Autor Wątek: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?  (Przeczytany 40938 razy)

Offline obserwator208

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 02, 2007, 12:35:09 »
Faktycznie dyskusja zaczęła odchodzić od tematu. Zaczęła się pyskówka.

A chłopaki mają naprawdę problem. Sprawa się rozwija. Z tego co wiem, to na razie nie piszą, ale jak będą nowe wiadomości to na pewno dadzą znać.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 02, 2007, 13:10:17 »
Ciekawostką jest również to , że strona KM PSP w Słupsku nagle przestała działać:)

http://bipslupsk.straz.gda.pl/index.php?pid=189

Jak myslicie dlaczego???????

link do strony ze strony Pomorskiej KW też jest nieaktywny a 2 dni temu był.....

Same ciekawe rzeczy się tam dzieją jak widzę....
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2007, 13:12:36 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 02, 2007, 21:27:15 »
Czyżby już strona zamknęła swoje podwoje.A bardzo miła lektura....była.

Offline strazon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 02, 2007, 21:35:13 »
"Czyżby już strona zamknęła swoje podwoje.A bardzo miła lektura....była."


Raczej czekamy na rozwój sytuacji?!

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 02, 2007, 21:55:53 »
Cytuj
W moim przekonaniu tracisz tylko częśc przywilejów, na których widocznie państwo nie stać. Jest tak duża ilość nadgodzin, że ten system jest nie do utrzymania. KG pytając Cię w ankiecie, który z wariantów ograniczenia przywilejów wybierasz nie bije cię w Twarz, jak Ty to określasz, tylko postępuje z Tobą w poczuciu szcunku - on Cię pyta, a Ty możesz odpowiedzieć.

W moim przekonaniu tracisz tylko częśc przywilejów, na których widocznie państwo nie stać.

Bzdura totalna. Nie mam zamiaru obrażać (za poglądy) autora cytowanego tekstu muszę jednak zaznaczyć, że w/w autor myli się totalnie. W samej tylko PSP występuje olbrzymie marnotrawstwo środków finansowych. Kiedyś myślałem, ze jak finanse zejdą do poziomu KP/M to gospodarka nimi będzie lepsza. Otóż myliłem się i to bardzo. Dzisiaj jak okiem sięgnąć w Polsce w większości KP/M komendanci realizuja swoje "ambicje" często i gęsto nie poparte żadną analizą potrzeb. Tylko z tych oszczędności PSP byłaby w stanie utworzyć czwartą zmianę. Twierdzę również, ze nie może być tak, iż 'państwa nie stać" tylko na 40 godz/tydz pracy dla systemu zmianowego w PSP, to jest absurd.

KG pytając Cię w ankiecie, który z wariantów ograniczenia przywilejów wybierasz nie bije cię w Twarz, jak Ty to określasz

Tu również jesteś w błędzie. To co zrobił Pan KG zaraz po swojej nominacji to nic innego właśnie jak policzek w twarz dla strażaka w PSP. Czyz nie jest zastanawiające, że człowiek tak wykształcony (jak sam twierdzi) potrafi tylko tyle ? Co z tego, że Pan KG ukończył tyle wyśmienitych uczelni skoro nie stać go na nic więcej jak kazać strazakowi pracowac o 8 godzin dłużej w tygodniu. Przecież na taki pomysł wystarczyła by szkoła podstawowa. Czyż nie ? A teraz ma czelność jeszcze "udawać, że pyta" skoro dobrze wie co większość strażaków o tym myśli. Jak to nazwać jak nie "uderzeniem w twarz" ? Napewno z szacunkiem ta sytuacja nie ma nic wspólnego.


Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 03, 2007, 10:22:41 »
Cytuj
Dzisiaj jak okiem sięgnąć w Polsce w większości KP/M komendanci realizuja swoje "ambicje" często i gęsto nie poparte żadną analizą potrzeb. Tylko z tych oszczędności PSP byłaby w stanie utworzyć czwartą zmianę.

Tedy MCh jeśli taki stan rzeczy zauważasz w PSP, to walcz z tą rozrzutnościa ekonomiczną, a nie cynicznie walczysz o utrzymanie poziomu rozrzutności na własnym stanowisku - taka moralność Kalego.

