Autor Wątek: Jak to jest w ksrg  (Przeczytany 10273 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2007, 20:34:02 »
Hmmm po kontroli gotowości bojowej mam ochotę napisać jak to jest  w KSRG - a no jest tak, że za dotację jaką dostajesz rocznie na "powyższenie gotowości bojowej" nie możesz tak naprawdę nawet wyposażyć od stóp do głów jednego strażaka a wymagania kontrolujących takie że hoho...

Druga sprawa, co to za oficer kontrolujący który ma przed sobą aparat ODO Fenzy a w kwitach smaruje " aparaty nadciśnieniowe AUER" hihi, normalnie śmiech na sali...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline raftym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2007, 00:46:37 »
cześć wszystkim. Mam pytanie, jak to jest z tym pwiadamianiem sms-owym.Moja jednostka też jest w K.R.S.G, ale nie mamy takiego powiadamiania. Mieszkam od jednostki ok 2 km. czasy mamy porównywalne (mam samochód i to mi ułatwia sprawę). w jaki sposób działa takie powiadamianie przez sms-y. Jednostka kupuje je za własne pieniądze, czy jest jakieś dofinansowanie z góry? Napiszcie jak jest u Was. I sokojnego sezonu panowie ;), u nas jak na razie dużo pada więc ściółka jest wilgotna ;)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2007, 01:15:01 »
witam raftym terminal sms-owy kosztuje ok 1000zł pod warunkiem że macie selektywne wywoływanie. Opis działania jest prosty dyspozytor który siedzi na PSK uruchamia selektywny i po włączeniu się syreny lecą smsy o treści np.''ALARM 998" treść wpisujecie sami do terminala jaką chcecie. pozdro :mellow:

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2007, 14:22:56 »
Dokładnie tak laciok. SMS przychodzi nawet jak syrena nie wyje bo terminal ma awaryjne zasilanie i w tym jest lepszy. Jest na forum jest osobny temat i jest bardzo obszerny.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:40:49 »

NO u nas tez jest tak jak w wiekszosci...dyzury zazywaczaj sa wtedy ja ksa wichury,zalania, lub susze... ale i tak codziennie straz dlugo jest otwarta

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 23, 2007, 09:46:37 »
Mam pytanie. Czy można gdzieś dostać jakiś dokument na temat organizacji, naboru jednostek w KSRG. Taki regulamin działania KSRG. Z góry dzięki.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 23, 2007, 10:36:14 »
Kielonsky - mam coś dla Ciebie co może odpowie na część Twoich pytań :http://www.ppoz.pl/down/dopob/ospksrg_wzor.doc
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 23, 2007, 21:35:28 »
Cytuj
Może mnie ktoś oświeci jakie to są te minimalne wymagania umożliwiajace OSP uczestniczenie w krajowym systemie ratowniczo - gasniczym na któe to się powołuje KG PSP w opini dla komisji sejmowej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 14 września 1998 r.

w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

(Dz. U. z dnia 22 września 1998 r.)

jesli nie o to Ci chodzi to napisz to mam jeszcze kilka aktow odnosnie KSRG

Dop. moderatora: Post przeniesiony z dyskusji http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5167.0.html /Sylwek

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 13:07:01 wysłana przez Sylwek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 27, 2007, 21:12:58 »
Niema czegoś takiego jak minimalne wymagania dla jednostki . To tylko papierowa hipoteza . A do KSRG może trafić każda jednostka jeśli jest taka potrzeba . PZDR   

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 27, 2007, 23:51:34 »
wydaje mi się
MIKO
że są jednak wymogi określające przydatność jednostek do systemu, pozdro

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2007, 10:24:40 »
wydaje mi się
MIKO
że są jednak wymogi określające przydatność jednostek do systemu, pozdro

Są ale jeśli jest potrzeba to przymyka (lub przymykało się w czasie tworzenia struktur) oko na te minimalne wymagania. Znam przypadki gdy w promieniu wielu kilometrów nie było jednostki spełniającej kryteria to została włączona najlepsza, byle by miała jakiś samochód, selektywne i rokowała nadzieję na rozwój. A z drugiej strony nas ostro przećwiczono z tych minimalnych wymagań bo znajdujemy się na obrzeżach dużego miasta kilka km od JRG więc nie byliśmy w systemie niezbędni... do czasu aż się w PSP zrobiło krucho z obsadą na podziale.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 28, 2007, 22:51:04 »
Do dziś się przymyka i zawsze można przyjąć jednostkę na zasadach specjalnych . Podejrzewam że jeszcze 20-25 % jednostek w KSRG ma np. tylko po jednym samochodzie , z różnych powodów . I są w KSRG , ale znam jednostki które mają jeden samochód gaśniczy i robią pod 300 zdarzeń w roku , a sprzętem biją nie jedną JRG .
PZDR 

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 28, 2007, 23:08:19 »
I są w KSRG , ale znam jednostki które mają jeden samochód gaśniczy i robią pod 300 zdarzeń w roku , a sprzętem biją nie jedną JRG .
PZDR 

MIKO no to w końcu mają tylko jeden samochód czy biją JRG sprzętowo na głowę bo się gubię?:)
pozdrawiam
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2007, 23:24:31 »
A czy ilość wozów robi jakość . Kiedyś dyskutowałem z twórcą koncepcji JOT . Który w pierwszej propozycji wymyślił sobie ilość wozów znacznie przesadzoną . Zadałem mu takie pytanie . Co bojowo ma większą wartość . Dobre nowoczesne GBA z wysokim ciśnieniem , 5 x ODO nadciśnieniowe , dobry zestaw narzędzi hydraulicznych , wentylator itd. , ratownicy dobrze ubrani , zabezpieczeni i wyszkoleni . Czy stara pepsi , do tego star 25 GBM i hyromobil Policyjny jako GCBA , A strażacy do akcji wyjeżdżający w koszarówkach ??? Która jednostka ma większą siłę bojową , większą niezawodność sprzętu , większe możliwości ratownicze . Bo według wytycznych KSRG i JOT ta druga , a według mnie ta pierwsza . No owszem można zrobić muzeum dla ilość i dostawić jeszcze 2-3 złomy  by być np. JOT wyżej kategorii , ale co to zmieni ratowniczo  ?  A finansowo oficjalnie dużo – KSRG – kasa i pierwszeństwo w dotacjach , JOT pierwszeństwo w dotacjach . I dlatego odchodzi się od takich wytycznych, a realnie bada zdolność operacyjną jednostki i jej przydatność . 
PZDR       

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 29, 2007, 09:57:37 »
MIKO ja jednak skłaniałbym się do tego aby dobre JOT i OSP KSRG posiadały dwa wozy - wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby np. posiadanie takich wozów:
- SLRd z 1000 l wody, wysokim ciśnieniem ,z hydrauliką min. średniej wielkości (zestaw pompa, rozpieracz kolumnowy, ramieniowy i nożyce +łańcuchy), pełnym zestawem, R1, poduszkami, zestawem sorbentów, ODO, wentylatorem i całą resztą wyposażenia zgodną z normatywem wyposażenia JOT
- GBA lub GCBA z wyposażeniem zgodnym z normatywem plus to co jednostka jest w stanie na nim dodatkowo umieścić w zależności od pieniędzy.

Pierwszo wyjazdowym na wypadki, mz, trawy i inne "drobnice" byłby SLRd
Większe zagadnienia jak mieszkania, domy, lasy, budynki gospodarcze G(C)BA i na wsparcie SLRd (chociażby na szybkość przemieszczania się oraz wysokie ciśnienie dobrze spisujące się w pożarach mieszkań)

Ott,  taką mam z rana wizję:) pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 29, 2007, 10:00:47 »
Jestem z Miko - on ma rację. Jednakże to powinno zależeć od usytuowania jednostki, u mnie jest bardzo dobrze tak jak jest - dwa GCBA i GBA - normalnie potężna siła bojowa.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2007, 10:05:18 »
Porta a powiedz co chronicie u siebie, jakie zdarzenia przeważają i ile średnio ich jest?
Zgadzam sie z Tobą że wyposazenie powinno być "kompatybilne" z usytuowaniem jednostki, specyfikacją obszaru chronionego oraz rodzajem przeważających zdarzeń.

Aaa i żeby nie było że tu się wam buntuję z samego rana bo tak nie jest...chyba:) pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2007, 10:41:43 »
Lasy pola, łąki - wsie, zabudowania gospodarcze, miasto Lębork ponad 30 tys. mieszkańców. Na swoim terenie działania mamy nawet Łebę - choć to nie nasza gmina, ale wiadomo KSRG. Lasy, lasy i jeszcze raz lasy.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:40:13 »
Porta to po dostaniu kasy z dotacji w którą stronę zakupów idziecie???bardziej jakas hydraulika, szlamówki agregaty czy typowa armatura do lasu?????

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2007, 15:45:44 »
Wszystko po kolei - teraz chciałbym pieniądze zainwestować - jak zarząd da - w ochronę osobistą strażaka - sprzęt posiadamy i taki nam wystarcza.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2007, 16:16:27 »
No widzicie a ja mam jeden wóz bojowy i nie dlatego że tak chcę , ale dlatego że mam takie warunki lokalowe . W jednym budynku jestem z posterunkiem JRG , Oni mają GCBA Jelcza 14 i SLRD Mascota i jest ich 4 . My do zestawu GBA z pełnym możliwym wyposażeniem . Poza śmietnikami jeździmy do wszystkiego razem z punktu , ale również często jest tyle roboty że każdy z Nas robi swoje . Zdarza się że akurat my wypadek , oni śmietnik , zależy jak była kolejność zgłoszeń . Nie rywalizujemy ze sobą od lat współpracujemy . Nie mamy również kompleksów bo często mamy lepszy sprzęt od kolegów za ściany . Staramy się raczej uzupełniać to czego niema posterunek i tak służy nam na akcjach wspólnie . Spełniamy np. jako OSP wytyczne w sprawie ratownictwa chemicznego jako jednostka podstawowa KSRG .  Chronimy prawie 40 000 mieszkańców i 200 km2 , więcej niż nie jedna Powiatówka . Jesteśmy w KSRG  z jednym samochodem bojowym , mamy jeszcze SLRR na NIVA i SOp Poloneza a w 2006 obsłużyliśmy 260 zdarzeń . I w żaden sposób nie czuję się , bym miał być gorszy od tych jednostek które mają  2-3 samochody i nie dostać dotacji bo będę JOT którejś tam kategorii . Dlatego takie podziały , wyliczenia mnie w k………..  .i tyle .
Choć pewnie już nie długo będę sam , bo koledzy z PSP już ledwie zipią nadgodzinami i ciemność widzę przed dalszym funkcjonowaniem posterunku . Ale szczerze ma już tyle lat w straży i realizujemy tyle zdarzeń w roku, że w żaden sposób mi nie zależy by zostać samemu.

PZDR   

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Jak to jest w ksrg
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 30, 2007, 11:44:56 »
i taka postawa mi się podoba... współpraca to najlepsza rzecz jaka może się zdarzyć w straży