Autor Wątek: Co mam robić?  (Przeczytany 7266 razy)

Offline fred77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Co mam robić?
« dnia: Maj 06, 2007, 14:36:54 »
Mam spory problem. Pracuję w niedużej jednostce i tak jak w wiekszości jednostek następuje wymiana pokoleń. Pracuję już sześć lat. Rok temu skończyłem zaoczną "aspirantkę". No i teraz zaczęły się schody. Chcą mnie na siłę wcisnąć na stanowisko kierowania. Przychodząc do PSP zostałem przyjęty jako kierowca i chciałbym tym kierowcą zostać, bo w tym czuję się najlepiej. Normalnie, cywilnie skończyłem technikum mechaniczne, mam prawo jazdy C+E, posiadam uprawnienia na podnośniki, mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o obsługe samochodów i topografię całego powiatu. Jeżeli chodzi o stanowisko kierowania to nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Od czasu do czasu siedzę tam jako dubler. Jeżeli nic się nie dzieje to jest dobrze, ale jak już coś się zacznie dziać to nie wiem co mam robić. Bez przerwy po mnie ktoś musi coś poprawiać itp itd. Słyszałem, że nie muszę się wogóle zgodzić na to by mnie tam posadzili ale czy to jest prawda.
Nie mam też żadnego zacięcia informatycznego jeżeli chodzi o bardziej fachową obsługe komputera znajdującego się na stanowisku kierowania i SWD.
Po prostu nie radzę sobie z tym wszystkim, a nikt mnie nie chce słuchać.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 16:17:30 wysłana przez fred77 »

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2007, 16:05:09 »
Opcja pierwsza - zgodzić się. Wszystkiego da się nauczyć.
Opcja druga - spróbować pogadać z kimś z góry.
Opcja trzecia - zwolnić się ze Straży   -_-

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2007, 18:14:26 »
Opcja 4 ,pokazać że sobie nie poradzisz -_-

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2007, 18:16:39 »
nie masz wyjścia, pozostaje tylko: "Ku chwale Ojczyzny..."

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2007, 19:34:25 »
Witam, co do twojej sytuacji (ja miałem podobną), a więc ja jestem po dziennej, 8 lat na PB terez d-ca sekcji. 2 X miałem propozycję, i wtedy wybrałem się do naczelnika komórki odpowiedzialnej za MSK i z nim porozmawiałem (szczerze) o tym ze jeszcze nie terez, na PB mi jest dobrze....., i że na MSK nie dostane dużo wiecej. Przyjął to ze zrozumieniem, i od roku mam spokój. Więc jeszcze  nie wszystko stracone. Spróbuj w ten sposób.
Z pozdrowieniami dla dyspozytorów.
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2007, 20:25:24 »
Rozmawiać. Z niewolnika nie ma pracownika- ten argument czasem pomaga.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2007, 20:46:10 »
Rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. W przypadku nieprzekonania argumentacją o nieprzygotowaniu do służby należy uzmysłowić Twoim przełożonym z operacyjnej, z-cy komendanta i samemu komendantowi, że złe działania podjęte we wstępnej fazie organizacji działań ratowniczych odbijać się mogą na prawidłowej "obsłudze" zdarzeń. ty bedziesz za to odpowiedzialny, bo obsada SK jest zawsze odpowiedzialna :) a w lini prostej  osoby wymienione przeze mnie powyżej. jakby się już nic nie dało robić przed objęciem służby na tym stanowisku, zgłoś, najlepiej w formie pisemnej (jeden egzeplarz potwierdź w organizacyjnej lub operacyjnej i schowaj głęboko) jakie masz wg Ciebie braki i w czym one wg ciebie przeszkadzają w poprawnym wykonywaniu obowiązków na SK.

Winno być to podstawą do gruntownego przeszkolenia Cię przed powierzeniem ci obowiązków na SK.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2007, 20:50:22 »
spytaj sie na ckr psk msk
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 12:21:32 wysłana przez lukaszp »

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2007, 20:55:49 »
lukaszpsp to żart? bo jeśli tak to mało śmieszny.. :wacko:
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2007, 21:06:39 »
lukaszp - nie graj adima czy moda bo jak będą uważali za stosowne to temat przeniosą, a człowiek pomocy szuka więc lepiej z nim porozmawiać może rozmowa go "pchnie" na odpowiednie tory. Bardziej Twoje napominanie zaśmieca niż czyjaś prośba o pomoc czy wsparcie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2007, 21:10:49 »
lukaszp - nie graj adima czy moda bo jak będą uważali za stosowne to temat przeniosą, a człowiek pomocy szuka więc lepiej z nim porozmawiać może rozmowa go "pchnie" na odpowiednie tory. Bardziej Twoje napominanie zaśmieca niż czyjaś prośba o pomoc czy wsparcie.

