Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886115 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2075 dnia: Kwiecień 23, 2011, 20:50:12 »
Rozumiem Twoje rozgoryczenie i żal, ale nie wsadzaj wszystkich do jednego worka.
Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie. Konkretnie napisz który związkowiec tam na górze ma 30 lat służby i taki stopień.

Cytuj
Nie znam nikogo kto pracuje więcej niż 25 lat na podziale
To już znasz - MNIE  ^_^
Wcale nie mam zamiaru Cię rozśmieszać, według statystyk (ponad 35 lat) takich ludzi w kraju jest tylko ponad setka.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 20:56:13 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2076 dnia: Kwiecień 23, 2011, 20:56:47 »
teraz emka max to 75% ostatniej, ma być 85% to jak myślisz dla kogo, chyba nie dla ludzi z podziału. Nie znam nikogo kto pracuje więcej niż 25 lat na podziale, a to ma motywować do jeszcze dłuższej służby, nie rozśmieszaj minie. Góra ZZ to sami cywile lub strażacy z dwiema belami.
No niestety ja takich ludzi znam,którzy abrachama w straży dożyli i jeszcze służą na podziale do dziś,co prawda za kierowcę ale służą nadal,więc w najniższych strukturach.Co do reszty się zgadzam,i życzę jak najwyżyszch dodatków na odejście...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2077 dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:43:17 »
Tak czytam wasze utyskiwania i zastanawiam się , kiedy uświadomicie sobie, że lepiej już było... te czary mary przy reformie emerytalnej mają na celu znalezienie oszczędności teraz, za rok i przynieść sukces w najbliższych wyborach - robią to co jest medialne, a Wy dajecie sobie łazić po głowach....kilka lat temu przy takich przymiarkach rozmowy natychmiast zostały by zerwane a rozpoczęła by się akcja protestacyjna....tylko, że kiedyś było komu protestować..
Podam przykład z jednej z komend - jeden gość chciał dosłużyć do 30 i brać przez rok świadczenia - usłyszał - albo odchodzisz dziś i dostajesz maxa  (po 29,5 roku) , albo czekaj do 30 , ale maxa nie dostaniesz....jaki wniosek - komendanci już dzielą włos na czworo, a do tego wzmożona dyscyplina finansowa...
Zawsze powtarzałem że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu...
A już na koniec - 2 waloryzacje emerytury - obecnie podwyżka w sumie ok 200 PLN brutto - pytanie - o ile wzrosły pensje w PSP??


   Bardzo ładnie Ogniowy, że tak troskliwie martwisz się o lud pracujący :sympatia:.
Ja natomiast martwię się o ciebie,
bo jak zrealizują to;

''W tym kontekście minister Michał Boni poinformował, że zdaniem rządu proponowane zmiany w systemie orzecznictwa wraz z niemożnością łączenia emerytury i renty powinny wejść od razu, a nie za 20 lat, i funkcjonować z dniem ich wejścia w życie. Wiązałaby się z tym kwestia weryfikacji już przyznanych rent, które w przypadku ich przyznania na czas określony byłyby po upływie tego okresu rozpatrywane ponownie na nowych zasadach.''

to twoje 15% też, może się pójść pie...ć, a to będzie jakieś 600-700zł  :o(no chyba, że odszedłeś z ochłapami).

Też cię pozdrawiam od wszystkich pracujących, Wesołego Alleluja i nie zamartwiaj się o nas, ja na przykład myślę pozytywnie, jak zdrowie pozwoli to jeszcze 10 lat pociągnę i mam nadzieje, że przez ten czas załapię się na podwyżkę, a może i na godną emeryturkę  :wakacje:.
Nie martw się zbytnio mną, odszedłem w sile wieku i zdrowy na ciele i umyśle....także te strachy mnie nie dotyczą, zobaczymy jednak co zrobisz jak tobie tego zdrowia nie daj boże zabraknie, a do 25 albo 55 zostanie Ci chociażby 5 lat...wyrazy współczucia z takim podejściem - skoro ja mogę , to i inni powinni -gratulacje...myślisz egoistycznie tylko o sobie - a to jest bolączka aktualnego pokolenia strażaków
PS. wolę jak to nazwałeś te swoje ochłapy - niż życie w niepewności - że może nas nie skrzywdzą....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Mały 1

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2078 dnia: Kwiecień 26, 2011, 12:45:05 »
koledzy mam pytanie czy jak bede odchodzil na emeryture i 01 obieca podwyżke na odejscje i po napisaniu raportu okaże sie że nic nie dał czy można sie wycofać ? i zrezygnować z emki. :gwiazdki:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2079 dnia: Kwiecień 26, 2011, 13:34:58 »
Butel troszeczkę innego spojrzenia na inne komendy- troszeczkę szerzej a nie tylko na swoje podwórko. Zgadzam sie z tym co pisze Maniek. Nie lubie strasznie Butel jak ktoś z całego wpisu wyłapuje drobne przejęzyczenia i opiera sie tylko na tym. N9ie robię tego butel łośliwie.
Butel widzę że masz dokładniejsze dane na temat struktur ZZ to jak możesz to napisz więcej. Ja patrząc na swoja komęndę oraz na sąsiedzkie, a także jak mam możliwość to zaciągam od kolegów z odległych Komend i muszę ci powiedzieć, że są wyjątki aby głosy doradcze, decydujące były głosem najniższej grupy strażaków> Przewodniczący ZZ to zazwyczaj z-ca d-cy JRG, D-ca, Naczelnik, Ktoś z biura. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja 'Piętro wyżej". Podaj mi w strukturach ZZ wojewódzkich - przez kogo są reprezentowane ZZ?
Mam wyrobione na ten temat zdanie i widocznie Maniek ma podobne. Poprostu ZZ a zwłaszcza Ci co mają głos nie reprezentują grupy strażaków (tej najniższej) tak jak powinni. I tu jest główny problem. Weżmy najbliższy przykład Pana O.- jakie on ma powody aby walczyć o Nas (zaliczam się do tej najniższej grupy). Dla mnie żadnych wręcz przeciwnie musi tak wpółpracować aby dalej być przewodniczącym, czyli jak? Ano udawać, że coś się dla nas robi, a w rzeczywistości ugrywać dla osób które go wybierają. A więc dla kogo? Ano dla osób które już obecnie spokojnie mogli by odejść na Max 75% emki. Im robi się możliwość przejścia na 85%. Ja pomimo, że jak na razie czuję się dobrze- to nie wyobrażam siebie (a raczej) trudno być mi pewny, że będę zdolny za 15 lat śmigać przy pożarach z wężami itd. Oczywiście znam przypadki, że pracowali ze mną Panowie mając niemal pod 60 tyle tylko, że drzemali jak podoficer przy biurku, albo był tzw. garażoym lub kucharzem podziałowym. Ale jak wyglądał ten człowiek a jak wyglądali w jego wieku komendanci, naczelnicy, ogólnie biurowi to już sobie wyobrażcie- Tatuś z synkiem.
I co my możemy (najniżej)- ano nic napisać , wyrzalić się na forum i troszeczkę jest lepiej

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2080 dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:20:40 »
Przewodniczący ZZ to zazwyczaj z-ca d-cy JRG, D-ca, Naczelnik, Ktoś z biura. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja 'Piętro wyżej". Podaj mi w strukturach ZZ wojewódzkich - przez kogo są reprezentowane ZZ?
Skąd takie przekonanie o tych przewodniczących ? Z moich obserwacji wynika że są to zazwyczaj ludzie z nazwijmy to "górnej strefy stanów  dolnych". Zazwyczaj kierowcy (z doświadczeniem oczywiście ale żadni z nich dowódcy), starsi ratownicy, dowódca zastępu to już jest ewenement. Proszę sobie przeanalizować skład delegatów na jakikolwiek ze zjazdów "S". Ilu jest choćby d-ców zastępu. Jeśli już - to awans taki zdobyli dzięki działalności związkowej. Tak że twierdzenie że ludzie na stanowiskach są prominentnymi związkowcami to mit- nie wiem skąd to się bierze,. Na tym forum jest to dość częste - jak prominentny związkowiec to znaczy szycha służbowo. A to bzdura - w związkach wyżywają się ludzie którzy nie mają żadnych szans na awans służbowy, zazwyczaj ludzie bardzo prymitywni intelektualnie -stąd niewielkie efekty ich działalności - kantuje ich każdy kto chce. Niestety nie przekonał jeden z KW starszych oficerów ani ludzi inteligentnych do wstępowania do ZZ. Krótko mówiąc - mamy cośmy sobie wybrali (w sensie ZZ) albo co sobie sami wybrali - np mnie nikt nie pytał kto ma mnie reprezentować w rozmowach z rządem nt emerytur, czasu pracy i innych rzeczy. I reprezentują nasze środowisko różne prymitywy, ludzie podatni na PR (pijar) rządowy. O czym może pogadać kierowca ze średnim wykształceniem zdobytym ambitnie w ciągu 10 miesięcy z panem Bonim. Śmiech na sali. A tacy ludzie nas reprezentują . Nie wiedzieliście ? I później pretensje _rząd nas wyrolował. To dlaczego muszą nas reprezentować prymitywy a nie ludzie mądrzy, rozsądni i odpowiedzialni ?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2081 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:35:39 »
... A to bzdura - w związkach wyżywają się ludzie którzy nie mają żadnych szans na awans służbowy, zazwyczaj ludzie bardzo prymitywni intelektualnie -stąd niewielkie efekty ich działalności - kantuje ich każdy kto chce. ... I reprezentują nasze środowisko różne prymitywy, ludzie podatni na PR (pijar) rządowy. ...To dlaczego muszą nas reprezentować prymitywy a nie ludzie mądrzy, rozsądni i odpowiedzialni ?
Rozumiem @ryflak, że Ty jesteś jednym z tych mądrych, rozsądnych i odpowiedzialnych - tylko nikt cię nie wybrał do reprezentowania strażaków na szczeblu centralnym.
A teraz na poważnie - jak wszędzie tak i w centralnych władzach związków zawodowych są osoby - niezależnie od zajmowanego stanowiska i stopnia służbowego - potrafiące podjąć odpowiedzialną dyskusję nawet z p. Bonim oraz osoby, które nie potrafią podjąć merytorycznej dyskusji. I jeżeli już to nie operujmy ogólnikami, tylko niech ci którzy dali rekomendację tym osobom zaczną je rozliczać > każdego z osobna za jego dokonania.
Ogólnymi stwierdzeniami można skrzywdzić osoby zaangażowane, które zrobiły bądź robią dużo dobrego dla strażaków.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2082 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:38:57 »
Cytuj
Związki zawodowe służb mundurowych "w związku z olbrzymim niezadowoleniem całego środowiska" odwołały zaplanowane na środę spotkanie z ministrem Michałem Bonim. Stoi on na czele zespołu, który do końca kwietnia miał skończyć prace nad reformą "emerytur mundurowych".
 27 kwietnia miało się odbyć jedno z ostatnich spotkań specjalnego zespołu ekspertów rządowych i związkowych w sprawie reformy emerytur mundurowych, polegającej m.in. na wydłużeniu aktywności zawodowej funkcjonariuszy służb podległych MSWiA i żołnierzy.

 Do spotkania jednak nie dojdzie. W piśmie do Boniego przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda napisał, że "w związku z olbrzymim niezadowoleniem całego środowiska" na jednym ze spotkań przed świętami wielkanocnymi "zaistniała pilna konieczność przeprowadzenia konsultacji i uzgodnień w organizacjach wchodzących w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w toku dalszych negocjacji".

 Według Dudy, na ostatnim posiedzeniu zespołu Boni miał zaapelować do członków zespołu o rozważenie, by warunkiem uzyskania emerytury w nowym systemie było równoczesne spełnienie dwóch warunków: 25 lat stażu służby i 55 lat życia. "Na to nie ma zgody strony związkowej" - powiedział PAP przewodniczący NSZZ Policjantów, tłumacząc dlaczego związki poprosiły stronę rządową o przesunięcie kolejnego spotkania.

 Do czasu nadania depeszy PAP nie uzyskała komentarza ministra Boniego w tej sprawie.

 Pod koniec marca podczas posiedzenia zespołu przedstawiono propozycję, według której funkcjonariusze służb mundurowych będą nabywali uprawnienia emerytalne po 20 latach pracy, nie wcześniej jednak niż po ukończeniu 50 lat.

 Obecnie na emeryturę można przejść po 15 latach pracy w służbach mundurowych bez względu na wiek. Zmienić się ma także algorytm, według którego obliczane są emerytury. Nowe zasady mają objąć osoby wstępujące do służby od 1 stycznia 2012 r. Pozostali będą mogli wybrać między starym a nowym systemem. Według dotychczasowych zapowiedzi wszystkie propozycje zmian w systemie emerytur mundurowych miały być przedstawione do końca kwietnia głównemu zespołowi zajmującemu się tą reformą. Wcześniej zapowiadano, że odbędzie się to jeszcze w marcu. Nad szczegółami planowanych zmian od stycznia pracuje sześć podzespołów tematycznych, w skład których wchodzą przedstawiciele rządu i związków zawodowych.

 Obecnie emerytura mundurowa zależy od wysokości ostatniej pensji oraz dodatków i nagród rocznych. Po 15 latach służby wynosi ona 40 proc. ostatniej pensji i za każdy dodatkowy rok rośnie o 2,6 proc. Maksymalna emerytura może wynieść 75 proc. pensji.

 Do zakończenia aktywności zawodowej po 15 latach pracy mają prawo funkcjonariusze: policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

 Reforma może dotyczyć w sumie około 250 tys. osób w tym żołnierzy. Według danych MON 31 marca br. wojskowe emerytury pobierało ponad 106 tys. byłych żołnierzy. Średnie świadczenie emerytalne w wojsku to ponad 2,9 tys zł.

 Średni wiek żołnierzy zawodowych odchodzących do rezerwy wynosił w ubiegłym roku ogółem nieco ponad 41 lat. W przypadku oficerów było to ok. 47 lat; u podoficerów 42 lata, a szeregowych 26 i pół roku.

 W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. wiek ten wyniósł ogółem wśród całej kadry zawodowej 44 i pół roku, w tym wśród oficerów - 50 lat, w korpusie podoficerskim ponad 43 lata, a u szeregowych niespełna 27 lat.

Albo będzie przełom albo będzie reforma bez naszej zgody. A wtedy chyba tylko ulica...

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Mundurowka-zbojkotowala-spotkanie-z-ministrem,wid,13352991,wiadomosc.html

Ciekawy wpis na forum pod artykułem:
Cytuj
Jak dotychczas to zabrano : służbę zdrowia, ośrodki wczasowe, jadłodajnie, darmowe leki, zniżkę na przejazdy komunikacją kolejową i autobusową, sklepy z akcesoriami mundurowymi, przedłużono o 5 lat okres wymagany do nabycia praw emerytalnych ( z 10 na 15 lat ), wysokość emerytury ze 100% na 75 %, podniesiono wymagania zdrowotne, sprawnościowe, psycho-motoryczne, wykształcenie na min. średnie. W zamian nigdy nic nie dano służbom mundurowym.Jak już można było odebrać emeryturę i właściwie się nic nie stało, to teraz będą odebrane- nic tu nie pomogą protesty związków zawodowych bo mundurówka to nie górnicy - te 15 lat i pozostanie 20 lat i wiek 55 lat. Boni wie co mówi. Wspomniecie moje zdanie po wyborach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 16:42:51 wysłana przez Benq2 »
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2083 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:13:39 »
Wszyscy ‘zapaleni” młodzieńcy nie myślą, co będzie potem..... Nie zdasz testów sprawnościowych i co wtedy zrobi 01...... nie przejdziesz badań .......  co pójdziecie na rentę? Lata mijają, zdrowie wątleje. I nikt się nie zapyta gdzie to wszystko zostawiliście........ A  potem przekwalifikuj się, albo na bruk. Tylko, co na to rodzina......
Ja miałem dość tego cyrku i wcale sobie nie krzywduję ( emerytura po 25 latach).
 Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu w naszej kochanej Polskiej nierzeczywistości.
Po ślonsku wom napisza chopy myślcie.
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

