Autor Wątek: Dodatkowa praca po służbie  (Przeczytany 9820 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Dodatkowa praca po służbie
« dnia: Maj 18, 2007, 10:38:12 »
witam....ciekawi mnie jak u was wygląda dorabianie sobie po służbie....ja na ten sam przykład pracuje czasami w serwisie opon a to czasami na budowie jakos trzeba sobie radzic ale czy praca na drugim etacie(na czarno lub i nie)jest moze dla was ujmujaca jako dla honoru strażaka??wiem ze honorem rodziny nie wykarmisz ale chcialbym poznac wasze opinie na ten temat pozdro :huh:

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2007, 11:14:59 »
moim zdaniem to żaden dyshonor pracować na budowie czy gdziekolwiek indziej, ubolewać trzeba tylko nad faktem, że pracując w tak prestizowym zawodzie ( np. I miejsce wg Wprost ) żeby utrzymać rodzinę na podstawowym poziomie trzeba jeszcze dorabiać.
Mam jednak nadzieję,że bedzie co raz lepiej, chociaż na ameryke nie ma co liczyć, ale najniższa pensja strażaka powinna wynosić tyle co średnia krajowa. -_-

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2007, 11:23:45 »
witam....ciekawi mnie jak u was wygląda dorabianie sobie po służbie....ja na ten sam przykład pracuje czasami w serwisie opon a to czasami na budowie jakos trzeba sobie radzic ale czy praca na drugim etacie(na czarno lub i nie)jest moze dla was ujmujaca jako dla honoru strażaka??wiem ze honorem rodziny nie wykarmisz ale chcialbym poznac wasze opinie na ten temat pozdro :huh:
     
Witam Wszystkich.Chciałbym zauważyć,iż nie ma nic uwłaczającego w dodatkowej pracy.Faktem jest natomiast,że nasze zarobki powinny być na takim poziomie żeby żonka mogła siedzieć w domku i wychowywać dzieciaczki,a my po służbie moglibyśmy spokojnie odpocząć,nie martwiąc się czy wystarczy Nam na życie,raty,zachcianki itd.Co do dorabiania to u mnie wyglądało to tak:osiem lat dorabiałem w agencji reklamowej,zajmowałem się obsługą zewnętrznych nośników reklamowych:bilboardy,wiaty itp.Ale w końcu "szefuncio" stwierdził ,że ma za mało z tego interesu i zaczął ciąć stawki więc się rozstaliśmy.Aktualnie wraz z żonką prowadzimy knajpkę.Typowo strażacki wystrój i klimat ,ale to dopiero początek i trzeba jeszcze sporo pracy aby zaczeła przynosić zyski.I zaznaczam jeszcze raz HONOREM dzieci nie nakarmisz!!!!!!Obyśmy w niedługim czasie nie musieli już dorabiać!!!!! :huh:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2007, 11:25:31 »
Żadna uczciwa praca nie hańbi i nie przynosi ujmy na honorze strażaka.
Wręcz ustawa o PSP w art. 57a dopuszcza dodatkową pracę, co prawda za zgodą komendanta.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2007, 11:34:59 »
Dorabiamy prawie wszyscy, od KG do JRG, tylko że jedni.....  eee (pozdrawiam prewentystów),
a inni na swoim kawałku ziemi, w swoim warsztacie, lub u kogoś.
Istotne jest czy dodatek ma jakiś związek ze służbą (we własnym interesie lepiej wtedy załatwić sprawy formalnie), czy żadnego.
No i lepiej żeby to nie wpływało na to jak wypełniasz swoje obowiązki ( spóżnienia, dosypianie...)
Jak masz robótkę nie kolidującą z systemem służby to ją szanuj.
Contra facta non valent argumenta.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2007, 16:43:39 »
Witam!
Było już kilka wątków nt. Opcja <Szukaj> wpisz np: "praca dodatkowa"
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2007, 10:20:03 »
Cytuj
witam....ciekawi mnie jak u was wygląda dorabianie sobie po służbie....ja na ten sam przykład pracuje czasami w serwisie opon a to czasami na budowie jakos trzeba sobie radzic ale czy praca na drugim etacie(na czarno lub i nie)jest moze dla was ujmujaca jako dla honoru strażaka??wiem ze honorem rodziny nie wykarmisz ale chcialbym poznac wasze opinie na ten temat pozdro :huh:

