Autor Wątek: Szkoła Po Gimnazjum  (Przeczytany 15018 razy)

Offline killer878

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2007, 16:17:02 »
mam pytanie czy po technikum  budowlanym albo po mechanicznym można po maturze odrazu starać się do prcy w PSP

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:03:35 »
Starać się zawsze można - podstawa to matura...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2007, 12:11:58 »
Cytuj
mam pytanie czy po technikum  budowlanym albo po mechanicznym można po maturze odrazu starać się do prcy w PSP

Jesli nie próbujesz najpierw zdać egzaminów do szkół pożarniczych, to jednym z kryteriów przyjęcia do pracy w PSP jest uregulowany stosunek do służby wojskowej. Resumując, więc nie tak od razu po ukończeniu szkoły sredniej.

Dz.U. 1991 Nr 88 poz. 400
USTAWA
z dnia 24 sierpnia 1991 r.
o Państwowej Straży Pożarnej
Art. 34.
1. Osobę podejmującą służbę w Państwowej Straży Pożarnej mianuje się strażakiem
w służbie przygotowawczej na okres 3 lat
4. Mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej
lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od
obowiązku służby wojskowej.
5. Warunku określonego w ust. 4, nie stosuje się do kobiet.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2007, 12:32:33 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2007, 15:15:54 »
O to czemu nie ma matmy to pytaj tych, co to ustalali :D Zależy z czego czujesz się lepsza. Jeśli z chemii to idź na fizę. A jeśli z fizy to idź na chemię :D i tak oba musisz zdać (do szkoły aspirantów)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2007, 17:43:28 »
agusiaczek
Cytuj
hej skoro tak o szkołach... to dlaczego do aspirantki nie ma matematyki a już do innych jest?? ja tak czy inaczej ide do liceum ale lepiej fiz mat czy chem mat?

Skoro matematyka jest królową nauk, a fizyka opiera się na matematyca w olbrzymiej mierze, to moim zdaniem jesli ktos rozumie matematyke to tym bardziej poradzi sobie z fizyką, dlatego "ja" wybrałbym mat-chem, no, ale ja juz nie muszę wybierać  :wacko:

PS> O ile sie orientuję to w SA PSP nie ma matematyki jako przedmiotu, a jej znajomośc potwierdzona na egzaminie może przydać się do przyswajania wiedzy z innego przedmiotu w trakcie nauki, jak np. mechanika techniczna?
Chemia jejst i zawsze była jako przedmiot w SA PSP.

Co do SGSP:
1. matematyka - znajomość co najmniej dobra z uwzględnieniem "pochodncyh i całek", jej znajomość jest niezbędna do dalszej edukacji z matematyki (3 semestry), mechaniki technicznej ( 2 semestry), termodynamiki (1, lub2 semestry), hydromechaniki (1, lub 2 semestry), fizyki ( 2 semestry) i innych przedmiotów z dziedziny analz - nie tylko podczas wykładów, ale ćwiczeń laboratoryjnych przede wszystkim.
2. chemia - znajomość co najmniej dobra, często wiadomości z chemii(2 semestry) wykorzystywane są w przedmiotach typu ratownictwo chemiczno-ekologiczne(2 semestry), fizykochemia spalania i wybuchów (2 semestry), środki gasnicze (2 semestry) itd.

Podane przeze mnie ilości semestrów, podczas których wykładane są dane przedmioty mogą się różnić z uwagi na różnice programowe jakie mogły wystapić od zacsu ukończenia szkoły przeze mnie do czasu obecnego.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2007, 19:27:16 »
ja wybrałam mat-fiz, babka od chemii ciśnie nas bo twierdzi, że mamy poszerzoną chemię dla mnie to lepiej   ^_^ musze fize podszkolic więc mam same plusy mojego mat-fiz'u a potem wybieram się do SGSP  ^_^

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 03, 2007, 15:40:32 »
Istnieje również profil politechniczy tzn. Matematyka, Fizyka, Chemia, Informatyka,...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 03, 2007, 15:50:08 »
O kurka ja jestem na innym profilu i jest ciężko a tu to wole nawet nie myśleć no chyba że by byli spoko nauczyciele a nie tacy do bani jak u mnie

sikor

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 01, 2008, 16:18:16 »
Ja zastanawiałem się nad 3 trzema szkołami. Do której najlepiej iść aby sie dostać do SA??
- Technikum mechaniczne (Tokarz)
- Technikum informatyczne (Tech.informatyk)
- Technikum chemiczne ( technik analityk )
Proszę o pomoc :)

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 01, 2008, 16:28:16 »
ja teraz planuję się wybrać do technikum informatycznego po gim jak myślicie czy to dobry krok do psp?? :huh:
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 04, 2008, 19:01:37 »
witam. jestem w 3 gim i jak kazdy w tej klasie mam problem jaką szkole wybrac. Bardzo chce po szkole sredniej probowac dostac sie do sgsp. Mysle zeby isc i skonczyc szkole jako technik budownictwa. Przyda mi sie czy szukac jakiejs innej ??

