Autor Wątek: Szkoła Po Gimnazjum  (Przeczytany 15017 razy)

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Szkoła Po Gimnazjum
« dnia: Styczeń 23, 2004, 18:23:33 »
Witam. Właśnie w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam się czy szkoła po gimnazjum ma wpływ na przyjęcie szkoły pożarniczej. A jeżeli tak to jaką szkołe wybraći o jakiem profilu. Pozdrawiem i prosze o odpowiedzi
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Młodzik

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2004, 00:12:47 »
Hm oczywiscie ze ma wplyw na to czy sie dostaniesz czy nie :) ja osobiscie wybralem "niby" najlepsze LO w powiecie :) pod wzgledem mat-fiz :) wazna jest tez chemia, ale to juz trzeba samemu sie doksztalcac w tej dziedzinie, hmmmm chyba ze jeszcze jakies techikum, w ktorym mata i fiza sa na wysokim poziomie
pozdrawiam

Offline KICZO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2004, 08:45:42 »
Podobno także chętnie widziane jest ukończnie szkoły o profilu informatycznym, coś takiego ostatnio słyszałem w TV.

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2004, 08:47:55 »
Hmm nie wiem czy z takimi ocenami się dostane fiza 5 mata 3+ chemia 4 Pozdrawiam. Czy moze ktos potwierdzic wypowieć KICZEGO > pozdrawiam
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2004, 09:14:17 »
Cytuj
Właśnie w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam się czy szkoła po gimnazjum ma wpływ na przyjęcie szkoły pożarniczej. A jeżeli tak to jaką szkołe wybraći o jakiem profilu
Szkoła po gimnazjum nie ma wpływu na przyjęcie. Jeżeli masz mało samozaparcia to warto wybrać szkołę o profilu matematyczno-fizycznym jeżeli natomiast masz dużo samozaparcia i sam potrafisz się wziąć za naukę i sobie ją zorganizować to profil nie ma znaczenia. Jednakże kończąc szkołę o profilu mat-fiz tak czy tak będziesz musiał przysiąść do nauki sam od siebie bo w szkole średniej nie przygotują Ciebie dokładnie z materiału jaki jest na egzaminach.

Cytuj
Podobno także chętnie widziane jest ukończnie szkoły o profilu informatycznym, coś takiego ostatnio słyszałem w TV
To musiałeś źle usłyszeć, bo nic takiego nie ma! Ale strażacy informatycy są bardzo mile widziani!

Cytuj
Hmm nie wiem czy z takimi ocenami się dostane fiza 5 mata 3+ chemia 4
Na oceny nie patrz bo oceny nie świadczą o tym czy się dostaniesz czy nie! Liczy się to co masz w głowie i jak się przygotujesz! A oceny nie odzwierciedlają w pełni Twojej wiedzy!!! Poza tym ocena zależy od nauczyciela - w jednej szkole mimo że będziesz głąbem dostaniesz na koniec 5 a w innej 2.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2004, 09:35:57 »
No tak w sumie, to AniołStróż ma rację. Ale z drugiej strony patrząc, szkoła, w której nie wymaga się od uczniów zbyt wiele, mniej nauczy, niż szkoła w której "trzymią poziom". Podstawą jest własna praca i to co ma się w głowie. Ale prawdą też jest, że prawie nikt nie uczy się dla przyjemności i przymus w postaci wymagających nauczycieli bardzo, ale to bardzo pomaga. Może więc wybór szkoły średniej nie ma bezpośredniego wpływu na przyjęcie na ogólnie pojęte studia, ale niewątpliwie ma wpływ pośredni i to moim zdaniem duży. Nieprzypadkowo szkoły (szanujące się) prowadzą statystyki przyjętych na studia absolwentów tejże szkoły.
Dlatego ja sugerowałbym uważne wybranie szkoły średniej, tym bardziej, że w tym okresie młody człowiek tak naprawdę zaczyna wchodzić w dorosłe życie (no może trochę przesadzam, ale cos w tym chyba jest). Dlatego ja wybrałbym szkołę "na poziomie" i zupełnie zignorował bym powszechne zapewnie opinie o tejże (hipotetycznej) szkole, że trzeba w niej zakuwać po nocach.... tym bardziej, że masz motywację, bo chcesz zostać strażakeim, a nie byle kim.... :)

Cytuj
Hmm nie wiem czy z takimi ocenami się dostane fiza 5 mata 3+ chemia 4
No przecierz złe nie są (poza matmą). A czy oceny takie masz, bo ogólnie nie przykładasz się do nauki, czy może zakuwasz po nocach i jakoś nie możesz wyciągnąć na matmy 5?

pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2004, 09:38:58 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Młodzik

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2004, 10:04:16 »
Cytuj
Cytuj
Właśnie w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam się czy szkoła po gimnazjum ma wpływ na przyjęcie szkoły pożarniczej. A jeżeli tak to jaką szkołe wybraći o jakiem profilu
Szkoła po gimnazjum nie ma wpływu na przyjęcie. Jeżeli masz mało samozaparcia to warto wybrać szkołę o profilu matematyczno-fizycznym jeżeli natomiast masz dużo samozaparcia i sam potrafisz się wziąć za naukę i sobie ją zorganizować to profil nie ma znaczenia. Jednakże kończąc szkołę o profilu mat-fiz tak czy tak będziesz musiał przysiąść do nauki sam od siebie bo w szkole średniej nie przygotują Ciebie dokładnie z materiału jaki jest na egzaminach.

Cytuj
Podobno także chętnie widziane jest ukończnie szkoły o profilu informatycznym, coś takiego ostatnio słyszałem w TV
To musiałeś źle usłyszeć, bo nic takiego nie ma! Ale strażacy informatycy są bardzo mile widziani!

Cytuj
Hmm nie wiem czy z takimi ocenami się dostane fiza 5 mata 3+ chemia 4
Na oceny nie patrz bo oceny nie świadczą o tym czy się dostaniesz czy nie! Liczy się to co masz w głowie i jak się przygotujesz! A oceny nie odzwierciedlają w pełni Twojej wiedzy!!! Poza tym ocena zależy od nauczyciela - w jednej szkole mimo że będziesz głąbem dostaniesz na koniec 5 a w innej 2.
Nie zgadzam sie z Toba, wedlug mnie jezeli uda mi sie skonczyc ta szkole do ktorej chodze czyli LO1 w gliwicach, to bede wystarczajaco dobrze przygotowany :) ewentualnie troszke chemii bede musial sie poduczyc.. i niie twierdze rowniez ze zeby isc do mojej szkoly nie trzeba miec "samozaparcia" wedlug mnie wlasne ono jest tutaj bardzo istotne <_<  

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2004, 10:53:56 »
A jezeli bym wybrał zwykłe liceum ogólnokształczonce bez żadnego profilu to z czego mam się douczeć z chemi i fizyki pozdrawiam
 
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2004, 16:46:13 »
Cytuj
Nie zgadzam sie z Toba, wedlug mnie jezeli uda mi sie skonczyc ta szkole do ktorej chodze czyli LO1 w gliwicach, to bede wystarczajaco dobrze przygotowany
Rozumiem że po LO chcesz iść do Szkoły Pożarniczej - bo jeżeli tak to życze powodzenia jeżeli sądzisz że LO przygotuje Ciebie wystarczająco!

Cytuj
A jezeli bym wybrał zwykłe liceum ogólnokształczonce bez żadnego profilu to z czego mam się douczeć z chemi i fizyki
Chemie możesz douczać się bezproblemów z podręczników, natomiat fizyki sam się nie nauczysz (chodzi o zadania, bo nad teorią to samemu można popracować) - trzeba zapisać się na jakieś korepetycje i liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć zadania z zakresu egzaminów do szkół pożarniczych!

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2004, 16:55:46 »
Cytuj
Rozumiem że po LO chcesz iść do Szkoły Pożarniczej - bo jeżeli tak to życze powodzenia jeżeli sądzisz że LO przygotuje Ciebie wystarczająco!
Nie rozumiem, dlaczego miałoby go nie przygotować chyba-najlepsze  ;)  liceum w Gliwicach. Sam AnieleStróżu w poprzednim poście twierdziłeś, że nie ważne jaka szkoła, a teraz mówisz mu, że liceum go nie przygotuje  :o
Osobiście wydaje mi się, że w żadnym wypadku liceum nie nauczy gorzej matematyki, fizyki czy chemii, w stosunku do np. technikum odchodzą przedmioty zawodowe które są już na egzaminach wstępnych całkiem zbyteczne. Dlatego ja twierdzę, że, jeśli wogóle można tak klasyfikować, bo to duże uproszczenie (!), matematyki, fizyki  i chemii lepiej nauczy liceum. A w końcu te przedmioty są na egzaminach do szkół pożarniczych.

