Autor Wątek: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!  (Przeczytany 9680 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« dnia: Marzec 26, 2007, 21:50:32 »
Witam. Proszę o informacje od osób, które były w poprzednich latach na dniach otwartych w SGSP czy ciężko jest wejść na teren szkoły podczas dni otwartych. Jakie jest prawdopodobieństwo, że przyjadę, a nie wejdę? Proszę o info, bo nie wiem czy jest sens jechac 200 km, żeby później nie wejść. Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

gzyms

  • Gość
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2007, 23:46:57 »
200?? ja mam z 3 razy dalej i już się z kolegami zgadałem i jedziemy w 4.  naszczęscie wyglądamy jak typowe drechy, więc się wciśniemy na 100%.  :rolleyes: ^_^
moze zaznaczę że tylko 2 z nas idze na dni otwarte, jeden jedzie do pracy a ostatni z naszej czwórki dopiero szuka pracy w wawie. żeby nie było.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 13:27:40 wysłana przez gzyms »

gzyms

  • Gość
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2007, 21:14:25 »
Sorry że post pod postem, ale chcę żeby wyświetliła się informacja o nowej wiadomości. Zresztą i tak całkowicie zmieniam tok rozmowy:

 Mam nadzieję że na dniach otwartych powiedzą nam wreszcie z jakim stopniem ukończymy szkołę ( to że nie będzie to młodszy kapitan to pewne, ale może przynajmniej starszy ogniomistrz). Ciekawe czy jeśli nie powiedzą nam tego sami to czy znajdzie się ktoś kto się o to głośno zapyta??
 Wykładowcy pewnie nie będą chcieli o tym mówić, bo to że szkoły nie będzie się kończyć promocją oficerską jest WIELKIM MINUSEM. Prestiż nie ten...  nawet lepiej iść w tym roku do aspirantki i kończyć z młodszym aspirantem a potem zaocznie coś kombinować. jak uważacie?

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2007, 21:47:33 »
Ja byłam w zeszłym roku i weszłam bez problemu (ale ja miałam przewodnika, który mnie wprowadził :P) ale ludzi ogólenie jest dużo .. i strasznie gorąco ... i szyby zaparowane :P
a ja kilometrów pokonuję 400 ;)
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2007, 22:53:44 »
Mam nadzieję że na dniach otwartych powiedzą nam wreszcie z jakim stopniem ukończymy szkołę ( to że nie będzie to młodszy kapitan to pewne, ale może przynajmniej starszy ogniomistrz).
Jesteś w 100% pewien że nie będzie to młodszy kapitan?? do ukończenia tej uczelni jeszcze daleko, i jeszcze wiele może sie zmienić nawet podczas trwania nauki. W życiu tylko śmierci możemy być pewni :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 22:55:21 wysłana przez gochniak »

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2007, 08:41:31 »
:) nazwa "dni otwarte" świadczy o tym że szkoła jest "otwarta" dla wszystkich, którzy mają ochotę do niej przyjść i obejrzeć, co i jak, pozadawać pytania na które musi znaleźć się ktoś kto na nie odpowie :)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2007, 17:26:13 »
byl ktos na tych Dniach otwartych dzisiaj (31.3.2007) ?? ja bylem -_-

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2007, 18:49:46 »
i ja byłem :D

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2007, 18:57:13 »
Ja tez byłam:)  No i jak wrażenia?????

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2007, 20:29:19 »
Ja również byłem, mi sie bardzo podobało, nie wiem jak było w tamtym roku ale nie było takiego tłoku ze nie dało sie oddychać, z początku "wykładu" na auli nawet nie wszystkie miejsca były zajete, potem doszło sporo ale końca przemowień nie wszyscy doczekali, następnie pokazy ratownictwa na placu (potem nawet do garażu można było sie wbić). Chociaż nikt nikogo nie znał to pewnie sporo było użytkowników z forum.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2007, 20:38:57 »
ja niestety ni8e ogladalem pokazów. poszedlem z kumplem po testy z poprzednich lat i stwierdzam ze ciezk bedzie sie tam dostac. do CSPSP jest bardziej prawdopodobne ze sie dostane

madzik to moze Ty siedzialas z jakąś ziomaklą tam na schodach po lewej stronie sali  :huh: -_- -_-

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2007, 20:50:36 »
oj niestety to nie bylam ja :(ja siedziałam  zaraz przy srodkowych schodach czarny zakiet i ciemne okulary:)

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2007, 21:21:18 »
to pewnie bylas w kamerce termowizyjnej, nie?? znaczy na tym duzym ekranie

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2007, 21:24:00 »
He he tak:) ale teraz ja nie wiem jak Ty wygladales? w sumie podobało mi sie tylko tak długo mowili o tej rekrutacji :( ale spoko teraz trzeba sie tylko jakos dostać:)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2007, 21:50:47 »
Słyszeliście może ile osób przyjmują w tym roku ??

gzyms

  • Gość
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2007, 23:13:16 »
jedno z pierwszych zdań w auli:
"Nie ma jeszcze decyzji z ministerstwa, więc wszystko co dotyczy studiów mundurowych to nasze przypuszczenia i prognozowania". prognozować to można pogodę, a i tak wszcyscy wiedzą jak często te prognozy się sprawdzają.
BEZJ JAJ, zero konkretów, czytane tylko to co w necie można znaleźć, i jeszcze raz zero konkretów.
TAKIE dni otwarte to ####.

Dobrze że przynajmniej miałem okazję pogadać ze znajomymi ze szkoły i od nich dowiedziałem sie jak to jest naprawdę...  :angry: Jak ktoś nie ma rodziny w straży to niech do niej nie idzie. Teraz jest okres zmian w strazy. Założenia są dobre, ale roczniki przejściowe (m.in. my) mają lipę. Pogadajcie ze studentami zamiast czytać wpisy jakiś napaleńców z OSP, którzy pojęcie o straży mają z rozmów z jakimiś ludźmi, którzy o nowinach z PSP nie mają bladego pojęcia.... Najwięcej zachęcających wpisów na tym forum zamieszczają ludzie którzy dopiero się starają dostać do szkoły pożarniczej. A teraz dla odmiany poczytajcie podforum zawodowców... gul wam skoczył?

Madzik, długo mówili o rekrutacji?? ja mogę mówić 2 razy dłużej a i tak przekażę tyle samo info co oni.. czyli NIC NOWEGO. Szczególnie jeśli chodzi o WIBP.
Dzień w plecy...
Sorki za ton wypowiedzi jeśli kogoś uraziłem, ale .........
[sad]

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2007, 00:14:48 »
fajnie w tym roku było... na pewno fajniej niż w zeszłym :P warto było przejechać 400 km ;)
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2007, 08:42:45 »
Gzyms wlasnie dokladnie mi chodzilo o to ze gadali dlugo a nic konkretnego nie powiedzieli. Warunki rekrutacji prawie kazdy zna z neta oni to tylko powtórzyli wiec mi sie dłużyło strasznie to ich gadanie.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:08:22 »
No powiem wam że niektórzy to się tam wiele rzeczy dowiedziało bo chcą iść do straży ale ze strażą nic nie mają wspólnego (niedaleko mnie na auli taki koleś siedział). Gość to nawet węża nie umiałby rozwinąć.

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:15:50 »
No powiem wam że niektórzy to się tam wiele rzeczy dowiedziało bo chcą iść do straży ale ze strażą nic nie mają wspólnego (niedaleko mnie na auli taki koleś siedział). Gość to nawet węża nie umiałby rozwinąć.

a na jakiej podstawie tak uwazasz??

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:56:15 »
Mi też sie podobało. Byłem także w ubiegłym roku i mam porównanie.. To co powiedzieli o rekrutacji to wiedziałem, najbardziej jestem zadowolony z tego że mogłem porozmawiać ze studentami. Pokazy też fajne były.. ale to tylko pokazy :) W kamerze termowizyjnej też byłem <lol> .. Po tym dniu, nie zmieniam zdania, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej chcę dążyć do SGSP..

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:57:28 »
No powiem wam że niektórzy to się tam wiele rzeczy dowiedziało bo chcą iść do straży ale ze strażą nic nie mają wspólnego (niedaleko mnie na auli taki koleś siedział). Gość to nawet węża nie umiałby rozwinąć.
ale chyba po to się idzie do szkoły żeby się uczyć ... czy nie?
tzn że jak nie miałam doczynienia czynnego ze strażą (jakoś brak OSP) to niepotrzebnie chcę iść na studia?
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

Offline urbi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2007, 13:03:05 »
No powiem wam że niektórzy to się tam wiele rzeczy dowiedziało bo chcą iść do straży ale ze strażą nic nie mają wspólnego (niedaleko mnie na auli taki koleś siedział). Gość to nawet węża nie umiałby rozwinąć.
ale chyba po to się idzie do szkoły żeby się uczyć ... czy nie?
tzn że jak nie miałam doczynienia czynnego ze strażą (jakoś brak OSP) to niepotrzebnie chcę iść na studia?


HA ! Iska to jeszcze bardziej musisz dązyc do tego celu  -_- Powodzenia
Głowa do góry!- rzekł kat zarzucając stryczek...

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2007, 13:33:41 »
No powiem wam że niektórzy to się tam wiele rzeczy dowiedziało bo chcą iść do straży ale ze strażą nic nie mają wspólnego (niedaleko mnie na auli taki koleś siedział). Gość to nawet węża nie umiałby rozwinąć.
ale chyba po to się idzie do szkoły żeby się uczyć ... czy nie?
tzn że jak nie miałam doczynienia czynnego ze strażą (jakoś brak OSP) to niepotrzebnie chcę iść na studia?


HA ! Iska to jeszcze bardziej musisz dązyc do tego celu  -_- Powodzenia

oj w 100% zdaję sobie z tego sprawę :) ale wierzę że mi się uda :) bo robie coś w tym kierunku
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "

gzyms

  • Gość
Odp: Dni otwarte w SGSP - ważne !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2007, 15:17:13 »
ba, ja też w żadnym śmisznym OSP nie byłem, ani moi znajomi którzy studniowali na SGSP też nie byli w OSP (poza jedną osobą).
Mam prau znajomych w OSP i dobrze od nich wiem jak wygląda "służba" w ochotnikach. Najczęsciej to paradują po wsi w mundurze bo jest dzień Św. Floriana albo rocznice założenia remiz w sąsiednich wioskach. A jak just jest jakaś akcja to zanim się zbiorą i dojadą wozem-antykiem na miejsce to tylko po to aby dogasić pogożelisko. I nie dam się nabrać na teksty w stylu: "u mnie jest inaczej", "u nas tak to nie wygląda", "nie jesteśmy tacy" itp.