leszno

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2084 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:46:32 »
czy nowy algorytm oblicznia emki po 2012 bedzie tyczyl tylko nowoprzyjetych ew tych co wybiota nowy system   ,czy kazdego  - chodzi mi o oblicznie emki z ostatniej pensji


Tłumaczenie z leszno na polski:

Czy nowy algorytm obliczania emki po 2012 będzie dotyczył tylko nowo przyjętych? Czy ewentualnie tych co wybiorą nowy system, czy każdego?
Chodzi mi o obliczanie emki z ostatniej pensji?


Kolego leszno, znaki interpunkcyjne stawia się w zdaniu po to by łatwiej się to czytało. Więcej staranności w pisaniu postów.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 23:29:43 wysłana przez robn »

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2085 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:29:18 »
Na to pytanie Kol.leszno to i wróżka ci nie odpowie.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2086 dnia: Kwiecień 27, 2011, 00:04:11 »
leszno - kolego naliczanie będzie bardzo proste , pomyśl po jakie licho reformować służby mundurowe jak oszczędności przewidywane są za 20 lat, PO-wcy potrzebują ich dziś to po pierwsze a po drugie musza się wykazać wykonaniem obietnic przedwyborczych.
Jak głośno było że policjantom będzie odebrane 100% chorobowego i wprowadzone 80% reszta służb cicho siedziała , przewodniczący ZZ to cywile emeryci wiec maja to daleko w nosie, to tylko jeden przykład.
 Ja to widzę tak:
małymi kroczkami zabiorą wszystkie dodatki ( nie rozpisuję się jakie , zainteresowani wiedzą )
zostaniesz z pensją do której twój 01 nie będzie miał  możliwości dołożenia nic z powodu nieoficjalnego polecenia swojego KW bo tamten otrzyma takie  od KG i tak dalej w górę .
Już w tej chwili niektórzy komendanci powiatowi otrzymali takie polecenia oficjalnie wszystko jest bez zmian a nieoficjalnie jest polecenie, do kogo  pójdziesz na skargę??? Ci co pikietowali i protestowali kilka lat wstecz wywalczyli dobre emerytury swoim przewodniczącym a sami zostali z ręką w..... i drugi raz nie wyjdą zresztą niewielu ich już zostało, młodzi jeszcze o emce nie myślą a i widać że się boją wstępować do ZZ, strona służbowa nie zawalczy o ciebie  nawet o tym nie myśl, można jeszcze liczyć na ZZ policjantów oni jedni maja jaja ale nie wiadomo jak długo wytrzymają   .
Jeżeli masz już prawa do emki to proponuje obserwować rozwój sytuacji pisać raport, wybrać urlop i czekać,,,,  rozwagi ,,,,

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2087 dnia: Kwiecień 27, 2011, 15:09:00 »
Oddala się reforma mundurówek

Cytuj
Związki przekładają spotkanie z rządem w sprawie reformy systemu emerytalnego mundurowych. 25 lat służby to dla nich za dużo.

Dopiero 4 maja okaże się, czy w tej kadencji zostanie wprowadzona reforma emerytur mundurowych. Związki zawodowe sprzeciwiają się rządowym zamiarom, by minimalny wiek emeryta mundurowego wynosił 55 lat, a staż służby co najmniej 25, i aby nie można było łączyć pobierania emerytury z rentą. Jaki pisaliśmy, taką usztywnioną ofertę rząd przedstawił w ubiegłym tygodniu. Wcześniej była mowa o 20 latach służby i wieku emerytalnym 50 lat. Związki chcą mieć czas na wypracowanie stanowiska – ma być gotowe na początku przyszłego tygodnia. Pierwotnie decydujące spotkanie było zaplanowane na dzisiaj.

Związkowcy liczyli, że przejdą propozycje wynegocjowane przez podzespoły złożone z ich przedstawicieli oraz urzędników MON i MSWiA – m.in. właśnie staż służby 20 lat. Były one tak korzystne, że związki same parły do zawarcia porozumienia z rządem.

Te rozwiązania zostały przeanalizowane przez rząd pod kątem skutków dla budżetu i ocenione jako zbyt kosztowne. I propozycja, jaką usłyszeli związkowcy, jest właśnie efektem tych wyliczeń. – Na pewno nie wyrazimy na to zgody. Ruch jest po stronie rządu, ale my się ograć nie damy – mówi Andrzej Szary z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Niewykluczone, że sprawa zakończy się jakimś kompromisem, bo rządowi zależy, aby móc pochwalić się reformą emerytur mundurowych, a związkowcy zdają sobie sprawę, że po wyborach mogą dostać jeszcze mniej.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/508419,oddala_sie_reforma_mundurowek.html

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2088 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:39:54 »
Nic innego nie pozostaje jak brać przykład z górników i energetyków :ulan: i nie ma tutaj znaczenia ,że oni coś produkują i ich strajki kosztują krocie panów prezesów !!!! Oni swoje wywalczą ( 1 dzień strajku w spółce węglowej i 30 mln w plecy dla spólki  ). Funkcjonariusze służą nie produkują i mają za tę służbę mieć godnie zapłacone  :karabin:!!!!!!!! Ostatnia szansa dla Was to ostry protest przed euro prezydencją i euro 2012, bo jeśli nie to  :rruletka:.Ja już mam łatwiej i zdaję sobie sprawę , że za chwilę powiecie , no tak odszedł na emkę i teraz daje dobre rady, ale ja już od kilku lat zostałem utwierdzony w przekonaniu ,że lepiej w mundurówce  :dance: to już było;i stąd taka nie inna moja decyzja.

A dla Was pozostaje ......... "strajk włoski " , oflagowanie wraz z transparentami na JRG typu np . Emerytura z pensji 2000 pln = 800 pln, zbiorowe L-4, olanie mediów ale w profesjonalny sposób podczas akcji.

A to tak na marginesie , abstrahując........ od tego co dla Was najważniejsze..... to ....... Na komisji lekarskiej dzieją się cuda............normalni cudotwórcy i uzdrowiciele z tych orzeczników  :miny:..... ale od czego są odwołania ...

 Wszystkim życzę tylu powrotów ile wyjazdów  :straz:. 3 majcie się . Pozdrawiam z Zielonej Góry  :garmoszka:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2089 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:34:48 »
Cytuj
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
SŁUŻB  MUNDUROWYCH
woj. dolnośląskiego
Plac Muzealny 16
50-035 Wrocław
zwnszzpwroclaw@o2.pl


KOMUNIKAT
           
   W  dniu 26 kwietnia 2011 roku w Kłodzku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych województwa dolnośląskiego przy udziale :
•   Piotr Malon – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego
•   Aleksander Wesołowski – Przewodniczący Związku Zawodowego Strażaków „„FLORIAN”
•   Wojciech Mikusek – Przewodniczący Zarządu Oddziałowego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Sudeckim Oddziale SG w Kłodzku
•   Maciej Ziała – Przewodniczący Zarządu Uczelnianego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej OSS w Lubaniu
•   Wiesław Zwiefka – Przewodniczący Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa we Wrocławiu
   Podczas spotkania omówiono bieżące problemy służb mundurowych oraz przyjęto stanowisko  Federacji w niżej wymienionych kwestiach  :

1.   FZZSM woj. dolnośląskiego popiera zawieszenie rozmów przez stronę związkową w ramach wspólnej komisji rządowo-związkowej przy opracowywaniu założeń nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych – niedopuszczalnym jest wprowadzenie do rozmów przez stronę rządowa radykalnych zmian dot.  wypracowanych wcześniej w podkomisjach stanowisk zwłaszcza w zakresie wydłużenia okresu służby z 20 na 25 lat oraz braku możliwości łączenia świadczeń rentowych z emerytalnym. Ponadto żądamy zniesienia proponowanej granicy nabycia praw do świadczenia emerytalnego na poziomie 50 lat , a obecnie forsowanych przez stroną rządową 55 lat. W przypadku podtrzymania przez stronę rządową swojego stanowiska żądamy od przedstawicieli FZZSM zerwania prowadzonych rozmów i pozostania przy obecnie obowiązujących przepisach emerytalnych dla wszystkich służb mundurowych.
2.   FZZSM woj. dolnośląskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaliczkowego potrącania kwot należnych z równoważnika mundurowego na poczet przyszłego zaopatrzenia w sorty mundurowe oraz zróżnicowania kwot należnych co traktujemy jako dyskryminację funkcjonariuszy poszczególnych pionów.
3.   FZZSM woj dolnośląskiego popiera akcję protestacyjną OPP i SPPP oraz wnioskuje o przyłączenia się do akcji wszystkich pozostałych formacji Policji w celu wskazania bezpośredniej zależności pomiędzy niskimi zarobkami funkcjonariuszy i narastającym niezadowoleniem  a wszech panującą w służbach mundurowych statyką przekazywaną społeczeństwu jako „ rzekomy poziom bezpieczeństwa” a mającą jedynie przełożenie na wysokość premii dla naczelników i komendantów.
4.   W przypadku braku realizacji naszych postulatów wnioskujemy o rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej służb mundurowych z terminem głównej akcji w formie demonstracji w Warszawie w dniu 1 lipca 2011 roku ,a więc na dzień rozpoczęcia naszej prezydentury w EU.
5.   FZZSM wprowadza działania o charakterze akcji informacyjnej  o celu protestu i jego formie z ukierunkowaniem na całe środowisko zawodowe służb mundurowych, parlamentarzystów oraz media.
6.   FZZSM woj. dolnośląskiego żąda  równego traktowania wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych przy naliczaniu  wysługi emerytalnej a przyjętych do służby po dniu 1 stycznia 1999 roku tzw. ubruttowionych. Zobowiązuje tym samym centralę FZZSM do podjęcia wszelkich kroków prawnych celem realizacji tego postulatu.
7.   Wnioskujemy o wyłączenie z negocjacji i rozmów w podkomisjach przedstawicieli związku zawodowego pracowników Policji z uwagi na sprzeczność interesów.
8.   W związku z zauważalną dysproporcją w składach osobowych podkomisji (zespołów) żądamy wprowadzenia reguły równości ilościowego udziału przedstawicieli stron przy prowadzonych negocjacjach.
9.   FZZSM woj. dolnośląskiego w celu wzmocnienia naszego stanowiska   składa wniosek o rozważenie włączenia do naszych struktur Służby Celnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
10.   W przypadku wypracowania jakiegokolwiek stanowiska przez podzespoły negocjacyjne zmierzającego do podpisania porozumienia na szczeblu zespołu głównego żądamy uzyskania przez negocjatorów strony związkowej zgody we własnych Zarządach Głównych i KKW na podpisanie przedmiotowego porozumienia.


