Autor Wątek: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.  (Przeczytany 27027 razy)

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Witam
Uważam, że te wszystkie nasze postulaty przedstawione "staremu" powinny dotrzeć do "NOWEGO". Może Ten nie poprzestanie na obietnicach i zrobi coś wreszcie dla SK. Moim skromnym życzeniem jest by zrobił porządek z systemem pracy i skończył z obłędem 12-stek lub zgodnie z rozporządzeniem pozwolił decydować o tym KP, że o grupach nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2007, 19:51:46 wysłana przez meremre »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2007, 21:34:41 »
Może poprzez ZZ, postulaty są zawarte w ich uchwałach.
Napewno szybko się spotkają z NOWYM KG.

Jaca

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2007, 21:48:32 »
Na logike: 01 zna lub predko pozna wszystkie wazne zagadnienia i mysle, ze doskonale wie, ze jestesmy w strazy ^_^

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2007, 00:00:32 »
Może nie jest najlepiej teoretycznie przygotowany ale że w straży pracuje to na pewno wie, bo jak zaobserwowałem na zdjęciu na jakiejś stronie mundur strażacki nosi.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:25:29 »
Witam
Panowie Dyżurni Operacyjni uważam, że powinniśmy działać i w dalszym ciągu wywierać jakiś nacisk na Związki Zawodowe, żeby poruszali nasze  sprawy nurtujące PSK WSKR itd.
1. Podniesienie grup zaszeregowania
2. Zmiana systemu pracy ( lub po dwie osoby na PSK obojętnie w jakim systemie) ale opowiadam się za powrotem do 24/48 lub 24/72
Tyle do szczęścia mi potrzeba
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2007, 21:24:01 »
Trzeba chwilę odczekać, ZZ mają się spotkać z "NOWYM" i zobaczymy co z tego spotkania wyniknie. Jak nic nie wyniknie to będzie trzeba działać i to konkretnie.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2007, 09:32:17 »
Witam
Panowie Dyżurni Operacyjni uważam, że powinniśmy działać i w dalszym ciągu wywierać jakiś nacisk na Związki Zawodowe, żeby poruszali nasze  sprawy nurtujące PSK WSKR itd.
1. Podniesienie grup zaszeregowania
2. Zmiana systemu pracy ( lub po dwie osoby na PSK obojętnie w jakim systemie) ale opowiadam się za powrotem do 24/48 lub 24/72
Tyle do szczęścia mi potrzeba
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny

Zmiana systemu moze byc, jak cos sie ustali, dam znac, ale projekt jest -_-

Pozdro JAC:)
Podoba mi się w PSP:)

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2007, 10:44:51 »
Popieram Pana "mieczking" może zacznijmy pisać znowu do związków nie ma na co czekać
- system pracy na PSK 24/48, 24/72
- podwyższenie w grupach

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2007, 22:40:59 »
jeżeli chodzi o zmiany na PSK MSK to pracuje już 20 lat w straży i nie spodziewam się cudów ale jak chcecie to wierzcie wasza sprawa. Do tej pory dyżurny zauważany jest tylko jak da dupy. A co do systemu to myślę że to kwestia czasu , na początku lat 80 gdy pracowało się 12/24 też z tym były opory ale udało się , a historia lubi się powtarzać  ^_^
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2007, 18:04:06 »
Popieram Pana "mieczking" może zacznijmy pisać znowu do związków nie ma na co czekać
- system pracy na PSK 24/48, 24/72
- podwyższenie w grupach

Sory za ironie, ale zeby ci ZZ nie nadawaly za duzo..
Podoba mi się w PSP:)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2007, 10:00:57 »
Popieram Pana "mieczking" może zacznijmy pisać znowu do związków nie ma na co czekać
- system pracy na PSK 24/48, 24/72
- podwyższenie w grupach

Ale po co "znowu" pisać do ZZ?
Chyba jeszcze nie zapomniały?

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2007, 07:20:11 »
Witam Panowie Dyżurni Operacyjni!!
Jestem Ciekaw czy Strona związkowa poruszyła temat Dyżurnych Operacyjnych??
Czy ma ktoś takie wiadomości ??
No i kolejne pytanie czy już nie powinniśmy zacząć działać ??

W dniu 8 maja 2007r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” w Komendzie Głównej PSP w Warszawie.
 Podczas posiedzenie omówione zostały ostatnie działania prezydium Krajowej Sekcji w szczególności:
• Spotkanie przedstawicieli central związkowych z zespołem ministerialnym kierowanym przez wiceministra SWiA Pawła Solocha w dniu 25 kwietnia 2007r.,
• Drugie spotkanie w MSWiA w dniu 27 kwietnia 2007r., i szczegóły komunikatu końcowego
• Dotychczasowe efekty tych spotkań
• Założenia co do kierunku i celów strategicznych jakimi powinna się kierować Krajowa Sekcja Pożarnictwa podczas kolejnych spotkań i negocjacji z zespołem ministerialnym
• Bieżący stan realizacji uchwał XX NWZD Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” – zwłaszcza o przystąpienie do akcji protestacyjnej.
Członkowie Rady KSP zadali wiele pytań do Przewodniczącego i uczestników spotkań w MSWiA – i uzyskali satysfakcjonujące odpowiedzi na wątpliwości kierowane do członków Rady przez funkcyjnych członków NSZZ „Solidarność” z poszczególnych województw.
Mając na względzie dotychczasowe działania zrealizowane przez MSWiA – a w szczególności :
• podpisanie przepisu płacowego – który zacznie obowiązywać z dniem opublikowania tj. około 14/15 maja
• uruchomienie szybkiej ścieżki legislacyjnej dla poprawek do ustawy w wersji uzgodnionej z przedstawicielami central związkowych dotyczących przepisów antykorupcyjnych i dotyczących dodatkowego zarobkowania w PSP
• uruchomienie procedur umożliwiających rozdysponowanie kwoty 25,6 miliona zarezerwowanej w budżecie na ten rok
• realizacje akcji awansowej 2007
• przywrócenie normalnego dialogu z stroną służbową i ministerialną
Rada KSP NSZZ „Solidarność” postanowiła uchwałą Rady KSP z dnia 08.05.2007 zawiesić wszelkie działania protestacyjne do czasu rozpoczęcia negocjacji dotyczących czasu służby – które rozpocząć się maja 21 maja 2007r. Dalsze decyzje dotyczące odwołania lub odwieszenia akcji protestacyjnej Rada KSP NSZZ „Solidarność” podejmie po w/w dacie.
Podczas posiedzenia Rady KSP doszło do pierwszego spotkania jej członków z Komendantem Głównym PSP bryg Markiem Kubiakiem.
Komendant Główny przedstawił Radzie swoja koncepcję sprawowania tej funkcji – i priorytety którymi będzie się kierował w realizacji swojej – jak sam to nazywa- „misji”
Komendant Główny PSP zadeklarował przywrócenie normalnego dialogu społecznego z organizacjami związkowymi działającymi w PSP, oraz chęć prawidłowego dokończenia procesu reformowania struktur PSP. Zobowiązał się również do anulowania poleceń swego poprzednika dotyczących zweryfikowania ilości godzin ponadnormatywnych za rok 2006, oraz właściwe określenie faktycznie niezbędnej wysokości procentowej strażaków na służbie.
Zdaniem Komendanta Głównego Państwowa Straż Pożarna potrzebuje nowego impulsu, nowej jakości działań aby wyjść z chwilowego marazmu w którym się znalazła. Skutki działań nowego Komendanta Głównego PSP winny być, jego zdaniem, odczuwalne dla wszystkich strażaków w przyszłości.
Wystąpienie Komendanta Głównego PSP i merytoryczne odpowiedzi na zadawane pytania spotkały się życzliwym przyjęciem członków Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność’

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2007, 10:26:36 »
Jak zwylke o nas zapomnieli bo po co pamiętać o Kompani Karnej na SK. Przeciez pracujemy na tych stanowiskach za karę a nie w nagrodę.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2007, 12:35:20 »
Jak zwykle tylko gadanie i nic więcej............................. Pan Komendant ma teraz za zadanie wyciszenie napiętej  sytuacji w PSP, dla zamydlenia oczu rozpatrzy ponownie wnioski awansowe, awansuje kogoś tam  z układu  :angry: :angry: :angry: :angry:itd.itd     

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2007, 13:32:12 »
Witam
Trzeba się zastanowić i przyjąć jednolitą forme zakcentowqania swojej obecności. Tylko gdzie udeżyć, by odniosło jakiś skutek, przecież te 12 - stki to jakieś nieporozumienie.

