Autor Wątek: Strażak - podpalacz  (Przeczytany 136545 razy)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 22, 2012, 20:06:21 »
bisiel nie jednostki a pseudodruhowie

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:39:46 »
Uważam, że przy okazji artykułu o strażakach podpalaczach w tej czy innej miejscowości powinno się napisać też o tym jak odbierają to inni strażacy z danej OSP, pokazać jak skrzywdzili oni swoją jednostkę, bo jeden (lub trzech jak w tym przypadku powyżej) potrafią zniweczyć ciężką pracę wielu ludzi.

Współczuję jednostce, a tym dewiantom najwyższą możliwą karę...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:04:18 »
MEWA jednostki w sensie pojedynczych osób napisałem a nie w sensie jednostki OSP :)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:56:54 »
Koledzy to powiedzcie jak można takiego gościa podejść??? Jak znaleźć dowody, bo poszlaki to wiadomo....
Niestety taka sytuacja może zdarzyć się u każdego i my musimy być wrażliwi na pewne sygnały oraz wiedzieć jak postępować, bo w przypadku posiadania jakiegokolwiek dowodu nie wyobrażam sobie innego finału niż w sądzie. Z dopiskiem, że OSP zostało też przez takiego osobnika pokrzywdzone.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 01, 2012, 20:48:33 »
Chyba tylko być czujnym i rozmawiać ze sobą moze ktoś na coś zwrócił uwagę. Tylko tyle chyba można.
Udowodnić jest naprawdę cieżko. CHyba że ktoś widział lub zrobił zdjęcia czy też nagrał na filmie. W innej sytuacji ewentualny podpalacz zawsze się wyłga. No chyba że się sam przyzna a potem nie odwoła swoich zeznań.
Co do tego że OSP została przez takiego osobnika pokrzywdzona. Myślę, że w tej materii jest wiele do zrobienia. Tzn. podpalacz ma proces karny. Udowadniają mu winę. Skazany jest prawomocnym wyrokiem. Wtedy zarząd może podjąć uchwałę i na jej podstawie wystąpić do sądu z powództwa cywilnego o załóżmy jakąś rekompensatę za zszarganie dobrego imienia OSP. Nie jestem prawnikiem, ale myślę że taki proces mógłby być do wygrania.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 03, 2012, 18:22:10 »
Gościa o którym pisałem, że w stosunku do niego mamy podejrzenia zaczeliśmy obserwować z naczelnikiem i jak ostatnio jeden ze strażaków sam powiedział, że z tamtym jest chyba coś nie tak bo wspólnie oglądali filmik o Kuźni Raciborskiej, a po 2 godzinach ten do niego wraca i wyciąga do remizy na nasłuch, bo może coś sie będzie działo i po kilku minutach PSP zgłasza wyjazd do lasu dwoma GCBA no to jemu też nogi zadrżały i powiedział nam o tym przypadku. Zrobiłem zebranko dosłownie w gronie 5 osób (zaufanych) żeby ustalić jak go obserwować i jak podejść. Niestety jeden wśród nas okazał się Judaszem tzn. najpierw sam nam powiedział, że z tamtym jest coś nie tak, a później po kilku piwach wszystko mu wygadał.
I w ten sposób już po naszych obserwacjach, bo gość przyjechał do mnie żeby mi wyjaśnić że on jest czysty... Powiedziałem mu że tego nie wiem czy jest i nie mam pewnośći, bo to co robił to istne przepisz z podręcznikowego przykładu o podpalaczach. Powiedziałem, że jeśli bym miał pewność to byśmy ze sobą nie rozmawiali tylko już w obecności policji, ale go ostrzegłem, że jeśli coś się potwierdzi na jego nie korzyść to informuję policje. Tymczasem ten nowy ma kategoryczny zakaz jeżdżenia do akcji, a kolegę peplę chcemy zawiesić na miesiąc lub dwa.
Sprawa utknęła bo nie możemy udowodnić że jak mówi jest czysty, ani zdobyć dowodów że zgrzeszył i to bardzo.

