Autor Wątek: Która szkoła?  (Przeczytany 9627 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Która szkoła?
« dnia: Kwiecień 23, 2007, 08:00:40 »
Witam!

Kto z was wie do której szkoły aspirantów PSP (Częstochowa, Kraków i Poznań) w ubiegłych latach było najmniej kandydatów? Może ktoś zna przybliżone liczby kandydatów w roku ubiegłym lub we wcześniejszych latach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:35:17 »
cześć. mam ten sam problem tylko mam lepiej o tyle, że mam jeszcze troche czasu a więc udaj się do szkoły w Warszawie (mam najblizej) i powiesz mi jak jest.
pozdrawiam

Offline piotrek303

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2007, 16:25:17 »
Witam wszystkich czytających moje pytanie.
Planuję iść do jednej z SA PSP a dokładnie do Poznania lub Krakowa dalatego interesuje mnie która z tych szkół jest najlepsza a dokładnie w której z nich nuczę sie najwiecej zarówno teorii jak i praktyki? Proszę pisać zarówno zalety jak i wady.  Jaki stopień strażacki otrzymuje sie po ukończeniu takiej szkoły i na jakie wynagrodzenie można liczyć?
Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

@ – użyj funkcji SZUKAJ zanim założysz nowy wątek. Patrz regulamin. Czy aby na pewno przeczytałeś ??
 Pozdrawiam Moderator
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2007, 16:54:27 wysłana przez Butel »

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2007, 19:04:27 »
witam. To i ja się przyłączę. Do której aspirantki najłatwiej się dostać?

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2007, 19:48:10 »
powiem tak wam chlopaki do zadej ze szkoł pozarniczych sie nie jest sie  latwo dostac wiecej info o rekrutacji mozna znalesc na strocha szkol
www.sapsp.pl
www.sapsppoznan.pl
po tych szkolach ma sie dostaje sie stopien mł.aspiranta a ktor jest lepsza ciezko powiedziec moim zdanie jest praktycznie jedno i to samo nikt nie skonczyl oby dwoch tych szkol wiec nie dowiemy sie ktora lepiej naucza  w tym roku to mniejszy prog do dostania byl w poznaniu niz w krakowie a kierujac sie wyborem to najlepiej isc tam gdzie nam bedzie bardziej pasowac z dojazdami itp. :)
pozdro a nastepnym razem poszperaj po forum bo sa tematy o tej samej tematyce rozpoczete :)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2007, 21:01:28 »
A placa w stopniu mlodszego aspiranta to okolo 1700 zl (zalezy od ilosci dostawanej premii)
Pozdrawiam.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline kubavwujek

  • VWmaniak
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2007, 23:51:22 »
... najlepiej isc tam gdzie nam bedzie bardziej pasowac z dojazdami itp. :)
...

bezsens
przecież SA jest szkołą zamkniętą , a przepustek na pewno szkoda na powrót do domu, lepiej sięgdzieś rozerwaćna miejscu :)
przecież chyba można wytrzymać te 2 latka w zamknięciu

a z tego co mi wiadomo to wszystkie aspirantki się bardzo różnią (nie pytajcie o szczegóły, bo to jest tylko zasłyszane)

pozdravwiam

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2007, 00:37:08 »
tak sie tylko Tobie wydaje bo przeciesz kazdy chce do domu i z opowiesci ludzi co przesli SA lub sa to mowia ze jak tylko moga to jada do domu niektorzy jada stesknieni za dziewczynami a inny ogolnie spotkac sie z kumplami i pobyc troszke w domu :) 

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2007, 15:57:10 »
Co do przepustek to u mnie w Krakowie bylo tak ze na pierwszym roku wszyscy chcieli jezdzic i nie ma co sie dziwic natomiast zmienilo sie to diametralnie gdy tylko poznalismy smak nocnego zycia na Rynku Glownym;)

A placa w stopniu mlodszego aspiranta to okolo 1700 zl (zalezy od ilosci dostawanej premii)
Pozdrawiam.

 W PSP nie dostaje sie premii a co do podanej kwoty to rzeczywiscie zarobki wahaja sie w tych granicach plus minus 100 zl ok  w zaleznosci od stanowiska i dodatku sluzbowego.

Offline piotrek303

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2007, 21:13:10 »
Essi powiedz coś więcej na temat SA w Krakowie

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2007, 22:30:14 »
No wlasnie chodzilo mi o  "dodatek sluzbowy"
Wyleciala mi ta nazwa z glowy i musialem jakis synonim wymyslec  -_-
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 22:40:22 wysłana przez napalony »
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2007, 11:23:00 »
Essi powiedz coś więcej na temat SA w Krakowie


Szkola tak jak pozostale SA trwa 2 lata, zaczyna sie obozem 6tygodniowym pod namiotami na poligonie.Po powrocie do Krakowa unitarka trwa jeszcze ok2-3 tygodni po czym jest slubowanie i pierwsza przepustka...Po ukonczeniu pierwszego semestru zaczyna sie jezdzic do akcji (tzn na 4 kadetow na wozie przypada 1 mlody i 3starych z drugiego roku pozniej 2 mlodych 2 starych itd).Poczatkowo jezdzi sie z zajec teoretycznych ktore trwaja do obiadu a po odejsciu drugiego rocznika gdy wypada podzial bojowy nie ma sie zajec tylko cwiczenia do poludnia a pozniej konserwacja sprzetu.Generalnie na podziale bojowym duzo mozna sie nauczyc i zobaczyc chociazby wspomne akcje po wybuchu gazu na os. Handlowym ktore jest w rejonie SA PSP.
Zaznaczam ze tak bylo za moich czasow nie wiem jak jest teraz.