Offline firesław

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2007, 17:28:57 »
Odbywają się kolejne posiedzenia,  zmieniają się Komendanci a o Dyżurnych Operacyjnych jak się nic nie mówiło tak się nie mówi.
Panowie związkowcy pomyślcie trochę o nas Dyżurnych i wstawcie się za nami  bo to w waszej gestii leży pomoc strażakom a my jesteśmy przecież strażakami. Nie zmuszajcie nas do utworzenia nowych związków zawodowych bo jest już ich w straży i tak dużo. Wykorzystajmy to że mamy nowego Komendanta i przyciśnijmy go do zmiany systemu. System 12 godzinny nie przyniósł nic dobrego a tylko utrudnił życie wszystkim Dyżurnym i każdy o tym wie! Zróbcie coś wreszcie w tej sprawie teraz bo jak wprowadzano ten system to nie zrobiliście nic aby zaprzeczyć!!! Mam nadzieję że przeczyta to ktoś ze ZZ i wyciągnie z tego wnioski. LICZYMY NA WAS PANOWIE ZWIĄZKOWCY.

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2007, 23:11:31 »

Odbywają się kolejne posiedzenia,  zmieniają się Komendanci a o Dyżurnych Operacyjnych jak się nic nie mówiło tak się nie mówi.
Panowie związkowcy pomyślcie trochę o nas Dyżurnych i wstawcie się za nami  bo to w waszej gestii leży pomoc strażakom a my jesteśmy przecież strażakami. Nie zmuszajcie nas do utworzenia nowych związków zawodowych bo jest już ich w straży i tak dużo. Wykorzystajmy to że mamy nowego Komendanta i przyciśnijmy go do zmiany systemu. System 12 godzinny nie przyniósł nic dobrego a tylko utrudnił życie wszystkim Dyżurnym i każdy o tym wie! Zróbcie coś wreszcie w tej sprawie teraz bo jak wprowadzano ten system to nie zrobiliście nic aby zaprzeczyć!!! Mam nadzieję że przeczyta to ktoś ze ZZ i wyciągnie z tego wnioski. LICZYMY NA WAS PANOWIE ZWIĄZKOWCY.

System 12 godzinny utrudnił życie większości dyżurnym, ale nie wszystkim.
Nowy 01 ma mnóstwo spraw na głowie, ale nie martw się, nie zapomni o nas.
Absolutnie nie mam nic do ZZ, ale co do liczenia, to z całym szacunkiem licz na siebie, ja tak robię i jak narazie całkiem nieźle na tym wychodzę.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2007, 19:02:33 »

Odbywają się kolejne posiedzenia,  zmieniają się Komendanci a o Dyżurnych Operacyjnych jak się nic nie mówiło tak się nie mówi.
Panowie związkowcy pomyślcie trochę o nas Dyżurnych i wstawcie się za nami  bo to w waszej gestii leży pomoc strażakom a my jesteśmy przecież strażakami. Nie zmuszajcie nas do utworzenia nowych związków zawodowych bo jest już ich w straży i tak dużo. Wykorzystajmy to że mamy nowego Komendanta i przyciśnijmy go do zmiany systemu. System 12 godzinny nie przyniósł nic dobrego a tylko utrudnił życie wszystkim Dyżurnym i każdy o tym wie! Zróbcie coś wreszcie w tej sprawie teraz bo jak wprowadzano ten system to nie zrobiliście nic aby zaprzeczyć!!! Mam nadzieję że przeczyta to ktoś ze ZZ i wyciągnie z tego wnioski. LICZYMY NA WAS PANOWIE ZWIĄZKOWCY.

System 12 godzinny utrudnił życie większości dyżurnym, ale nie wszystkim.
Nowy 01 ma mnóstwo spraw na głowie, ale nie martw się, nie zapomni o nas.
Absolutnie nie mam nic do ZZ, ale co do liczenia, to z całym szacunkiem licz na siebie, ja tak robię i jak narazie całkiem nieźle na tym wychodzę.

Proponuję nie czekać tylko rozpocząć jakąś przemyślaną akcję Dyżurnych Operacyjnych??
Pozdrawiam!!

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2007, 22:33:37 »
Co konkretnie proponujesz zrobić w tej materii??
Możemy w ogóle coś zrobić?
Pole manewru jest silnie ograniczone..

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2007, 21:12:17 »
Co konkretnie proponujesz zrobić w tej materii??
Możemy w ogóle coś zrobić?
Pole manewru jest silnie ograniczone..

