Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 65424 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2007, 19:03:39 »
 I dziś nowe zapewnienia Pana ministra
W zakresie awansów oficerskich Minister SWiA wyraża wolę do rozpatrzenia wniosków o
awanse   oficerskie   przygotowane   na   ten   rok,   a   wstrzymane   przez   poprzedniego
Komendanta Głównego PSP. Komendant Główny PSP dokona ponownej weryfikacji ww.
wniosków.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 28, 2007, 20:27:16 »
I dziś nowe zapewnienia Pana ministra
W zakresie awansów oficerskich Minister SWiA wyraża wolę do rozpatrzenia wniosków o
awanse   oficerskie   przygotowane   na   ten   rok,   a   wstrzymane   przez   poprzedniego
Komendanta Głównego PSP. Komendant Główny PSP dokona ponownej weryfikacji ww.
wniosków.
Czy mogę wiedzieć skąd masz taką wiadomość? Ukończyłem studia cywilne w SGSP na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego jestem aspirantem i podobno mam nie dostać stopnia w tym roku - powód brak stanowiska oficerskiego. Czy to nie jest śmieszne, nie warto studiować w SGSP gdyż nawet po tej uczelni nie dostaje sie stopnia oficerskiego.Pozdrawiam.

Offline ognik73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 29, 2007, 11:40:58 »
Ja jestem po SA PSP skończyłem SGSP mam stopień oficerski zajmuję stanowisko aspiranckie i nie dostałem awansu chory kraj

Offline ognik73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 29, 2007, 11:46:58 »
A nasz były KG zapewniał cytuję

W przypadku inżynierów pożarnictwa zajmujących stanowiska przypisane do oficerów lub aspirantów (np. dowódca sekcji) - wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść zainteresowanego. Ponieważ poprawność całej procedury awansowania zależy od rzetelności oceny dokonywanej przez Państwa oczekuję na wyczerpujące i wnikliwe uzasadnienie przedkładanych wniosków
Ja jestem d-cą zmiany

Offline jerrykool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:39:02 »
Tak awansują w Łodzi
Pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Dlaczego funkcjonariusz PSP w stopniu aspiranta po ukończeniu zaocznie SGPSP za własne pieniadze, jeżdżąc na zjazdy z własnego urlopu nie zostanie mianowany na stopień oficerski jako jedyny z całego rocznika?!!! Zgody na nominację nie wyraził KW w Łodzi. W/w aspirant nie oczekiwał stanowiska wymaganego dla stopnia oficerskiego jest d-cą zastępu w podziale bojowym i godzi się nim być nadal. To fakt nie był skierowany przez KW do SGPSP ale jego chęć krztałcenia się i ponoszenia kwalifikacji zawodowych a także tradycje rodzinne były tak duże że postanowił krztałcić się na własną rekę z góry zakładajac  że stanowiska i tak nie zmieni z powodu braku wolnych etatów w obecnej chwili.
Cała rzecz dzieje sie w roku 2007 w woj łódzkim. Skandal to mało powiedziane, aż cisną się bardziej dosadne słowa na język. Zaznaczę tu jeszcze że nieskierowanych do SGPSP z rocznika w/w aspiranta było 12 osób, wszyscy, podkreślam wszyscy, prócz niego będą mieli promocję i poprzedzony ciężką pracą pierwszy stopień oficerski.
Czy PSP nie potrzebuje już inzynierów wykrztałconych w SG?, o co chodzi? może mi ktoś wyjaśni. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
P.S.
Nie jestem uprawniony do podawania danych personalnych w/w aspiranta ale nie potrzeba zbyt wiele trudu by zlokalizować ten kuriozalny wyczyn KW w Łodzi, gdyż jak sądzę jest to do tej pory jedyny taki przypadek w historii PSP by uniemożliwić INZYNIEROWI POŻARNICTWA mianowanie na stopień oficerski i wrzucenie go do jednego worka ze studentami rolnictwa, pedagogiki, historii, ochrony środowiska i Bóg jeden wie jakich jeszcze kierunków, nie ujmując studentom tych kierunków.

Offline wiktor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2007, 07:52:20 »
Informacja z Wielkopolski. W dn. 25 kwietnia 2007r. Minister SWiA przyznał stopień mł. kpt dziewięciu aspirantom z wielkopolski posiadającym wyższe wykształcenie cywilne.

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2007, 10:58:45 »
Tak awansują w Łodzi
Pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Dlaczego funkcjonariusz PSP w stopniu aspiranta po ukończeniu zaocznie SGPSP za własne pieniadze, jeżdżąc na zjazdy z własnego urlopu nie zostanie mianowany na stopień oficerski jako jedyny z całego rocznika?!!! Zgody na nominację nie wyraził KW w Łodzi. W/w aspirant nie oczekiwał stanowiska wymaganego dla stopnia oficerskiego jest d-cą zastępu w podziale bojowym i godzi się nim być nadal. To fakt nie był skierowany przez KW do SGPSP ale jego chęć krztałcenia się i ponoszenia kwalifikacji zawodowych a także tradycje rodzinne były tak duże że postanowił krztałcić się na własną rekę z góry zakładajac  że stanowiska i tak nie zmieni z powodu braku wolnych etatów w obecnej chwili.
Cała rzecz dzieje sie w roku 2007 w woj łódzkim. Skandal to mało powiedziane, aż cisną się bardziej dosadne słowa na język. Zaznaczę tu jeszcze że nieskierowanych do SGPSP z rocznika w/w aspiranta było 12 osób, wszyscy, podkreślam wszyscy, prócz niego będą mieli promocję i poprzedzony ciężką pracą pierwszy stopień oficerski.
Czy PSP nie potrzebuje już inzynierów wykrztałconych w SG?, o co chodzi? może mi ktoś wyjaśni. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
P.S.
Nie jestem uprawniony do podawania danych personalnych w/w aspiranta ale nie potrzeba zbyt wiele trudu by zlokalizować ten kuriozalny wyczyn KW w Łodzi, gdyż jak sądzę jest to do tej pory jedyny taki przypadek w historii PSP by uniemożliwić INZYNIEROWI POŻARNICTWA mianowanie na stopień oficerski i wrzucenie go do jednego worka ze studentami rolnictwa, pedagogiki, historii, ochrony środowiska i Bóg jeden wie jakich jeszcze kierunków, nie ujmując studentom tych kierunków.
w pełni sie z tobą zgadzam osobiście znam tez takiego człowieka ale z innego województwa, który ukończył SGSP studia cywilne ale na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego gdzie różnica programowa jest niewielka chodzi tu o 5 przedmiotów jakie były na kierunku mundurowym. Czemu on jest gorszy od innych, którzy ukończyli rożnego rodzaju cywilne kierunki. Przecież on ukończył SGSP niby taka elitarna uczelnię po której nie dają pierwszego stopnia a po innych śmiesznych kierunkach dają. Czy to wszystko nie jest śmieszne czy wszędzie muszą liczyć sie znajomości i układy? O co tu chodzi gdzie my żyjemy??

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 01, 2007, 00:07:29 »
Tak ogólnie to z tymi wnioskami to paranoja. Wystąpiono z wnioskiem ale co i jak dalej "ni widu ni słychu", na dobrą sprawę od kilku lat nie wiadomo co z tymi wnioskami się dzieje po opuszczeniu murów KP/KM. Odzewu nie ma nijakiej a na druczku wniosku jak byk wymalowane opinie kolejnych przełożonych.
Nawet jak kttoś nie otrzymał awansu w stopiniu to urzędas za biureczkiem jednym czy drugim pokusiłby się o kilka słów, że odsyłą negatywnie rozpatrzone wnioski.
Skoro nie odsyłają to na jaki gwizdek co roku je pisać?? Przecież nikt mi nie powie, że poszły w KG do niszczarek :):), a może.. przecież to tylko ludzi dotyczy i nie jest to dokument :)

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2007, 10:11:17 »
Fireman, wnioski juz sa z powrotem w KW. Wczoraj telefonicznie sie dowiedziałem w rozmowie z kadrami KW, że wnioski podpisanu juz sa - mówie o oficerskich - wszystkie wysłane zostały rozpatrzone pozytywnie - mam na myśli te po studiach cywilnych. Poproś kadrowca niech zadzwoni do twojej KW, i po sprawie, przecież informacja sie nam należy. Swoja drogą załatwianie spraw awansów tj. informowanie leży totalnie, człowiek nie wie w ogóle czy dostał czy nie do samego końca. W tym roku przynajmniej KG na forum cos pisał, a rok temu do końca ani me , ani be, ani ku kuryku.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 01, 2007, 11:27:18 »
Witam!!!
Czy możesz napisać  dokładnie, kto te wnioski podpisał???
Na poziomie Komend Wojewódzkich, czy podpisał je Komendant Główny i poszły dalej ????   

