Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886013 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1500 dnia: Maj 27, 2010, 00:04:21 »
Panowie żal mi was.
Ja już jestem emerytem.
Gotujcie się w tym waszym piekiełku, dalej właźcie w dupę 01,i innym, lamentujcie  na forum.
Czekajcie na pewno będzie lepiej.
Pozdrawiam Emeryt z Mysłowic.
żalisz się , czy chwalisz? :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1501 dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:28:09 »
Cytuj
Uciekają z wojska, bo boją się niskiej emerytury
"TYM SIĘ POWINIEN ZAJĄĆ PREMIER ALBO RBN"

Cytuj
Czy będzie wielka dziura kadrowa w polskim wojsku? Niewykluczone, bo w ostatnich dniach oficerowie polskiego wojska masowo składają wnioski o wcześniejsze emerytury, w tym roku zamierza odejść prawie 5 tys. zawodowych wojskowych. Wszystko przez informacje o rychłej zmianie wojskowej ustawy emerytalnej.
Informacja o odejściu 9 pilotów z 36 pułku lotnictwa specjalnego (latającego m.in. z najważniejszymi osobami w państwie) sprawiła, że na Kontakt TVN24 nadeszły maile od oficerów innych formacji. Oni też zdecydowali się odejść jak najszybciej na na emeryturę. - Nowa ustawa emerytalna przygotowywana przez Platformę jest na tyle niekorzystna, iż spowodowała lawinę wniosków o wcześniejsze odejście na emeryturę - napisał Piotr. - Ostatnie odejścia generałów pełniących różne ważne stanowiska w Wojsku Polskim, pod pretekstem np. pogarszającego stanu zdrowia, pokazuje jak wielka jest skala zbliżającej się dziury kadrowej w wojsku.

Sprawdziliśmy. Informację potwierdził Janusz Sejmej, rzecznik MON. - Rzeczywiście zaobserwowaliśmy większe, niż w ubiegłych latach zainteresowanie przejściem na emeryturę. Rozeszła się plotka o rychłej zmianie systemu emerytalnego. Jednocześnie zmienić się miały zasady wypłacania odpraw i to spowodowało takie zamieszanie.

Na niezależnym forum dla zawodowych wojskowych trwa odliczanie: 5 batalion dowodzenia z Krakowa - 15 osób, 17 WBZ -32, w 33 Batalionie Lotnictwa - 9 tylko w maju, 12 batalion lotnictwa - 23 w ostatnich tygodniach. - Może w końcu komuś otworzą się oczy i zacznie się zastanawiać nad skutkami jakie MON czekają. Bo to już nie jest sprawa wypowiedzeń kilku generałów i pułkowników, tu zaczyna się naprawdę poważny problem dla „wodzów”, zaczynie brakować wykwalifikowanych „indian” - napisał jeden z oficerów, kryjący się pod nickiem wiking.

Według Sejmeja odeszło na razie nie więcej niż 5 tys. czynnych wojskowych (a polskie siły zbrojne liczą 100 tys. ludzi). - Armia jest przygotowana na odejście od 3 do 5 proc. składu osobowego rocznie, więc nie ma powodu do paniki - przekonuje.

Tyle, że mamy dopiero połowę roku.

Według MON, minister Michał Boni na razie jedynie "przygląda się" przepisom regulującym kwestie emerytur wojskowych. Fakt, że prace nad ustawami trwają potwierdził dzisiaj kandydat na prezydenta PO, marszałek Bronisław Komorowski. Zapewniał jednak, że będzie to dotyczyć jedynie zaczynających służbę. Prawdopodobnie zostaną oni włączeni do powszechnego systemu ubezpieczeń.

Natomiast odprawa przysługująca odchodzącym ze służby - w wysokości rocznych zarobków - miała by zabrana już w 2011 roku. MON zapewnia, że wycofał się z tych planów.

- Jesteśmy w kontakcie z dowódcami jednostek, sprawę wyjaśniamy i już są sygnały, że niektórzy oficerowie zmieniają decyzję - zapewnia Sejmej.

Poważnie zaniepokojony jest Stanisław Wziątek, szef sejmowej komisji obrony narodowej. - Z armii odchodzą najlepsi ludzie, już doświadczeni i jeszcze pełni sił - alarmuje. Jego zdaniem to wina polityki informacyjnej rządu, który ani nie konsultuje z zainteresowanymi grupami zawodowymi planowanych zmian, ani nawet o nich nie informuje.

Zdaniem Wziątka w tej sytuacji powinien zainterweniować premier lub Rada Bezpieczeństwa Narodowego i uspokoić wojskowych - "bo zagrożone jest bezpieczeństwo państwa".

Przyznaje, że tak naprawdę i on nie wie, jakie prace prowadzone są nad systemem emerytalnym w Kancelarii Premiera i jakie zmiany planowane.

Emerytury żołnierzy rządzą się zupełnie innymi prawami niż świadczenia cywili. Wojskowi mogą przejść na emeryturę już po 15 latach służby bez względu na wiek. Takich przywilejów nie ma żadna grupa zawodowa w Polsce. Po śmierci żołnierza świadczenie pobiera jego rodzina. Jeżeli służba trwała tylko 15 lat i żołnierz przeszedł w stan spoczynku, jego emerytura wyniesie 40 proc. ostatniej pensji. Za każdy dodatkowy rok służby dostanie jeszcze 2,6 proc. podstawy wymiaru. Piloci i marynarze – mają świadczenia jeszcze wyższe. Wojskowy emeryt może dorobić do ok. 3700 zł brutto.

http://www.tvn24.pl/12690,1658803,0,1,uciekaja-z-wojska--bo-boja-sie-niskiej-emerytury,wiadomosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/2178863,11,z_36_specpulku_chce_odejsc_prawie_30_osob,item.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2010, 20:07:00 wysłana przez grzela »

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1502 dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:48:33 »
"Komorowski i rząd uspokajają
- Nie dopuszczę do żadnej zmiany w systemie emerytur mundurowych, która w trakcie odbywania służby zmieniałaby system emerytalny i wypłacanie odpraw - zapewnił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. - Nowe przepisy mogą objąć dopiero tych, którzy wkraczają do służby - zaznaczył Komorowski.
Pilotów uspokajał także rzecznik rządu Paweł Graś. - Chcę te plotki przeciąć. Ani w MON, ani w żadnej innej komórce rządu nie toczą się prace, które w jakikolwiek sposób zmieniałyby sytuację materialną żołnierzy - zapewnił"

http://www.tvn24.pl/-1,1658773,0,1,chca-odejsc-ze-specpulku-piloci--technicy--nawigatorzy,wiadomosc.html

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1503 dnia: Czerwiec 05, 2010, 19:51:49 »
Obecnie (trwa pseudo kampania - z wiadomych powodów) każdy z kandydatów zapewni, że żyć się będzie lepiej i dostatniej jak to właśnie on zostanie prezydentem. A ja się pytam jakie jest przełożenie możliwości działań prezydenta na gospodarkę aby tak było. Teoretycznie możliwości są, a praktycznie jak to wygląda każdy widzi :)

Po ciężkiej zimie, obecnych powodziach budżet państwa (i tak prawie pusty) na wszystkie swoje polityczne obietnice będzie musiał skądś wziąć środki finansowe.
Nie mówię, że to będzie akurat kosztem służb mundurowych, jednak rząd na wszystkie popowodziowe inwestycje będzie musiał wziąć pieniądze.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1504 dnia: Czerwiec 06, 2010, 09:43:21 »
Cytuj
KOMUNIKAT FEDERACJI

W dniu   2 czerwca 2010 roku odbyło się spotkanie Prezydium Federacji Związków Zawodowych  Służb Mundurowych z  Przewodniczącym Klubu Lewicy posłem  Grzegorzem Napieralskim oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych posłem Stanisławem Wziątkiem.

Zasadniczym  tematem spotkania była aktualna sytuacja  i nastroje w Policji , Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej.

Zapowiedź zmiany systemu emerytalnego służb mundurowych oraz pojawiające się informacje  prasowe o likwidacji należnych świadczeń z tytułu służby wprowadza stan niepewności  i zdecydowany spadek  zaufania  funkcjonariuszy do Państwa.

Zachowanie praw nabytych to jeden z podstawowych warunków ustabilizowania sytuacji kadrowej  we wszystkich służbach.
Służby winny zapewniać bezpieczeństwo zewnętrzne  i wewnętrzne Państwa a obecna atmosfera , nagonki na uprawnienia  z tytułu służby nie stwarza właściwych warunków do wykonywania codziennych zadań, niejednokrotnie w sytuacjach ekstremalnych.

Przewodniczący Klubu oświadczył , że zdecydowanie podtrzymuje stanowisko przeciwko zmianie systemu zaopatrzenia emerytalnego, likwidacji świadczeń i należności z tytułu służby.
W najbliższym czasie Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych  planuje kolejne spotkania z klubami parlamentarnymi w celu przedstawienia informacji o sytuacji  nastrojach w służbach mundurowych.

Federacja Związków Zawodowych
Służb Mundurowych
z. up. Antoni Duda
 
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

 Warszawa, 2 czerwca 2010 roku


ZZ-3/2010

SZANOWNY PAN
DONALD TUSK
PREZES RADY MINISTRÓW
RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 W związku ze wzrostem zaniepokojenia środowiska służb mundurowych kolejnymi sygnałami o przygotowywaniu projektów które godzą w żywotne interesy funkcjonariuszy służb mundurowych, w imieniu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, zwracam się do Pana Premiera o spotkanie w celu wyjaśnienia ważnych problemów związanych z warunkami w naszych farmacjach.

W szczególności jesteśmy zainteresowani:
1.stanem prac nad zmianami w systemie emerytalnym,
2.zagwarantowaniem takiej realizacji budżetu naszych instytucji która nie będzie się odbywać naszym kosztem , redukowaniem funduszu płac i innych przysługujących nam należności z tytułu służby,
3.perspektywą poprawy warunków służby i wzrostu uposażeń w 2011 roku.

Środowisko służb mundurowych oczekuje niezwłocznie od Pana Premiera jasnego stanowiska we wszystkich kwestiach które rzutują na poziom życia naszych rodzin.
Mamy nadzieję, że spotkanie z Panem Premierem uspokoi nasze nastroje i ustabilizuje poczucie bezpieczeństwa w naszych szeregach oraz położy kres pochopnym decyzjom naszych młodych koleżanek i kolegów o rozstaniu ze służbą. Domagamy się oficjalnego stanowiska Rządu w kwestii warunków służby jak i systemu zaopatrzenia emerytalnego.