Cytuj
Tu również jesteś w błędzie. To co zrobił Pan KG zaraz po swojej nominacji to nic innego właśnie jak policzek w twarz dla strażaka w PSP. Czyz nie jest zastanawiające, że człowiek tak wykształcony (jak sam twierdzi) potrafi tylko tyle ? Co z tego, że Pan KG ukończył tyle wyśmienitych uczelni skoro nie stać go na nic więcej jak kazać strazakowi pracowac o 8 godzin dłużej w tygodniu. Przecież na taki pomysł wystarczyła by szkoła podstawowa. Czyż nie ? A teraz ma czelność jeszcze "udawać, że pyta" skoro dobrze wie co większość strażaków o tym myśli. Jak to nazwać jak nie "uderzeniem w twarz" ? Napewno z szacunkiem ta sytuacja nie ma nic wspólnego.

Totalny bełkot oparty na głębokiej wierze w cuda.

MCh jak chcesz dyskutować, to się do tej dyskusji przygotuj.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 10:46:15 wysłana przez enter1 »

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 03, 2007, 14:58:08 »
CYTAT :Totalny bełkot oparty na głębokiej wierze w cuda.

Przyglądam sie ENTER temu co piszesz i sądzę że to Ty bełkoczesz przez cały czas. Każda Twoja wypowiedź to Instny bełkot splątany w jedną całość, z której wszyscy Ci którzy to czytają mogą wywnioskować jedno :
chłopie daj na luz nie siedź w tym biurze i wyjdź z podziemii a najlepiej to dołącz do jogurcików.

POZDROWIENIA dla chłopaków z Ustki.

Panowie pamietajcie - motto związku cyt.; W JEDNOŚCI SIŁA.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 14:59:57 wysłana przez straszaczek »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 03, 2007, 16:29:42 »
Straszaczek, a w Pt nie ukłoniłeś się swojemu dowódcy i z szcunkiem dla niego nie powiedziałeś mu dzien dobry?  :wacko:

Mam dla Ciebie straszaczek propozycję. Po co masz tu na inecie bezproduktywnie nawoływać, po co masz czas tracić na dyskusje np. ze mną - weź na siebie przywództwo i wykreuj siłę związkową opartą na tym haśle " W jedności siła" i w Pn rano na zmianie wyjdź przed szereg i powiedz:

"Mamy dość naszego dowódcy i jego ankiet, kto jest za mną niech wystąpi razem ze mną i wspólnie odmówimy wykonywania jego poleceń"

Jak to zrobisz, to opisz wszystkim na tym forum jak to się skończyło, a ja z całym szacunkiem dla Twojej postawy powiem Ci jak w filmie pt. "Miś" - "Polubiłem Cię chłopie, musisz do mnie wpaść, tylko wcześniej zadzwoń, zebym był w domu"

Czekam na informacje od Ciebie we wtorek. Pozdrawiam i sukcesów życzę. hehehe  :wacko:

Dop.moderat. Wszystkie posty /ogólnie/ nie nt. będą automatycznie kasowane. To nie GG. Patrz pkt. 12,13,14,15,16,17,18 Regulaminu Forum. Pozdr.


« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 20:02:21 wysłana przez Ajax »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 03, 2007, 17:53:20 »
... w Pn rano na zmianie wyjdź przed szereg i powiedz:
"Mamy dość naszego dowódcy i jego ankiet, kto jest za mną niech wystąpi razem ze mną i wspólnie odmówimy wykonywania jego poleceń"
Typowy dla niektórych osób podejście do sprawy, zamiast w sposób przemyślany walczyć o swoje to głupie i aroganckie podłożenie sie przełożonemu, które może skutkować dyscyplinarką.
Przy takim podejściu jasne jest dlaczego dostałeś po d... - należało Ci się.  :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 03, 2007, 19:58:04 »
Cytuj
Tedy MCh jeśli taki stan rzeczy zauważasz w PSP, to walcz z tą rozrzutnościa ekonomiczną, a nie cynicznie walczysz o utrzymanie poziomu rozrzutności na własnym stanowisku - taka moralność Kalego.