Offline gelo87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2007, 15:09:07 »
Siema ile trwa pierwsza przepustka w SAPSP bo słyszałem kilka wersji na temat ługości owej przepustki...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2007, 17:38:51 »
Siema ile trwa pierwsza przepustka w SAPSP bo słyszałem kilka wersji na temat ługości owej przepustki...

a czy to ważne?  nie lepiej najpierw się dostać a później zastanawiać ile dni na przepustce będziesz siedział? a z resztą chyba nie idziesz po to by na przepustki tylko czekać...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:05:51 »
agusiaczek to też jest ważne, bo można gdzieś sobie zaplanować jakieś spotkanie, kilkudniowy wyjazd z  dziewczyną po 2 miesięcznej nieobecności  ^_^. Poza tym ciągła niepewność przez ostanie kilka miesięcy (czy się dostanę czy nie, co będzie jak nie - tu masz przykład kudlatego21, który do tej pory pewnie jeszcze czeka), dołożyłbym jeszcze badania - nie przejdziesz ich to trzeba znowu coś kombinować ze studiami itp... także jedna pewna informacja co kilka tygodni by się przydała.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2007, 09:04:33 »
nowy88, ja tu odpowiadam na pytanie ile trwa pierwsza przepustka w SA PSP, rozumiem, dziewczyna, studia i te inne, ale zauważ że jeśli się dostaniesz do SA innych studiów już szukać nie będziesz, kolejne to to że zapewniam Cię że jeśli SA to Twój cel do którego będziesz dążył przez kilka lat to na pewno nie będziesz od razu stamtąd uciekał. Przepustka to już tylko wtedy odpoczynek po najważniejszych załatwieniach pierwszego rocznika. A poza tym, tak jak mówię, rozmawiać kilka lat przed szkołą na temat długości przepustki to tak jakby kilka lat przed ukończeniem farmacji zacząć szukać składników do zabawy...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2007, 10:01:54 »
Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie z tymi przepustkami... ale czego się nie robi dla późniejszych profitów. Poza tym ja nie traktuję przepustki jako ucieczki, tylko co najwyżej odpoczynek czy coś w tym stylu. I żeby uściślić: nikt tu nie mówi o kilku latach, a o kilku dniach  :mellow:

pozdrawiam

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2007, 17:30:21 »
Nowy88 jak przecież Piotrek303 pisze że dopiero planuje którąś z aspirantek czyli jak wnioskuję do tego czasu minie jeszcze co najmniej rok, a nie kilka dni ^_^  ^_^  ^_^ sorki za czepianie się szczegółów, ale taka prawda -_-

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2007, 20:20:35 »
masz rację, myślałem, że chodzi Ci o mnie. W takim razie zgadzam się z Twoim poprzednim postem :P

PS. ładny avatarek :P


PS.2 nowy88 (...) zapewniam Cię że jeśli SA to Twój cel (...) - ale to chyba zwroty bezpośrednio do mnie ;>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 20:22:53 wysłana przez nowy88 »

Offline piotrek303

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2007, 21:42:07 »
SA to cel do którego dążę mimo że mam 17 lat i muszę ukończyć technikum.
PS. Nie interesuje mnie długość przepustki! Lecz to jak funkcjonuje ta szkoła co mogę zyskać po jej ukończeniu itd. Jeśli nie SA to Armia.
Czekam na konkretne odp

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2007, 17:47:23 »
piotrek303, też tu byłam kiedyś nowa ale... tam w okienku szukaj wystukaj sobie hasło jakiego szukasz, Ty chcesz coś o szkole a tu już tyyyyyyle razy było o tym mówione, że szkoda od nowa zaczynać -_-
a właściwie... cały dział pt "Jak zostać strażakiem" to w umie tylko o aspirantce wałkujemy:) ps też jestem w takiej sytuacji tak Ty i zapewniam cię, ze dużo tu znajdziesz:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:10:39 »
mam podobny problem.tez nie wiem którą szkołe wybrać.i też bym był wdzieczny za informacje gdzie najwiecej osób składało podania i ile jest miejsc w poszczegolnych szkołach.z gory dziekuje.egon0@op.pl

Grześ89

  • Gość
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:39:22 »
Ja chyba do CSPSP bede zdawa w 2008r. Byłem tam 2 razy i jakoś spodobała mi się ta szkoła.

Offline ktos123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2007, 18:59:03 »
Siema ile trwa pierwsza przepustka w SAPSP bo słyszałem kilka wersji na temat ługości owej przepustki...
ja slyszlalam ze 3dni:)

Archon

  • Gość
Odp: Która szkoła?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2007, 19:05:02 »
Jeżeli chodzi o mnie to planuję zdawać do SA PSP w Poznaniu,gdyż mam najbliżej,uważam że szkoła w niczym się nie rózni od dwóch pozostałych,natomiast na czas egzaminów mam zagwarantowany nocleg u rodziny,więc biorę pod uwagę koszty takowej imprezy.Co do samej szkoły w Poznaniu,miałem okazję gościć w niej w trzeciej klasie gimnazjum,i jestem z niej zadowolony.