Autor Wątek: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??  (Przeczytany 7885 razy)

Offline mario535

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:24:31 »
Ciekawy jestem jakie czasy uzyskują wasze drużyny na zawodach.Ja jestem w sportowej drużynie pożarniczej Służby Więziennej i dzisiaj na treningu w sztafecie 7x50 nasz najlepszy czas to 62,36 a w ćwiczeniu bojowym 44,89.Ciekawy jestem czy te czasy można jeszcze jakoś poprawić.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:30:36 »
Ciekawy jestem jakie czasy uzyskują wasze drużyny na zawodach.Ja jestem w sportowej drużynie pożarniczej Służby Więziennej i dzisiaj na treningu w sztafecie 7x50 nasz najlepszy czas to 62,36 a w ćwiczeniu bojowym 44,89.Ciekawy jestem czy te czasy można jeszcze jakoś poprawić.

Mozna powiedziec ze sa to "normalne czasy " , takie szkolne +4   -_-  w sztafecie duzo juz nie ubijecie moze max do 60 sek. a czasy bojówki hehhee jest tu temat tuningu motopomp wiec poczytaj i skorzystaj  :wacko: a mozliwy jest czas ok.41 sek. i mniejszy :rolleyes: do 38 sek. (czas na zawodach wojewódzkich i krajowych) !!        a moze juz ktos wypracowal mniej ?

Offline mario535

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:34:21 »
motopompa jest już po tuningu tylko co robić żeby jeszcze trochę urwać na budowie lini ssawnej (nasz czas budowy ssawnej to ok 17 sekund)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2007, 12:44:02 »
motopompa jest już po tuningu tylko co robić żeby jeszcze trochę urwać na budowie lini ssawnej (nasz czas budowy ssawnej to ok 17 sekund)

 Czas macie przyzwoity , znowu powiem ze "norma" dziwie sie troche bo na tuningu pompy mozna podejsc pod 40 sek. nawet jak masz czas na ssawnych 20 sek.
 Co zrobic hmmmm.. fajne miec dopilowane i dopracowane ssawne coby w rekach sie zakrecaly , dobrze jakby to byly te mieksze ktore lepiej sie wyginaja , markowac klucze czyli pukac tylko po zamkach zeby sedziowie sie nie czepili - no i coż wiecej  :huh: chyba tyle.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2007, 14:36:33 »
Witam.
Mam pytanie jesli nie jest to tajemnica.
Czy dacie namiary na jakąś firmę, która potrafi dobrze stuningować pompę do zawodów?
Będę wdzięczny.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2007, 14:51:54 »
Tu to trzeba wykorzystać własne ręce bo raczej żadna firma nie robi motopomp na zawody, chyba że zrobi się jakieś specjalne życzenie. Wiem że taki koleś w Brzezinach pod Kielcami to zajmuje się motopompami, ale nie znam do niego namiarów.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2007, 15:07:00 »
odpoiednie paliwko i pompa ktora nie moze chodzic wiecej niz 2 minuty to sukces nasza rozwala 52 bez  problemu wiec trzeba sie spieszyc bo na jednych zawodach rozalilo nam 2 sztuki i niestety slabe miejsce

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2007, 15:30:23 »
I po co te wszystkie tuningi???????????? przeciez to ma byc zabawa a nie wyscig szczurów

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2007, 16:38:22 »
39, 38 sekund na treningu, ale to się rzadko zdarza.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2007, 21:57:43 »
co do motopomp można podrasować i będzie lepiej sała ale z czasem stare motopompy będą wycoywać bo mają po 30 i więcej lat , u mnie ćwiczymy na własnej ale od tamtego roku podstawiają nam nowe tohatsu na zawody

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2007, 12:59:29 »
Ciekawy jestem jakie czasy uzyskują wasze drużyny na zawodach.Ja jestem w sportowej drużynie pożarniczej Służby Więziennej i dzisiaj na treningu w sztafecie 7x50 nasz najlepszy czas to 62,36 a w ćwiczeniu bojowym 44,89.Ciekawy jestem czy te czasy można jeszcze jakoś poprawić.
Jeśli chodzi o sztafetę, to dużo zależy od dobrych zmian, ważne żeby zmiennik wybiegał ze strefy zmian na pełnych obrotach :)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2007, 14:52:00 »
bez tuningu motopompy nie ma co myślec o zajmowaniu jakiegoś dobrego miejsca, kto chce wygrywac ten przerabia