Witam.
Proponuję:
- Dobrze napisane pismo do ZZ, KG, MSWiA, czwarta władza, ale zaznaczam, że muszą być w to zaangażowane PA PSK CPR WSKR no i sam KACKR tylko nie wiem czy by chciał wziąć udział. Choć będzie to wymuszone w przez dyżurnych operacyjnych Powiatów, ale o tym w dalszej części.
- Następnie wysyłamy to  pismo w jednym egzemplarzu do ZZ, KG, MSWiA, czwartej władzy i czekamy na odpowiedź jest odpowiedź pozytywna ze strony ZZ, KG, MSWiA stop dalsze kroki są nie potrzebne  ^_^ . I ta opcja jest mało prawdopodobna. Wtedy będziemy musieli przystąpić tylko do takiej akcji jak:
- Dyżurni Operacyjni, dyspozytorzy dublerzy itd.  całego kraju WSKR wysyłają  e-mail do ZZ, KG, MSWiA jeden dziennie przez okres? Nie wiem tu proszę o propozycje! Tydzień dwa?? Uprzykrzamy życie ZZ, KG, MSWiA zapełniamy im skrzynki itd. Wiem, że to było stosowane brałem w tym udział i chyba z tej akcji pozostało w jakimś projekcie 6,60 zł za służbę tak wypowiadał się poprzedni KG na forum. Jest odpowiedź pozytywna ze strony ZZ, KG, MSWiA stop dalsze kroki są nie potrzebne  ^_^ . Mało prawdopodobne, że się uda, więc:
- Dyżurni Operacyjni, dyspozytorzy dublerzy, itd.  całego kraju przestają wysyłać meldunki z akcji nie informują  WSKR a WSKR nie ma, o czym poinformować KCKR a KCKR nie ma, o czym powiedzieć K G .
Wtedy mamy zatrzymany obieg informacji nawet sam Minister nic nie  wie, bo mu np. KG nie przekazuje inf. bo nie wie co się dzieje w jego formacji w Kraju może i nawet powinien powiedzieć Ministrowi  że Dyżurni Operacyjni maja takie postulaty:
1. Podniesienie grup zaszeregowania
2. Zmiana systemu pracy 24/72 podobnie jak 12/24/12/48 ale 24/72 lepszy wygodniejszy dla ludzi pod każdym względem ( a że każdemu człowiekowi  zależy na dobrze drugiego  człowieka  :wacko: więc powinni taki system wprowadzić)
3. Obsady dwu osobowe w PSK
Pozdrawiam !!!
Więc myślę Panie Anonim że pole manewru jest szerokie w tej materii!!!

« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 22:22:48 wysłana przez mieczking »

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2007, 11:12:43 »
M. powiem tak:
Akcja z pismami jest do zrobienia z technicznego punktu widzenia, ale sprawa z niewysyłaniem meldunków/informacji to afera grubymi nićmi szyta IMHO.
Nie wiem, czy mogłoby się to udać, ale jest opcja, że powstałby giga burdel.
Czy to by wyszło na dobre - nie mam pojęcia.
Poza tym nie wiem, jak fizycznie jest do ogarnięcia kwestia współpracy PA, PSK, WSKR i KCKR na szczeblu kraju.
Chciałbym się mylić, ale gdyby taka jedność była w tym momencie, to nie trzebaby o nic walczyć, bo byłoby dobrze..

Offline firesław

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2007, 15:12:59 »
Moim zdaniem jest tylko jedna możliwość na przywrócenie starego systemu. Ta możliwość to ZZ. Jak oni nam nie pomogą to do końca służby w PSP będziemy jeździć na 12-ki. Więc piszmy do związków i zapełniajmy im skrzynki aż do znudzenia to może wreszcie wstawią się za nami u KG a KG podobno jest ugodowy człowiek i idzie związkom na rękę. Niech ktoś poda emaile do władz ZZ to zaczniemy pisać

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2007, 22:29:35 »
rosmycki@kgpsp.gov.pl
kmhetman@poczta.onet.pl
zk@zzsflorian.pl



Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2007, 11:12:03 »
Wygląda na to że  ZZ na nas  jak zwykle po prostu olewają, jakoś dziwnie znikł postulat  na temat powrotu do systemu pracy 24/48. Nigdzie nikt nie wspomina nawet słowem.
Panowie przewodniczący ZZ macie coś do powiedzenia w tym temacie?
Wynegocjujcie żeby to KP określały system pracy na PSK przecież takie są zapisy w ustawie.                   

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 17, 2007, 20:50:06 »

Wygląda na to że  ZZ na nas  jak zwykle po prostu olewają, jakoś dziwnie znikł postulat  na temat powrotu do systemu pracy 24/48. Nigdzie nikt nie wspomina nawet słowem.
Panowie przewodniczący ZZ macie coś do powiedzenia w tym temacie?
Wynegocjujcie żeby to KP określały system pracy na PSK przecież takie są zapisy w ustawie.   

Nie olewają, nie olewają, dyskusja na temat stanowisk kierowania jest dobrze znana ZZ jak i KG.
Podcza spotkania z Komendantem Głównym była omawiana.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.