Autor Wątek: Nowy KG PSP  (Przeczytany 36679 razy)

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 04, 2007, 07:24:36 »
Komediantom mowimy PASS !!!!!!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 04, 2007, 08:50:43 »
miało być o komendancie a znów kłótnia!!!!!!!!
Przyznaję racje koledze, lecz czasami nie patrząc na temat wiodący odnoszę się do poprzedniej wypowiedzi - za co przepraszam.
Prośba do moderatorów o wycięcie z tego tematów niewłaściwych wątków i przeniesie ich np. do założonego przez sam-go tematu podział vs biuro
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 04, 2007, 13:46:09 »
Coraz krótsze te kadencje

No niestety/IMHO rotacja z taka czestoliwoscia to zlo :angry:
Podoba mi się w PSP:)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 04, 2007, 19:31:55 »
W TVN FAKTY:  ....na pocieszenie Min.Kaczmarek obiecał strazakom podwyżki ???

kurcze, spóźniłem się.... :(  moze ktos słyszał na jakie pocieszenie ..?

Już wiem.... :) strażak zarabia średnio 1.300 zl. a na pocieszenie obiecal podwyżki...
mam nadzieję że podwyżki te to nie te o których już dawno wiemy....
Jesli Min.Kaczmarek miał te na myśli.... :D to obiecał nam to co nam już wcześniej ustalono...
skąd ja to znam?.....  a-cha! JEKG W.Skomra już tak był dobry i dał nam (obiecał)podwyżki które załatwione były jeszcze za KG K.Krzowskiego...
Historia jak widać lubi się powtarzać......

Czarno to widzę.... :(
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 19:58:44 wysłana przez Geddeon »

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 04, 2007, 20:06:44 »
Jak dobrze widziałem w TV to nasz KG jest brygadierem :mellow:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 04, 2007, 20:19:17 »
 :huh: :huh: :huh:Wysłać komedianta do wariatkowa,bo jeśli brakłoby ZZ w Naszej formacji to "góra" wlazłaby Nam na łeb i nasrała.Sorki za język,ale nerw mi zadziałał.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 04, 2007, 20:26:23 »
:huh: :huh: :huh:Wysłać komedianta do wariatkowa,bo jeśli brakłoby ZZ w Naszej formacji to "góra" wlazłaby Nam na łeb i nasrała.Sorki za język,ale nerw mi zadziałał.
Chyba chodzi Ci o byłego KG ^_^ naszego JEKG.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 04, 2007, 20:45:16 »
Cytuj
bo jeśli brakłoby ZZ w Naszej formacji to "góra" wlazłaby Nam na łeb i nasrała.
Powiem więcej :
I jeszcze poprosili by nas o papier toaletowy :wacko:

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 05, 2007, 09:11:29 »
witam widze że nasz nowy kg na wejście zaliczył awans.myśle że to chyba dlatego żeby śmiesznie nie wygladał z tym mł. bryg.niedługo spotkanie nowego ze związkami zobaczymy. cały czas nie zmieniam zdania i uważam że to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.dajmy mu troche czasu.miłego dnia

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 05, 2007, 10:25:30 »
źródło:
http://www2.mswia.gov.pl/portal/pl/2/4643/
10 maja w Krakowie podczas uroczystości 15-lecia Państwowej Straży Pożarnej, Pan Komendant Marek Kubiak przedstawi priorytety, którymi będzie się kierował podczas pełnienia funkcji Komendanta Głównego PSP.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 05, 2007, 10:28:14 »
mł. bryg. mgr inż. Marek Kubiak
- urodzony dnia 21 lutego 1964 r. w Turku.
Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (1985-1990 r.).
Służbę w straży pożarnej rozpoczął w 1990 roku jako oficer zawodowej straży pożarnej w Koninie, następnie był dowódcą oddziału I konińskiej straży,
naczelnikiem wydziału planowania operacyjnego, a od 1999 r. zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 05, 2007, 11:25:27 »
W TVN FAKTY:  ....na pocieszenie Min.Kaczmarek obiecał strazakom podwyżki ???

kurcze, spóźniłem się.... :(  moze ktos słyszał na jakie pocieszenie ..?

Moja Mama też słyszała (składała mi wczoraj życzenia ) chociaż jestem stary ponad 40 letni koń (połowa przepracowywane w straży) to już zabrakło mi kasiory ( jak wykalkulowałem  wydatki na cały miesiąc a maj to skarbonka bez dna komunie, bierzmowania itd ) to poprosiłem ją aby mnie dofinansowała pod koniec miesiąca jakbym nie doczekał się tej podwyżki na pocieszenie

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 05, 2007, 11:33:34 »
witam widze że nasz nowy kg na wejście zaliczył awans.myśle że to chyba dlatego żeby śmiesznie nie wygladał z tym mł. bryg.niedługo spotkanie nowego ze związkami zobaczymy. cały czas nie zmieniam zdania i uważam że to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.dajmy mu troche czasu.miłego dnia

A może otrzymal ten awans zgodnie z czasookresem?

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 05, 2007, 20:31:01 »
witam widze że nasz nowy kg na wejście zaliczył awans.myśle że to chyba dlatego żeby śmiesznie nie wygladał z tym mł. bryg.niedługo spotkanie nowego ze związkami zobaczymy. cały czas nie zmieniam zdania i uważam że to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.dajmy mu troche czasu.miłego dnia

A może otrzymal ten awans zgodnie z czasookresem?
Dostał zgodnie z czasookresem na 100% zapewniam !!

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 05, 2007, 20:39:35 »
 :huh: :huh: :huh:Do Chaka nie bracie nie chodzi mi o JEKG,choć i jemu byłoby to na zdrowie.Moje wku...... odnosiło się do typa o nicku komediant.Toż to jakiś zafajdany dupoliz i  i już  :huh: :huh:Znów mnie ktoś zagotował.Pozdrawiam Wszystkich o naturalnych podniebieniach :wacko:

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 07, 2007, 09:54:51 »
Jak dobrze widziałem w TV to nasz KG jest brygadierem :mellow:

Dobrze widziales, widzisz w tym cos dziwnego?
Podoba mi się w PSP:)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 07, 2007, 11:02:46 »
Jak dobrze widziałem w TV to nasz KG jest brygadierem :mellow:

Dobrze widziales, widzisz w tym cos dziwnego?


A kto powiedział, że w tym jest coś dziwnego, bo chyba nie ja.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2007, 11:06:55 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 07, 2007, 12:18:43 »


A kto powiedział, że w tym jest coś dziwnego, bo chyba nie ja.

Nikt nie powiedzial.
Chyba ze ten pan:  :mellow:
Podoba mi się w PSP:)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 08, 2007, 09:37:35 »
nowy kg  ... awansował... co w tym dziwnego na brygadiera, w listopadzie będzie starszym bryg. potem w maju nadbrygadierem  - jak dotrwa, normalne przecie. wcześniej tez tak bywało... vide-  kom m . jasiński i paru innych turbobrygadierów w kg. mnie to nie dziwi.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 08, 2007, 12:53:45 »
intruder - w KG obowiązuje inna czasoprzestrzeń. Linia czasu jest zakrzywiona i dzięki temu w zależności od potrzeb czas płynie szybciej lub wolniej.

Więc może stopnie nie są tam jak piszesz "turbo" tylko ich posiadacze skorzystali z możliwości zakrzywiania czasu.

Szkoda, że przeciętnie normalnych to nie obowiązuje.

Offline truteen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 08, 2007, 21:47:46 »
no nie byłem świadom tego relatywistycznego zakrzywienia czasu w KG :D
a już była nadzieja że jak będzie miał trochę dalej do lampasów niż poprzedni to nie będzie o nich myślał i zajmie sie robotą - czyt. porządkami po poprzednikach i w ogóle...
no i chyba dalej ta nadzieja jest wszak st. bryga chyba w przeciągu miesięcy nie dostanie nie mówiąc o gen.... pożyjemy zobaczymy...

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 09, 2007, 07:07:56 »
... fireman ... ja mysle ,że to nie tylko zakrzywienie ... ale co gorsza moze to byc - świat równoległy, który nie chce miec wpływu na swiaty zewnetrzne... bo po co? przy wyalienowanym obrzerze mozna dłużej sie utrzymać ... nie powodując wiekszego jak dotat zła... jest to koncepcja pragmatyczna... ha ha ha

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 09, 2007, 08:08:47 »
Na początku to tylko jedno załatwi sprawę 3000 zł do ręki dla stażysty po kursie podstawowym. maksymalnie razy 2 dla pana KG zrobić tylko 11 tabel płacy bez widełek i pan Komendant śpi spokojnie a my gasimy i wiemy kto za co jest odpowiedzialny i za ile. nikt nikogo nie będzie prześladował na forum i w sądach. Przecież te pieniązki są tylko trzeba je odpowiednio przekierować z powstałych nadetatów. Funkcjonariusz to jedno pracownik budżetowy to drugie jeden ma prawo nosić mudur z racji pełnionej służby inny nie. Wszyscy muszą zarabiać odpowiednio dobrze tylko nie pchać wszystkiego w budżet funkcjonariuszy to takie proste. Walczyć o zachęty dla pracowników cywilnych by chcieli pracować dla nas ale nie z naszych pieniążków. To jest moja prośba do Pana Komendanta a napewno wiara i ta niższym stopniem i ta wyższym będzie zadowolona. I będzie zgoda między nimi i nami jak to się tu mówi na forum Panie Komendancie nie wierzę ale życzę najlepszego. Zmiana ustawy o PSP nic nie wniesie należy zmienić ludzi którzy naszą ustawę mają za nic karać nie wyróżniać musi być  odpowiedzialność prawna i koleżeńska dla tych co złamią prawo nawet gdy uciekną na emeryturę z konsekwencją zabrania stopnia i zdegradowania nawet do szeregowca z konsekwencją naliczania emerytury z wysokości szeregowca pod warunkiem jak coś na nich ciąży prawnie. Czy jest na dziś takie prawo które będzie ścigało np. poprzedników pana a narozrabiali dość mocno skłócił ludzi nieźle ja straciłem funkcję w wyniku jakiś tam reform w PSP wielka bzdura i krzywda. Panie Komendancie reforma płacy w PSP aż się prosi bo nigdy nie wyjdziemy na prostą. To jest jedyne najprostrze i najtańsze dla Rzeczpospolitej i dla podatnika rozwiązanie. I stnowcze komisyjne rozliczanie tych co uciekli na emeryturę za dore i złe uczynki musi powstać społeczna opinia odchodzących komendantów i tych powiatowych i tych wojewódzkich i tych najwyższych bez pozytywnego dla nich zaopiniowania nie mogliby przejść na wcześniejszą Komendancką emeryturę ale tylko na emeryturę z ostatniego etatu i stopnia jaki pełnili przedtem. To należy wprowadzić w życie. Pełne płace komendantów każdego szczebla powinny być wypłacane po trzech latach pełnienia zaszczytnej sprawnej i mądrej i fachowej itd itd funkcji komendanta pozytywnie zaopiniowanwej przez brać strażacką, a nie nachapać się i w nogi. Napewno można wprowadzić sąd koleżeński który będzie miał prowo kierować do sądu o zabranie prawa co do wysokości emerytury dla byłych funkcjonariuszy PSP. Zobaczcie co dzieje się dziś z dawnymi u-bekami może i u nas to będzie. Jakie decyzje podejmiecie wszystkie przełożą się na naszą mobilność i sprawność w JRG i w liniówce i w każedej komórce PSP. Przy takiej polityce jaka jest do tej pory, powstaje większe prawdopodobieństwo że nie uratujemy życia komuś w potrzebie i u-bek mordował  a czy my mamy czyste sumienie pomyślmy przez chwilę. Dla Pana Boga to prawie to samo zginął niepotrzebnie człowiek. OSTRO ale to boli każdy może z nas też potrzebować pomocy na jakim będzie to poziomie za pięć lat to już się boję.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 09:19:07 wysłana przez donhihotpsp »

Offline pepo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 10, 2007, 10:00:40 »
Widać, że nowy Komendant się stara, może tylko za mało ćwiczył ;)

http://www.tvn24.pl/2045874,28378,0,0,1,wideo.html

Jak nas widzą tak nas opisują
Jeśli wiara czyni cuda trzeba wierzyć, że się uda :)

Anonim

  • Gość
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 10, 2007, 10:10:38 »
Czyżby maxyma "spieszmy się kochac Komendantów, bo tak szybko odchodzą" była na czasie?
Maksyma może i na czasie, ale nie jestem pewien, czy wyjdzie na dobre, chociaż mam nadzieję, że tak..
Cytuj
Czy to juz jest potwierdzona wiadomość??
Bo jeżeli tak , to z rodości ide po piwo evil
Że tak się zapytam: z czego tu się cieszyć. Ludziska zdajcie sobie sprawę, że niepokojąca jest częstotliwośc zmian 01, co może się średnio dobrze odbić na sytuacji, ale oby tak nie było..

Cytuj
Na początku to tylko jedno załatwi sprawę 3000 zł do ręki dla stażysty po kursie podstawowym. maksymalnie razy 2 dla pana KG zrobić tylko 11 tabel płacy bez widełek i pan Komendant śpi spokojnie a my gasimy i wiemy kto za co jest odpowiedzialny i za ile.

Skąd wziąć na to pieniądze?? Pomysł dobry, ale chyba chwilowo niewykonalny
nikt nikogo nie będzie prześladował na forum i w sądach. Przecież te pieniązki są tylko trzeba je odpowiednio przekierować z powstałych nadetatów. Funkcjonariusz to jedno pracownik budżetowy to drugie jeden ma prawo nosić mudur z racji pełnionej służby inny nie. Wszyscy muszą zarabiać odpowiednio dobrze tylko nie pchać wszystkiego w budżet funkcjonariuszy to takie proste. Walczyć o zachęty dla pracowników cywilnych by chcieli pracować dla nas ale nie z naszych pieniążków. To jest moja prośba do Pana Komendanta a napewno wiara i ta niższym stopniem i ta wyższym będzie zadowolona. I będzie zgoda między nimi i nami jak to się tu mówi na forum Panie Komendancie nie wierzę ale życzę najlepszego. Zmiana ustawy o PSP nic nie wniesie należy zmienić ludzi którzy naszą ustawę mają za nic karać nie wyróżniać musi być  odpowiedzialność prawna i koleżeńska dla tych co złamią prawo nawet gdy uciekną na emeryturę z konsekwencją zabrania stopnia i zdegradowania nawet do szeregowca z konsekwencją naliczania emerytury z wysokości szeregowca pod warunkiem jak coś na nich ciąży prawnie. Czy jest na dziś takie prawo które będzie ścigało np. poprzedników pana a narozrabiali dość mocno skłócił ludzi nieźle ja straciłem funkcję w wyniku jakiś tam reform w PSP

Ty straciłeś, ja straciłem, kupa ludzi straciła niestety..
Powodzenia M. smiley
Używaj funkcji edytuj oraz prawidłowo zamykaj tagi cytowania
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 10:21:39 wysłana przez bulon »