Święta racja fireman

wejdz na temat ckr psk na stronie glownej i jeszcze raz prosze nie  zasmiecaj forum od tego masz funkcje szukaj

A tobie lukaszp licznik ładnie bije od takich wiadomości !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2007, 21:18:02 »
ma goscio aspirantke czyli moze byc d-ca jrg wiec czemu placze ze nie umie obslugiwac kompa tak najlepiej byc w stopniu a nie miec odpowiedzialnosci przeciez wiedzial jak szedl ze awansuje  wzgledem jego rozumowania  powinen byc kierowcom i po 20 latach brygadierem i nadal tylko prowadzic samochod

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2007, 21:35:11 »
Życzę Ci szczerze, żebyś nigdy na forum nie szukał pomocy bez względu gdzie pracujesz w jakim stopniu pełnisz służbę. Weź w google wpisz co to jest forum dyskusyjne, zasady działania forum dyskusyjnego itd poznasz o co chodzi, bo mam wrażenie, że jesteś tu na forum ale nie wiesz gdzie jesteś.
Dla przypomnienia przy postach masz funkcję zgłoś do moderacji. Wówczas post wyląduje u moderatora i on oceni co z nim zrobić.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2007, 22:51:18 »
Moja rada jest taka. Na każdym kroku udowadniaj że nie dajesz sobie rady.
W mojej jednostce to przeszło bez konsekwencji dla "nieudacznika"
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2007, 22:59:47 »
Moja rada jest taka. Na każdym kroku udowadniaj że nie dajesz sobie rady.
W mojej jednostce to przeszło bez konsekwencji dla "nieudacznika"

U ciebie to może i przeszło a u niego może być odwrotny skutek, jak widać jego KP na siłę chce go wsadzić na PSK, załatać dziurę.
Fred77 a działają u ciebie ZZ ?
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy nigdzie nie pisany a mianowicie czy masz predyspozycje do tego stanowiska ? Wymogi i kwalifikacje możesz spełniać, ale możesz nie mieć predyspozycji do zajmowania tego stanowiska i włos z głowy nie powinien tobie spaść w razie odmowy.
I tego raczej bym sie trzymał w twojej sytuacji.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2007, 23:24:57 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2007, 12:23:06 »
Moja rada jest taka. Na każdym kroku udowadniaj że nie dajesz sobie rady.
W mojej jednostce to przeszło bez konsekwencji dla "nieudacznika"

I myslisz, ze to jest wyjscie? Gratuluje temu czlowiekowi podejscia do tematu ^_^
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2007, 17:35:43 »
piotrfire - może i u Ciebie by przeszło u mnie w zależności na kogo by to trafiło, bo jest paru pod kloszem ale raczej skończyłoby się na postępowaniu wyjaśniającym, kto i dlaczego dał..... a kto wie czy nie na wniosku o postępowanie dyscyplinarne. Kto wie....

Pokażesz że nic nie wiesz i droga do degradacji w stanowisku ze względu na stwierdzoną nieprzydatność otwarta.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2007, 18:43:37 »
Przedstaw swoja sytuacje w wydziale operacyjnym, jesli tam pracuja ludzie z glowa, dojdziecie do porozumienia ^_^
Podoba mi się w PSP:)

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2007, 19:31:45 »
oj tak licz na wydzial operacyjny oj smieszy mnie niestety rzadko tam pracuja ludzie z glowa na swoim miejscu   

Nie o to chodzi zeby liczyc czy nie liczyc - po prostu droga sluzbowa..
Podoba mi się w PSP:)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2007, 22:07:07 »
Musisz rozmawiać z przełożonym, wysuwać swoje rozsądne argumenty, staraj się sprawę załatwić ugodowo. Postawienie sprawy na ostrzu noża nikomu nic dobrego nie wróży. Dyplomacja, dialog, rozmowa z D-cą JRG. Twój przełożony powinien widzieć twoje zaangażowanie na obecnym stanowisku, a może uważa,ze jesteś bardzo dobry i dasz sobie radę na innych.
Jak nie uda ci się zostać na obecnym to potraktuj to jako awans i uznanie w oczach twojego Guru:).
Trzym sie.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2007, 22:10:46 wysłana przez cul2 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2007, 23:29:53 »
wejdź na temat ckr psk na stronie głównej i jeszcze raz proszę nie  zaśmiecanie forum od tego masz funkcje szukaj

   Od kiedy jesteś na forum moje zainteresowanie forum spadło i wchodzę tu niechętnie.Ciśnienie mi skacze bo wydaj mi się ,że widzę swoją teściową jak wali w klawiaturę i ogłasza swoje mądrości całemu światu , a do powiedzenia ma tylko ble ble ble.....
   Dorobiłeś się już tytułu strażak sam  i niedługo chyba będziesz sam do siebie pisał te mądrości.
   A i jeszcze jedno w jakiej jednostce ty pracujesz, że tak ciągle narażasz to swoje "cenne życie",a wokoło ciebie sami idioci i nieudacznicy.

Wracając do tematu "co mam robić"-rozmawiać i argumentować , że chcesz rozwijać się w innym kierunku.Ale ja osobiście jestem przeciwny kierowaniu ludzi do aspirantki, którzy widzą się tylko za kierownicą to strata czasu i pieniędzy.Skoro skończyłeś szkołę to musisz poprzeczkę ustawić wyżej , masz dodatek za stopień to zapracuj na niego.

Offline fred77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2007, 08:34:40 »
Dzięki wszystkim za pomoc, może coś z tego wyniknie dobrego. U mnie w jednostce jest podstawowy problem, braku ludzi.
Jest to jednostka powiatowa, niewielka i problem w tym, że sporo osób to tzw. "jednobelkowcy" (bez urazy), a w obecnym tempie szkoleń pododficerskich to w przypadku mojej jednostki nie zanosi się na szybkie kierowanie osób na szkolenia.
Jest nas dwóch przewidzianych na to stanowisko, jeden sekcyjny i ja. Kolega sekcyjny jest w tym o wiele lepszy odemnie.
Gdybym uparcie odmawiał to może by go posadzili zamiast mnie lecz na pewno ktoś za rok lub dwa z obecnych dyspozytorów pójdzie na emeryturę to i tak znów będą mnie ciągać na to nieszczęsne stanowisko. Trudną mam sytuację, bo z jednej strony nie chcę, a z drugiej strony jest to nieuchronne.
Niektórzy piszą, że "przecież wiedziałem, że idę do szkoły", no tak wiedziałem, tylko, że jak szedłem do szkoły to były inne przepisy i wynikało z nich, że starszy operator sprzętu specjalnego musi być aspirantem, a jak byłem już w szkole to przepisy się zmieniły i resztę mozna sobie dopowiedzieć.
Nie wiem co będzie. Z moim dowództwem cięzko się rozmawia, stare komunistyczne dziady, niedawno powstały związki zawodowe, wszyscy się ze sobą żrą, pozatym panuje coś w rodzju kolesiostwa, jest parę osób, które np: wciąż myją komendantowi samochód i po prostu mają lepiej, a Ci którzy są tacy, że się nie wywyższają, starają się być w porządku i się nie podlizują mają po prostu gorzej.
Zraziłem się do PSP strasznie, kiedyś człowiek chętnie szedł do pracy, a teraz traktuję to jak zło konieczne, nie wiem może się to moje nastawienie kiedyś zmieni, gdybym miał możliwość odejścia nawet gdybym nie miał praw emerytalnych to bym odszedł lecz niestety żyjemy tak jak widać i trzeba pchać ten wózek.
Oczywiście napiszę jak się sprawy potoczyły dalej, wszystko się wyjaśni już w czerwcu.



Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2007, 09:47:28 »
Nie przejmuj się w naszym kochanym kraju to normalne, że wciska się na stanowisko kogoś - gdzieś bez doświadczenia - i co...??? wszyscy jak na razie żyjemy. haha co za kraj .... w rządzie sytuacja wyglada podobnie - tam też obsadzają stołki ludźmi bez doświadczenia. Jest tylko jedna totalna różnica między Tobą a nimi. Ty jesteś wykształcony, lubisz (kochasz) robić to, co robisz - jest to misja społeczna - jesteś specjalistą w swojej dziedzinie - a oni to: często ludzie bez wykształcenia (niektórzy dopiero nadrabiają matury), bez zadnej misji społecznej, chcą przezyć najbliższe 4 lata i nudzi im się robić to co robią.

Więc porada dla Ciebie: NIE DAJ SIĘ WSTAWIĆ TAM GDZIE SIĘ ŹLE CZUJESZ!! ! To nie wyjdzie nikomu na dobre - musisz to tylko odpowiednio "sprzedać" i będzie ok. Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz to o tym porozmawiaj. To góra niech się martwi skąd wziąć człowieka na stanowisko dowodzenia. Przecież co roku są absolwenci SA, a że redukują nabór to ich problem nie Twój. TY RÓB TO CO ROBISZ - już masz u mnie wielkiego PLUSA !!!