Zaliczyłem swojego czasu pare hipermarketów jako ochrona ppoż., praca jak praca, tylko szkoda, że prawie każdy musi robić coś na boku, żeby jakoś żyć..
Stosunek do tych prac miałem i mam obojętny - potrzebna była kasa, to pracowałem.
Na szkole też było spoko - obstawianie meczów Legii ^_^, rozładunek TIRów, sprzątanie biurowców - złoty czas ^_^

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2007, 11:52:59 »
Po częśći jest to nie moralne zabierać innemu pracę wszyscy mają równe prawa ale czy  głodem można się najeść. Ja nie pracuję dodatkowo. Utrzymuję 4 osobową rodzinę z jednej pensji. Do wiadomości nowego Pana komendanta Głównego do następnej wypłaty zostało mi 219.87 zł. Nie piję nie palę nie mam nałogów. Ale kiedyś odbiję z nawiązką i odbiorę co mi zabrano w normalny sposób lub przez Sąd. Narazie Komendant Główny musi mieć czas na załatwienie tej kwestii nie wolno nie dawać szansy innym trzeba. Postanowiłem za namową kolegów poczekać do września. Jak nic się nie zmieni na lepsze choćbym miał zniszczyć PSP finansowo bez litości odbiorę wszystkie poniesione straty.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2007, 12:21:03 »
Hehe.
Cytuj
Po częśći jest to nie moralne zabierać innemu pracę wszyscy mają równe prawa ale czy  głodem można się najeść. Ja nie pracuję dodatkowo.
Ja bym nie miał takich skrupułów. Oglądam TV i jak widzę w zarządach ilu spółek zasiadają miłościwie nam panujący, to szlag mnie trafia. Niektórzy nawet nie wiedzą gdzie pracują i co robią, a kasa wpływa.
To tyle, pozdrawiam.

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2007, 16:08:38 »
Masz rację - skrupuły trzeba odsunąc na drugi plan - jeśli jest opcja dorobienia na legalu i są chęci, to nie ma się co zastanawiać.
Donkihotpsp - nie chciałbym cię tu specjalnie pouczać, bo z powodzeniem mógłbym być twoim synem  :mellow:, ale jeśli utrzymujesz rodzinę z jednej pensji i nie dorabiasz, to sytuacja jest jakaś dziwna.
Teraz są takie czasy, że bez kasy ani rusz - masz zdrowie, to załatw sobie coś na boku.
Kasy będzie więcej, samopoczucie się poprawi, może odpuścisz trochę tym, co cię obrobili ^_^ -_-
Życzę powodzenia i pozdrawiam kolegę  :mellow:

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2007, 20:00:03 »
też mysle o tym coraz mocniej , niedługo bedzie drugi dzieciak i z tej pensji bedzie ciezko , nie wspomne o złodziejskiej spóldzielni mieszkaniowej  gdzie co miesiac idzie 420zł nie mówiac o wodzie i innych

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2007, 21:00:11 »
witam wszystkich dorabiających po służbie a przy okazji pozdrawiam instruktorów nauki jazdy.tym właśnie się zamuję po 24 godz. pracy w psp. pozdrawiam

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2007, 23:14:22 »
A ja jestem "kanarem" w środkach komunikacji miejskiej   :mellow:
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2007, 13:29:18 »
"bartas 2" powitać kolege po fachu  :mellow:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2007, 13:52:37 »
ale wiecie co jest najsmieszniejsze???tak zastanawiam sie czy czasem ten dodatkowy dochodzik nie przynosi wam wiecej kaski niz etat w strazy???u mnie praktycznie to sie wyrownuje..etat w strazy nieco ponad 1000 zl dorabianie po etacie 1100zl.....umiech dowodcy gdy przychodze na słuzbe...BEZCENNY:))

