Autor Wątek: Dodatkowa praca po służbie  (Przeczytany 9818 razy)

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2007, 21:34:16 »
ale wiecie co jest najsmieszniejsze???tak zastanawiam sie czy czasem ten dodatkowy dochodzik nie przynosi wam wiecej kaski niz etat w strazy???

Więcej to może nie, bo pracuję tylko w wolne dni i to nie wszystkie. Ale tak 70% to pewniak. A ile się autobusami najeżdżę!!!  Jak gdzieś mam jechać z żoną samochodem, to ją pakują za kierownicę - wtedy nawet browarka mogę wypić i odstresować się.

:D
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2007, 21:40:18 »
Cytuj
Więcej to może nie, bo pracuję tylko w wolne dni i to nie wszystkie. Ale tak 70% to pewniak. A ile się autobusami najeżdżę!!!  Jak gdzieś mam jechać z żoną samochodem, to ją pakują za kierownicę - wtedy nawet browarka mogę wypić i odstresować się.

Fajnie, że twoja żonka ma prawko...
Ja nie mam tego komfortu... :mellow:

Offline frog998

  • CRAZY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2007, 18:17:55 »
No, to masz kiepsko!!! U mnie prawko ma żona, dwie córki i ja - bywają kłopoty, gdy dwie osoby chcą skorzystać w tym samym czasie z bryczki...  Niejednokrotnie dzieją się "dantejskie sceny" i omal nie dochodzi do rękoczynów pomiędzy młodymi ...  :D :D :D
Zawsze wtedy wkraczam do akcji i oznajmiam, że to ja biorę furkę i....   zapada cisza i spokój!!!
Pechowiec zawsze będzie pechowcem! Nawet kiedy gówno nabierze wartości ten urodzi się bez dupy….. (PRAWA MURPHIEGO) :wacko:

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:52:02 »
E, żonka się zawzięła na prawko, więc może niedługo będzie gites :mellow: ^_^

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2007, 17:39:14 »
Panowie   chyba kazdy strazak pracuje dodatkowo Ja   pracuje  na czarno  prywatnie bo nie idzie wyzyc z  wyplaty  1100zl  :angry: i tym to tez sposobem odbieram innym prace , no ale co zrobic  trza sobie radzic. najlepiej  gdyby   naszymni zarobkami zajela sie telewizja  bo wymagania sa   duze a wyplaty  marne. I nie  jesden sie zastanawia   co ja  tutaj robie !!! Pozdrawiam
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 20, 2007, 18:27:14 »
Zarobki wołają o pomstę  do nieba !!! dajmy na to taki stażysta przez 3 lata zarabia 5.50 zł /h
Czy to jest mądre ??? Nieść pomoc innym z narażeniem własnego życia i zdrowia za 5 zł za godzinę???  Ludzie kasjerka na kasie ma taką stawkę ale żeby Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej narażał życie za paczkę fajek to jest śmieszne !!!!!!
 :angry:

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:01:38 »
Witam
Przepraszam jeżeli poruszam zagadnienie które wcześniej mogło być omawiane ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a interesuje mnie jak to faktycznie jest z możliwością dorobienia po godzinach. Chodzi mi o to ,czy funkcjonariusz PSP może po służbie podjąć pracę w służbach ochrony p.poż. np w zakładowych strażach pożarnych. Wiem że w policji jest coś takiego zapisane w ustawie że policjant nie może dorabiać w podobnych formacjach np agencjach detektywistycznych lub ochroniarskich. Jak to jest w przypadku PSP ? Czy prawo zezwala  czy może jest gdzieś wyszczególnione gdzie strażak może lub bardziej gdzie nie może dorabiać. Przeglądałem ustawę i nie znalazłem żadnej wzmianki w tym temacie więc liczę na pomoc fachowców .
Pozdrawiam. :mellow:

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2008, 22:40:44 »
Nie pamiętam gdzie to jest zapisane  (myślę że inni pomogą), ale jest to jakoś tak sformułowane że podjąć pracę możesz tylko za zgodą swojego komendanta, a ten oceni czy nie będzie to konfliktem interesów.  chodzi o to abyś nie zatrudnił się w firmie np.sprzedającej gaśnice  ^_^.

Watek na ten temat był szeroko omawiany parę miesięcy temu.  :wacko:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Dodatkowa praca po służbie
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2008, 22:53:04 »
Szukałem i nie znalazłem . Znalazłem tylko odnośnie założenia  własnej działalności oraz podjęciu pracy w fachu innym niż p.poż. a mnie interesuje głównie praca w takich formacjach . Zastanawiam się czy prawo w PSP zezwala na podjecie dodatkowej pracy w cywilnych służbach ochrony p. poż.