A to czy sam może douczyć się chemii czy fizyki to wydaje mi się najbardziej zależy od predyspozycji - jeden szybciej uczy się tego, a drugi tamtego.

pozdrowienia serdeczne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2004, 17:01:06 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2004, 17:32:50 »
Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego miałoby go nie przygotować chyba-najlepsze  liceum w Gliwicach. Sam AnieleStróżu w poprzednim poście twierdziłeś, że nie ważne jaka szkoła, a teraz mówisz mu, że liceum go nie przygotuje

Nie napisałem że go nie przygotuje. Napisałem że go nie przygotuje wystarczająco!!! Przygotować to napewno w jakimś stopniu przygotuje, ale trzeba jeszcze sporo posiedzieć nad książkami i zadaniami przed samymi egzaminami. Założę się że jak już będzie w 3 klasie LO to nie będzie już prawie nic pamiętał z tego co było w klasie 1.

Młodzik

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2004, 12:19:46 »
Heh nie sadze, np z fizyki to mamy taką jazde ze na sprawdzianach w I klasie, mamy zadania ze zbioru dla kantydatow na wyzsze uczelnie techniczne :)

Offline joker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2004, 10:14:23 »
Jak zwykle najwięcej doradców. Panowie przestańcie "moncić wodę". Nie zrażajcie chłopaka. Od kiedy to aby dostać się do Szkoły Pożarniczej trzeba ukończyc jakąś szkołę średnią specjalistyczną typu o profilu chem, , fiz, mat. itp. ???????????? Wystarczy zwykły ogólniak lub technikum. Popatrzcie na siebie po jakich szkołach średnich jesteście.
Obojętnie jaką szkołe ukończy może się dostac jesli będzie nad soba pracował. Czy to do SA czy nawet do SGSP dostają sie ludzie co ukończyli Technikum lub Liceum po Zawodówce więc przestańcie sztucznie zawyżać poziom tych szkół.
Strażak - góral nie załamuj się moimi przedmówcami. Nie ma takich kryteriów przyjęć w których mialbys więcej punktów za to czy ukończyłeś technikum czy Ogólniak. Spoko. Nie rzutuje to na Twoje przyjęcie. Jesli będziesz nad sobą pracował to wszystko przed tobą. Możesz nawet ukończyś Technikum Gastronomiczne a jak dobrze pójdzie to się dostaniesz. Nie martw się. Zerknij sobie w testy do SA i zobaczysz że pytania z fizyki i chemi wykraczają poza poziom szkoły średniej. Nawet profilowej. Także nie załamuj rąk i do dzieła.
Życze powodzenia w dążeniu do celu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2004, 10:17:54 wysłana przez joker »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2004, 11:23:41 »
Joker! Nikt nie powiedział, że aby dostać się do szkoły pożarniczej, takiej czy innej, absolutnie trzeba skończyć jakiekolwiek elitarne liceum. Nikt tego nie powiedział. Dyskusja jest natomiast na temat tego, jaką szkołę wybrać po gimnazjum? I już mniej ważne jest, do jakiej szkoły delikwent chce się dostać po maturze - SAPSP, SGPSP czy na dowolne inne studia. Można oczywiście twierdzić, że nawet po niewyszukanym liceum czy technikum można dostać się na dowolną uczelnię, odpowiednio przykładając się po pracy. Ale to trochę nie tak jest w praktyce. Tak jak już wcześniej napisałem, prawie nikt nie uczy się dla przyjemności, a dodatkowej zachęty w postaci wymagającej szkoły i wymagających nauczycieli nie można przecenić.

Jeśli więc młody gimnazjalista zastanawia się jakie liceum wybrać, by dostać się do szkoły, do której, bądzmy szczerzy kandydatów jest od groma, to nie można mu mówić, że to nie ma żadnego znaczenia! Ma i to zasadnicze! Oczywiście, że jak już ktoś wybierze, albo dopiero w liceum zdecydował się zdawać do takiej szkoły, to nie ma co się załamywać, tylko wziąć się do roboty i uczyć się samemu. Ale to poprostu nie jest tak, że każdy jest w stanie sam wszystkiego się nauczyć i nie każdy ma pieniądze na najlepsze korepetycje.

