Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 65639 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 04, 2007, 23:40:15 »
Cytuj
I tu się zaczynają schody. Komendant w Pcimiu Dolnym ma być sprawnym zarządzającym, a nie decydentem kto jest wart otrzymania awansu, a kto nie. Nie jemu decydować o takich sprawach. O tym może decydować tylko ten, kto nie zna strażaka osobiście, nigdy go nie widział i jest nieomylny, oczywiście po przeczytaniu sztampowego uzasadnienia, napisanego przez kadrowca. W tym przypadku bierze się pod uwagę przygotowanie teoretyczne, a nie każdy jest teoretycznie przygotowany aby zostać oficerem. Jeden starszy ratownik specjalista tak inny nie.

Widzisz dla mnie to trochę inaczej wygląda
Komu jak nie jemu - układa sobie kadrę bo za nią i za to co ona - ta kadra - zrobi odpowiada głową (coraz częściej stanowiskiem.) Co może o przeciętnym strażaku wypowiadać się KW jak go nie zna. Nie wie co to za gość itp.itd.

Cytuj
W tym przypadku bierze się pod uwagę przygotowanie teoretyczne, a nie każdy jest teoretycznie przygotowany aby zostać oficerem. Jeden starszy ratownik specjalista tak inny nie.

Jeżeli tenże starszy ratownik spełnił wymagania na uzyskanie pierwszego stopnia oficerskiego to dlaczego piszesz że się nie nadaje.
Skoro spełnił kryteria i przepracował w służbie stałej 1 pełen rok ma uprawnienie do 13 stki a nie że się nie nadaje.
Skoro jest zapis przepisu że strażakowi przysługuje urlop to mu przysługuje a nie że się nie nadaje na urlopowanie.
Strażakowi można wystąpić o "stopień"  zatem jeżeli któryś z komendantów uznaje to za stosowne to występuje a cała wierchuszka nie powinna temu stać na drodze i tylko to chciałem napisać.
Pozdrawiam Cię nowy bo dziś wszystkich pozdrawiam mamy jeszcze 19 minut naszego święta

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 05, 2007, 22:39:52 »
Fireman spójrz na moją wypowiedź bardziej rozrywkowo. Chodzi mi o to, że podważa się decyzję KP, który zna najlepiej swoich ludzi. Decydując, kto może a kto nie, nie biorąc pod uwagę osoby, która wystąpiła o awans. Dlatego całkowicie się z tobą zgadzam. Jeżeli by to było nagminne to można KP z tego rozliczyć, ale nie można traktować go jak (ugryzłem się w język), który nic nie wie i na niczym się nie zna.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 06, 2007, 19:21:31 »
No i mamy wielką porażkę systemu awansowania PSP--------znowu **dla licencjatów ogrodnictwa, leśnictwa i łapania pcheł. Czy nikt nie przerwie tej chorej spirali nakrecania kpt. od fikołków? Widocznie nikt się na to nie zdobędzie, tylko p. Krzowski w tamtym roku pokazał jaja i nie poddał się żadnym naciskom.   

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 06, 2007, 19:49:35 »
Cytuj
No i mamy wielką porażkę systemu awansowania PSP--------znowu **dla licencjatów ogrodnictwa, leśnictwa i łapania pcheł. Czy nikt nie przerwie tej chorej spirali nakrecania kpt. od fikołków? Widocznie nikt się na to nie zdobędzie, tylko p. Krzowski w tamtym roku pokazał jaja i nie poddał się żadnym naciskom.   
Wysłane: Maj 05, 2007, 22:39:52Wysłany przez: nowy 


a ten znowu swoje
idąc Twoim tokiem rozumowania osobą posiadającą prawo jazdy powinny być ci którzy ukończyły szkołę o profilu mechanik kierowca ( broń Boże nauczyciel, fryzjer czy inny polityk)
a już na pewno w straży Komendantem nie powinna być osoba po SGSP tylko właśnie po zarządzaniu przedsiębiorstw.

Nie chce wchodzić w polemike odnośnie wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia (lub odwrotnie jak kto woli), powiem tylko jedno - skoro wcześniej dopuszczono możliwość awansu na pierwszy stopień oficerski ( i następne) po ukończeniu innej uczelni niż SGSP to trzeba uznać te osoby za PEŁNOPRAWNYCH oficerów i nie robić ŻADNYCH zmian względem nich.