Serdecznie Cię pozdrwiam

Boston

  • Gość
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2007, 12:38:19 »
Niektórzy piszą, że "przecież wiedziałem, że idę do szkoły", no tak wiedziałem, tylko, że jak szedłem do szkoły to były inne przepisy i wynikało z nich, że starszy operator sprzętu specjalnego musi być aspirantem, a jak byłem już w szkole to przepisy się zmieniły i resztę mozna sobie dopowiedzieć.
z żadnych przepisów nie wynika i nie wynikało że st. oper. sprz. spec. musi być aspirantem szczególnie w takich jak wspomniałeś małych jednostkach jak Twoja, a tak jak ktos wcześniej wspomniał decydując sie na szkołę chorążych musiałeś być świadomy że nie zostaniesz kierowcą do emerytury, szczególnie, że wspomniałeś, że macie braki kadrowe. Postaw sie w sytuacji swojego przełożonego lub nawet komendanta kogo ma posadzić na PSK stażystę z jedną belką czy wykształconego technika pożarnictwa z jakimś juz stażem.
Z drugiej strony jak najbardziej Ciebie rozumiem,bo jeżeli nie chcesz tego robić to średni bedzie z Ciebie dyżurny operacyjny. Sam też niestety zostałem przeniesiony i nie za bardzo mi to leży, ale albo pujdziesz na noże z szefostwem, albo grzecznie przejdziesz na PSK. Trzeci wariant i ostateczny to np. IRLANDIA
Pozdro

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2007, 18:13:58 »
Poważnie się zastanowić i sprawdzić swoje realia. Jeśli się nastawiasz na "bogactwo" i jakieś odpowiednie stołki w PSP to zapomnij o tym. Może w następnym stuleciu???????
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 18:15:58 wysłana przez wojtekstr »
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fred77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2007, 11:24:10 »
Napisałem może niewiele ale chyba za dużo.
To "za dużo" dotyczy przedewszystkim tego, że osoby pełniące dowódcze funkje w mojej komendzie zostały przezemnie potraktowane w sposób godzący w dobrę imię strażaka.
Wyrażam skruchę za moje zbyt ostre zwroty napisane na tym forum, doszedłem do wniosku, że pomimo anonimowości zbyt wiele osób mogło poczuć się urażonych, a osoby niezwiązane ze strażą pożarną, które przeglądają to forum mogą sobie źle pomyśleć zarówno o strażakach jak i warunkach w jakich muszą pełnić służbę oraz o panującej atmosferze w naszych szeregach.
Czasami jest tak, że człowiek w przypływie złości, beznadziei, żalu czy bezradności napisze "za dużo".
Wiele kolegów, którzy na forum odpowiadali na mój temat poleciło mi porozmawiać z szefostwem i ustalić wszelkie "za" i "przeciw".
Po rozmowie doszło od porozumienia i myślę, że ta moja, wcześniej wspomniana uraza do straży pożarnej pójdzie w zapomnienie.
Co do objęcia przezemnie stanowiska kierowania w mojej komendzie to po zastanowieniu się nad tym wszystkim i nad tym co napisałem wcześniej postanowiłem, że z uwagi na kłopoty związane z brakiem wyszkolonych osób mogących pełnić służbę na stanowisku kierowania wyrażę zgodę na to by pełnić tam służbę.
Co pokaże przyszłość - zobaczymy.
Mam nadzieję, że nie będzie źle i w miarę szybko połapię te wszystkie tajniki stanowiska kierowanina.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2007, 12:06:19 »
Spoko, przeżyjesz i będzie się zdarzać że będziesz zadowolony.
Fakt, ostatnio zabagniono sytuację SK wszystkich szczebli zapominając
że jest to nasze "wąskie gardło". Ale nie traktuj tego jak dożywocia.
Na długo po odejściu z SK będziesz pływał jak rybka w tematach
wymuszających poty na kolegach którzy tam nie byli,
Ale najbardziej prawdopodobne, że nie będziesz chciał odejść.
Z własnej woli.
Tia....
Contra facta non valent argumenta.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2007, 12:12:16 »
Zatem pozostaje mi tylko powiedzieć - POWODZENIA. Chciałem pomóc ale po przeczytaniu Twojego ostatniego posta dochodzę do wniosku, że może lepiej się czasem nie odzywać.

Pozdrawiam


Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Co mam robić?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2007, 15:54:43 »
Witam!
No cóż! Kolejny raz widać jak traktowana jest służba w SK. To nie jakiś odosobniony przypadek - tak jest w zdecydowanej większości KP/KM i dopóty się to odgórnie nie zmieni /a szans realnych nie widać/ tak będzie nadal postrzegana.  :angry:
Dostać się tam ogólnie stosunkowo łatwo - nawet nie trzeba mieć obecnie jakiś wielkich kwalifikacji! Wydostać oj... zwykle znacznie trudniej - niemal niemożliwe, ale powodzenia życzę! ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.