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 01, 2007, 11:57:02 »
strażak1972 mówisz o wnioskach awansowych podpisanych przez byłego KG, czy jak ktoś tu wspominał że obecny KG ma je ponownie weryfikować?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 01, 2007, 14:03:31 »
Tak jak pocztyałem na stronach ZZ to co do odrzuconych wniosków - jest wola aby je rozpatrzyć ponownie, co nie oznacza rzecz jasna ich podpisania.
Jakie będą kryteria przy ponownym rozpatrywaniu? To by była ciekawa informacja.
Kiedy będą je rozpatrywać? - tu już brak informacji. Poczekamy zobaczymy, wydaje mi się, że to tak trochę pod publikę zagrane z tym ponownym rozpatrywaniem, bo czasu już niewiele. Takie posuniecie na pewno może przyspożyć + dla kierownictwa KG bez względu czy po ponownym rozpatrzeniu ktoś dostanie stopień.
Czego wszystkim "zawnioskowanym" życzę.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 01, 2007, 14:38:40 »
 :huh: :huh: :huh:
Ja w te obiecanki nie wierzę, znowu obiecanki cacanki, a g.....mu radość............................................Panowie, te ponowne rozpatrywanie wniosków to Wielka lipa..............................
Chyba obecny Dyrektor biura kadr nie radzi sobie na tym stanowisku.....................
   

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 01, 2007, 15:11:19 »
Wiesz ponowne rozpatzrenie wnioskó może i możliwe jest, wskazywałoby to na brak zaufania do poprzednika. Dla strażaków "zawnioskowanych" może to tylko na + wyjść. Jeżeli po ponownym zweryfikowaniu wniosków stopień otrzymałby 1 człowiek to i tak warto je weryfikować.

Aż strach mówić ale większość teraz spraw w rękach prokuratora... tfuu pomyłka MSWiA, bo to że zweryfikowane zostaną (wnioski) ponownie to nie oznacza automatyzmu w ich podpisaniu przez ministra.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 01, 2007, 15:24:28 »
Słyszałem,żę obligo dawali tym po jedynie słusznej uczelni,
a pozostała część awansowanych po cywilnych uczelniach,   to Ci którzy z wyglądu podobni byli do JEKG,
Uważam, że powinno się w  KG dokonać kontroli z zewnątrz, która zbada jakie kryteria były brane pod uwagę w awansach w 2007r.     

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 01, 2007, 16:11:53 »
Panowie, mówie o wnioskach zatwierdzonych i podpisanych. Z kadr KW dostaliśmy informację ( lista nazwisk), kto awansował i powinien sie obszywać. Wnioski te podpisał poprzedni KG, a weryfikowane mają byc, według mojego zrozumienia tematu, te które zostały odrzucone. No ta bene przeszły do KG tylko wnioski po szkołach inzynierskich, licencjaty odrzucono nawt jezeli ktoś posiadał stanowisko oficerskie w biurze, nie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Z mojej KP 2 wnioski na ** przeszły, oraz 3 na kolejne oficerskie - pierwsze dla Kolegów z PSK i prewencja, drugie d-dztwo JRG oraz PB. Wszystkie stanowiska oficerskie.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 01, 2007, 16:18:38 »
Panowie, jak zdrowia pragnę, gdzie wy pracujecie?? Niektórzy nawet nie wiedza czy ich wnioski KW opuściły, tragedia. Przeciez w tych sprawach jest jawność- w mojej KP zachodzę do kadrowca, proszę o rozpoznanie sprawy w KW, dla niego to jest jeden telefon i wiem, kiedy wnioski poszły do KG, czyli np. na poczatku kwietnia. Zresztą mój KP sam sie tematem interesuje, i bedąc w KW rozpoznaje sprawę.
W KG jednak to juz jest inaczej i faktycznie nic nie wiadomo do końca, ale to z powodu zmian decyzji Kom. Gł.

