Autor Wątek: Nowa "ustawa"  (Przeczytany 8336 razy)

Offline maz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Nowa "ustawa"
« dnia: Marzec 19, 2007, 19:14:17 »
Na stronie związkowej jest podana wersja poprawek do Ustawy o PSP pochodzącą Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Marzec/zm.ustawy%20o%20PSP%20z%20mswia2.pdf

1) 48 h/tyg ma być i już >>> uwarunkowanie potrzebą minimalnych zmian    (po co zatrudniać - lepiej obciążyć obecnych strażaków !!)
2) ciekawe jak z uwagi na nieustannie zwiększającą się liczbę zdarzeń będą postępować w najbliższej przyszłości - większe minimalne stany osobowe i co 56 g/tyg itd ???
3) Chcąc oczyścić PSP z "podważających zaufanie do PSP" zabrania się podejmowania zajęć w sferze ochrony przeciwpożarowej, także osoby przebywające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym >> chodziło o to by wyeliminować osoby które robiły "przekręty" przy zakupach sprzętu przeciwpożarowego >> w praktyce osoby te nie zostaną wyeliminowane ponieważ wszelkie działalności mają zapisane na kogoś innego spoza "gospodarstwa  domowego" >>> a więc oberwie się tylko tym "szaraczkom" którzy dorabiają sobie niewielkie pieniądze na usługach jako serwisy gaśnic lub prowadzących kursy BHP (w tym ppoż.).

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2007, 21:04:26 »
No to jeszcze nam brakuje tylko :
fajki z maryśką,
bujany fotel,
ciepłe kapcie,
i gazetka


więcej już nie potrzebujemy i narazie dziękujemy !!!


Przepraszam wszystkich którzy czują się urażeni.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 21:25:26 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2007, 21:10:03 »
„1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, a w przypadku, gdy jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby, może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy."

TAK było w poprzednim projekcie, a w obecnym " nie może przekraczać przeciętnie 48 godzin tygodniowo"
Mamy tutaj usankcjonowane 48 godz/tyg.

Proponuję również przeczytać stronę 4 uzasadnienia do projektu ,
art. 93 przewiduje się rekompensatę pienieżną za czas służby ponad 48 godz/tyg :huh:
Smutne to wszystko.
Zastanawia mnie też to , co napiszę w oświadczeniu majątkowym.
Dobrze, że będą tajne bo to wstyd , musiałbym w PSP ze sto lat służyć , żeby jakiś szczególny majątek wykazać. ^_^(dobra ,wiem że nie taki jest cel oświadczeń majątkowych)
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2007, 21:28:21 »
Ustawa z dnia .....(puste miejsce) 2006

No takiego babola posadzić to jest gięcie, może to jakiś śmieć z kosza??:):)

Walną godziny, to znów mi łękotka zacznie doskwierać. Proste. "Rok" przed zakończeniem służby nikt mnie nie zdenerwuje. :)

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2007, 21:31:17 »
Panowie , ustawa może przejdzie a może nie , a nasi zwierzchnicy już zachowali sie tak jakby ta ustawa obowiązywała i zwiększając stany minimalne zabrali nam prawo do wypoczynku w 40-stu godzinach ,wykożystanie urlopów jest tylko możliwe przy przepracowaniu 48 godzin , coś tu nie gra ,chyba tylko skierowanie sprawy do sądu nas ratuje.A więc........?!!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2007, 21:46:44 »
Cytuj
Dyrektor Departamentu Zarzadzania Kryzysowego i Spraw Obronnych przedstawił wersje poprawek do Ustawy o PSP pochodzącą z tego Departamentu. Przed przeczytaniem radzę zażyć relanium !!. Do pobrania również w dziale "download" - "PSP" - "projekty aktów prawnych"
http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Marzec/uzasadnieiedo_zm_ustawy_o_psp.pdf

 A za to ,,S,, ma u mnie wielkiego +
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2007, 23:25:37 »
Mam taką wielką nieodpartą wręcz ochotę zeby sobie te projekty wydrukować w wielu...wielu ...wielu kopiach...a potem będę te kartki zużywał i zużywał...w WC.... ale czy kanalizacja to przetrwa?

a jeśli ona nie przetrwa...to jak to MY przetrwamy?


Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2007, 23:57:47 »
No i jest super. Wracamy do korzeni. Nie dość, że chcą przedłużyć wymiar tygodniowy godzin, to jeszcze tną urlop dodatkowy o 5 dni, ale dziennym też tną i to więcej. Nawet wprowadzenie jest tak szybkie, żeby część szczęśliwców nie opuściła tej elitarnej formacji.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2007, 10:22:27 »
No zmiany, zmiany, zmiany i zawsze na gorsze..
Jekie to ciekawe Dyrektor departamentu ZK MSWiA, jako historyk z wykształcenia wie najlepiej co i jak powinno się w PSP zmienić, żeby słusznie oceniła go historia...

Jest takie przysłowie, które pasuje do cytowanego wyżej Pana jak ulał: "Kto się pi..ą urodził, to kanarkiem nie umrze".
Jak zawsze nasza władza idzie wyraźnie pod prąd ogólnym trendom europeiskim, gdzie poszczególne państwa członkowskie UE dążą do zmniejszenia ilości godzin pracy w tygodniu, tam, my (tfu...my, nasz Rząd) stara się iść w przeciwnym kierunku.

Poza tym jak przeczytałem ten projekt to mało mnie ch... nie strzelił...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2007, 13:45:25 »
Faktycznie jak przeczytałem w całości teks "ze zrozumieniem" to waleriane trzeba przyjąć,  albo zioła zacząć papalać, bo normalności to my się nie doczekamy.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2007, 21:27:00 »
Ten pewnie też coś wydumał !!



Ciekawe co jeszcze wymyślą, jakie będą efekty czy 40 czy 48 godz ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2007, 21:41:31 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2007, 21:50:25 »
Właśnie tacy miocni to my jesteśmy n!!!!!!!
Pod jedynym słusznym kierownictwem !!!!!!!
Jak związki nie maja mocy jak sam  nie wiem o co tu chodzi to może to rozwiązanie J.W> jest najwłaściwsze??????????????????????????????

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2007, 22:30:13 »
Stratny może i Ty dobrze piszesz ale my nie jesteśmy na Twojej częstotliwości.. ;)
Przynajmniej nie dziś.....  ^_^

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2007, 22:55:42 »
Oj wielu będzie płakało za dodatkową pracą. Ciekawe czy czytali to wszyscy pracownicy KW w całym kraju? Powiało chłodem. Nie pomoże przepisywanie firmy na żonę czy teściową. Będzie ciekawie i wesoło.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 07:34:51 »
No doczekaliśmy się następnym razem pójdą krok dalej i w końcu ruszą emki , może wiecie kiedy (w przybliżeniu) ma wejść ta chora ustawa..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2007, 08:11:58 »
Departament Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych MSWiA niech zajmie się swoimi sprawami (najlepiej historią) - uporządkuje swoje podwórko a przede wszystkim zarządzanie kryzysowe i OC !!!! można pracować 48 godz./tyg. ale za godziwą płacę a nie za 870 brutto (stażysta)  :angry:
a to co wymyśla Zespołu ds. Umowy Społecznej w ustawie emerytalnej to absurd - nie biorą pod uwagę że poświęcamy życie, zdrowie i czas i chcą nas zrównać z babcią klozetową, która też składki na ubezpieczenie społeczne oddaje.  :angry: ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2007, 14:45:32 »
Zespół (o kiepskiej nazwie) powinien nagrać jakiś dobry kawałek - miłą dla ucha pioseneczkę co by w okresie przesilenia wiosennego Departament nie wymyślały "pajacyków". W tych ostatnich najlepsi byli widzowie MdM lub obecnie MC2
Pozdrawiam te dwa ciała i życzę zdrowego rozsądku.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Projekt ustawy o ochronie p.poż.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2007, 14:52:24 »
Czy widział już ktoś takowy projekt i czy prawdą jest, że kręci się on głównie wokół OSP? Pan Pawlak ponoć przeforsował wiele zapisów dotyczących jego formacji. Już się ją nazywa w kuluarach ustawą Pawlakową.

Wątek został scalony-na przyszłość czytaj, bo zginiemy -_-.Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 15:21:14 wysłana przez Ajax »

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2007, 23:06:51 »
CZy w tym lub innym dokumencie ktoś zetknął się ze sprawą likwidacji jednej ze szkół pozarniczych (podobno tej w krakowie)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Projekt ustawy o ochronie p.poż.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2007, 09:30:59 »
Czy widział już ktoś takowy projekt i czy prawdą jest, że kręci się on głównie wokół OSP? Pan Pawlak ponoć przeforsował wiele zapisów dotyczących jego formacji. Już się ją nazywa w kuluarach ustawą Pawlakową.

Wątek został scalony-na przyszłość czytaj, bo zginiemy -_-.Pozdr.
Nie ubliżając OSP, ale już 2 razy w tym roku jednostki z KSRG nie wyjechały do akcji.
1. Dyspozytor alarmuje OSP i okazuje się, że nie ma kierowcy.
2. ---------------------------------------- sprzęt odmówił posłuszeństwa.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2007, 15:34:22 »
Tu jest rola central związków zawodowych, niech pokażą co ptrafią

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:14:12 »
Znowu ZZ, a może pozostali wyjdą z ukrycia i zaczną działać.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:15:11 »
Tu jest rola central związków zawodowych, niech pokażą co ptrafią

ręce opadają........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:28:54 »
Pozostali poczekają stojąc z boku i bacznie się będą przyglądać......
Niestety to już u nas tradycja.
Jak się uda to skorzystają a jak nie to będą narzekać na ZZ :) proste....

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nowa "ustawa"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2007, 11:14:54 »
Cytuj
Tu jest rola central związków zawodowych, niech pokażą co ptrafią

A czemu nie [.]centrali nasiennej ?! To chyba ona bardziej jest związana z "rolą" ?
Co mają zrobić centrale zz, jeśli wielu ludzi (z tego forum również) mysli na zasadzie:"[...], nie płacę składek, nie narażam się komendantowi, związki za mnie coś zrobią, a kasę też dostanę". Mam już [...], ślących przytyki w kierunku zz, a sami chowają głowę w piasek i pytają tylko na zmianie słuzby kiedy będą płacić podwyżki i co z ustawą emerytalną, odpowiadam więc krótko "gówno"!
A może jeszcze powinna się nami zająć Centrala Unasienniania Bydła? Bo przecież większość zachowuje się jak stado baranów idace na rzeź..

**Proszę bez przecinków**
dago


W miejscach wykropkowanych przez cenzora, należy w domyśle mieć kobiete lekkich obyczajów, o której to w trakcie pisania tego posta myslałem...  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2007, 17:09:35 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.