Więc lepiej za wczasu wybrać szkołę która "trzyma poziom" niż potem płacić ciężkie pieniądze za korepetycje.

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline joker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
    • http://
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2004, 20:37:14 »
Nie wiem czy kolega Witek dokładnie przeczytałm pytanie kolegi górala. Jesli nie to cytuję
Cytuj
Witam. Właśnie w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam się czy szkoła po gimnazjum ma wpływ na przyjęcie szkoły pożarniczej. A jeżeli tak to jaką szkołe wybraći o jakiem profilu. Pozdrawiem i prosze o odpowiedzi

Zwróć też uwagę na inne odpowiedzi które sugerują, że aby dostać się do szkoły pożarniczej, bo takie było pytanie, to należałoby wybrac taką a taką szkołę. Nawet profil informatyczny się tu pojawia. Trzeba czytać tez inne odpowiedzi a nie tylko swoje.
Pozdrawiam
joker
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2004, 20:43:59 wysłana przez joker »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2004, 21:52:38 »
Cytuj
Nie wiem czy kolega Witek dokładnie przeczytałm pytanie kolegi górala.
Sorry, może faktycznie nie czytam zbyt uważnie... też to zauważam, ale dzięki za tę uwagę.
Ale odpowiadając na to pytanie odpowiem tak jak poprzednio. Góral spytał, czy szkoła po gimnazjum ma wpływ na przyjęcie do szkoły pożarniczej (spytał tez jaki profil wybrać). A ja nie zgadzam się z twierdzeniem, że wybór szkoły po gimnazjum nie ma wpływu na przyjęcie na studia (bez względu czy to szkoła pożarnicza czy nie). Jeśli chodzi o profil to dodam, że nie jest to aż tak istotne, byle szkoła uczyła dobrze matematyki, fizyki i chemii. Wątpię np. by w liceum o profilu gastronmicznym uczono fizyki na wysokim pozimie, ale to sprawa poziomu w szkole ma moim zdaniem zasadnicze znaczenie. Osobiście polecam LO mat-fiz.

pozdrawiam serdecznie
Witek

PS. I naprawde przepraszam, za nieporozumienia które powstały dzięki moim postom.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2004, 22:23:44 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2006, 20:17:43 »
Chłopcy więcej optymizmu ja uczę się w technikum hotelarskim, a z matmy cięko stoję. Ale mam nadzieje że się dostanę na uczelnie i będę do tego dązył. Choć zaznaczę że chcę się uczyć zaocznie 

Offline baru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:47:55 »
witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem.
Mam pytanie. Chcialbym dostac sie w przyszlosci do szkoly strazackiej a niewiem gdzie najlepiej sie uczyc(do jakich szkoł chodzic)
obecnie koncze 3 klase gimnazjum

Pomuzcie prosze, do jakiej szkoły moge sie wybrac??

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2007, 22:06:24 »
No to najlepiej chyba będzie jak polecisz do jakiegoś ogólniaka o profilu mat - fiz. Są też takie licea o kierunku strażackim ale po tym nic nie masz, i podobno tylko cie szykują do służby w OSP <nie jestem pewny>. A gdzie mieszkasz?! Ja latam do technikum elektronicznego i też mam zamiar lecieć do szkoły strażackiej.... będę próbował do Centralnej w Częstochowie albo do Podoficerskiej! A gdzie mniej więcej mieszkasz?! (w mieście jakim) ??

Offline baru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2007, 17:52:59 »
mieszkam kolo rzeszowa i bym chodzil do jakiegos ogulniaka do rzeszowa a potem chyba jedynie do krakowa.
i co otym sadzisz?

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2007, 18:12:26 »
Ja chodze do szoły,ale nie do strażackiej mamy takie szkolenia>> czytaj >> http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3457.msg42205#new

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2007, 22:19:22 »
odezwij sie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 23:01:03 wysłana przez mruwa24 »

Offline baru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2007, 09:56:51 »
napiszcie ile macie lat....
 ^_^ -_- :wacko: :mellow:

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:10:56 »
16 lat

Offline seba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:20:44 »
18