Autor Wątek: Służba na PSK  (Przeczytany 20613 razy)

Offline dziadek11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Służba na PSK
« dnia: Marzec 01, 2007, 12:08:50 »
Drodzy Koledzy mam pytanie jak u was został rozwiązany  problem dulerów PSK. Codzi mi o to czy dubluje podział czy biuro?
W wypadku gdy dublerzy są z podziału jak rozliczcie godziny służby i czy w wypadku dublowania dyspozytorów przez ludzi z podziału mozna wobeć nich (ludzi z podziału) zastosowac przedłużony czas służby.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 13:34:34 wysłana przez bulon »

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 18:26:58 »
nie jestem na PSK ale powiem ;służbe mają 12/24-12/48, jest ich pięciu,chyba że brakuje(jakieś chorobowe-czy cos)to siada  ich kierownik wydziału  ,na podziale byli kiedyś dublerzy ale bardzo dawno -a więc dublują ogulnie 8 godzinni.

strażak79

  • Gość
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2007, 01:13:44 »
u nas siedzą stażyści z podziału.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2007, 11:59:55 »
U nas jest 5, jeżeli trzeba to siedzą z biura 8 godzinni.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2007, 08:34:34 »
U mnie niestety PSK dubluje podział , biura są nie do ruszenia.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2007, 11:03:18 »
U nas z podziału nie biorą dublerów, bo ledwo co wyrabiają się
z wolnymi no i trzeba utrzymać stany minimalne.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2007, 18:00:42 »
a u nas na 12-tki ( do poniedziałku do piątku i tylko dniówki ) wpadają biura !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline darekpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2007, 20:39:00 »
U mnie też biurowi ale to chyba tylko dlatego aby mogli w pełni brać dodatkowy urlop (tak słyszałem). I tylko dniówki oczywiście.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2007, 20:40:11 »
Cytuj
a u nas na 12-tki ( do poniedziałku do piątku i tylko dniówki ) wpadają biura !

He, a urlopy jak bierzecie to kto na nocki przychodzi ?

Offline darekpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2007, 20:42:45 »
Ha ha dobre pytanie, tak zamieszają służbami aby etatowi byli na nockach ale i tak nocka jest lepsza

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2007, 22:44:37 »
Po 12 godzinach ciągłego wykonywania czynności służbowych strażak musi dostać czas na odpoczynek. Co mi ze strażaka, który nie może już wykonywać czynności? Lepiej niech idzie do domu. Ot i wszystko. A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach. Pozdrawiam W. Skora

Panie Komendancie
Zgodnie z Pana wypowiedzią chcę zapytać:
 Co mam zrobić jeśli po 12 godz służby jestem zmuszony zostać następne 12 ( razem 24)
Z powodu braku obsady ( urlop, nagłe chorobowe)
Wg Pana powinienem iść do domu , zostawić PSK same sobie ?
24 godz bez odpoczynku jakiegokolwiek , przypomnę że nie posiadam nawet materaca nie mówiąc już o pościeli i posiłku bo przecież jestem przygotowany na 12 ,dzień i noc przy biurku na fotelu , kręgosłup już daje znać o sobie.
Nadmienię że nie jest to pierwszy raz i nie dotyczy tylko mnie , po zatem po 24 godz nie mam  48 wolnego tylko 24 bo brak ludzi , wg Pana  po 12 godzinach nie mogę wykonywać czynności  , więc co robić?? Wypada chyba iść na chorobowe?? Będą nadgodziny wiem ale w rozliczeniu półrocznym i nie wtedy kiedy ja będę chciał je odebrać.
Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź , wszak takich przypadków jest znacznie więcej.
 
To pytanie zamieściłem na stronie ściągi KG

MCH
Nie wiem czy to zła organizacja ja nie organizuje pracy w komendzie.
Nie ma dyżurów domowych dyżurnych, są na podziale ale tylko w sytuacjach braku na podziale. Wystarczy że jeden jest po służbie jeden na chorobowym  2 wypiło piwo maja prawo są na wolnym i pozamiatane.
Biuro nie pełni służby na PSK  nie  mają czasu  czy przygotowania czy jakoś tak ( takie jest tłumaczenie)
I co byś poradził?



Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2007, 00:32:52 »
Rozporządzenie określa że w systemie zmianowym należy się przerwa 45 minut w codziennym 20 minut podczas służby i co  wy na to? Szczególnie jak chodzi o godziny nocnej służby na SK? jak realizować taki zapis w przypadku jednoosobowych obsad w SK, a może w systemie 12/24/48 ta przerwa nie występuje i na jakiej podstawie :)
§ 5 ust 1 rozporządzenia regulującego czas pracy
_____________________________________________________________________________
Jeszcze jedno Obsada SK po 12 godzinach jest "nieużyteczna" w dalszym pełnieniu służby, a przepraszam PB po 12 godzinach jest użyteczny?? A może na PB nie ma już ludzi tylko cyborgi. Niczym i nigdy nie zmęczone?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 00:34:34 wysłana przez fireman »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2007, 12:54:37 »
Fatalnie. Psk obsługują dyżurni, a z pb są wytypowani (byli dublerzy) pomocnicy, którzy schodzą na stanowisko gdy jest taka potrzeba (ale nie na stałe - jeżdżą do akcji, szkolenia itp.).

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2007, 13:27:54 »
Witam!
Obsada etatowa 5 dyż. w systemie jak wszyscy - jednoosobowa. Zastępstwa tylko przez funkc. z tzw. biura.
Przerwa? Jaka przerwa, kto <Tu> będzie schodził, lub co... napiszę kartkę "nieczynne","inwentaryzacja" , "przerwa obiadowa", itp.  ^_^ Wył. tel. rtf.kompy, itd. Takie samo s-f /na papierze/jak i:
Cytuj
A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach. Pozdrawiam W. Skora
Ot i co!!! Wszystko jak zwykle od du..y strony :angry: E...bo mnie nerwy puszczą!!!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2007, 13:37:12 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2007, 19:21:08 »
ajax - spoko może dyżurnych tylko uratować  :wacko:
zawsze wszystko było fikcją na papierze i dlatego tak jest jak jest zawsze dostawaliśmy po d---e, psychicznie, fizycznie i finansowo najczęściej ! :angry:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2007, 23:06:39 »
Stępień ,,, masz racje tylko ile mozna dostawać po dupie i nie reagowac?? to jest już chyba szczyt kopania.
Ale chyba tak musi być" dla dobra słuzby"
hahaha

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2007, 09:01:58 »
Jak ktoś z PSK zachoruje to dublerem jest ktoś z BB  (szef zmiany ,ratownik, stażysta najbardziej jest śmiesznie jak  siedzą kierowcy i stażyści, w tedy jest beka .Zdarzyło sie tak że byliśmy przy ogniu od 13 -  18 a potem koleś przejął służbę na PSK o godz 20  tak że wypoczęty był jak cholera ..Z biura nawet nie chcą  słyszeć  o tym  aby na PSK siedzieć nie ma takiej   siły aby nam pomogli , przez to ze  z BB pełni służbę na PSK nie możemy nawet po jednej  wolnej służby wybrać w  ciągu miesiąca.(  na   zmianie  jest nas  4 co nie wybrali  w lutym  wolnej  służby)

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2007, 10:29:24 »
Witam
Panowie chyba z podniesieniem grup dla dyżurnych operacyjnych będzie słabiutko :
co o tym myślicie, a tyle obiecał Witold Skomra
Kolego Firek998. Podział między biurowymi, a podziałem jest tak stary jak straż pożarna. Te podziały teraz jeszcze się pogłębiły. Po pierwsze dyspozytorzy mają większe obciążenie psychiczne i o wiele trudniejszy system pełnienia służby. To jeszcze nie tragedia. Wystarczy nieco inaczej zdefiniować stanowiska (z podniesieniem grupy trzeba uważać, żeby przy okazji nie wprowadzić nieosiągalnych wymogów kwalifikacyjnych) i ewentualnie wprowadzić dodatek specjalny. O wiele trudniejsza jest sytuacja strażaków 8-mio godzinnych. Reforma została przeprowadzona w sposób sugerujący, że są dla formacji zbędni. Tutaj nawet podwyżka nie zatrze fatalnego wrażenia. Czy propozycja przesuwania na inne stanowiska może coś zmienić? Raczej nie. Jest zbyt mało pracowników biurowych, by komendant zaryzykował sytuację w której  ktoś bez doświadczenia i dobrej znajomości przepisów poszedł przeprowadzać kontrolę obiektu. Brutalna prawda jest taka, że oficer biurowy lepiej lub gorzej, ale jest w stanie zastąpić oficera "podziałowego", ale odwrotnie się nie da. Brutalne, ale prawdziwe. Pozdrawiam. Skomra

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2007, 10:39:55 »
Cytuj
Zdarzyło sie tak że byliśmy przy ogniu od 13 -  18 a potem koleś przejął służbę na PSK o godz 20  tak że wypoczęty był jak cholera

U mnie jest tak zawsze i co na to KG. Może faktycznie uważa że , PB to cyborgi i im wolno , a nam nie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2007, 11:09:10 »
No niestety nikt w naszej formacji - mam tu na myśli komendantów - nie przestrzega praw do wykonywania obowiązków w rozsądnym czasie. Czas służby jest naginany jak sie komu z nich podoba.
Tak jak bezpowrotnie minął czas kidy komendant tupnął nogą i trzeba było wykonać to czy owo, tak powoli przeminą czasy , w których łamie się zapisy prawa o czasie pracy/służby.
Kilka wyroków sądowych ostudzi atmosferę. Poza tym jestem  zdania, że komendanci powinni odpowiadać osobiście za łamanie czasu pracy np. przez PIP i to fiannsowo, a kary winne być dotkliwe finansowe i to z półki zaczynającej się od kilku tysięcy złotych. Wtedy wszystkim wszystko zaczęło by grać i w każdej komendzie znalazłby sie sposób na wyjście z takiej sytuacji.

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 19, 2007, 20:32:37 »
Ej czytam sobie i chyba jaja robicie - jak to po 12 godzinach zostaje na nastepne 12. W naszej wiosce fakt dyzurni niezbyt ochoczo, ale ze zrozumieniem przyjeli 12 godzin (24 to naprawde ciezko tez pelnie sluzbe na PSK - czasami), jest 5 dyzurnych 4 zmiany - zawsze jeden musi byc na wolnym - urlop, przerwa (wolna) w służbie do zachowania normatywu godzin (to swietość), jezeli ktos zachoruje wskakuje dubler z biura - na razie od lutego nie bylo takiej potrzeby z symulacji grafiku do czerwca wynika, że  trzeba bedzie obsadzic dwie sluzby - fakt do konca roku pewnie wiecej bo troche juz sie machnal grafik urlopow. Ale co do biura tez nie wszyscy zasuwają na PSK - bo nie potrafia raz zapanowac nad urzadzeniami, dwa po prostu boja sie odpowiedzialnosci - ci co wchodza sa w jakims stopniu nagradzani za poswiecenie - natomiast wszyscy sa zgodni dyzurny PSk powinien byc co najmniej na grupie d-cy sekcji lub zmiany
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 20:56:36 wysłana przez bulon »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2007, 23:02:25 »
Panowie ja tu czytam i oczom nie wierze .. czy u was są dublerzy?? i to z biura???
Macie luksus dlatego dziwi was że po 12 musze zostac na nastepne 12 niema takiego czegos jak dubler z PB lub dubler z biura jest nas 5 i mamy sobie radzic.
 Przynajmniej u nas tak jest..

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 20, 2007, 16:49:01 »
No to jak jest was 5 to w czym problem? No chyba, ze choroba, nie planowany wyjazd na kurs szkolenie itp. No i  w ciagu tych nadliczbowych 12 dajesz ciala przy jakiejs akcji - po 4 literach dostaje od komendanta, kadrowca, operacyjnego - moze w odwrotnej kolejnosci, no to chyba im powinno zalezec zeby takich sytuacji nie bylo albowiem napisane jest: po 12 godzinnej sluzbie musi nastąpic 24 lub 48 godzin wolnego - nie ma odstepstwa od tej zasady w 12 godzinnym systemie, koniec.
Pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 20, 2007, 20:27:36 »
firepl a kto u Ciebie grafik ustala ? nie masz naczelnika wydziału ?
jakie zostawanie następne 12 godzin ? jak zawalił naczelnik to nich siedzi za Ciebie Tobie należy się czas wolny po służbie !
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2007, 22:33:02 »
Co to jest dubler kiedy ja mam jako dyżurny operacyjny jeszcze pełnić dyżur domowy ???
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.