Offline ognik73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 01, 2007, 18:55:25 »
Mam pytanie  czy znacie koledzy takie przypadki że po sgsp na stanowisku aspiranckim oficer  dostał wyższy stopień, bo ja niestety nie. I  chcę zapytać swojego KP gdzie byłem za słaby na kolejny awans.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 01, 2007, 19:28:08 »
Może związki zawodowe reperezentujące nasze środowisko strażackie wyjaśnią zaistniałą sytuacje nt. akcji awansowej 2007, ale oczywiście trzeba dać im czas, .........poczekamy, zobaczymy??????????????????
Albo,  będzie tak jak już kiedyś bywało, że w następnym roku to będzie itd.itd. ........

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 01, 2007, 22:17:56 »
Do Byka

Miejmy nadzieje, ze masz rację. Aczkolwiek, to przeciez rok temu ówczesny KG nie dał awansów po studiach cywilnych w ogóle ( choc kursanci ciążowi dostali) - a był popierany (sterowany ?) przez jedynie słuszne związki. Dlatego też nie podzielam tej wiary , że teraz nagle upomną sie o awanse. Rok temu milczeli jak głaz, zresztą nie wiem jak gdzie indziej, ale w mojej KP związki "S" mają postawę jednoznaczna- zero awansów dla oficerów, jest ich za duzo, nie sa potrzebni, zabieraja kase, po co sie kształcą, niech bedą jak my i kasa po równo do podziału. Jesli tak jest w skali kraju to zapomnij.
Zreszta rok temu tylko jedne, jedynie zwiazki aktywnie walczyły o awanse tj. NS ZZ Pracowników Pożarnictwa i chwała im za to, jedynie słuszne milczały i zacierały ręce.

Offline feuerman74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 01, 2007, 22:24:51 »
Panowie, mówie o wnioskach zatwierdzonych i podpisanych. Z kadr KW dostaliśmy informację ( lista nazwisk), kto awansował i powinien sie obszywać. Wnioski te podpisał poprzedni KG, a weryfikowane mają byc, według mojego zrozumienia tematu, te które zostały odrzucone. No ta bene przeszły do KG tylko wnioski po szkołach inzynierskich, licencjaty odrzucono nawt jezeli ktoś posiadał stanowisko oficerskie w biurze, nie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Z mojej KP 2 wnioski na ** przeszły, oraz 3 na kolejne oficerskie - pierwsze dla Kolegów z PSK i prewencja, drugie d-dztwo JRG oraz PB. Wszystkie stanowiska oficerskie.

nie prawda w mojej kp awanse na kolejne stopnie oficerskie dla licencjatów przeszły. I co wy na to - brak logiki?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 01, 2007, 23:12:52 »
feuerman74 - nie staraj sie dopatrzeć tutaj w tej "akcji awansowej 2007" logiki. Rozstrzyganie komu awans komu leżało w głowie KG i nie znane są podstawy jego wyroków.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 01, 2007, 23:28:14 »
No włąsnie wnioski które złożone zostały to ok bedą "ponownie rozpatrywane" co ma to znaczyć tylko KG wie. A co z osboami zarówno po SGSP jak i po studiach cywilnych, którzy maja pierwszy stopień oficerski lub kolejny i ich wnioski nie zostały wysłane bo nie maja stołka oficerskiego?? Jakaś paranoja!!! Ja awansuje na kapitana za jakieś 7 lat bo stołek sie nie zwolni wcześniej!!! No i dodam jak to poprzednicy mówią iż ukończyłem jedynie słuszną szkołe!:)

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 02, 2007, 00:41:44 »
Czy może ktoś wie kiedy będą wszyscy wiedzieć kto dostaje ten awans a kto nie?? Robią z tego jakąś tajemnice i nikt nic nie wie.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 02, 2007, 01:18:45 »
Czy może ktoś wie kiedy będą wszyscy wiedzieć kto dostaje ten awans a kto nie?? Robią z tego jakąś tajemnice i nikt nic nie wie.
To wie tylko KG i to jest tylko ich słodka tajemnica. Jeśli ktoś się zapyta czemu nie dostał awansu to mu odpowiedzą, że niekoniecznie musi dostać awans. Dla nich jest to proste. Pozdrawiam tych co nie awansowali w tym roku. Ja jestem jednym z nich.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)