Morał taki dla nas że z ludźmi z poza naszego terenu trzeba cholernie uważać.

Ja juz nie mam pomysłu co dalej w tej sprawie a wy?? :wall:
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline pele187

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 03, 2012, 18:46:36 »
Witam, i ja trafiłem do tej grupy. Co dwa lub 3 dni w miejscowości oddalonej o 8 km jest pożar. Chłopaki z tamtej OSP się starają a i tak nie mogą nic zrobić by go złapać. Może ktoś ma jakieś pomysły, bo z grzybami odpada :D Dużo lasu już się spaliło i nawet stodoły idą z dymem.

Offline Berkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 13, 2012, 21:53:20 »
Większość osób z OSP sami podpalają lasy/łąki by jechać na akcję, bo bardzo im się nudzi. Dla mnie to jedna wielka głupota, Ci którzy tak robią od razu powinni być wydaleni z OSP bez żadnych rozmów.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 13, 2012, 22:01:03 »
Większość osób z OSP sami podpalają ...
Jak większość, a może wszyscy? Pomyśl troszkę zanim coś napiszesz... :gwiazdki: :wall:

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 14, 2012, 14:02:06 »
Większość osób z OSP sami podpalają lasy/łąki by jechać na akcję, bo bardzo im się nudzi. Dla mnie to jedna wielka głupota, Ci którzy tak robią od razu powinni być wydaleni z OSP bez żadnych rozmów.

Większość? Możesz określić co w twoim rozumieniu znaczy słowo większość? W mojej jednostce i jednostkach, które znam nikt niczego nie podpala. Taką pseudo-opinią psujesz wizerunek ludzi, którzy społecznie poświęcają się pracy na rzecz pomocy innym.. Waż słowa i najpierw myśl później pisz kolego. Co do nudy zapewniam Ci, że nie ma czasu na nude. W dzień WIĘKSZOŚĆ z nas pracuje/uczy się, każdy ma jakieś obowiązki w domu, do tego praca na rzecz OSP. Gdzie tu miejsce na nudę?? Nudzą się tacy malkontenci jak Ty i z nudów piszą co im slina na język przyniesie.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 14, 2012, 14:26:25 »
Skoro kolega z forum twierdzi, że większość druhów sama podpala trawy bo im się nudzi to może mówi sam za siebie? Bo taki zarzut to jest wręcz chamstwem. Tak ludzie zwalniają się z pracy, szkoły, odkładają prywatne obowiązki i tylko po to by coś podpalić żałosne. Chciałem zauważyć, że nas ochotników, zdaniem kolegi (chociaż to chyba złe określenie ale co tam) podpalaczy to całkiem dużo jest. Zastanów się co ty w ogóle człowieku piszesz. Większość takich akcji wynika z głupoty ludzkiej wypalającej trawę, śmieci itp.  Część akcji to piromani, ale w OSP to jest mniej niż margines. Chociażby pożary lasów w Kujawsko-Pomorskiem o których mówili w TV, strażacy gaszą w miejscu A to pożar pojawia się kilometr dalej i tak cały czas, więc to chyba nie ochotnik. Są jeszcze dzieci, którym odbija, raz nawet dzięki naszemu strażakowi policja ujęła takie dzieciaki. Słuchajcie trzeba być naprawdę idijotą, żeby cokolwiek podpalić, a pożary różnie się rozprzestrzeniają i różne zagrożenie tworzą. Jestem ochotnikiem i jestem z tego dumny i nigdy nawet pozorów nie stworzyłem żeby ktokolwiek mógł mnie tak nazwać i takich jak ja są tysiące w całym kraju, więc kolego przemyśl następnym razem wszystko zanim napiszesz taką głupotę. Swoją drogą taka prowokacja nas gaszących pożary może świadczyć o tym, że to właśnie Ty jesteś podpalaczem. 