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 04, 2008, 21:18:16 »
Było na ten temat bardzo dużo dyskusji. To zależy od tego czy będziesz się przykładał czy nie itp. Ja jestem w I klasie LO mat-fiz.
Tyle Ci mogę powiedzieć a wybór należy do Ciebie. :huh:

sikor

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2008, 21:39:33 »
Ja teraz będę w 3 klasie gimnazjum i trzeba będzie wybrać tą szkołę . Myślałem o technikum informatycznym ale sądzę że lepsze będzie jakieś LO o profilu mat-fiz tylko nie wiem czy sobie dam rade :) .W drugiej klasie z fizyki 5matma 4
jak sądzicie ??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2008, 21:57:02 »
Jak ci bedzie bardzo zalezalo na zostaniu strazakiem to sobie dasz rade.

Teraz juz oficjalnie jestem w 1 klasie LO na mat-inf-fizie
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

sikor

  • Gość
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 04, 2008, 22:30:02 »
Jak ci bedzie bardzo zalezalo na zostaniu strazakiem to sobie dasz rade.

Teraz juz oficjalnie jestem w 1 klasie LO na mat-inf-fizie
i jak Ci idzie ??

Offline JOzEk9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:20:20 »
Jestem bardzo dobry z informatyki. najgorszą ocenę jaką dostałem z informatyki była 6- stka. Z Chemii jestem dobry (4) Z fizyki troche gorzej (3). Choć mam zaledwie 16 lat umiem jeździć samochodami dużymi, małymi. Nie wiem do jakiej szkoly iść???

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:24:06 »
Polecam ogarnięcie się - to tak na wstęp ;-) Poza tym, kiedyś zrozumiesz, że oceny w podstawówce i gimnazjum mają się nijak do zdawalności matur i innych tego typu egzaminów. A oceny z informatyki... u mnie w szkole za 100% obecności wstawiali na koniec 6, także... ;-)
Poza tym - wszystko masz na forum w dziale "Jak zostać strażakiem"!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline JOzEk9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:27:19 »
Tu nie chodzi o oceny. Z informatyki to ja dużo potrafię. Na maturze bym zdawał informatykę lecz nie wiem czy z tym dostane sie do straży.

PS Czy jest jaka szkoła strażacka w Małopolsce po gimnazjum???

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:32:06 »
Jesteś takim szpecem z informatyki, a nie potrafisz używać wyszukiwarki na forum? Żenada.
Napisałem wyżej, gdzie znajdziesz takowe informacje!!  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:35:35 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,439.msg144464/topicseen.html#msg144464

To tak w ramach uzupełnienia wiadomości Sheldona, po co zakładasz nowy wątek skoro piszesz pytanie w odpowiednim ?


"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2010, 04:10:48 »
Polecam ogarnięcie się - to tak na wstęp ;-) Poza tym, kiedyś zrozumiesz, że oceny w podstawówce i gimnazjum mają się nijak do zdawalności matur i innych tego typu egzaminów. A oceny z informatyki... u mnie w szkole za 100% obecności wstawiali na koniec 6, także... ;-)
Poza tym - wszystko masz na forum w dziale "Jak zostać strażakiem"!


Pamiętam jak ja kończyłem gimnazjum to powiedziałem nauczycielce (małe kłamstewko) że idę do technikum informatycznego i też mi wystawiła 6 :P

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2010, 20:10:46 »
Koledzy @up mają racje, oceny w podstawówce i gimnazjum to jedna wielka ściema, która zawiera cząstke prawdy jaki naprawde jesteś, dopiero liceum pokazuje jak jest naprawdę :P np. u mnie 4 z przedmiotu na połrocze otrzymuje się od średniej ocen 3.60 a jak masz np. 3.59 to chodzbyś się rozpłakał na środku klasy to ni huhu nie da ci 4. A w gimnazjum czy podstawówce to pamiętam, że panie naciągały nawet o poł oceny w góre  :rofl: raz mi do czerwonego paska brakla jedna ocena lepsza to z plastyki mi równe 5 wychodziło i poprosiłem panią to mi całą ocene naciągneła abym miał pasek i książkę, której nigdy nie przeczytałem  :szalony:  :rofl:

Offline Eustachy

  • cel : SGSP/SA PSP 2015
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2012, 10:55:18 »
Witam. W tym roku kończę gimnazjum , więc zostało mi sporo czasu na naukę :) Jaki profil LO bardziej mi się przyda do testów do SA : mat-fiz czy bio-chem ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 10:59:35 wysłana przez Eustachy »

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Szkoła Po Gimnazjum
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2012, 11:22:13 »
Każdy z nich powinien być dobry, ja szedłbym na mat-fiz bo dobrze przygotuje Cię do SGSP ;)
Ja żałuję, że nie poszedłem na chemiczno-fizyczny....
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton