Autor Wątek: Służba na PSK  (Przeczytany 20617 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2007, 08:26:26 »
dyżur jest dyżurem i powinien być liczony do czasu służby (do pięknych 48 godz./tyg.) a jak nie to zaniechać innym płacą i to ciężkie pieniądze za tzw "dyżur" czy jest w pracy czy też go nie ma.
 a dubler to człowiek który zastępuję Cię raz lepiej raz gorzej !! (częściej to drugie)
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2007, 11:51:48 »
Czytam, to co piszecie i stwierdzam, że u nas to chyba raj mamy........
W tej chwili jest nas czterech, dublują zarówno z podziału jak i z biura (choć nie wszyscy). Nie ma żadnego problemu z zaplanowaniem następnego miesiąca - naczelnik operacyjnej zawsze pyta czy mamy jakieś zaplanowane sprawy na "układany" miesiąc - i w miarę możliwości dopasowuje grafik do dyżurnych.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2007, 12:49:46 »
Tylko co zrobić jak "dubler" to jeszcze nie do końca strażak, ponieważ został przyjęty dopierio do służby i dopiero ma iść na kurs. To nazywa się dublerem ???? Kiedy nawet kiedy idę do WC to biegusiem żeby czasem on nie odebrał zgłoszenia, bo wtenczas się zacznie halo.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2007, 14:31:32 »
Jak tak patrzę to u mnie w komendzie jest wielki porzadek. Grafik slużb rozpisany jest do końca czerwca. Pracujemy wzorcowo jak to wynika z systemy 12/24 12/48. ( dzień , 24godziny wolne, nocka i 48 wolne i tak na okrągło ) Rozpisane jest na czterech dyżurnych. Jak sobie liczyłem to po czterch miesiącach będę miał 48 godzin na plusie. 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2007, 14:41:01 »
A jak jest z naszym urlopem dodatkowym?
Według ustawy zostaje nam tylko za wiek i lata słaużby.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2007, 17:36:20 »
Jest jak było żadna podstawa prawna się nie zmieniła, a za tem nie ma podstaw do zmiany jakiegokolwiek podejścia do tematu urlopów.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2007, 18:26:57 »
Zgodnie z ustawą o PSP:
2. Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługujący strażakowi z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.

Według KP Dyżurni PSK nie łapią się w żadnej kategorii !!!!!!!!!!!
Zostaje nam dodatkowy urlop tylko za wiek i lata służby.
Jak jest to liczone w innych komendach.

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2007, 21:00:52 »
No ifajnie, bo juz myślałem, że tylko u nas jest w maire dobrze.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2007, 22:48:49 »
Pozostaje jeszcze kwestia ścisłego określenia jakie warunki są szkodliwe dla zdrowia...
Tricks are for kids.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 23, 2007, 08:51:55 »
Cytuj
Według KP Dyżurni PSK nie łapią się w żadnej kategorii !!!!!!!!!!!
Zostaje nam dodatkowy urlop tylko za wiek i lata służby.
Jak jest to liczone w innych komendach.

U mnie jeśli chodzi o kwestie urlopu nic się nie zmieniło.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2007, 00:08:40 »
No Panowie pogratulować jesli macie takie mozliwości że ustawiacie sobie sami grafiki  ,, zaczekajcie z tym "hurra optymizmem"
czas pokaze z poczatku tez u mnie było w miare dobrze, pracuje w tym systemie juz 2 rok, dublerzy?? pomału  do pierwszej niezapowiedzianej kontroli dostana po d...e i niebedzie chetnych, lub pierwsze wieksze zdarzenie do którego przyczepi sie Pan prokop, ale  co tam powodzenia życzę, myśle że co by sie nie stałow naszej formacji , to może byc tylko lepiej , sięgliśmy już chyba dna i tylko lepiej moze byc ,no zapomniałem  urlopy dodatkowe mogą jeszcze zabrac , jestesmy twardzi i osamotnieni mozemy sobie tu powymieniac poglądy  to wszystko.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 27, 2007, 08:20:10 »
A'propos urlopu dodatkowego dyzurnych - wczoraj od ZZ dostaliśmy odpowiedź KG na wcześniejsze pismo związków gdzie jest jasno napisane cyt: "..przepis ten wyłącza możliwość wydłużenia czasu słuzby powyżej 40 godzin na stanowiskach kierownia PSP, które pełnią słuzbę w systemie 12-godzinnym" (przepis - chodzi o rozporzadzenie w/s pełnienia służby) - czyli H....J strzelił urlop dodatkowy.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 27, 2007, 17:10:09 »
Nie nie strzelił.
Po pierwsze urlop ten przyznaje się w kilku okolicznościach i inne okoliczności jak gdyby nie ustąpiły.
Po drugie należy wyczarować tak godzinami, żeby w okresie rozliczeniowym na SK wyszło ci nie średnio 40 godz na tydzień przez 6 miesięcy, a wypracować np. żeby wyszło średnio 41 godzin na tydzień w okresie 6 miesięcznego okresu rozliczeniowego.
W ten sposób uzyskujemy przedłużony czas służby, który na SK nie powinien się pojawić wg KG, ale cóż jak się już pojawił (o co nie będzie trudno). To piszemy raport do właściwego komendanta, o udzielenie urlopu dodatkowego z tytułu przedłużonego czasu służby (czy jak on się tam nazywa).
No i nie powinno być problemu z jego uzyskaniem.
 

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 28, 2007, 10:12:11 »
tylko jest jedno "ale". Czy komendanci powiatowi będą chcieli świadomie i z pełną odpowiedzialnością (dla dobra dyżurnych)  przedłużać im czas służby ponad 40 godzin? Wytknie im to pierwsza kontrola z KW! A poza tym jaki mają w tym interes aby za 52 godziny ponadnormatywne (52 tygodnie razy 1 godzina w tygodniu ponad 40 godzin) dawać dyżurnym 18 dni urlopu dodatkowego? A jeżeli chodzi o drugi aspekt czyli szkodliwe warunki pracy - na PSK/MSK/WSKR nie ma takich! W przeciwnym razie bralibyśmy dodatek za pracę w szkodliwych warunkach (tzw. "szkodliwe", które PB dostaje). No chyba, że potraktować ostatni pomysł dodatku dla dyżurnych w wysokości 1/170 najniższego uposażenia za każdą odbytą służbę jako "ukłon" w/s szkodliwych warunków na PSK. W końcu jest to jakaś analogia do 1/170 za godzinę za pracę w szkodliwych warunkach dla PB.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 10:24:20 wysłana przez mario68 »

marioZ

  • Gość
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2007, 12:00:46 »
witam Was.u "nas" jest tak: od stycznia jedzie się 12 godzin,do tej pory nie złapano jeszcze "dublerów" i jest temat łapanki.przymierza się do zorganizowania ok 4-5 dublerów.z podziału.
jestem st.strażakiem.pracowałem tam kilka lat jako mł.technik z administracji.przy okazji reorganizacji straciłem możliwość dalszej pracy na PSK,poczym wróciłem na JRG.ponieważ nie posiadałem kursu podoficerskiego straciłem etat.do tej pory mogłem tam pracować,ale przy wynagrodzeniu mł.technika więc umywało się to do prawdziwych dyżurnych.
problem polega teraz na tym,że nie ma kogo obsadzić na PSK więc próbuje się wcisnąć tam mnie.stawiam czynny opór w związku z powrotem na PSK na tych warunkach jak do tej pory,ponieważ służby i odpowiedzialność były takie same jak u innych  dyżurnych a kasa jak mł.ratownik.oczywiście w bliskiej jak i dalekiej przyszłości brak możliwości wyjazdu na kurs.a muszę przyznać,że radziłem sobie znakomicie i lubiłem tą pracę.więc jak widać byłem i będęnadal  stratny.jak wiecie chętnych i u nas jest na "pęczki"
aha,teraz zmiany jakie się szykuje poprostu zachęcają do pracy na PSK.tym bardziej system 12-to godzinny.przy służbach 24-ro godzinnych można było coś dorobić do słabiutkiej pensji
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 12:03:31 wysłana przez marioZ »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 28, 2007, 13:45:22 »
W sumie jestem przeciw odbieraniu na SK urlopów. Z drugiej strony nie mam na to wpływu czy mi urlop zabiorą czy też pozostawią. Pozostaje to co zawsze albo się upominać o wymiar 18 dni albo z pokorą przyjąć wymiar kary.
Tak poczytałem ustawę odnośnie urlopów i normalnie to jakaś paranoja można patrzeć na osobnika płci męskiej 14 lat na SK, wiek 39 lat:

2. Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługujący strażakowi z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.

5 dni - dla strażaków w systemie dziennym, będących w dyspozycji i pełniących funkcje wykonawcze
9 dni - dla strażaków w systemie dziennym, będących w dyspozycji i pełniących funkcje dowódcze
18 dni - dla strażaków w systemie zmianowym,


Idąc drogą interpretacji co niektórych to z tego tytułu w/w urlop sie nie należy.

5 dni po ukończeniu 40 lat
9 dni po ukończeniu 45 lat
13 dni po ukończeniu 55 lat


No też się chłop nie załapie bo ma 39 lat i musi jeszcze swoje odczekać.

5 dni po 15 latach przepracowanych
9 dni po 20 latach przepracowanych
13 dni po 25 latach przepracowanych


... i też biedaczysko nie spełnia warunków.
Natomiast Pani "Kasia" (nie mam na myśli konkretnej) pracująca w sekretariacie ukończyła SAPSP i tym samym wyznacza się ją do pełnienia dyżuru domowego z możliwością zadysponowania jako "strażak wyznaczony przez komendanta" - otrzymuje grzecznie 9 dni urlopu będących w dyspozycji i pełniących funkcje dowódcze, tak samo komendant.
Zatrudniony w systemie codziennym na podstawie tego samego przepisu co obsady SK nie otrzymują  urlopu dodatkowy on będzie otrzymywał - a gdzie tu warunki szkodliwe??
Eh czas zmienić interpretatorów.


Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 28, 2007, 16:00:16 »
na PSK chodzisz na 12!!!  a to też system zmianowy i szczególnie uciążliwy, więc urlop i tak się należy 18 dni.

pozdrawiam EMER

marioZ

  • Gość
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 28, 2007, 16:37:27 »
a jak jest z promieniowaniem na PSK tych wszystkich znajdujących się urządzeń?

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 28, 2007, 18:46:54 »
odnośnie promieniowania to powinny być wykonywane pomiary dla każdego monitora czy nie przekracza dopuszczalnych norm. bhp-owiec powinien wiedzieć

marioZ

  • Gość
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 28, 2007, 21:38:38 »
behapowiec behapowcem a panowie konserwatorzy z zewnątrz mówią co innego...

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 28, 2007, 22:23:43 »
W chwili obecnej nie są przekroczone dopuszczalne promieniowania na SK. Miałem kilka takich dokumentów w ręce z badań promieniowania na SK i w żadnnym nie było żadnych przekroczeń. Jedynie przekroczenia były na warsztatach naprawczych radiotelefonów, a przy sprzęcie komputerowym nie. Tak więc zagrożeń ze strony promieniowania nie ma.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 28, 2007, 23:42:16 »
Witam!
Panowie :wub: Czytajcie... zanim, coś znów napiszecie. Jest taki wątek:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3485.0
Sami sobie <Tu> utrudniamy :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 31, 2007, 16:32:33 »
Ajax temat zawsze gorący a szukanie trochę kosztuje ( a kto by cofał się w tematach aż tyle do tyłu ?)
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2007, 22:49:44 »
Nie przesadzaj stępień :wub: Niecałe 3 m-ce od rozpoczęcia... wątku nt. Ponadto zawsze opcja <Szukaj>. Nie raz - gorąco polecam ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: SŁUŻBA NA PSK.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 02, 2007, 02:36:46 »
Ja może z innej beczki. Jakich programów używacie na PSK ? chodzi mi o te obowiązujące , czy tylko SWD czy wszystkie inne typu numery pro , teleadresy , itp.
ab alio exspectes, alteri quod feceris