Autor Wątek: Jak to jest w ksrg  (Przeczytany 10272 razy)

Offline sebek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Jak to jest w ksrg
« dnia: Kwiecień 09, 2007, 14:19:50 »
Mam do was pytanie w osp należących do ksrg czy duzury pełni sie 24 godziny na dobe i jak  z dofinansowaniem

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2007, 14:38:10 »
jesli wójta stac to dyspozytor i kierowca maja najczesciej dyżur od 8 rano do 22   ale to sa wyjątki

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:20:18 »
bardzo duże wyjątki!!! W większości OSP które są w KSRG sprawa wygląda tak samo jak w zwykłych OSP czyli jak załączy się selektywne to jazda. Jeżeli są dyżury to np. podczas dużych wichur, opadów deszczu itp.

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:53:14 »
bardzo duże wyjątki!!! W większości OSP które są w KSRG sprawa wygląda tak samo jak w zwykłych OSP czyli jak załączy się selektywne to jazda. Jeżeli są dyżury to np. podczas dużych wichur, opadów deszczu itp.
Dokladnie tak jest u mnie. PA zalacza syrene, leca sms-y, odzywaja sie pagery i zawsze znajdzie sie ekipa do wyjazdow... Do tej pory nie pamietam sytuacji zeby brak dyzurow dal nam sie we znaki...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline sebek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2007, 18:38:30 »
A gdy jednostka posiada slrt to do wypadku też są wzywanioe z domów

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2007, 18:39:44 »
Sebek bez urazy a skąd mają byc wzywani z ksieżyca bo wychodzi tak że jak jest pożar czekamy na innych druchów bo ci z RT nie mogą jeźdżic do pożaru
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 08:12:32 wysłana przez lukaszp »

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2007, 19:38:25 »
A gdy jednostka posiada slrt to do wypadku też są wzywanioe z domów
A czym sie rozni szybkosc wyjazdu do wypadku od szybkosci wyjazdu do pozaru? I tu i tu ludziom trzeba jak najszybciej pomoc wiec nie rozumiem twojego pytania. U mnie wlasnie SLRt jest, ma sie dobrze, nikt nie narzeka, a wyjazd pierwszej zalogi srednio w 2 gora 3 min. Powiem wiecej... mamy rowniez ratownictwo wodne i ludzie do alarmow z nim zwiazanych rowniez sa alarmowani z domow:P Zabezbieczamy w ten dziwny dla Ciebie sposob male miasteczko (3,600 mieszkancow) i 22 sporawe wsie plus jeden z najpopularniejszych zalewow w okolicach Radomia jako jedyna jednosta KSRG w gminie.
PZDR
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2007, 19:34:20 »
Dofinansowanie jest co roku tylko, że różne kwoty.
Dyżurów u nas w powicie się nie pełni, wyjazd jest na alarm.
W sąsiedniej gminie stać ich na opłacanie i utrzymanie kierowców, dyżurujących od rana do wieczora. Jeżeli nie ma wyjazdów to robią różne roboty na rzecz gminy w okolicach remizy.

Offline lysy213

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2007, 11:02:29 »
Co do mojej jednostki mamy slrt i gba 5 osob z prawem jazy i badaniami na gba i 9 na slrt. w razie alarmu zwykle jest tyle osob ze na miejsce jedziemy oboma samochodami wiekszosc ratownikow ma wszechstronne przeszkolenie a paru sa to zawodowi strazacy. nie rozumiem jak wyglada podzial w innych strazach na ekipy na samochody czy ludzi sa szkoleni tylko na jeden rodzaj auta?? :huh:

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2007, 19:25:35 »
Co do mojej jednostki mamy slrt i gba 5 osob z prawem jazy i badaniami na gba i 9 na slrt. w razie alarmu zwykle jest tyle osob ze na miejsce jedziemy oboma samochodami wiekszosc ratownikow ma wszechstronne przeszkolenie a paru sa to zawodowi strazacy. nie rozumiem jak wyglada podzial w innych strazach na ekipy na samochody czy ludzi sa szkoleni tylko na jeden rodzaj auta?? :huh:
Przy obecnym stanie OSP dam sobie glowe uciac ze na jednej rece mozna policzyc jednostki ktore tak wlasnie funkcjonuja...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2007, 20:08:12 »
Konserwator-kierowca jest zatrudniony przez gminę i pracuje od 7 do 15. Jak ma chęć to zostaje dłużej, a jak nie to "zwija manatki" o 15 i wraca w razie potrzeby. ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline lysy213

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2007, 15:16:22 »
wydaje mi sie ze czas pracy kierowcy-konserwatora zalezy od gminy niektorzy pracuja tylko "dorywczo" w razie jakis problemow lub akcji  -_-

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2007, 04:11:10 »
Jednostki w KRSG działają tak jak inne jednostki OSP tylko obszar chroniony jest większy (powiat) dyżury są sporadyczne tylko w czasie spodziewanych klęsk żywiołowych.Dyżur w remizie byłby traktowany jak praca a godziny pracy regulują normy europejskie.