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:24:15 »
Zgadzam się z fabiswlkp. Po co te wszystkie tuningi. To ma być zabawa. A potem są pretensje na zawodach, że jedni tylko stukneli kluczami po sawniakach a inni to je dokręcali. Wytwarza to tylko niezdrową atmosferę. Tak jest przynajmniej u mnie. Mam taką jedną jednostkę w powiecie gdzie zawody dla nich są oczkiem w głowie. A jak już startują to czepiaja sie każdego w najdrobiejszych szczegółach. A że nie zawsze maja najlepszy czas i umieją krzyczeć to zawsze wykłucą się dla kogoś o punkty karne. Wiec wiekszośc drużyn stosując zasadę "durnemu trzeba ustąpić" dają sobie spokój. Dlatego chodzą mi po głowie przynajmniej zawody gminne przeprowadzone bez żadnego regulaminu. Liczyłby się tylko czas. Czyli start rozwiniecie zwalenie tego co trzeba i koniec. Albo nawet urozmaicenie konkurencji przez inne dodatkowe elementy. Wiem, zaraz będzie krzyk że regulamin i tak dalej. Ale najchętniej bym go olał dla dobra samej zabawy. Zresztą w zeszłym roku byłem na takich jednych zawodach gminnych bez regulaminu i wszyscy się dobrze bawili. A jeśli już chodzi o czasy to moja jednostka w kategoori najstarszych facetów o ile mnie pamieć nie myli uzyskiwała czas coś koło 52 sekund.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:36:34 »
 Moze sie powtórze bo i temat znowu podobny na temat zawodów i ewentualnych kłotni o nie - najlepszym rozwiazaniem byloby startowanie na jednej pompie nie tuningowanej np. tohatsu to by rozwiazywalo kwestie tuningu ,natomiast te duperele w stylu klucze stukanie pukanie i pomylki w tych pozal sie regułkach to tak - najlepiej jest sie tego pozbyc albo złagodzic restrykcje ale ... rzeczywistosc jest jakze inna i "wyscig szczurów" cały czas trwa.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2007, 22:04:47 »
Panowie ja chłopakom zawsze mówię przed zawodami musi być ktoś pierwszy i ostatni a najlepiej się dobrze bawić

Offline maniek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 26, 2007, 17:35:20 »
panowie tuning  niezawsze pomaga nieraz przeciwnie tylko pogarsza poprostu trzeba cwiczyc a z czasami to ruznie bywa zalezy czy dzien przed zawodami strazacy zachaczom o jakis bar no panowie dzis na treningu 39 ito pod gore czas osiongnienty na zawodach 49 bojowka 57 sztafeta
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2007, 00:05:36 wysłana przez maniek998 »
żyj poto żeby ratować życie

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2007, 09:24:02 »
Kiedy macie najbliższe zawody? My mamy jutro gminne. Co do czasów to róznie wychodzi (najczęsciej  sztafeta 57/8s a bojówka 45/6s) ale jesteśmy dobrej mysli, z tym barem to święta prawda, zawsze jak wracamy ze stadionu to niejeden "sprinter" (żuk) pod barem stoi :D
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2007, 10:07:23 »
panowie niechodzui tu o zadny tuning to niezawsze pomaga nieraz przeciwnie tylko pogarsza poprostu trzeba cwiczyc a z czasami to ruznie bywa zaqlezy czy dzien przed zawodami strazacy zachaczom o jakis bar
no tuning nie zawsze pomaga ale postaw sie w sytuacjii ;
- 3 lata temu bylo 3 druzyny na zawody i byl zapal
- po 3 latach cwiczen nieustannych od 12 do 18 od MDP do GR.A zapal gasnie bo nie ma sukcesów
- obecnie nie ma skad skombinowac 1 skladu bo wiadomym jest ze chociaz pobiegna znakomicie sprintersko to i tak beda przedostatni gora 4 miejsce bo czołówka jedzie na tuningu.
 Z tym barem to róznie bywa jak to powiedzial kolega z sasiedztwa byle 4 osoby widzialy co robia  ^_^ ^_^  2 rota ,mechanik, rozdzielacz a reszte zrobi pompa :angry: heh i jak sie tu nie zdolowac.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2007, 10:14:03 »
byle 4 osoby widzialy co robia  ^_^ ^_^  2 rota ,mechanik, rozdzielacz a reszte zrobi pompa :angry: heh i jak sie tu nie zdolowac.