Federacja
Związków Zawodowych
Służb Mundurowych
z.up. Antoni Duda

Do wiadomości:
- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji- Jerzy Miller,
- Minister Sprawiedliwości,
- Przewodniczący Komisji Trójstronnej - Wicepremier Waldemar Pawlak,
- Podsekretarz Stanu w MSWiA Adam Rapacki,
- Komendant Główny Policji,
- Komendant Główny Straży Granicznej,
- Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej,
- Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=315

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1505 dnia: Czerwiec 06, 2010, 12:52:09 »
Gdyby nie kampania, Smoleńsk 2, powódź 1, powódź 2 prace nad "zreformowaniem" wypłynęłyby już dawno, a tak zatrzymaliśmy się na etapie zapewnień ze strony rządowej o przekazaniu założeń czy projektu zmian do konsultacji związkowej nawet z tego co pamiętam jakiś termin był przewidziany... a tu cisza w eterze.
Teraz strażacy to potrzebna ekipa.
Zaufanie społeczne jakim obecnie jesteśmy obdarzani w dobie tak szerokiej akcji pomocowej na terenach dotkniętych przez powódź też nie zostaje bez wpływu na podejmowane decyzje przez nasz rząd. Proponowałbym dziś zrobić sondaż np. na dużym portalu internetowym zadając pytanie już niejednokrotnie stawiane w takich sondażach.
Czy jest Pani / Pan za odebraniem wcześniejszych praw emerytalnych strażakom PSP.
albo
Czy jest Pan/Pani za podwyższeniem stażu emerytalnego strażakom wykonującym swoje działania w warunkach szkodliwych niejednokrotnie z narażeniem swojego życia i zdrowia?

Odpowiedzi będą się różniły z odpowiedziami udzielanymi jeszcze tak nie dawno w okresie kiedy głośniej było o zmianach emerytalnych w służbach. Klęska żywiołowa jak przetacza się przez nasz kraj wskazuje, że nasza formacja pozostaje najbardziej mobilną w takich sytuacjach. Znowu strażak jest potrzebny 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1506 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:07:43 »
Cytuj
Policjanci i żołnierze uciekają na emeryturę

Zaopatrzeniowy system emerytalny

Funkcjonariusze i żołnierze posiadający uprawnienia emerytalne składają wnioski o odejście ze służby.
Związkowcy grożą akcjami protestacyjnymi przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej.

- Coraz więcej policjantów zastanawia się, czy odejść na emeryturę. Tylko dzisiaj taką decyzję podjęło trzech szefów komend policji, którzy uznali, że nie będą czekać na odebranie im przywilejów emerytalnych - mówi Antoni Duda, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
Podobna sytuacja jest w Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy, obawiając się ograniczenia tych przywilejów, nie chcą czekać na wejście w życie nowego systemu emerytalnego, który rząd planuje wprowadzić od 2012 roku.
- Nie przekonują nas wyjaśnienia ministra Michała Boniego, że nowy system będzie dotyczył wyłącznie funkcjonariuszy wstępujących do służby od 2012 roku. Powodem braku zaufania jest to, że prace nad nowymi rozwiązaniami są prowadzone bez udziału związków - mówi Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność“.
Tak samo uważają związkowcy Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków Florian. Zdaniem Wiesława Puchalskiego, jego przewodniczącego, tylko kwestią czasu są masowe odejścia ze służby. Planowane są też akcje protestacyjne, jeśli rząd nadal będzie chciał włączyć funkcjonariuszy do powszechnego systemu emerytalnego.
- Taką sytuację spowodowało odebranie prawa do przygotowania odpowiednich ustaw ministrom odpowiedzialnym za konkretne resorty. Co więcej, minister Boni odwołał wcześniejsze spotkania z nami - mówi Wiesław Puchalski.

Z tego powodu Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych domaga się spotkania z premierem.
- Premier musi zagwarantować, że osoby obecnie służące w policji czy w wojsku zachowają swoje uprawnienia emerytalne po 2012 roku - mówi Antoni Duda.
Stanisław Wziątek, przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej, ostrzega, że podobna sytuacja panuje w wojsku. Do końca maja 4 tys. żołnierzy zadeklarowało chęć odejścia z armii. Minister obrony narodowej Bogdan Klich uspokaja nastroje w armii i wyjaśnia, że rząd nie planuje żadnych zmian zasad przechodzenia na emerytury służących już żołnierzy. Mają dotyczyć wyłącznie tych, którzy wstąpią do niej w 2012 roku lub później.

autor: Bożena Wiktorowska
źródło: Dziennik Gazeta Prawna
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/426543,policjanci_i_zolnierze_uciekaja_na_emeryture.html

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1442

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 15:40:20 wysłana przez grzela »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1507 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:50:08 »
Przeczytałem artykuł z GP zamieszczony przez @grzelę i dalej tak sobie dedukuję, że nie zmienią możliwości odchodzenia na emeryturę. Skoro służby się "buntują" to pozostawią nam możliwość wcześniejszego odejścia włącznie z możliwością odejścia po 15 latach służby - ZMIENIĄ TYLKO :) SPOSÓB NALICZANIA PODSTAWY. Zmiana taka spowoduje to, że nikt nie będzie chciał odejść bo mu się to nie będzie w ogóle opłacało.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1508 dnia: Czerwiec 10, 2010, 15:09:09 »
Cytuj
Piloci VIP-ów już nie chcą odejść
LOTNICY Z 36. SPECPUŁKU COFNĘLI WYPOWIEDZENIA

