Autor Wątek: Nowy KG PSP  (Przeczytany 36629 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:43:57 »
Na całym świecie każdy musi się liczyć z ZZ , jeżeli ktoś uważa że może poza związkami kręcić lody to kończy jak nasz były ... Lepiej dla Ministra było odesłać jednego gościa na emke niż kilkaset ludzi.Może teraz będą się z nami liczyć , mam nadzieje że oddadzą nam te nadgodziny za 2006rok lub zapłacą za nie...Wielki szacunek dla Związków bo uważam że to ich zasługa więc zakładać związki tam gdzie ich nie ma .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline straz Krakow jrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 28, 2007, 09:47:42 »
To Pan Skomra zbyt długo nie porządził, a taki miał być wyszkolony, jedyny w Polsce !!!!!!!! a "pogrzał" stołek od stycznia tego roku do teraz, ciekawe co udało mu się wprowadzić.Nie znam jego zastępcy ale mam nadzieje że w końcu ktoś zrobi porządek w Straży Pożarnej. Chłopaki na podziale robią najwięcej a traktowani są najgorzej.A jak tak będą robić to będzie tak jak dawniej że do Straży                    będą szukać ludzi. POWODZENIA
pracuje już 14 lat w systemie 24/48 i nie widzę lepszego systemu

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 28, 2007, 10:10:21 »
tak, chłopaki na podziale pracuja najwięcej...... tylko dlczego w mojej KP nie ma chetnych na stanowsika w systemie 8 -godzinnym?? i to od dłuższego czasu ...... zagadka
A wszyscy z biura sa dla podziału - tak, może cos podac do łózka na sypialnie w nocy?? nocniczek??

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 28, 2007, 10:36:59 »
tak, chłopaki na podziale pracuja najwięcej...... tylko dlczego w mojej KP nie ma chetnych na stanowsika w systemie 8 -godzinnym?? i to od dłuższego czasu ...... zagadka
A wszyscy z biura sa dla podziału - tak, może cos podac do łózka na sypialnie w nocy?? nocniczek??


nie pasuje to zapraszam na podział, u nas ostanio nie ma komu robić...niektóre cwaniaki z komend dostają nagrody po 500 pln pytam się KURWA za co? a jak przyjdzie coś do załatwienia to "niech pan poczeka...skończe pasjansa...te cwaniaki "państwo w państwie" grzeją ławy do 15.30 a potem w piździe...wstań o 2 w nocy, jedź przy -10 stopniach do 3 trupów pod tirem który jeden troszkę przypomina twojego znajomego
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 10:38:34 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:38:48 »
ech...i znowu nasze polskie .... strazackie... piekiełko... to juz chyba nigdy się nie zmieni...gdy trzeba iśc na wroga to szybko się jednoczymy a jak już jest po wszystkim to zaraz kłotnie...sprzeczki i kolejne podziały.... szkoda... a może wystarczy zeby kazdy niezależnie od stanowiska wziął się do roboty...bo jakby nie spojrzec to kazdy ma obowiazek pracowac dobrze...a jak każdy bedzie coś robił to z pewnoscia skonczy się to ustawiczne zaglądanie sąsiadowi do garnka... jak narazie to wychodzi na to ze wielu ma tu duzo wolnego czasu ...zbyt dużo. Pozdrawiam.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 28, 2007, 13:30:58 »
Umarł król niech żyje król!!! Może naszej formacji to na plusik wyjdzie, choć za dużo w tym wszystkim polityki a za mało strazackiej roboty - pracy. Na starcie życzę mu powodzenia.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 28, 2007, 14:05:01 »
Powodzenia KG niech wreszcie ktos spojrzy na PB kredyt zaufania na starcie dla KG mamy nadzieje na zmiany wkrotce sie o nich przekonamy i bedzie wtedy mozna cos powiedziec

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:10:44 »
tak, chłopaki na podziale pracuja najwięcej...... tylko dlczego w mojej KP nie ma chetnych na stanowsika w systemie 8 -godzinnym?? i to od dłuższego czasu ...... zagadka
A wszyscy z biura sa dla podziału - tak, może cos podac do łózka na sypialnie w nocy?? nocniczek??

Nie dziw się.
 Jak ktoś ma mieć w perspektywie prace z kimś takim jak Ty .... to zawsze wybierze podział.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:52:12 »
Podobno przysłowia są mądrością narodu i dlatego przypomnę dwa:
"Nie chwal dnia przed zachodem słońca..." i
"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia."  :rolleyes:
W moim odczuciu do MSWiA dotarła w końcu informacja o nastrojach w służbie (zbliżająca się akcja protestacyjna) i woleli poświęcić JEKG dla uspokojenia nastrojów. Suma sumarum za opóźnienia w rozporządzeniu i zmianach ustawowych odpowiada MSWiA, a nie KG PSP, podobnie za zięcia Surmacza odpowiada Lubuski KW - nie ruszony.  ^_^
Już w starożytnym Rzymie wiedziano, że jak nie ma chleba to trzeba dać motłochowi igrzyska > obecni włodarze znają historię.
Poleciał Komendant Główny, dla nowego czas ochronny aby się pokazał, a w ministerstwie ci co zawalili dalej robią swoje. Obym był złym prorokiem, ale bez zmian sposobu myślenia w MSWiA to nic się nie zmieni na lepsze i dlatego uważam że nie tylko W. Skomra powinien ponieść odpowiedzialność za obecny stan rzeczy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:56:55 »
kolego col 2 jeśli chodzi o nowego kg to napewno będzie współpracował z nszz. w wielkopolsce to była norma i współpraca układała się bardzo dobrze. oby tylko nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 28, 2007, 16:56:47 »
Jak wy się nawzajem pieknie nakrecacie, no no. a Taki HAZMAT az zieje nienawiścią, co przekłada sie na przekleństwa i ordynarny jezyk - gratulacje poziomu dyskusji, moze do psychologa, żeby Ci obnizył poziom agresji? Pracowałes kiedy na 8 godzin - jeden z drugim? Bo ja na podziale pracowałem i mam porównanie, wszedzie duzo pracy, ale w biurze gorzej z czasem i wystepouje zalew birokratycznej głupoty ponad siły. Uwagi osób które nie zaznały obydwu systemów słuzby sa tyle warte, co pył na wietrze. Bo w biurze dostali wiekszy dodatek - rozbecz się HAZMAT, a moze podnies kwalifikacje, to tez masz szanse, wystarczy na to poswięcic czas opłacany przez podatnika, a który jest w wiekszości przesypiany czyli noc. A moze podatnik tez jest dla podziału bojowego, a nie odwrotnie ??

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 28, 2007, 18:06:07 »
Prawie "strazak1972" nakręca się sam!! ^_^
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 18:17:33 wysłana przez rekin »

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 28, 2007, 18:11:06 »
zycze Ci gosciu tyle przespanych nocy zwlaszcza teraz gdy zaczyna sie cieplo zobaczymy czy to tak fajnie a do 15 robotki budowlane

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Nowy KG PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 28, 2007, 22:43:20 »
Jak wy się nawzajem pieknie nakrecacie, no no. a Taki HAZMAT az zieje nienawiścią, co przekłada sie na przekleństwa i ordynarny jezyk - gratulacje poziomu dyskusji, moze do psychologa, żeby Ci obnizył poziom agresji? Pracowałes kiedy na 8 godzin - jeden z drugim? Bo ja na podziale pracowałem i mam porównanie, wszedzie duzo pracy, ale w biurze gorzej z czasem i wystepouje zalew birokratycznej głupoty ponad siły. Uwagi osób które nie zaznały obydwu systemów słuzby sa tyle warte, co pył na wietrze. Bo w biurze dostali wiekszy dodatek - rozbecz się HAZMAT, a moze podnies kwalifikacje, to tez masz szanse, wystarczy na to poswięcic czas opłacany przez podatnika, a który jest w wiekszości przesypiany czyli noc. A moze podatnik tez jest dla podziału bojowego, a nie odwrotnie ??

znałem paru co z podziału poszli do biura i każdy z nich był takim strażakiem jak z koziej pizdy trąbka...dla mnie... tłuste dupsko, piąta kawa i studia byle jakie, byle by były i nic poza

właśnie dajesz mi kolejny dowód...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 23:40:27 wysłana przez bulon »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Jaca

  • Gość
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 29, 2007, 01:38:16 »
Ponoć dziś w MSWiA ma odbyć się narada i konferencja, podczas której ze stanowiska KG PSP odwołany zostanie dotychczasowy, najlepiej przygotowany itp. Co do nowego KG w kuluarach mówi się o dotychczasowym KW z Poznania. Czas pokaże.

Zmiany KG z ta czestotliwoscia nie sluza dobrze sluzbie, nie tylko naszej, ale kazdej. Stalo sie, ale zastanawiam sie, skad taka euforia??

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 29, 2007, 01:41:55 »
Cytuj
Zmiany KG z ta czestotliwoscia nie sluza dobrze sluzbie, nie tylko naszej, ale kazdej. Stalo sie, ale zastanawiam sie, skad taka euforia??
Co znaczy nie służą dobrze służbie?
Zalezy co kto rozumie pod pojęciem służby ? W tym przypadku chyba chyba jednak służą....
A skąd taka euforia ?
Zgadnij......

Jaca

  • Gość
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 29, 2007, 02:07:56 »

Co znaczy nie służą dobrze służbie?
Zalezy co kto rozumie pod pojęciem służby ? W tym przypadku chyba chyba jednak służą....
A skąd taka euforia ?
Zgadnij......
[/quote]

Nie rozumiesz czemu czeste zmiany 01 nie sluza sluzbie?
Do zrealizowania zalozen potrzebny jest czas, a zmiany glownodowodzacych ten czas wydluzaja, do tego dochodza zmiany koncepcji itp....

Euforia.... Moim zdaniem odruch stadny w czystej postaci.. Najglosniej niestety krzycza ci, ktorzy o calej sytuacji maja dossc mizerne pojecie..

Pozyjemy/zobaczymy, caly czas mam nadzieje, ze bedzie lepiej -_-

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 29, 2007, 02:18:11 »
Cytuj
Do zrealizowania zalozen potrzebny jest czas, a zmiany glownodowodzacych ten czas wydluzaja, do tego dochodza zmiany koncepcji itp....

Ale zdajesz sobie sprawę, że to nie były najlepsze założenia ? 40=48 itp, puste obietnice większych podwyżek dla SK o zmianie na 12/24/48 nie wspomnę, czy chociażby te słynne 230 zł. podwyżki, które tak w pierwszej wersji drastycznie zmalało....
Robienie reform w straży bez użycia większych środków finansowych..... czyli kosztem strażaków.

A co do koncepcji.... nic nowego się nie ma co spodziewać od tego co już zaczęte było.
pzdr


Jaca

  • Gość
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 29, 2007, 07:22:27 »


Ale zdajesz sobie sprawę, że to nie były najlepsze założenia ? 40=48 itp, puste obietnice większych podwyżek dla SK o zmianie na 12/24/48 nie wspomnę, czy chociażby te słynne 230 zł. podwyżki, które tak w pierwszej wersji drastycznie zmalało....
Robienie reform w straży bez użycia większych środków finansowych..... czyli kosztem strażaków.


Ale wiesz, ze wiekszosc z tych rzeczy to nie wymysly KG, tylko np. ministerstwa?
Niestety sytuacja jest jaka jest, pewne posuniecia sa wynikiem decyzji podejmowanych na wyzszym szczeblu..
Ale malo kto o tym wie, a krzyczy 95% forumowiczow :huh:


Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 29, 2007, 08:10:48 »
witaj jaca. myśle że zmiana kg dobrze przysłuży się służbie. zadasz pytanie skąd wiem. a stąd że pan skomra szedł ze swoimi propozycjami w złą strone jakby nie rozumiejąc nurtujących psp problemów. najgorsze jednak to lekceważenie opini związków które są reprezentantem braci strażackiej. nie da się robić zmian bez poparcia ludzi i tyle. dobrze jednak że jesteś optymistą bo to tak samo jak ja. mój optymizm wynika z rozmów jakie odbyłem z nowym kg. oczywiście mam obawy że jego podejście do tematu może się zmienić pod wpływem nacisków różnych ludzi z mswia czy starych wyjadaczy komendy głównej. oby wytrzymał w swych postanowieniach i trzeżwym poglądem na problemy.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 29, 2007, 13:09:48 »
Tak jak mówiełem HAZMAT, kto cie przyjał do PSP? chyba przez układy jakies...
Masz człowieku ratowac innych ludzi, do tego potrzeba choc troche szacunku dla drugiego człowieka, a u Ciebie jad, nienawiść, poniżanie przez wyzwiska - a na argumenty potrafisz dyskutować? Chyba szkoda na Ciebie czasu. Okreslenia "tłuste dupska" itp, człowieku zchamiałeś totalnie. Jak jakis cywil wejdzie na to forum, to człowieku wstyd że jestes strazakiem.

A propo - mój tyłek nie jest tłusty, a kawy nie piję. Ciekawe jak u Ciebie? Mysle, że jestes chudy bo nienawiść Cie spala....

Życzę spokoju i radości zycia.