Trzeba ustalić, że każdy kto ukończył wyższą uczelnie do określonego roku jest traktowany jak każdy oficer. Natoniast od tego określonego roku nie ma mowy o awansach i będzie po sprawie.

pozdrawiam

aspirant

 
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline strazak21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 06, 2007, 21:51:14 »
Cytuj
No i mamy wielką porażkę systemu awansowania PSP--------znowu **dla licencjatów ogrodnictwa, leśnictwa i łapania pcheł. Czy nikt nie przerwie tej chorej spirali nakrecania kpt. od fikołków? Widocznie nikt się na to nie zdobędzie, tylko p. Krzowski w tamtym roku pokazał jaja i nie poddał się żadnym naciskom.   
Fireman 21 -jedyne co nas łączy to "21" ,lecz u mnie nie oznacza on mojego wieku, a u ciebie pewnie tak.Wszystko co powiedziałeś powyżej nie kwalifikuje ciebie do profesjonalistów. Tyle jadu, sarkazmu, i zazdrości połączonej z niedouctwem w jednej wypowiedzi może zmieści jedynie ktoś bardzo małostkowy, zarozumiały i nieradzący sobie ze swoimi kompleksami. Powiedz F....21 kto tobie zabrania studiować, poszerzać wiedzę ogólną i zawodową, awansować i życzliwiej patrzeć na środowisko do którego aspirujesz. A może ty nie lubisz ludzi??? Moja rada -popytaj kolegów, którzy ukończyli studia czy zaliczyli wszystkie egzaminy w równie łatwy sposób jak tobie w łatwy sposób przychodzi wypisywanie bzdur?? Nie oczekuję polemiki z tobą, więc nie wytężaj tych szarych komórek które jeszcze się ostały aby dowalić następnemu który się z tobą nie zgadza.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 06, 2007, 22:28:26 »
"...nie róbcie z nas pederastów".

No i mamy wielką porażkę systemu awansowania PSP--------znowu **dla licencjatów ogrodnictwa, leśnictwa i łapania pcheł.

Kierunki kończone na studiach cywilnych jakie cytujesz o ile wogóle występowały to zapewne margines. Ilu jest po kierunkach innych niż wymieniane przez ciebie, które można by było w PSP z pewnością zagospodarować.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 06, 2007, 23:24:41 »
Brawo Fireman 21. Ratownicy medyczni, księgowi, radcy prawni, wykładowcy w szkołach pożarniczych, psycholodzy, lekarze, itd., wszyscy powinni mieć tylko jeden dyplom, tej samej uczelni. Inaczej to porażka. Medycyna, rachunkowość, prawo, psychologia, pedagogika, administracja, zarządzanie, chemia, itp.,  to kierunki zupełnie zbędne w straży. Tak masz rację były KG nie poddał się naciskom i udostępnił możliwość zdobycia przeszkolenia inż. ogrodnikom, leśnikom i od małych zwierzątek.
Można na ten temat dyskutować, wysuwać za i przeciw. Można proponować różne rozwiązania. Nie można być jednak tak bezkompromisowym, bo to obraża innych nawet tych od pcheł, a przypuszczam, że łapanie ich to nie taka prosta sprawa, no i być może przydaliby się w grupach poszukiwawczych bo pies to pies i zawsze może coś złapać.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 06, 2007, 23:32:22 »
Po głębszym przemyśleniu postu Firemana21 stwierdzam, że może i człowiek ma rację :)
Można odnieść wrażenie, że wiadomości przydatne w PSP po wszystkiech kierunkach studiów cywilnych można nabyć w SGSP.
Do wykonywania obowiazków gł. księgowego - przygotowywuje lepiej kierunek Ekonomia czy Finanse Budżetowe na Uniwersytecie XX czy SGSP?
Jeżeli stwierdzę, że ekonomia na Uniowerku to pewnie w błędzie jestem :)

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 07, 2007, 08:46:28 »
Fireman 21 napisał: tylko p. Krzowski w tamtym roku pokazał jaja i nie poddał się żadnym naciskom

Panie Psie Ogrodnika, Krzowski pokazał  takie Jaja jakie miał czyli orzeszki laskowe.
Poszukaj trochę to sie dowiesz że kilkanaście wniosków po cywilnych jednak podpisał - ale tylko znajomym i po linii. Dał również awanse wszystkim ksiegowym, kadrowym i sekretarkom po kursie ciążąwym - ma facet charakter i pomysły. Brawo. W tym jadzie i nienawiści nawet myslec nie możesz. A może zacznij się uczyć ?? Nie bedziesz zazdrościł?