Większość pilotów z 36. Specpułku Wojska Polskiego, który wozi najważniejsze osoby w państwie, wycofała wypowiedzenia - dowiedziało się RMF FM. Chęć odejścia z wojska zadeklarowali pod koniec zeszłego miesiąca w związku z domniemanymi zmianami w systemie emerytalnym i systemie odpraw, które rzekomo miały ich objąć.
Pod koniec maja, ok. 5 tys. żołnierzy, w tym prawie 30 osób z 36. specpułku - piloci, nawigatorzy, technicy - złożyło wypowiedzenia z pracy. Powodami rezygnacji były przede wszystkim informacje o pracach nad tzw. ustawą pragmatyczną, która miałaby wpłynąć niekorzystnie zasady odchodzenia żołnierzy na emeryturę. Ministerstwo Obrony Narodowej od początku podkreślało, że takie prace nie są prowadzone.

Przekonani do wojska

Jak podaje RMF FM dziewięciu z 11 pilotów z 36. specpułku, którzy złożyli wymówienia, cofnęło je po spotkaniu z szefem Sztabu Generalnego i dowódcy sił powietrznych. Dowódcy mieli ich ostatecznie przekonać, że informacje o pracach nad zmianami systemów emerytur i odpraw, to plotki. Poza pilotami jeszcze ponad 150 wojskowych cofnęło wypowiedzenia.

http://www.tvn24.pl/12690,1660109,0,1,piloci-vip_ow-juz-nie-chca-odejsc,wiadomosc.html

Cytuj
Spotkanie w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. 
czwartek, 10 czerwca 2010 11:36 
W dniu 09.06.2010 roku przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych odbyli spotkanie z posłem na sejm RP Jarosławem Zielińskim pełniącym m.in. funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Na spotkaniu przedstawiono uwagi dotyczące zmian w przepisach emerytalnych funkcjonariuszy, budżetu oraz modernizacji naszych służb mundurowych.
Spotkanie miało również na celu przygotowanie się do ewentualnego spotkania z kandydatem na Prezydenta RP Jarosławem Kaczyńskim.

http://www.nszzfsg.org/inne/533-przedstawiciele-federacji-zz-sub-mundurowych-odbyli-spotkanie-w-kluboe-parlamentarnym-prawa-i-sprawiedliwoci
 
Cytuj
Podsekretarz Stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski o naszych emeryturach 
czwartek, 10 czerwca 2010 12:44 
W dniu dzisiejszym Podsekretarz Stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski odniósł się do przyszłej ustawy emerytalnej funkcjonariuszy służb mundurowych.

Zmiany wejdą w życie od 2012 roku i nie będą obowiązywały funkcjonariuszy pozostających obecnie w służbie, a tylko przyjętych w 2012 roku.

http://www.nszzfsg.org/inne/534-podsekretarz-stanu-w-mswia-zbigniew-sosnowski-o-naszych-emeryturach
 
Cytuj
MSWiA: zmiany emerytur mundurowych - od 2012 r.

Zmiany w przepisach dotyczących emerytur mundurowych mają nastąpić od 2012 r.; nie będą dotyczyć funkcjonariuszy będących obecnie w służbie, a jedynie tych, którzy wtedy do niej wstąpią - powiedział w Sejmie wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski.

Odpowiadał on na pytanie Stanisława Wziątka (Lewica), który chciał wiedzieć, czy w kancelarii premiera pracuje zespół zajmujący się zmianą systemu emerytalnego służb mundurowych. Pytał także, czy planowane jest odebranie służbom mundurowym dodatków służbowych oraz innych świadczeń.

- W czasie tej szczególnej tragedii powodzi, w którym strażacy ratują życie i dobytek ludzi, a policjanci dbają o ich bezpieczeństwo, pracuje się nad takimi zmianami. Oni traktują to jak votum nieufności" - mówił poseł. Według informacji od związkowców ze służb mundurowych - na które powołał się Wziątek - nawet 40 tysięcy funkcjonariuszy w związku z planowaną zmianą nosi się z zamiarem odejścia ze służby - co grozi destabilizacją systemu bezpieczeństwa.

- Nic mi nie wiadomo o pracy zespołu, który miałby odbierać dodatki służbowe - zapewnił wiceminister Sosnowski, który w MSWiA nadzoruje m.in. biuro emerytalne. Przypomniał, że w styczniu tego roku premier Donald Tusk zaprezentował w Sejmie plan konsolidacji finansów na lata 2010-11, mający na celu ograniczenie deficytu i długu publicznego. Plan ten mówi o nowym uregulowaniu systemu emerytalnego służb mundurowych, w połączeniu z mechanizmami zachęt do pozostania w służbie i przekwalifikowywania się na czas odejścia z niej.
- Plany te nie dotyczą emerytur funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR będących obecnie w służbie, tylko tych, którzy przystąpią do niej w 2012 r. - zapewnił Sosnowski.
- Taką nowelizację musi jeszcze przyjąć parlament - zaznaczył.