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 14, 2012, 15:54:18 »
Większość osób z OSP sami podpalają ....
Berkel, może to dużo nie da, bo zaszłeś tu za skórę chyba wiekszości na samym początku twojej przygody z tym forum, ale powiem ci że jest takie czarodziejskie słowo co się zowie przepraszam. Powinienieś się domyśleć co dalej z nim zrobić.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 14, 2012, 16:05:28 »
Większość osób z OSP sami podpalają lasy/łąki by jechać na akcję, bo bardzo im się nudzi. Dla mnie to jedna wielka głupota, Ci którzy tak robią od razu powinni być wydaleni z OSP bez żadnych rozmów.

Przesadziłeś jakbyś w pysk dał "większości"
Poczytaj troszkę to forum, a w szczególności ten wątek od pierwszego posta i pomyśl jakie jest nasze stanowisko do takich czubków i dewiantów jakimi są podpalacze, a następnie pomyśl jak głupio się zachowałeś i dlaczego Kwas ma dobrą propozycję dla ciebie.

Statystycznie rzecz biorąc twoja Berkel "większość" jest mniejszością, a bardziej statystycznie promilem w ogólnej liczbie strażaków.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Berkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 14, 2012, 21:22:49 »
Być może źle się wyraziłem, wybaczcie i przepraszam. Miałem na myśli to, że dużo osób np z mojego rejonu, tyle że z innego miasta z tego co wiem, podpalają różne trawy/lasy/łąki, następnie wracają do remizy i udają że nic nie zrobili. Potem wybierają się na akcję. Ktoś wyżej napisał że być może to "Ja" Podpalam, nie, nie podpalam niczego i nie mam zamiaru. Jeszcze raz Was panowie przepraszam - Ale źle się wyraziłem, nie szukam wrogów na tym forum przez moją głupotę.

Pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 14, 2012, 21:31:36 »
Masz dowody na to, że tak jest, a nie inaczej? Jeśli tak, to powiadom odpowiednie organy, jeśli nie masz dowodów, mniej świadomość, że mogą być tylko i wyłącznie pomówienia, czym dajesz tylko o sobie świadectwo.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Berkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 14, 2012, 22:08:05 »
Masz dowody na to, że tak jest, a nie inaczej? Jeśli tak, to powiadom odpowiednie organy, jeśli nie masz dowodów, mniej świadomość, że mogą być tylko i wyłącznie pomówienia, czym dajesz tylko o sobie świadectwo.

Kilku moich znajomych mieli odpowiednie dowody na to, że kilka osób z przeciwnej grupy OSP tak robiło. Czy to komuś zgłosili? Z tego co wiem to tak, ale nie wiem czy ich wydalono z OSP ponieważ nie wiem co się dzieję zbytnio w innym OSP niż moje. A tego typu informacje są od moich znajomych którym mogę ufać.

Pozdrawiam

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 15, 2012, 08:31:13 »
Masz dowody na to, że tak jest, a nie inaczej? Jeśli tak, to powiadom odpowiednie organy, jeśli nie masz dowodów, mniej świadomość, że mogą być tylko i wyłącznie pomówienia, czym dajesz tylko o sobie świadectwo.

Kilku moich znajomych mieli odpowiednie dowody na to, że kilka osób z przeciwnej grupy OSP tak robiło. Czy to komuś zgłosili? Z tego co wiem to tak, ale nie wiem czy ich wydalono z OSP ponieważ nie wiem co się dzieję zbytnio w innym OSP niż moje. A tego typu informacje są od moich znajomych którym mogę ufać.

Pozdrawiam


KOlego w każdym zdaniu przeczysz sam sobie. NIby masz dowody, ale maja je znajomi, ktorzy zgłosili a jednak nie wiadomo co i komu, niby sąsiednie OSP podpala ale nei wiesz co sie u nich dzieje. Daj sobie spokój z tym tematem bo pogrążysz się do końca. NIe ma czegoś takiego jak "przeciwne grupy OSP". OSP to nie bandy osiedlowe, które ze sobą walczą. Tobie i znajomym polecam mniej TVNu i kompletne odstawienie pism typu fakt, SE czy gazeta wybiórcza, bo szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma lub jest mniej niż marginalnym przypadkiem.

Offline andrzejs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 04, 2012, 12:45:13 »
 Znowu nadszarpnięto opinię wielu strażaków ochotników którzy nie szczędzą swojego trudu i poświęcenia.
http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=2033

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 20, 2012, 15:13:50 »
No i znowu mamy czarne owce......
"Mieli pomagać, a niszczyli. Policja zatrzymała trzech strażaków-ochotników, który okazali się podpalaczami. Grozi im do 10 lat więzienia. - Za udział w akcji otrzymywali 9 zł, ale powodem ich działań przestępczych była też chęć podniesienia poziomu adrenaliny i poczucie bycia bohaterem w czasie akcji gaśniczej - mówi policja. "
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/strazacy-z-pomorza-podpalali-by-pozniej-poczuc-sie,1,5166024,region-wiadomosc.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 08, 2012, 17:26:31 »
Cytuj
Dwaj strażacy-ochotnicy z Nowego Zamku w gminie Milicz spowodowali cztery pożary. Wszystko po to, żeby później brać udział w akcji gaśniczej. Teraz piromanom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

http://milicz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1465807,nowy-zamek-podpalali-zeby-pozniej-gasic,id,t.html?sesja_gratka=fcaf99fa8d5a1b8005e2923dbc16aed1#czytaj_dalej

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 13, 2012, 10:09:44 »
Ja pierniczę... Znowu!? Może trzeba pomyśleć nad jakimiś ostrzejszymi badaniami psychologicznymi dla strażaków z OSP. Mam wrażenie, że te akcje podpalania to wynik nudy albo jakiejś chorej potrzeby zostania "bohaterem". Taki ktoś ma nierówno pod kopułą i badanie psychologiczne powinno choć wychwycić osoby z tendencjami do głupoty. 

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 14, 2012, 06:42:22 »
Ja pierniczę... Znowu!? Może trzeba pomyśleć nad jakimiś ostrzejszymi badaniami psychologicznymi dla strażaków z OSP. Mam wrażenie, że te akcje podpalania to wynik nudy albo jakiejś chorej potrzeby zostania "bohaterem". Taki ktoś ma nierówno pod kopułą i badanie psychologiczne powinno choć wychwycić osoby z tendencjami do głupoty.
Hmmm....a są w ogóle jakieś badania psycho dla ochotników?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 14, 2012, 06:53:28 »
Ja pierniczę... Znowu!? Może trzeba pomyśleć nad jakimiś ostrzejszymi badaniami psychologicznymi dla strażaków z OSP. Mam wrażenie, że te akcje podpalania to wynik nudy albo jakiejś chorej potrzeby zostania "bohaterem". Taki ktoś ma nierówno pod kopułą i badanie psychologiczne powinno choć wychwycić osoby z tendencjami do głupoty.
Hmmm....a są w ogóle jakieś badania psycho dla ochotników?

Pierwsze badania dla nowo wstępujących:

http://www.zosprp.pl/?q=content/informacja-w-sprawie-rozporzadzenia-dotyczacego-badan-lekarskich-czlonkow-ochotniczych-straz

http://www.zosprp.pl/files/news/rozporz%C4%85dzenie%20w%20sprawie%20bada%C5%84%20lekarskich.30.11.09.pdf

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 14, 2012, 08:43:28 »
Ja badania psychologiczne miałem za każdym razem. Przy pierwszym badaniu i kolejnych okresowych.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 09, 2012, 16:53:49 »