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 07, 2007, 10:57:54 »
Mam pytanie???
Czy ktoś  wyjaśni jak przebiegała tegoroczna akcja awansowa?
jakie kryteria były brane pod uwagę?
czy wszyscy byli traktowani jednakowo?

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 07, 2007, 11:11:04 »
Sorki jeszcze jedno............................
Zauważyłem, że oprócz tego, że ma być tanie Państwo to jeszcze i tajemnicze (wszystko w tajemnicy)   

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 07, 2007, 11:42:16 »
Racja Byku Państwo bardzo tajemnicze!! tylko po co?? :huh:

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 07, 2007, 17:01:37 »
 . Ja z własnego podwórka mogę tylko powiedzieć że znam kilku oficerów i magistrów co mózg mają wielkości TikTaka, a nos noszą w chmurach.

Tez znam takich kilku... Znam tez oficerow z klasa, i stanowia oni zdecydowana wiekszosc.
Kazda grupa ma odsetek baranow i spoko gosci - nic nowego:)
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 07, 2007, 17:32:08 »
Kazda grupa ma odsetek baranow
... i właśnie dlatego w szeregach PSP wg przepisów mogą pełnić służbę inż. hodowli - w celu wypasania baranów co więcej mogą być dopuszczani do kierowania działaniami ratowniczymi.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 07, 2007, 18:18:34 »

... i właśnie dlatego w szeregach PSP wg przepisów mogą pełnić służbę inż. hodowli - w celu wypasania baranów co więcej mogą być dopuszczani do kierowania działaniami ratowniczymi.

Nie czytalem calego watku: chodzi o takich oficerow po jakichs kosmicznych uczelniach czy sie myle?
Owszem, tacy pracuja, ale czy kieruja DR?
Hmm, u mnie chyba tak nie bylo...
Ale moze gdzie indziej jest ^_^
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 07, 2007, 21:34:51 »
np. politologia potrzebny w PSP kierunek czy nie potrzebny, inż. na kierunku rolniczym, matematyka stosowana, inżynier metalurg - to są jajka ale nie z nieba tylko z podwórka.
Oczywiście wydaje mi się, że te niekonwencjonalne kierunki jak na PSP są w mniejszości.

Co nie zmienia faktu, że podoficer z 0 letnim stażem po informatyce czy metalurgii i jakowymś kursie w CS może kierować działaniami ratowniczymi.

2 strona to np. aspirant 8 lat w podziale, mł.kpt. inż budownictwa nie otrzymuje kolejnego stopini i nie można go obsadzić na oficerskim stanowisku d-cy zmiany.

To nie jest już paranoja to schorzenie zupełnie inne.
---------------------------------------------------------------------------------
Kiedy naczelny lekarz będzie rozpatrywał beznadziejne przypadki?
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 00:38:55 wysłana przez fireman »

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 08, 2007, 08:14:13 »
Jeżeli osoby z licencjatem nie otrzymaja pierwszego stopnia oficerskiego to niech mają możliwość przyspieszonego awansu w swoim korpusie. W końcu kształcili się za swoje pieniądze i robili to z myślą o lepszym jutro  -_-

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 08, 2007, 14:25:45 »
Mam pytanie???
Czy ktoś  wyjaśni jak przebiegała tegoroczna akcja awansowa?
jakie kryteria były brane pod uwagę?
czy wszyscy byli traktowani jednakowo?
Wiesz jakie kryteria były brane?? W większym stopniu żadne. Ten kto ma większe plecy ten dostał awans na **. Pozdrawiam.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 08, 2007, 15:27:23 »
Do strazak21, to że mam przy loginie 21 to nie oznacza mojego wieku, więc się nie czepiaj się mojej metryki urodzenia, bo się zdziwisz. Pisałem już wcześniej na jakim jestem stanowisku i  gdzie studiuje, więc nie będę się już powtarzał. A do Firemana----- obowiązki gł. księgowej powinna sprawować osoba z wyższymi wykształceniem , ale na stanowisku cywilnym w PSP, więc nie wiem po co przywołujesz tu SGSP?
 


Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 08, 2007, 17:09:11 »
Te tegoroczne awanse oficerskie  to jak gra w Toto-lotka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 08, 2007, 17:33:14 »
 
A do Firemana----- obowiązki gł. księgowej powinna sprawować osoba z wyższymi wykształceniem , ale na stanowisku cywilnym w PSP, więc nie wiem po co przywołujesz tu SGSP?
 