Jednocześnie podkreślił, że liczba byłych funkcjonariuszy korzystających już teraz z emerytur mundurowych jest większa od liczby funkcjonariuszy pozostających w służbie, stąd konieczność zmian. Średnia emerytura mundurowa to - według Sosnowskiego - 2760 zł brutto, renta - 2130 zł brutto, a renta rodzinna - 2160 zł brutto.

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,MSWiA-zmiany-emerytur-mundurowych-od-2012-r,wid,12353723,wiadomosc.html?ticaid=1a527
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 15:41:29 wysłana przez grzela »

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1509 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:09:10 »
witam panowie, a teraz coś zastanawiającego:
"Plan ten mówi o nowym uregulowaniu systemu emerytalnego służb mundurowych, w połączeniu z mechanizmami zachęt do pozostania w służbie i przekwalifikowywania się na czas odejścia z niej. "Plany te nie dotyczą emerytur funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR będących obecnie w służbie, tylko tych, którzy przystąpią do niej w 2012 r." - zapewnił Sosnowski.

"Taką nowelizację musi jeszcze przyjąć parlament" - zaznaczył. Jednocześnie podkreślił, że liczba byłych funkcjonariuszy korzystających już teraz z emerytur mundurowych, jest większa od liczby funkcjonariuszy pozostających w służbie, stąd konieczność zmian. Średnia emerytura mundurowa to - według Sosnowskiego - 2760 zł brutto, renta - 2130 zł brutto, a renta rodzinna - 2160 zł brutto.

Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP"
 Dla bardziej zainteresowanych link bezpośrednio, polecam końcówkę artykułu
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/polsce-grozi-destabilizacja-systemu,1490801  ....
Może to błąd autora ale....

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1510 dnia: Czerwiec 13, 2010, 22:51:25 »
Przeczytałem artykuł z GP zamieszczony przez @grzelę i dalej tak sobie dedukuję, że nie zmienią możliwości odchodzenia na emeryturę. Skoro służby się "buntują" to pozostawią nam możliwość wcześniejszego odejścia włącznie z możliwością odejścia po 15 latach służby - ZMIENIĄ TYLKO :) SPOSÓB NALICZANIA PODSTAWY. Zmiana taka spowoduje to, że nikt nie będzie chciał odejść bo mu się to nie będzie w ogóle opłacało.
Ale to otrzyma szumną nazwę "system zachęt do pozostania w służbie"  :rofl:
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1511 dnia: Czerwiec 15, 2010, 18:52:12 »
Swego czasu pisałem tutaj że pomysł płacenia składek do ZUSu za "mundurowców"  jest bardzo kosztowny dla budżetu,  bo trzeba znacznie zwiększyć bieżące wydatki - okazuje się że jest w tym chyba sporo racji, bo nie tylko ja tak uważam :
Cytuj
Fedak: ten pomysł zrujnowałby budżet
PAP | 15.06.2010 | 17:15
Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała we wtorek, że pomysł włączenia do powszechnego systemu emerytalnego służb mundurowych nie jest korzystny ani dla mundurowych, ani budżetu państwa.
- Pomysł taki nie jest dobry zarówno dla pracujących żołnierzy, jak i budżetu państwa - podkreśliła Fedak, mówiąc o propozycjach włączenia służb mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego.
Trzeba pamiętać, że służba to nie jest zwykły stosunek pracy. Ważne jest, żeby zarówno żołnierze, jak i strażacy oraz policjanci pozostawali w zatrudnieniu jak najdłużej. Natomiast bardzo trudne, a właściwie niemożliwe jest włączenie ich do systemu powszechnego, tak jak chcą niektórzy reformatorzy - podkreśliła Fedak.
Jej zdaniem, byłoby to "rujnujące" dla budżetu państwa. - Włączenie tych roczników (do powszechnego systemu), a wypłacenie im emerytury za 40 lat generuje kolejne koszty w postaci odkładania jednej trzeciej składki. Z punktu widzenia budżetu państwa jest to po prostu rujnujące - wyjaśniła.
Cytuj
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że zachęty do jak najdłuższego pozostania w służbie dawałyby znacznie większe oszczędności.
- Dzisiaj najkorzystniejszym dla budżetu i dla kraju rozwiązaniem, byłoby zachęcanie do tego, by policjanci i strażacy jak najdłużej pozostawali w służbie oraz stworzenie, czy nawet przywrócenie takich warunków, że dalsze 10 lat służby pozwalałoby osiągnąć emeryturę na poziomie nawet 100 proc. wynagrodzenia. To dawałoby znacznie większe oszczędności - podkreślił. - Trudno wyobrazić sobie, żeby za te 25 proc. wynagrodzenia przyjąć kogoś nowego i wyszkolić - dodał.
- Dość już jest prześladowania osób w mundurach tylko dlatego, że urodzili się wcześniej - podsumował Pawlak.