   
   Stanowisko zostaje przesłane do wszystkich central związkowych .

   Za Federację
        Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów
        Piotr Malon
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2090 dnia: Kwiecień 28, 2011, 20:58:19 »
A dlaczego chcą wyłączenia ZZ Pracowników Policji ?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2091 dnia: Kwiecień 28, 2011, 21:44:55 »
A dlaczego chcą wyłączenia ZZ Pracowników Policji ?
Pewnie coś jest na rzeczy.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2092 dnia: Kwiecień 28, 2011, 21:57:40 »
Chyba chodzi o to żeby biuralistów odseparować od służby i zepchnąć na boczny tor cywilny...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2093 dnia: Kwiecień 29, 2011, 08:15:48 »
nie chodzi przecież o NSZZ Policjantów, lecz o Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji zrzeszający pracowników
cywilnych
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2094 dnia: Kwiecień 29, 2011, 10:47:15 »
"Delikatna" wypowiedź premiera

Cytuj
Premier oświadczył, że propozycje rządu w sprawie reformy służb mundurowych są "delikatne", bo nie obejmą osób już pracujących.Zapewnił też, że jego gabinet nie będzie odbierać praw nabytych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=614:qdelikatnaq-wypowied-premiera&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Rostowski o emeryturach mundurowych

Cytuj
O reformie wypowiadał się wczoraj w Radiu TOK FM minister finansów Jacek Rostowski. Zasugerował, że w interesie samych mundurowych powinno być przeprowadzenie reformy jeszcze w tej kadencji.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=617:rostowski-o-emeryturach-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Komunikat Federacji ZZSM

Cytuj
28 kwietnia 2011' odbyło się posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Wobec propozycji przedstawionych przez ministra Michała Boniego na spotkaniu zespołu rządowo – związkowego w dniu 20 kwietnia 2011' FZZSM postanowiła wystąpić z pismem do Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska o pilne spotkanie.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=619:komunikat-federacji-zzsm-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Pismo Federacji ZZSM do premiera

Cytuj
Jak zapowiedziano, na wczorajszym posiedzeniu Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych skierowała do do premiera Tuska pisemną prośbę o spotkanie. Spotkanie z premierem stanowi warunek dalszego uczestnictwa Federacji w pracach Zespołu Rządowo - Związkowego ds. reformy emerytur mundurowych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=620:pismo-federacji-zzsm-do-premiera&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Odpowiedź ministra M. Boniego

Cytuj
Przed chwilą do biura ZG NSZZP wpłynęła odpowiedź ministra Michała Boniego na przesłane wczoraj stanowisko Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=623:odpowied-ministra-m-boniego&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 15:05:47 wysłana przez grzela »

Leppuur

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2095 dnia: Maj 01, 2011, 13:20:35 »
O reformie wypowiadał się wczoraj w Radiu TOK FM minister finansów Jacek Rostowski. Zasugerował, że w interesie samych mundurowych powinno być przeprowadzenie reformy jeszcze w tej kadencji.

Cytuj
Minister finansów Jacek Rostowski powiedział wczoraj w Radiu TOK FM, że jeżeli reforma emerytur mundurowych nie zostanie przeprowadzona przed wyborami, to po wyborach będzie o wiele bardziej radykalna. Tym samym postraszył mundurowych związkowców, którzy od kilku miesięcy negocjują z rządem kształt zmian. Do tej pory żaden z ministrów nie postawił sprawy tak jasno. Wiadomo, że obecnego systemu emerytur mundurowych nie da się utrzymać. Wbrew wszelkiej logice jest bowiem wydawanie milionów na szkolenia policjantów i żołnierzy, by po 15 latach odchodzili na państwowe emerytury. Państwa nie stać na utrzymywanie 35-letnich zdolnych do pracy emerytowanych agentów Tomków. Nie stać też na wypuszczanie na emeryturę 45-letnich specjalistów, których doświadczenie i wiedza ciągle są potrzebne. Sami związkowcy zdają sobie z tego sprawę. Proponują jednak niewielkie ustępstwa - dla nowo przyjętych funkcjonariuszy emerytura po 20 latach pracy i ukończeniu 50 lat. Rząd PO-PSL się na to nie zgadza - chce 25 lat pracy i ukończenia 55 lat. Co będzie, jeżeli do kompromisu nie dojdzie? Słowa Rostowskiego mogą oznaczać, że rząd odgrzebie plan konsolidacji i rozwoju z ubiegłego roku. Jest w nim zapisane, że nowi funkcjonariusze znajdą się - jak większość Polaków - w powszechnym systemie emerytalnym, a więc będą pracować do 60. (kobiety) lub 65. (mężczyźni) roku życia. O wysokości emerytury decydowałyby ich odłożone składki, a nie jak dziś dotacje z budżetu. Tak już zresztą było - kiedy ruszała reforma emerytalna z 1999 r. Zmienił to jednak rząd SLD. I być może warto, by związkowcy uświadomili sobie, że powrót do rozwiązań sprzed 12 lat też wchodzi w grę. A ustępowanie pod szantażem związków to dla państwa żadne rozwiązanie. Lepiej reformę odłożyć, choćby na po wyborach, niż przeprowadzać coś, co reformą nie jest.

Niewykluczone, że reforma emerytur mundurowych nastąpi już po wyborach. Będzie za to bardziej radykalna. Związkowcy chcą spotkania z premierem.
- Reforma emerytur mundurowych, która nastąpiłaby w tym roku, a mam nadzieję, że nastąpi, będzie mniej radykalna niż ta, która nastąpi w przyszłym. Oczywiście zakładając, że partie, które chcą reformę przeprowadzić, czyli PO i PSL, wygrałyby wybory - mówił minister.
- Takie słowa nas nie wystraszą. Nie wiem, dlaczego minister je wypowiada, przecież nie wiadomo, czy po wyborach nadal będzie ministrem - ripostuje Antoni Duda, szef Związku Zawodowego Policjantów.
Nad szczegółami reformy od początku roku pracuje specjalny zespół rządowych i związkowych ekspertów. Minister Michał Boni i przedstawiciele MSWiA rozmawiają z Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych o reformie systemu emerytalnego policjantów, żołnierzy, strażaków, strażników granicznych, pracowników więziennictwa.
Dziś w służbach mundurowych służy 250 tys. osób. Zmiany objęłyby tylko nowo przyjętych do pracy. Tu jest pełna zgoda związkowców i rządu.
A na co zgody nie ma? Związkowcy zgadzają się na wydłużenie pracy o pięć lat. A więc prawo do emerytury mundurowi zyskiwaliby nie po 15, ale po 20 latach. Kolejny warunek uzyskania emerytury to wiek - minimum 50 lat. Dziś wiek nie ma znaczenia.
Rząd ma własne propozycje - emerytura po minimum 25 latach służby i ukończeniu 55 lat. Takie rozwiązania proponował jeszcze Grzegorz Schetyna, gdy stał na czele MSWIA.
Koalicja PO-PSL chce też wbrew związkowcom zakazać łączenia emerytury z rentą. Dziś, jeżeli komisja lekarska stwierdzi u policjanta uszczerbek na zdrowiu w związku ze służbą, może on liczyć na dodatkowe 15 proc. podwyżki do emerytury.
W nowym systemie trzeba będzie wybrać tak jak u cywili - albo renta, albo emerytura.
Jak się dowiedzieliśmy, dziś związkowcy mają wysłać list do premiera. Będą się domagać spotkania z nim. - Negocjacje już wydawały się skończone, była szansa na kompromis, jednak w ostatniej chwili rząd zmienił zdanie. Chcemy zapytać: dlaczego? - mówi Duda. Zapewnia, że od rezultatów spotkania związki uzależniają "dalszy dialog".
Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, przyznaje że najlepszym rozwiązaniem jest włączenie policjantów i żołnierzy do powszechnego systemu emerytalnego - pracowaliby więc do 60 (kobiety) lub 65 (mężczyźni) lat. Tylko to pozwoli uniknąć bankructwa system emerytalnego. Państwa nie będzie bowiem dłużej stać na miliardowe dotacje do ZUS, KRUS, Zakładów Emerytalnych MSWiA i MON.
- Tak radykalna reforma możliwa jest już tylko po wyborach. To powinna być jedna z pierwszych decyzji nowego rządu - dodaje prezes KIG.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 13:52:24 wysłana przez bulon »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2096 dnia: Maj 02, 2011, 09:34:58 »
Taa....
Kilka uwag porządkujących.
officer i maniek77 - jak nie wiecie jak wygląda struktura kadrowa ZZ to nie mowcie - po do obrażać ludzi. Wasze posty najwięcej mówią o Was.
Dlaczego ZZ reprezentują stronę społeczną w takich rozmowach - bo takie rozwiązanie przewiduje prawo w naszym kraju. Czy reprezentują dobrze czy żle - proponuję poczytać stanowiska na temat róznych aktów prawnych jakie mają ZZ:
- ustawa nadgodziny - negatywnie z uwagi na stawki
- chorobowe 80 % - negatywnie - argumentów kilkadziesiąt
- reforma emerytalna - trwaja rozmowy
- rozporządzenie słuzba strażaków - mnóstwo uwag - całkowicie zignorowane przez MSWIA.
I dla jasności to nie były stanowiska nie bo nie, tylko wskazanie problemów i propozycji.
To że głosów spolecznych rząd nie słucha - to wimy my, organizacje społeczne. Wiec pewnie nalezy pomysleć o silniejszym nacisku na rząd.
Rozumiem że wszyscy koledzi narzekajacy dyskutanci zameldują się na każdej akcji w obronie naszych praw.
Ilośc belek, krokiewek, gwiazek i węzyków nie świadczy ani o wiedzy, ani o doświdczeniu, ani o inteligencji. Sam widziełem sytuację gdzie wśród 50 czy 60 oficerów ( z czego 3/4 to brygadierzy i starsi brygadierzy) był jeden czy 2 strażaków (gołe pagony). I kiedy doszło do malego testu psychologicznego (inteliogencja i uleganie wpływom prowadzony przez wykwalifikowanych psychologów) to okazało się, że pozytywnie test przeszedł tylko jednej z strażak i jeden z oficerów belkowych. (3-4%).