Fireman21 Nie wiesz po co przywołuję SGSP - dlaczego nie napisałeś, że nie wiem po co przywołuję inną uczelnię?
Przywołanie uczelni cywilnej Ci nie przeszkadza, SGSP to nie święta krowa a Polska to nie Indie gdzie oddawałbym jej cześć.
Na poważnie przywołałem porównanie tej szkoły z kierunkiem na uczelni cywilnej w aspekcie głównego księgowego. jestem przekonany, że cywilny kierunek na uczelni lepiej przygotowuje do tego stanowiska lepiej niż SGSP.

Byk - porównanie ok, z tą różnicą, że w totka masz znikomą szansę trafić i jest to gra losowa. :)

Offline 112AR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 08, 2007, 22:00:07 »
Panowie, o czym my tu rozmawiamy!!!!! Wiem, że moja wypowiedź podniesie wielu osobą ciśnienie, ale dłużej nie mogę już siedzieć cicho jak czytam te wszystkie posty na temat, komu się należy a komu nie awans po studiach cywilnych. Skoro was wszystkich stać na płatne studia cywilne, które kończy w zasadzie 100% słuchaczy to, dlaczego tych pieniędzy nie przeznaczycie na dokształcanie, na SGSP. Po ukończeniu tej uczelni nikt nie robiłby wam łaski dając ten upragniony stopień.
Osobiście uważam, że czas skoczyć z pseudo oficerami po socjologii, wychowaniu przedszkolnym, uprawie roślin, hodowli zwierząt itp. Panowie z ręką na sercu niech każdy z was odpowie sobie lub jak ma odwagę tu na forum, dlaczego nie wybrał tej drogi na uzyskanie **.

Widocznie prościej ukończyć studia cywilne niż SGSP.

Offline Raf...

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 08, 2007, 23:24:15 »
   Do przedmówcy.
Twoja wypowiedź jest po prostu śmieszna. Natomiast moim zdaniem żadna uczelnia łączne z tą całą naszą SGSP nie powinna gwarantować awansu, a przynajmniej nie takiego jak to się dzieje w przypadku tej ostatniej. Moja propozycja zmian przepisów jest taka żeby ukończenie szkoły nie dawało stopnia tylko sam tytuł. Natomiast o pierwszy stopień oficerski występował by komendant jednostki jeśli by uznał po jakimś czasie, że ta osoba zasługuje na ten zaszczytny awans. A tak po promocji rozchodzą się potem takie żółtodzioby po jednostkach których nie dość, że trzeba uczyć ,,rzemiosła'' to jeszcze troszeczkę temperować gdy się słyszy, że on tu sprzątać nie przyszedł tylko dowodzić a chłopaki z prawami emerytalnymi o mało nie puszczają w gacie ze śmiechu.

Offline 112AR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 08, 2007, 23:42:55 »
Raf... aż tak cię rozśmieszyła moja wypowiedź? ciekawe w którym fragmencie?, a co do twojej to zgadzam sie z tobą, najpierw praktyka a dopiero po wykazaniu sie że jest sie godnym i ma sie odpowiednią wiedzę i predyspozycję do kierowania działaniami i ludźmi można wystąpić o nadanie stopnia.
 Dla uzłupełnienia , to wiem że są osoby tu na forum które ukończyły SGSP i nie otrzymały **, nie iwem co było tego przyczyną, może coś stoi im na otrzymaniu tego stopnia? Ale podtrzymuje swoje zdanie co do otrzymywania stopnia po studiach cywilnych.

Offline truteen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 09, 2007, 00:42:02 »
panie 112AR Bo niektórym mogłoby braknąć na kończenie - jakby nie patrzeć drogiej SGSP... a z moich informacji - nie słyszałem by aż tak straszny odsiew tam był i by to były "mozolne" studia - przynajmniej zaoczne... na pierwszej lepszej Politechnice jest poziom o szczebel wyższy niż na tej Sorbonie sztucznie utrzymywanej przez  PSP zaocznymi, cywilnymi, i teraz jeszcze jakimiś śmiesznymi kursami dla przyszłych oficerów po cywilnych itp.
Radzę zasięgnąć języka od jakiegoś szczerego absolwenta... "Wielkość" tejże szkoły jest troszkę jak skokochron - dobrze nadmuchana... Co nie znaczy że jakiś procent jej absolwentów nie będzie kieeedyś zasługiwało na miano oficera... bo to wielkie słowo a troszkę zeszmacone w naszych szeregach...
Pozdrawiam