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Fedak-ten-pomysl-zrujnowalby-budzet,wid,12372398,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 18:57:22 wysłana przez remfire »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1512 dnia: Czerwiec 16, 2010, 09:27:57 »
No to chyba Koalicjant PO nie zagłosuje za tym aby wprowadzić nowa ustawę o emkach ,Wiec - (oczywiście zakładając) Jak wygra Kaczyński to ustawa pójdzie do kosza -  A jak Bronek to nie potrzebna będzie im przychylność PSL i ustawa wchodzi w 2012 roku.  No to wszystko będzie znane już nie długo ..Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

em

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1513 dnia: Czerwiec 16, 2010, 13:44:08 »
Sprawa jest b.poważna w/s emerytur, ale z obserwacji zachowań wszystkich polityków wynika jasna myśl podążenia za rozumowaniem narodu, komuś trzeba medialnie zabrać. Winny ktoś musi być. Przecież nie polityk. KG w zasadzie jakby nie istniała, lub co gorsza brak wypowiedzi wskazuje na ciche "sprzedanie swoich ludzi". Trochę na pewien czas uratowała nas ta tragiczna w skutkach dla wielu ludzi powódź.
Tracą dobrych ludzi, a wszystkich zastąpić od razu się nie da.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1514 dnia: Czerwiec 17, 2010, 11:44:57 »
Cytuj
Sosnowski: Policjanci trafią do ZUS
Od 2012 roku za osoby wstępujące do policji będą opłacane składki na ubezpieczenie społeczne do ZUS i OFE. Rząd zapewnia, że nie ulegną zmianie zasady przechodzenia na emerytury policjantów czy strażaków, którzy rozpoczną służbę do końca 2011 roku.
BOŻENA WIKTOROWSKA:
W styczniu premier prezentując Program konsolidacji finansów publicznych na lata 2010 – 2011, zapowiedział reformę systemu emerytalnego służb mundurowych. Ma polegać na włączeniu służb mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego. Czy policjanci będą przechodzić na emerytury, mając 65 lat?
ZBIGNIEW SOSNOWSKI*:
Trudno sobie wyobrazić, aby funkcjonariusze służb mundurowych pełnili służbę do czasu ukończenia 60 lat w przypadku kobiet lub 65 lat, jeśli chodzi o mężczyzn. Nie można także wymagać od 64-letniego strażaka uczestniczenia w gaszeniu pożaru. W związku z tym rząd chce zaproponować, aby 45-letni funkcjonariusz na koszt państwa zdobył nowy zawód umożliwiający mu pracę do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Dla znalezienia jak najlepszego rozwiązania tej sprawy prowadzone też będą konsultacje z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych.
Kogo obejmą zmiany?
Wyłącznie funkcjonariuszy wstępujących do służby po 1 stycznia 2012 roku. Natomiast w MSWiA nie są prowadzone żadne prace, które mają na celu odebranie dotychczasowych przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom. W praktyce więc wszystkie osoby, które zdecydują się na wstąpienie do służb mundurowych do 31 grudnia 2011 roku, będą mogły przejść na emeryturę na dotychczasowych zasadach.
W jaki sposób będzie liczona emerytura osób przechodzących na emeryturę?
Funkcjonariusze mający prawo do emerytury z systemu zaopatrzeniowego mają ustalane świadczenie na podstawie poborów z ostatniego miesiąca służby. Nowi funkcjonariusze wstępujący do służby od 1 stycznia 2012 roku będą mieć ustaloną emeryturę na podstawie kapitału emerytalnego zgromadzonego na koncie w ZUS. Jednocześnie ta grupa będzie już musiała oszczędzać na przyszłą emeryturę w OFE.
Czy Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA zostanie zlikwidowany?
Kto będzie wypłacał emeryturę, jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest, aby świadczenia rentowe i emerytalne dla funkcjonariuszy pełniących służbę, jak również dla tych, którzy zostaną przyjęci do służby do 31 grudnia 2011 r., były wypłacane według obowiązujących zasad.
Czy nowa ustawa ma szansę na uchwalenie?
Zmiana przepisów emerytalnych wymaga większości parlamentarnej. To posłowie i senatorowie muszą przyjąć ustawę określającą zasady przechodzenia na tzw. emeryturę mundurową.
Eksperci zwracają uwagę, że zasady oszczędzania na starość w systemie powszechnym określa ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nie ma więc potrzeby pisania kolejnej ustawy, gdyż wystarczy tylko dopisać do niej kolejną grupę zawodową korzystającą z takich rozwiązań.
Za przygotowanie projektu tej ustawy odpowiada minister pracy i polityki społecznej. Jednak musi on zawierać przepisy przejściowe chroniące prawa nabyte funkcjonariuszy służb mundurowych. Ustawa włączająca funkcjonariuszy do systemu powszechnego musi w sposób jasny i niepozostawiający żadnych wątpliwości wskazać, że z systemu zaopatrzeniowego będą korzystać wszyscy funkcjonariusze, którzy wstąpią do służby do końca grudnia 2011 roku. W innym przypadku zgodnie z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego prawa do świadczeń na obecnych zasadach mieliby wyłącznie funkcjonariusze, którzy w dniu wejścia w życie nowych rozwiązań mieliby 15 lat służby. A do takiej sytuacji nie dopuścimy.
Od 2012 roku za osoby wstępujące do policji będą opłacane składki na ubezpieczenie społeczne do ZUS i OFE. Rząd zapewnia, że nie ulegną zmianie zasady przechodzenia na emerytury policjantów czy strażaków, którzy rozpoczną służbę do końca 2011 roku.
Sytuacja w służbach mundurowych jest jednak nerwowa. Policjanci czy strażacy mający już uprawnianie emerytalne grożą odejściem ze służby.
Z informacji przekazanych przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA wynika, że w pierwszym półroczu tego roku na emeryturę przeszła podobna liczba funkcjonariuszy jak w roku poprzednim. Odejście na emeryturę funkcjonariusza lub strażaka jest indywidualną decyzją każdej osoby i może mieć wiele powodów, ale ich obawa o zmianę przepisów jest nieuzasadniona.
Policjanci czy strażacy mówią jednak o braku zaufania do rządu, który przerwał negocjacje dotyczące reformy emerytalnej.
Rząd nikogo nie wprowadził w błąd. Premier powiedział jasno, że zmienia się koncepcja systemu emerytalnego służb mundurowych. Nowe zasady będą dotyczyć wyłącznie osób przyjętych do służby, poczynając od 2012 roku.
Czy zagwarantuje pan, że za dwa lata następny rząd po raz kolejny nie zmieni reguł?
Nie. Mogę tylko zagwarantować, że obecny rząd nie zmieni raz przyjętej ustawy.
Skoro nowe zasady przechodzenia na emeryturę będą dotyczyć wyłącznie nowych funkcjonariuszy, to czy obecnie jest więcej chętnych do służby?
W tym roku faktycznie więcej osób stara się o przyjęcie do służby. Na przykład na jeden etat w Państwowej Straży Pożarnej jest kilku kandydatów. Podwoiła się także liczba osób pragnących studiować w Szkole Głównej Pożarniczej, którzy już w czasie nauki mają takie same uprawnienia jak strażacy z jednostek gaśniczych. Jednak jednym z powodów zainteresowania służbą jest kryzys. Bezrobocie powoduje, że ludzie szukają stabilnej pracy, gdzie pobory są wypłacane terminowo.
*Zbigniew Sosnowski
wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2001 – 2006 poseł na Sejm. Działacz Ochotniczych Straży Pożarnych