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2007, 18:33:20 »
KSRiG pełni taką funkcje jak zwykłe OSP ale gdy wyje syrena to lecą smsy i zlatujemy sie do wyjazdy po 6-8 min wyjeżdzamy z bazy. Gdyby jednostka  która jest w KSRiG nie wyjechała 2 razy do akcji to wylatuje z KSRiG

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2007, 20:30:18 »
Gdyby jednostka  która jest w KSRiG nie wyjechała 2 razy do akcji to wylatuje z KSRiG

A skąd takie rewelacje?? W którym miejscu i jaki przepis stanowi o tym?!?!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2007, 14:18:13 »
Matti
nie ma czegoś takiego jak KSRiG - jest KSRG,rozwijając KRAJOWY SYSTEM RATOWNICZO - GAŚŃICZY. Poza tym 6-8 minut od alarmu to trochę długo jak na OSP włączona w struktury KSRG, chyba że macie daleko do remizy...
A w KSRG ...cóż, to już nie żary i bawienie się w "wielką straż", obowiązkóws sporo, odpowiedzialność i wymagania jeszcze większe, wyjazdów więcej niż poza stukturami KSRG. A pieniądze, cóż, napewno nieywstarczające. Ale jakże mogłoby być inaczej w tym pięknym kraju...
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2007, 14:21:22 wysłana przez bialyKsiaze »
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2007, 09:11:50 »
Jednostka OSP będąca w KSRG z terenu mojej gminy w b.r. kilkakrotnie z różnych przyczyn na wezwanie PSP nie wyjechała do akcji. Wynik - nie otrzymała dotacji z KSRG.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2007, 10:02:21 »
I tu się nie zgodzę  , bo jest to nadal straż ochotnicza i jeśli np. na 100 wyjazdów nie wyjadą na 2-5 to nie jest ujma . U mnie na powiecie zdarza się że jednostka która ma 330 rocznie nie wyjedzie. Po prostu są takie sytuacje . W PSP też się tak zdarza , może nie z przyczyn losowych ale posterunek nie wyjechał . Np. padły akumulatory, albo prąd wyłączyli i nikt nie słyszał telefonu , a przenośny na sypialni nie zadziałał i dopiero jak nas zaalarmowali sms , budziliśmy chłopaków za ściany . Wziął ktoś za to im pensje ??? Albo nie dostali przez rok wyposażenia ???

PZDR

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2007, 10:25:49 »
Z postu  "MATTI'EGO" wynika, że jednostka w KSRG wyróżnia sie między innymi posiadaniem powiadamiania "sms-owego" oraz tym, że wyjeżdza "już" po 6 -8 minutach. Chyba to nie taka jest różnica?

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2007, 10:55:18 »
STRALU zarówno treminal SMS rozsyłający sms`y w momenci załączenia alarmu jak i czas wyjazdu nie są jednym z kryteriów bądź też oznak bycia w KSRG. Terminal może założyć sobie każda OSP która ma na to 1000zł. A czas wyjazdu do zdarzenia zależny jest od nieskończenie wielu czynników, jednak powinien on być maksymalnie skracany dla dobra wszystkich...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2007, 11:16:47 »
"białyKsiąże" zupełnie nie zrozumiałeś mojego posta. Sam należę do jednostki z KSRG i tez mamy system powiadamiania sms'ami i nie potrzebuję wyjaśnień czym różnią się obie jednostki, ponieważ wiem jakie są różnice.  Chodziło mi o to, że  kolega "matti" wybrał źle kryterium, które odróżnia jednostkę w KSRG od pozostałych jednostek, dlatego napisałem, że z Jego postu to wynika.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2007, 12:26:14 »
Czas wyjazdu jednostki OSP będącej w KSRG lub też nie różni się i to znacznie. Zależy to od wielu czynników. Np. Moja jednostka OSP miała kiedyś remize w centrum miasta i włączyła się syrena to po 30 sekundach było się już pod remizą i czas wyjazdu był max. 3min. Teraz remiza została przeniesiona i ja mieszkam od niej 1 km bo jest położona na obrzeżach miasta. Chcąc biec bo np. akurat nie mam w pobliżu innego środka transportu mi to zajmuje 3 min. Moj tata jest kierowcą więc jak jesteśmy w domu to wsiadamy w samochód i jazda, ale przejazd też troche zajmuje bo po drodze są skrzyżowania progi zwalniające itp. Więc czas wyjazdu w granicy 6-7 min uważam za przyzwoity bo przecież do remizy się nie teleportuje. Może by było szybciej ale teraz każdy kto ma klucze od remizy mieszka od niej poprostu daleko

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2007, 13:31:41 »
hehe STRALUK no to sorki, że nie zajarzyłem ale wstałem dziś o 3:30 nad ranem:).

Co do czasu wyjazdu to ja mam remize na szczeście w centrum wsi a do remizy może z 200m:). Wyjazd na ogół realizowany jest w około 5 minut o zadysponowania, tj. uruchomienia syreny
Pozdrawiam
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2007, 22:56:09 »
My mamy remizę w centrum wsi i wyjazd pierwszego samochodu to 2 - 4 min od załączenia syreny. Myślę że nie jest źle, a koledzy z PSK śmiali się że my chyba mamy dyżury.
Pozdrawiam.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2007, 10:21:33 »
Ja jestem obecnie Naczelnikiem mojej OSP mieszkam blisko ok 100 metrów i zazwyczaj jestem pierwszy i otwieram, jesteśmy w KSRG posiadamy 3 auta (GBA,GCBA,SRT) mamy selektywne wywołanie wraz z modułem GSM (każdy dostaje SMS ) powiem wam że czas jest różny ale zazwyczaj szybciutko się to odbywa.
Pozdrawiam