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2097 dnia: Maj 03, 2011, 09:54:23 »
Rostowski straszy mundurowych

Cytuj
Jeżeli reforma emerytur mundurowych nie zostanie przeprowadzona przed wyborami, to po wyborach będzie o wiele bardziej radykalna - powiedział w Radiu TOK FM minister finansów Jacek Rostowski.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=617:rostowski-straszy-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Nie ma reformy emerytur mundurowych   

Cytuj
Rząd nie wymienił reformy emerytur mundurowych w Planie Reform, jaki przesłał do Brukseli w ramach Paktu Euro Plus. Uzyskany przez PAP dokument potwierdza za to utrzymanie obniżonej składki rentowej, zamrożenie płac w sektorze publicznym, a także regułę wydatkową w samorządach.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=636:nie-ma-reformy-emerytur-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2098 dnia: Maj 04, 2011, 11:25:23 »
Dzisiaj decydujące spotkanie

Cytuj
4 maja 2011' o godzinie 15-tej na zaproszenie ministra Michała Boniego Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych spotka się ze stroną rządową w ramach Zespołu ds. reformy emerytur mundurowych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=637:dzisiaj-decydujce-spotkanie-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Policjanci nie chcą dłużej pracować

Cytuj
Funkcjonariusze i żołnierze zawodowi nie chcą się zgodzić na wydłużenie o 10 lat minimalnego stażu uprawniającego do emerytury oraz uzależnienie wypłaty świadczenia od ukończenia 55 lat.

Dzisiaj odbędą się rozmowy ostatniej szansy między rządem a związkowcami służb mundurowych w sprawie reformy systemu emerytalnego. Jeśli stronom nie uda się dojść do porozumienia, to istnieje realna groźba zakończenia rozmów.

Związkowcy już zerwali rozmowy po tym, jak w czasie spotkania 20 kwietnia br. okazało się, że minister Michał Boni zakwestionował wcześniejsze ustalenia dotyczące wieku i stażu emerytalnego.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=638:policjanci-nie-chc-duej-pracowa&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2099 dnia: Maj 04, 2011, 20:08:22 »
Zakończyło się spotkanie z M. Bonim

Cytuj
Zakończyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z ministrem Michałem Bonim.
W spotkaniu ze stroną rządową, stronę związkową reprezentowali także przedstawiciele Konwentu Dziekanów Polskich oraz Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność".
Wynikiem spotkania jest powołanie grupy roboczej w jedenastoosobowym składzie, której zadaniem będzie  przeprowadzenie analizy i podsumowania prac i ustaleń przyjętych we wszystkich podzespołach. Reprezentanci do grupy roboczej wytypowani zostali z poszczególnych podzespołów (po pięciu przedstawicieli strony związkowej i rządowej oraz koordynator z gabinetu ministra M. Boniego).
Dokument, który opracuje grupa robocza zostanie przedstawiony na posiedzeniu Zespołu Głównego w dniu 19 maja 2011'. Posiedzenie to zostanie poświęcone przygotowaniu wspólnych stanowisk i decyzji. Na kolejnym spotkaniu, którego termin ustalono na dzień 26 maja 2011' zostaną przyjęte założenia wspólne, bądź powstanie protokół rozbieżności w sprawie założeń do projektu ustawy.   
Rozmowy nie zostały więc zerwane, prace Zespołu Rządowo - Związkowego ds. reformy emerytalnej służb mundurowych będą kontynuowane. Warto też podkreślić, że podczas spotkania minister Michał Boni wyraźnie, po raz kolejny potwierdził zapewnienie zachowania praw nabytych - wszelkie zmiany, jakie zostaną do systemu emerytalnego wprowadzone, nie będą dotyczyć funkcjonariuszy znajdujących się w służbie na dzień wejścia w życie nowych przepisów.
Ponadto Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych postanowiła wystąpić do Klubów Parlamentarnych oraz sejmowych komisji: Administracji i Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Sprawiedliwości i Praw Człowieka a także do senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji z pismem w celu uzyskania stanowisk i opinii tych organów w sprawie ewentualnych zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych.
Treść tego pisma wraz z oficjalnym komunikatem Federacji ZZ Służb Mundurowych zostanie opublikowana w dniu jutrzejszym.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=643:zakoczyo-si-spotkanie-z-m-bonim&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30