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2010-06-17

http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=320

http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady/429296,sosnowski_policjanci_trafia_do_zus.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2010, 11:48:42 wysłana przez grzela »

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1515 dnia: Czerwiec 25, 2010, 10:22:37 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1355,title,Przepracuja-jeden-dzien-i-maja-dozywotnia-rente,wid,12410568,wiadomosc_prasa.html

http://biznes.onet.pl/dozywotnia-renta-dla-policji,18543,3311051,1,prasa-detal

Wybory tuż, tuż wiadomo, że ludzi to denerwuje a jasne jest też że Kaczyński nie pozwoli na reformę więc PO zaczyna działać  żeby  niezdecydowanych nakierować na  kogo głosować!!! :gwiazdki:
Oj będzie się działo strach pomyśleć!!!! Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1516 dnia: Czerwiec 25, 2010, 11:16:35 »
Cytuj
a jasne jest też że Kaczyński nie pozwoli na reformę więc PO zaczyna działać  żeby  niezdecydowanych nakierować na  kogo głosować!!! :gwiazdki:
Pan Kaczyński już miał bronić suwerenności Polski i nie podpisać Traktatu lizbońskiego ...
A podpisał po cichu bez rozgłosu
jak trzeba to będzie socjalistą, jak trzeba to bedzie lewicowcem, jak trzeba to i reforme wprowadzi....

Ale przeciez ktoś na niego głosował ......
ot demokracja :D


Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1517 dnia: Czerwiec 26, 2010, 13:27:18 »
Czytając o tych zmianach mam taką myśl - można było by ładnie "załatwić" reformatorów - wszyscy którzy mogą powinni odejść na emke a na ich miejsce pozatrudniać młodych na starych zasadach....wtedy reforma miała by mały sens.... wiem, że to mało realne ale ciekawe jak by na to rząd zareagował - pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1518 dnia: Czerwiec 28, 2010, 20:18:34 »
Cytuj
Dzięki staraniom Związków Zawodowych Służb Mundurowych udało uzyskać się zapewnienie Premiera RP Pana Donalda Tuska o braku jakichkolwiek działań zmierzających do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które pracują dziś w służbach mundurowych.
Warunki przechodzenia na emeryturę, związane z tym odprawy i warunki świadczeń dla zatrudnionych już żołnierzy, policjantów, czy funkcjonariuszy innych służb mundurowych nie ulegną zmianie!

http://www.nszzfsg.org/komunikaty/548-list-otwarty-premiera-rp

Offline pb68

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1519 dnia: Czerwiec 28, 2010, 23:10:30 »
Warunki przechodzenia na emeryturę, związane z tym odprawy i warunki świadczeń dla zatrudnionych już żołnierzy, policjantów, czy funkcjonariuszy innych służb mundurowych nie ulegną zmianie!


