Autor Wątek: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.  (Przeczytany 27031 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 16, 2007, 00:19:28 »
KG otworzył ścieżkę jeszcze daleko do załątwienia tematu ale bliżej już niż dalej przynajmniej ja mam taką nadzieję.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:04:15 »
Myślę, że akurat w przypadku mojego województwa (dolnośląskiego) sprawa jest jak najbardziej do załatwienia.
Zgodnie z moimi obietnicami odszczekuję brak działania w kwestii PSK przez związki zawodowe:

HAU HAU

To był na razie krótki "szczek". Dłuższy będzie jak doprowadzą do podciągnięcia dyżurnych w grupach.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:28:16 »
Cytuj
Zgodnie z moimi obietnicami odszczekuję brak działania w kwestii PSK przez związki zawodowe:
I za to masz u mnie plusa !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:47:28 »
Przez parę dni był spokój z "plusami" a dzisiaj za krótkie szczeknięcie w pół godziny dostałem już dwa!

Koledzy, jak obiecam wyć do księżyca to może Butla (Butela?) dogonię?

 ^_^

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:59:15 »
Narazie nieźle Ci idzie ^_^.
Skąd taka ufność, że w dolnośląskim nie będzie problemu z przejściem na stary system?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 16, 2007, 11:27:13 »
skąd taka pewność? - komendant wojewódzki

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 16, 2007, 11:34:35 »
Pozdrówka dla wszystkich kolegów dyspozytorów.
Uważam że nie ma się co zacietrzewiać i wymyślać tym, którzy chcą pozostać przy 12. Jest spora część dyspozytorów, dla których ten system jest lepszy i trzeba to uszanować. Moim zdaniem to na czym w tej chwili powinniśmy się skoncentrować to walka o odpowiednią grupę zaszeregowania (moim zdaniem powinna być 9). Co do systemu pełnienia służby to osobiście jestem za tym aby o tym decydował komendant powiatowy w uzgodnieniu z ZZ i o to powinniśmy również walczyć. Nie próbujmy znowu uszczęśliwiać na siłę. W przypadku mojej komendy jesteśmy za tym aby w okresie wiosenno letnim były 12, natomiast w okresach kiedy jest mniej zdarzeń 24.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 16, 2007, 22:13:08 »
Witam!
Po pierwsze - wkurw... mnie osobiście /jak już kiedyś wspomniałem/ używanie słowa <dyspozytor> jak w PKP, czy PKS, itp.  :angry:
Po drugie - bardzo się cieszę  ^_^ ^_^ ^_^
Po trzecie - nadal trzeba walczyć /m.in. grupy/ i odpowiedni status SK w KP/KM   :rolleyes:
Po czwarte - zupełnie nie rozumiem:
Cytuj
W przypadku mojej komendy jesteśmy za tym aby w okresie wiosenno letnim były 12, natomiast w okresach kiedy jest mniej zdarzeń 24.
Chyba to już niezłe przegięcie  :huh:
To tak mi się na razie tyle nasunęło  :wacko:
Pozdr.

Ps. Ciekawe swoją drogą, co na to u Mnie KW, KP i ZZ - na razie woda w ustach, ale pewnie jeszcze nikt nic nie wie lub udaje? Hm...
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 16, 2007, 23:22:19 »
Popieram Panie Ajax sami kurwa nie wiedzą czego chcą może co miesiąc inny system pracy -- związki coś tam wywlczyły a ludziska dalej narzekają 24/48 i tylko ten są DW itd. !!!!!!!!!!!

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 17, 2007, 20:06:44 »
,,Szable w dłoń''  trzeba atakować drugej szansy nie dostaniemy z mojej strony prośba do związkowców o pomoc w rozmochach z KW o przywróceniu starego systemu, a do wszystkich zainteresowanych tematem apel Panie i Panowie rozmawiajcie z związkowcami o naszych problemach i bolączkach kosztach dojadu itd. związanych z tym systemem niech dostaną podczas tych rozmów odpowiednie argumenty do reprezentowania nas wszystkich przed Komendantami Wojewódzkimi a Panowie Komendanci wykażcie odrobinę dobrej woli i zrozumienia czasami można okazać odrobinę dobrej woli i zrozumienia wiem że tez zaglądacie na to forum, na sam koniec kilka słów do komendantów miejskich i rejonowych liczymy na wasze wsparcie pamiętajcie o tym że zadowolony i wypoczęty pracownik lepiej pracuje i mniej popełnia błędów.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 17, 2007, 20:39:41 »
Cytuj
Myślę, że akurat w przypadku mojego województwa (dolnośląskiego) sprawa jest jak najbardziej do załatwienia.

Obyś mario68 miał rację , a Boguś faktycznie jest ugodowy tylko kto zacznie dyskusję?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:31:24 »
My z dołu musimy zacząć naciskać na wszystkie trzy związki zawodowe a już oni sobie z KW poradzą..... W końcu co nieco im zawdzięcza.....

Wrzucam na forum nowy wątek dotyczący rozpoczęcia akcji wysyłania przez dyżurnych SK maili do związków wojewódzkich w sprawie rozpoczęcia rozmów z komendantami wojewódzkimi n/t zmiany systemu służby na Stanowiskach

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:11:37 »
Cytuj
My z dołu musimy zacząć naciskać na wszystkie trzy związki zawodowe a już oni sobie z KW poradzą..... W końcu co nieco im zawdzięcza.....

Kto?????? ..komu????
Oj przeceniasz jak zwykle ZZ. Chociaż w Twoich ustach to brzmi jak miód na moje skołatane serce ^_^.
Waszym zadaniem nie jest zawalanie skrzynek, tylko danie ZZ argumentów do rozmów z KW.
Czy powrót do systemu zapewni prawidłową pracę(służbę SK), czy nie spowoduje lawinowego wzrostu nadgodzin? a i bardzo ważne: czy za chwilę nikt nie wyskoczy, że to ZZ go skrzywdziły dążąc do przywrócenia systemu 24.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 20, 2007, 20:19:58 »
Mój drogi Sam_go
jak cię czytam to chwilami się zastanawiam po czyjej jesteś stronie? Czy wcześniej widziałeś tyle "żółci" na forum? Dopiero nasi ""reformatorzy i dobroczyńcy"" sprowokowali SK.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 21, 2007, 01:01:17 »
I Ty Brutusie przeciwko mnie?? ^_^
Szczerze mówiąc nie wierzę, aby udało się przepchnąć system 24/72 - przynajmniej narazie. Czekam na rozwiązania i propozycje od chłopaków z SK w moim województwie, no niestety, tego nikt za Was nie zrobi, bo najlepiej znacie temat. ZZ mogą przedstawić Wasze argumenty i je poprzeć. Również widzę pewne zagrożenia odnośnie etatyzacji SK przy powrocie do "trójpolówki" - co zrobić z 4 zmianą? Tak jak napisał jeden z przedmówców, niektórzy zyskali na przejściu na 12 i w imię czego mieliby to teraz tracić?