Jaca

  • Gość
Odp: NOWY KG PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 29, 2007, 21:17:23 »
witaj jaca. myśle że zmiana kg dobrze przysłuży się służbie. zadasz pytanie skąd wiem. a stąd że pan skomra szedł ze swoimi propozycjami w złą strone jakby nie rozumiejąc nurtujących psp problemów. najgorsze jednak to lekceważenie opini związków które są reprezentantem braci strażackiej. nie da się robić zmian bez poparcia ludzi i tyle. dobrze jednak że jesteś optymistą bo to tak samo jak ja. mój optymizm wynika z rozmów jakie odbyłem z nowym kg. oczywiście mam obawy że jego podejście do tematu może się zmienić pod wpływem nacisków różnych ludzi z mswia czy starych wyjadaczy komendy głównej. oby wytrzymał w swych postanowieniach i trzeżwym poglądem na problemy.

Jestem optymista i teraz musze miec nadzieje, ze nowy 01 bedzie ok. Co do zwiazkow to istnieje opinia, ze to one najbardziej namieszaly w sprawie tych calych nadgodzin, istnieje tez opinia, ze byly 01 po prostu zaakcetpowal to, co ustalilo ministerstwo, a co nie podobalo sie zwiazkom.
We will see, pozyje sie, zobaczy sie ^_^

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 30, 2007, 09:41:11 »
witam wszystkich
oczywiście tych biurowych i pb czytam forum od dłuższego czasu i bierze mnie zdumienie od zawiści. Jeżeli chodzi o pracę w psp pracowałem na pb 11 lat obecnie od 3 pracuje w biurze i wiecie co z chęcią bym wrócił na pb. Stwierdzam to obiektywnie ale i podobne opinie były w naszej kp lecz po zmianie 5 technika nie ma już chętnych do pracy na 8 godz a ci co byli cieszą się że wrócili na pb i już nie mają żadnych pretensji do biura. Może kolegom którzy tak źle się wypowiadają o biurze przydałaby się praktyka w biurze żeby też mogli obiektywnie opowiadać o pracy na pb. A co do nowego kg słyszałem o nim dobre opinie jeszcze jak był dowódcą jrg pracowałem w słupcy i miałem kolegów z konina.
pozdrowienia dla wszystkich i z pb i z biura

Offline kibic z g.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:14:37 »
Tak czy owak, ktokolwiek będzie KG szybkie zmiany nie służą służbie. Proponuje dać czas nowemu, a ZZ niech się trochę opanują. Walczą o prawa strażaków (ponoć wszystkich) a w rzeczy samej powodują dużo zamieszania, stosując zasadę "nie bo nie ." Niech może przedstawią własne propozycje rozwiązań, a nie krytukują. Zacznijmy stosować słowo KOMPROMIS i nie dzielmy się na stronę służbową i związkową. Chyba wszyscy jesteśmy strażakami, a jeśli ktoś się nim nie czuje to drzwi otwarte.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:22:44 »
Tak czy owak, ktokolwiek będzie KG szybkie zmiany nie służą służbie. Proponuje dać czas nowemu, a ZZ niech się trochę opanują. Walczą o prawa strażaków (ponoć wszystkich) a w rzeczy samej powodują dużo zamieszania, stosując zasadę "nie bo nie ." Niech może przedstawią własne propozycje rozwiązań, a nie krytukują. Zacznijmy stosować słowo KOMPROMIS i nie dzielmy się na stronę służbową i związkową. Chyba wszyscy jesteśmy strażakami, a jeśli ktoś się nim nie czuje to drzwi otwarte.
Niektóre szybkie zmiany nie dość że będą służyły naszej służbie to są oczekiwane np rozwiązanie równania po poprzedniku 40=48, a prowadzenie dalej akcji idącej w stronę protestu paradoksalnie może pomóc nowemu KG.
Nikt nawet najlepiej przygotowany nie da rady poprowadzić tej formacji do przodu i rozwiązać jej problemów jeżeli nie będzie jakiejś ściślejszej współpracy z MSWiA jeżeli chodzi o wprowadzanie przepisów.
Zgadzam się żeby się nie dzielić na strony służbowow związkowe ale przy tym jest małe ale KOMPROMIS - na czym on ostatnio polegał to wszyscy mniej lub bardziej wiemy w takim kształcie niestety to słowo odkładane jest na półeczkę.

A dlaczego p[iszesz, że "Chyba wszyscy jesteśmy strażakami..." - masz jakieś wątpliwości ??