I co uwierzyłeś?
A po wyborach ogólnomundurowy  :'(

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1520 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:27:33 »
... I co uwierzyłeś? ...
A dlaczego nie wierzyć i martwić się na zapas?
W czyim interesie jest podsycać niepokoje w społeczeństwie?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1521 dnia: Czerwiec 29, 2010, 11:28:39 »
Ważne, że dostaliśmy każdy zapewnienia na piśmie dotyczące już zatrudnionych :)
Wczoraj w KM w której pracuje, każdy funkcjonariusz otrzymał zapewnienie podpisane przez Premiera....
Więc nie ma co się podpalać chyba słowo Prezesa RM jest wiążące
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 10:42:16 wysłana przez robn »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1522 dnia: Czerwiec 30, 2010, 14:29:27 »
Cytuj
"Chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych" - jak pisze "Rzeczpospolita", taki fragment znajduje się w liście, jaki premier Donald Tusk przekazał żołnierzom i policjantom, aby uspokoić ich i zaprzeczyć pogłoskom o planach zmian w zasadach otrzymywania emerytur mundurowych. Związkowcy oburzają się i twierdzą, że to agitacja przed drugą turą wyborów prezydenckich.
List Premiera RP do funkcjonariuszy służb mundurowych (fot. Kontakt TVN24)Listy od premiera mają zostać dostarczone każdemu żołnierzowi i funkcjonariuszowi (jest ich w sumie 150 tys.) do końca tygodnia. W listach Donald Tusk - o czym pisze "Rzeczpospolita" - zaprzecza, że dojdzie do zmian w zasadach otrzymywania emerytur.
Pogłoski o pracach, prowadzonych w kierunku ograniczenia przywilejów służb mundurowych, krążą od początku roku.
Spokój najważniejszy
"Wiem, że plotka i nieprawdziwe informacje potrafią spowodować negatywne skutki i wywołać nieuzasadnione obawy. Dlatego, ucinając wszelkie spekulacje, chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które dziś pracują w służbach mundurowych" - takie słowa podpisane przez Donalda Tuska mają znaleźć się w listach, opatrzonych datą 25 czerwca.
Na koniec listu Tusk dziękuje za dobrą służbę i apeluje: "bądźcie spokojni i nie wierzcie plotkom".
- Chodzi o ucięcie plotek i sprzecznych informacji, jakie pojawiły się na temat reformy emerytur mundurowych - tłumaczy rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.
NSZZ Policjantów nie dowierza w czyste intencje premiera i nie ukrywa oburzenia. – To przegięcie, wyraźna agitacja przed cisza wyborczą. Z czymś takim nigdy się jeszcze nie spotkałem – oburza się na łamach "Rz" przewodniczący związku Antoni Duda.
I dodaje: – Każdy, kto przychodzi do pracy, ma otrzymać list do ręki. To polecenie z góry. Kurierzy jeżdżą więc i służbowymi samochodami rozwożą te pisma.

http://www.tvn24.pl/12690,1662722,0,1,premier-uspokaja-czy-agituje,wiadomosc.html

Cytuj
Wraca temat ewentualnych zmian w systemie emerytur mundurowych. W odpowiedzi na wysłany do funkcjonariuszy list Donalda Tuska, w którym premier uspokaja, że są to plotki bez pokrycia, PiS organizuje konferencję z udziałem związkowców pod hasłem: "Prawda ws. emerytur mundurowych" i apeluje, by "nie wikłać służb w kampanię wyborczą". Zdaniem rzecznika klubu PO Andrzeja Halickiego, policjanci, którzy wzięli udział w konferencji "naruszyli zasady etyki swojego zawodu".
Według prowadzącego konferencję posła Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Zielińskiego, Donald Tusk popełnił nadużycie. - Związkowcy zapytali o kwestię emerytur kandydatów na urząd prezydenta. Jarosław Kaczyński odpowiedział, Bronisław Komorowski nie. Zamiast niego, list wysłał premier. Czy w związku z tym koszty nie powinny być kwalifikowane do budżetu kampanii wyborczej? - oburzał się polityk.
Zastrzeżenia miał też do samej treści pisma, w którym szef rządu zapewniał, że nie są prowadzone żadne prace idące w kierunku odebrania przywilejów mundurowym. - Pan premier zaprzecza temu, co było przygotowywane przez ostatni rok. W tym liście zamieszczone zostały nieprawdziwe informacje. To cynizm - zarzucał Zieliński. - Ministrowie dążyli do tego, by system zmienić na niekorzystny dla mundurowych. Pan premier dopiero w kampanii zmienił zdanie - atakował.
Forma dziwi
Obok Zielińskiego stali przedstawiciele związkowców.
- Dziwi nas forma przekazania listu - z obowiązkiem przekazania informacji wszystkim funkcjonariuszom - mówił Antoni Duda z NSZZ Policjantów. Jego zdaniem, wysyłanie listu do rąk własnych każdego z zainteresowanych naraża służby na dodatkowe koszty.
"To narusza etykę zawodu"
- Dziwię się, że policjanci stanowią element gry politycznej - odpowiadał rzecznik klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki. - To narusza zasady etyki tego zawodu - uważa.
Halicki uspokajał też mundurowych: - Nie były i nie są prowadzone żadne prace, które odbierałyby przywileje służbom.

http://www.tvn24.pl/12690,1662925,0,1,nie-wiklac-sluzb-w-kampanie,wiadomosc.html


Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1523 dnia: Czerwiec 30, 2010, 16:40:25 »
MSZ poprosiło Clinton, by nie składała kwiatów na Wawelu? "Bo kampania..."

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1524 dnia: Czerwiec 30, 2010, 20:11:03 »
Witam ! Ludzie nie dajcie się oszukać . Pamiętajcie , że to właśnie ci , którym nagle zaczęsły się nogi bo sie okazało , że sondaże TVN-u i GW , to tylko propaganda podobna do tej z przeszłości , sprowokowali całą dyskusję nad naszymi emeryturami i to dzięki nim czytaliśmy i słyszeliśmy tyle gorzkich słów pod naszym adresem zarówno od nich samych jak i od społeczeństwa , które zostało przez m.in. p.Boniego zmanipulowane i podpuszczone . NIEZAPOMINAJCIE !