Na bojówce tak, ale na sztafecie  czas zalezy od wszystkich zawodników jednakowo. Nie na co patrzyć na drużyny z pompami po tuningu tylko zrobić wszystko najlepiej jak sie potrafi i mieć satysfakcję z tego, nawet jak sie nie wygra.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline fran

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2007, 15:19:08 »
Przy dobrej pompie możliwe jest zrobienie 35 sekund

Offline mariuszkam4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2007, 21:38:11 »
Panowie nie ma się co oszukiwać, każdy wie że bez pracy nie ma kołaczy. W mojej gminie przed wczoraj odbyły się zawody które wygraliśmy, może troszkę dzięki szczęściu bo przez to że jedna z drużyn zdobyła w sztafecie 10 pkt karnych, ale oni byli tak jakby poza konkurencją bo są mistrzem powiatu i na tego roczne zawody jadął jako obrońca tytuły a my pojedziemy z nimi jako druga drużyna. Ale wróćmy do tematu mamy bardzo dobrze przygotowaną pompę w bojówce jesteśmy w stanie wykręcić poniżej 40 s a w sztafecie nawet 58 s. ale bez treningu się nie obyło do zawodów gminnych ćwiczyliśmy około 1,5 miesiąca a zawody powiatowe są za niecałe 2 miesiące i nie mamy zamiaru przerywać treningów. Wrócę jeszcze do motopompy zamontowaliśmy w niej sportową chłodnicę, sportowy zawór odprowadzający wodę no i trochę porozwiercaliśmy. Życzę powodzenia w ćwiczeniach i przygotowaniach sprzętu.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2007, 13:30:01 »

Offline strażaczka88 :)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2007, 20:44:54 »
Bez wody mamy jakieś 18-20s ale jak już "do głosu" dojdzie nasza pompa... :P ale na tym chyba polega jej urok nikt nigdy nie wie kiedy zaskoczy  -_- może mi ktoś powiedzieć z czego sie składa slalom na zawodach. Za rok mamy być drużyną kobiecą (już nie młodzieżową :) powiedzcie mi proszę na czym polega slalom ?? :)

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2007, 21:05:56 »
Pochwale się ze wygralismy (OSP Babin) w niedziele i w czerwcu jedziemy na powiaty. Z powodu złych warunków atmosferycznych (spory deszcz) rozegrana tylko sztafeta i ze wzgledu na bezpieczeństwo zaowdników odwołana została bojówka, a więc z najlepszym czasie po sztafecie objeliśmy 1 miejsce w naszej gminie. Mielismy 61s, wiem ze nie ma sie czym chwalić ale na tamte warunki to naprawde dobrze, bo dosłownie czasy drużyn to loteria była, jednostki które sie przygotowywały kilka tygodni miały czsy powyzej 70s. A na odcinakach 5 i 6 (równowaznia i ściana) dosłownie cuda się działy, takie gleby ze strach było patrzec, ja osobiscie startowałem na ścianie i mi jak na te warunki poszło koncertowo ale byli zawodnicy którzy przez mokrą powierzchnię sciany uderzali w nią przy pełnym speedzie i odbijało ich na metr, niektórzy cofali sie kolejne 5 zeby sie znowu rozpędzić  ^_^ na równowazni tez bolesne upadki były. Oby nastepnym razem pogoda dopsiała.

ps. GOCHNIAK do zobaczenia w Bychawie na powiatowych   -_-
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Jakie czasy uzyskują na zawodach wasze drużyny??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2007, 10:03:10 »
ps. GOCHNIAK do zobaczenia w Bychawie na powiatowych   -_-
Do zobaczenia :) .... Komandos ma rację, pogoda rządziła. My chcieliśmy bardzo zejść poniżej 60s ale sie nie udało ;/ mieliśmy 60,12 s i tym wynikiem wygraliśmy swoją gminę Wojciechów. Wiele jednostek było rozczarowanych decyzją organizatorów, gdyż bardziej sie nastawiali na bojówkę niż sztafetę. Ale nam to było nawet na rękę, choć nasi najwięksi rywale mieli do nas aż 6 sekund straty :) Teraz kilka dni odpoczynku i wznawiamy treningi:)