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2007, 14:44:50 »
A ja jestem "kanarem" w środkach komunikacji miejskiej   :mellow:

w jakim mieście nie trzeba się bać , bo przecież strażaków puścisz.......... ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2007, 21:25:04 »
Odpisując na twoje (wydaje mi się śmieszne ) pytanie czy to hańba dorabiać to powiem to tak:
Hańba to kraść i z du...py spaść.
Ja sam dorabiam i to w firmię zajmującej się ochroną ppoż i proponuje jeżeli masz taką włądzę u siebie w Komendzie to lepiej pracuj na budowie bo nie jest to lekkie (serio ci mówie) ale dorabiaj jak najwięcej i życzę ci tego abyś zarobił więcej niż w naszym fachu a wtedy podobnie zreszto jak ja zastanowisz się gdzie tak naprawde dorabiasz:).
Pozdrawiam.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2007, 17:13:28 »
nie do konca zrozumiales moje pytanie....bron boze nie mowie ze dorabianie to hanba tylko czy nam strazakom z nasza pozycja spoleczna podobno pierwsze miejsce wprost dotyczace zaufania spolecznego nie ujmuje dorabiac??to pytanie chcialbym zadac tak np.w swieto strazaka jakiemus panowi z dwoma belkami i trzema gwiazdkami na pagonach ktory bedzie przed kamerami z trybuny wyglaszal hasla jak to nam dobrze w tej strazy....czekamy siedzac w straznicy na alarm i jeszcze dostajemy za to godziwe pieniadze dwukrotnie przewyzszajace srednia krajowa...heh...moze wtedy ktos by sie zastanowil???ale mysle ze jak ich oplujesz to powiedza za deszcz pada...taki to nasz los szaraczkow.....

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2007, 19:00:38 »
Eee - myślę, że mimo dobrej pozycji społecznej najważniejsze jest dobro swoje i rodziny, więc jeśli pensja nie jest za wysoka i jest możliwość dorobienia, to trzeba dorabiać.
Może to jest trochę nie fair, ale niestety takie jest życie :mellow:

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2007, 09:22:56 »
A ja jestem "kanarem" w środkach komunikacji miejskiej   :mellow:

w jakim mieście nie trzeba się bać , bo przecież strażaków puścisz.......... ^_^

Jeśli za często nie będziesz jeździł bez biletu - to pewnie puszczę. Ale "recydywa" nie ma taryfy ulgowej  :wacko:
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2007, 20:24:46 »
A ja jestem "kanarem" w środkach komunikacji miejskiej   :mellow:
witam - napisz jak to jest być kanarem (na priv) , też kiedyś o tym myślałem,
ale teraz gdy ekonomiści twierdzą , że wszystko się sprzeda zostałem po służbie handlowcem .
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2007, 15:38:18 »
Praca dodatkowa - tak. W aktualnej sytuacji finansowej wszystkich strażaków.Zapisy antykorupcyjne w nowelizacji ustawy - ostrożnie. Czy lekarzom ktoś zabrania miec dodatkowo prywatną praktykę.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2007, 16:52:26 »
nie zabrania ale oni maja prawo do strajku a my szkoda gadac

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2007, 17:21:29 »
ktos tutaj mądrze wcześniej powiedział ze w stoczni gdańskiej tez nie mieli prawa do strajku.....

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2007, 21:13:50 »
Cytuj
ale wiecie co jest najsmieszniejsze???tak zastanawiam sie czy czasem ten dodatkowy dochodzik nie przynosi wam wiecej kaski niz etat w strazy???

Duużo mniej niż w straży, ale zawsze coś :mellow: