Autor Wątek: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!  (Przeczytany 9681 razy)

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2007, 15:25:06 »
ba, ja też w żadnym śmisznym OSP nie byłem, ani moi znajomi którzy studniowali na SGSP też nie byli w OSP (poza jedną osobą).
Mam prau znajomych w OSP i dobrze od nich wiem jak wygląda "służba" w ochotnikach. Najczęsciej to paradują po wsi w mundurze bo jest dzień Św. Floriana albo rocznice założenia remiz w sąsiednich wioskach. A jak just jest jakaś akcja to zanim się zbiorą i dojadą wozem-antykiem na miejsce to tylko po to aby dogasić pogożelisko. I nie dam się nabrać na teksty w stylu: "u mnie jest inaczej", "u nas tak to nie wygląda", "nie jesteśmy tacy" itp.

smiesznym po tej wypowiedzi mozesz byc Ty, a nie OSP

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2007, 15:29:28 »
Gzyms, to tylko tłumaczy twoją niewiedzę - tzw nie tłumaczy, więc proszę zamilcz jak nie wiesz. Bo ty nie wystawiasz OSP opinię, ale sobie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

gzyms

  • Gość
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2007, 15:42:55 »
aż się łezka w oku kręci.
chris, w mojej wypowiedzi padło słowo śmiszny a nie śmieszny
Porta: jakoś nie szczególnie martwi mnie to jaką będziecie o mnie mieli opinię, a kto chce wiedzieć jak wyglądają sprawy w OSP ten wie.
Widzę że na forum jest wreszcie jakiś Troublemaker, i jestem szczęśliwy że to jestem ja.
Może wreszcie skończy się bezgraniczne upiększanie wszystkiego co  związe ze strażą?
W końcu ktoś musi napisać prawdę jak wygląda straż od środka.
 :wub:

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2007, 16:18:11 »
Kolego jak Ci sie nie podoba Polska straż, to nawet sie do niej nie pchaj... znajdź sobie ciekawsze zajęcie

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2007, 16:30:35 »
aż się łezka w oku kręci.
chris, w mojej wypowiedzi padło słowo śmiszny a nie śmieszny
Porta: jakoś nie szczególnie martwi mnie to jaką będziecie o mnie mieli opinię, a kto chce wiedzieć jak wyglądają sprawy w OSP ten wie.
Widzę że na forum jest wreszcie jakiś Troublemaker, i jestem szczęśliwy że to jestem ja.
Może wreszcie skończy się bezgraniczne upiększanie wszystkiego co  związe ze strażą?
W końcu ktoś musi napisać prawdę jak wygląda straż od środka.
 :wub:

zamiast sie przechwalac i wywyzszac, proponuje isc do jakiegos specjalisty. a jak wierzysz, ze we wszystkich OSP jest tak jak u twoich znajomych to polecam link: http://www.ratownictwo.org.pl/categories.php?cat_id=88

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2007, 16:34:26 »
ba, ja też w żadnym śmisznym OSP nie byłem, ani moi znajomi którzy studniowali na SGSP też nie byli w OSP (poza jedną osobą).
Mam prau znajomych w OSP i dobrze od nich wiem jak wygląda "służba" w ochotnikach.
kto chce wiedzieć jak wyglądają sprawy w OSP ten wie.
Może wreszcie skończy się bezgraniczne upiększanie wszystkiego co  związe ze strażą?
W końcu ktoś musi napisać prawdę jak wygląda straż od środka.
 :wub:
gzyms chcesz napisac jak wyglada straz od srodka????? bardzo ciekawe jak chcesz to zrobic znajac  OSP tylko  z opowiesci kolegów?? Nie wiem czy zauważyłes ale straż tworza ludzie i to od nich zalezy jak bedzie postrzegana dana jednostka.
Skoro jestes taki znawca to moze nam opowiesz jak wyglada służba w OSP, ktore maja powyzej 200 wyjazdow na rok??

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2007, 16:37:59 »
Skoro jestes taki znawca to moze nam opowiesz jak wyglada służba w OSP, ktore maja powyzej 200 wyjazdow na rok??

Może ja odpowiem - ciekawie ;). Znam z autopsji ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2007, 16:58:10 »
Chętnie posłucham i porównam czy podobnie jak u mnie w jednostce :)

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2007, 17:29:13 »
ja tez sie przylaczam

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2007, 17:51:36 »
Gzyms rozumiem twoje rozczarowanie dniem otwartym w SGSP i to, że się wkurzyłeś, bo nie usłyszałeś konkretnych informacji, ale przyjacielu wyluzuj troszeczkę. :)

 Lać pomyje na innych możesz wtedy, gdy sam na własne oczy się przekonasz o nieprawidłowościach. Tym bardziej, że nie byłeś w żadnej OSP, a info znasz zasłyszane od kolegów. Masz jedno bardzo subiektywne zdanie na ten temat i widzę, że nie przyjmiesz nawet mocnych argumentów "za" OSP od ludzi, którzy w tym już chwilę siedzą. Wiem, że wyrzucasz swoje żale teraz, ale trochę pokory Ci trzeba, bo jak się dostaniesz do SGSP i ją skończysz dołączy twoja osoba do grona nadętych bufonów tej uczelni, którzy będą jak ci z Dzień Świra - " ..moja jest tylko racja itd". Jeśli oglądałeś to wiesz jak to się skończyło, tragicznie.

Takich ludzi jak Ty jest mnóstwo - dużo mówią,narzekają, a do roboty są ostatni. Życzę Ci, żebyś się zmienił i dążył do celu - czyli dostania się do SGSP, skończenia szkoły. A gdy już ją skończysz i zaczniesz pracować będziesz miał pole do popisu, żeby zmieniać pożarniczy świat na lepsze - pozbędziesz się plecaków w służbie, pogodzisz podział z biurowcami, ogólnie mówiąc będziesz mógł uszczęśliwić każdego strażaka, zawodowca i ochotnika.

Jeżeli ktoś będzie chciał poznać PSP,jak to od środka wygląda, to sobie poczyta forum zawodowców - dużo tam różności. Nie musisz być kolejnym mącicielem wody.

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2007, 17:55:11 wysłana przez Herflik »
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2007, 22:28:13 »
Dobrze że przynajmniej miałem okazję pogadać ze znajomymi ze szkoły i od nich dowiedziałem sie jak to jest naprawdę...  :angry: Jak ktoś nie ma rodziny w straży to niech do niej nie idzie. Teraz jest okres zmian w strazy. Założenia są dobre, ale roczniki przejściowe (m.in. my) mają lipę. Pogadajcie ze studentami zamiast czytać wpisy jakiś napaleńców z OSP, którzy pojęcie o straży mają z rozmów z jakimiś ludźmi, którzy o nowinach z PSP nie mają bladego pojęcia.... Najwięcej zachęcających wpisów na tym forum zamieszczają ludzie którzy dopiero się starają dostać do szkoły pożarniczej. A teraz dla odmiany poczytajcie podforum zawodowców... gul wam skoczył?

Nie mam rodziny w straży a się wybieram... dlaczego mam nie iść do SA? Strata czasu? Brak szans na dostanie się? Uwierz, że nie to się dla mnie najbardziej liczy. Zabrzmi to pewnie trochę moralizatorsko, ale jeśli będę wiedział, że dałem z siebie wszystko, a się nie dostanę - dam sobie spokój - liczy się samorealizacja.
Ludzie, którzy dopiero starają się dostać (i robią to naprawdę) są tak ambitni, że nie przegadasz, żeby ich zniechęcić. Jeśli ktoś chce iść do SA czy SGSP, traktuje swoje plany poważnie (a nie "a nóż się dostanę") zna sytuację w OSP czy PSP, czy nawet w SA z niejednego źródła, żeby wyrobić sobie obiektywne zdanie. Na pewno dla takiej osoby jedynym źródłem informacji nie będzie internet. Owszem, z tego co można wyczytać u zawodowców wiadomo, że nie jest ciekawie, ale: idziesz do straży dla pieniędzy, szybszej emerytury etc?. Odpowiem za Ciebie - NIE. Nie chcesz kupić kota w worku i chwała Ci za to, że baaardzo wcześnie dowiadujesz się, na czym stoisz. Wybór oczywiście należy do Ciebie.
Ja też staram się wykorzystać każdą okazję, żeby zobaczyć jak to jest w OSP czy PSP.
Jeszcze apropo dostawania się do SA (w tym wypadku Kraków). Otóż znajomy, obecnie student III roku dostał się (w 2 podejściu) do SA Kraków, ale zrezygnował, bo chce zrobić magistra na studiach, ale nie w tym rzecz. Nie należał nigdy do OSP, nie ma wujka komendanta, a dał radę. O ile do SGSP może być ciężko, bez plecaka, o tyle do SA można się dostać. Dzięki tej osobie uwierzyłem, że bez ustawionej rodziny czy znajomych też można pracować w firmie.

pozdro

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2007, 02:39:50 »
w SGSP studiuję, i stwierdzam, że gzymus pieprzy jak stara nieszczęśliwa dewota. Brak jakiegokolwiek pojęcia o OSP, a to na czym bazuje to bajki, wiersze, i opowieści ziomów kozaków spod monopolowego. Gzymus, nie idź do PSP, my tu takich nie chcemy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 02:44:48 wysłana przez waski336 »

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 03, 2007, 16:52:37 »
ja się dostanę i bez pleców wierzę w to i nawet nie próbujcie mnie zniechęcać :P !! ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 16:55:46 wysłana przez Iska »
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 03, 2007, 17:08:17 »
Cytuj
aż się łezka w oku kręci.
chris, w mojej wypowiedzi padło słowo śmiszny a nie śmieszny
Porta: jakoś nie szczególnie martwi mnie to jaką będziecie o mnie mieli opinię, a kto chce wiedzieć jak wyglądają sprawy w OSP ten wie.
Widzę że na forum jest wreszcie jakiś Troublemaker, i jestem szczęśliwy że to jestem ja.
Może wreszcie skończy się bezgraniczne upiększanie wszystkiego co  związe ze strażą?
W końcu ktoś musi napisać prawdę jak wygląda straż od środka.
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!!! Jak się nie podoba to zawsze mozna zabrać swoje zabawki i iść do innej piaskownicy.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 03, 2007, 17:33:25 »
w SGSP studiuję
ale chyba nie jako student mundurowy?

powodzenia zdającym w tym roku :wacko:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2007, 23:52:56 »
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na stronę samorządu studenckiego SGSP, a w szczególności na forum. Tam dowiecie się czegoś więcej o Szkole, ponieważ nikt tak dobrze jej nie scharakteryzuje niż sami studenci.

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:02:27 »
dzięki Aga  :mellow: ale o Tym osiołku to nie musiałaś już mówić :P
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "