?
Jeżeli dana szkoła organizuje takie kursy to nie ma najmniejszego problemu - oczywiście wszystko odpłatnie - płacisz z własnej kieszeni, szkoła może jedynie pokryć część twoich kosztów!

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:36:45 »
co do wysokościówki to nie wiem jak jest teraz (w czasach pełnej komercji) ale kiedys był problem nie do pokonania z zakwalifikowaniem na kurs mł. rat. wyskosciowego PSP bo strażak w służbie kandydackiej nie ma wyszkolenia podstawowego. taki niuans
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Guest

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2004, 22:28:52 »
Nie zgodził bym się z tobą. Paru chłopaków z SGSP (strażacy w służbie kandydackiej) brali udział w takim szkoleniu w trakcie studiów. Pozdrawiam
 :D  

Gość_Marcin

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 16, 2004, 08:31:15 »
Dzieki za odpowiedz. Nie lubie plywac ale do tej szkoly chce isc wiec  bede musial sie podszkolic. Mieszkam nad morzem wiec codziennie w lato moge chodzic nad morze plywac. Moj kolega jest ratownikiem na plazy wiec nie bedzie problemu.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2004, 09:10:37 »
Cytuj
Nie zgodził bym się z tobą. Paru chłopaków z SGSP (strażacy w służbie kandydackiej) brali udział w takim szkoleniu w trakcie studiów. Pozdrawiam
ja jestem jednym z tych "chłopaków" którzy nie mogli zrobić kursu w SGSP :D
P.S. widocznie zwyciężyła komercja :( albo logiczne myślenie o.k.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2004, 09:12:22 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 16, 2004, 18:51:15 »
Studenci SGSP robią różne uprawnienia (płetwonurkowe, wysokościowe, kursy językowe i inne, których profil może być przydatny w służbie) - jeśli zasługują - to na koszt szkoły (lub szkoła współfinansuje) , jeśli nie - to mogą na własny koszt.

Wojtek G.

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 21, 2004, 19:48:23 »
Za to, kiedy ktoś już się dostanie do SGSP, to można sobie zrobić pięć lat wakacji i przerwy od myślenia. Tam się wszystkie egzaminy zdaje grupowo. Wykładowcy czasem zaliczają tylko 10 % na pierwszym terminie, ale już na trzecim wszyscy zdają. Potem spotyka się jakiegoś absolwenta i aż wsyt, że to inżynier.
Generalnie SGSP to uczelnia dla przygłupich synków komendantów, którzy skończyć szkołę muszą, bo czasem tatuś dysponuje budżetem dla szkoły.  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 21, 2004, 20:07:28 »
Cytuj
aż wsyt, że to inżynier.
Wstyd to robić błędy ortograficzne. A Ty pewnie nie zdałeś w tym trzecim terminie i teraz masz żal do całego świata i jeszcze dłuższą przerwę w myśleniu.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 02, 2004, 20:46:40 »
Jak masz silne samo zaparcie i wiarę w siebie, to wiele zdiałasz. Ważne, abyś chciał się dostać. Ważne są również twoje umiejętności. Im więcej umiesz tym lepiej.
WOJTEK :-)
www.kmpspmyslowice.madnet.pl
www.kmpspmyslowice.gasnice.com
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

dek

  • Gość
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 17, 2004, 14:32:44 »
Mam pytanie czy jak nie umiem pływać to czy nie dostanę się do SA w Częstochowie?

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 17, 2004, 16:16:48 »
Cytuj
Mam pytanie czy jak nie umiem pływać to czy nie dostanę się do SA w Częstochowie?
A kto ci taką brednię powiedział???????????
To nie jest żadna przeszkoda.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 12, 2006, 13:29:03 »
Hmmm jak to jest jezeli siema wade wzroku to nie moge juz wiazac swojej przyszlosci ze straza pozarną? mozna sie dostac do szkoly pozarniczej?!

Witam
Mam podobny problem.
Jestem po testach sprawnościowych i psychologicznych ale nie do szkoły tylko na strażaka. Dotałem obiegówkę i u okulisty mi wyszło że mam drobną wade wzroku to sie nazywa "astygmatyzm" i nie wiem czy reszte lekaży robić czy już sobie odpuścić. Okulista mi powiedział że jak do policji bym sie starał to nie ma problemu, a tu to nie wie ale mogę mieć problem
Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 12, 2006, 19:41:34 »
astygmatyzm sam w sobie nie jest przeszkodą; istotna jest ostrośĆ wzroku - zerknij do stosownego rozporządzenia, dział bodajże IV.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2006, 20:49:33 »
oj chyba będę maiał problem z przejściem komisji ale chyba zrobie reszte badań i spróbuję
w badaniu mam napisane
Vod 0,5cc-0,50 i jakieś gryźmoły lekarkie
wos 0,8cc-0,75        gryźmoły

Może u kogoś było podobnie,albo ktoś wie co to mniej więcej znaczy.
Pozdr.

p.s bo szlak mnie trafia jak pomyśle że teraz mam odpaść
Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 13, 2006, 07:32:22 »
Kiwek - mieścisz się pod Z. Sprawdź sobie w tabelce. Poz. 13.1 lub 13.2. Jak cię uwalą, możesz śmiało sie odwoływać.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 17, 2006, 20:41:20 »
lang- Dzieki Ci wielkie troche mnie uspokoiłeś.
We wtorek bede stawał na komisje prawa się wyjasni wreszcie.
Pozdr.
 

Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pytanko Do Absolwentów Szkoł Pożarniczych
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 13, 2007, 11:08:46 »
Panowie a czy jesli ktos na komisji wojskowej dostał kadegorie D to to jest brane bardzo pod uwage w SGSP??Bo kurcze sprawny to ja jestm i cholernie chciałbym byc strażakiem. Z tego co tam dzwoniłem to jest wgląd ale to nie ma znaczenia bo i tak jest tamtejsza komisja lekarska. Ale panowie powiedzcie jak jest naprawde:) dzieki z góry