Czytaj chłopie i chociaz próbuj zrozumieć to co przeczytałeś. A Ty sie nawet nie starasz tego zrobić. Jeśli piszę o tych nieprawidłowościach publicznie to znaczy, że ich nie pochwalam a skoro nie pochwalam to znaczy, że również z nimi walczę. Cos piszesz, że niby akceptuję taki stan rzeczy na swoim stanowisku ale przykładów już nie podajesz. czyli jesteś po prostu "krzykacz" bez pokrycia.

Cytuj
Totalny bełkot oparty na głębokiej wierze w cuda.

MCh jak chcesz dyskutować, to się do tej dyskusji przygotuj.

Hm, a toś mnie rozbawił. Ja bynajmniej zadałem sobie troszke trudu i merytorycznie podparłem swoją tezę (bełkot jak to nazwałeś) Ty zaś bełkoczesz coś o "bełkocie" o "przygotowaniu do dyskusji" samemu tego nie czyniąc. Przedstaw chłopie konkretne argumenty najlepiej oparte na faktach a wtedy możesz dyskutować. Na chwilę obecną dysponujesz tylko i wyłącznie ideałami które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Zauważ, że w większości przypadków ideałami posługują sie ludzie którym na konto co miesiąc wpływaja pobory kilkakrotnie większe niz wynosi pensja np. mł ratownika. Czyżbys należał do tego samego gatunku ? Czyżby stąd płyneły te Twoje ideały ?

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 03, 2007, 19:58:27 »
Widzę, że Dago wycina, więc powtarzam Piotrowi998 -

Czytaj wypowiedzi ze zrozumieniem, bo widzę że ironii zawartej w moim tekscie nie rozumiesz.

Pozdrawiam

Ta "serdeczna" wymiana "uprzejmości" nic nowego nie wnosi nt.! Więc czytaj jw. Wielu ma jej już dość. Proszę na priv,gg, lub gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 22:26:22 wysłana przez Ajax »

Offline strazon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 04, 2007, 09:10:22 »
Drodzy koledzy kolejny neew's z Ustki :


Dzisiaj nasz następny kolega nie wytrzymał napięcia -jrg odwiedziło pogotowie -chłopak z objawami silnej nerwicy został zabrany do szpitala.

Jak długo jeszcze to będzie trwać -Prywatny folwark czy co?????????????????



Panowie chyba nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji lub co gorsza nie chcą nic w tej sprawie zrobić?

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 04, 2007, 09:33:04 »
Witaj STRAZON.
Myślę że decydenci jeszcze dziś się z tym prześpią a od jutra zacznie się .....
Nawet nie chcę myśleć co się stanie.

Mam cichą nadzieję że pomorski 01 podejmie jedyną i słuszną decyzję.

Pozdrowienia dla Wszystkich JOGURCIKÓW z USTKI


Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 04, 2007, 10:00:02 »
To już faktycznie staje się nienormalna sytuacja, to nadaje się już do prokuratury !!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 04, 2007, 13:04:49 »
A tak z ciekawośći może ktoś z centrali ,,Florka ,, czyta to forum, i napisze jakie działania podjęli w celu wyjaśnienia sytuacji w Ustce.
Przecież jest tam Zarząd wojewódzki FLORKA.
P.S. Chyba że tylko czytają.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 04, 2007, 13:49:06 »
Panowie jest tak: związki "florek" są o wszystkim powiadomione !!! -Lącznie z górą!!!



A w tym tygodniu KW zwołał pilną naradę ,na której wszystko mu zostanie przedstawione!!!



Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 04, 2007, 15:11:30 »
Jak widać " anonimowa ", " dobrowolna " ankieta do podpisania pod dobrowolnym przymusem, jest tylko dla zagajenia sprawy, a jeszcze dla niektórych wyszły przez nią kłopoty, - czyli normalnie jak w straży, a kto na tym wyjdzie najgorzej? Tradycyjnie podział uzdrawiany przez ludzi zza biurka.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline obserwator208

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 04, 2007, 15:40:43 »
A ja powiem, że w sumie jest to już trzecia osoba która wyladowała w ostatnim czasie w szpitalu.

W tej jednostce sytuacja stresogenna trwa już od dłuzszego czasu. Teraz widać efekty, a przy okazji tej afery ankiet po prostu wybucha.

Juz od dawna w komendzie się smieją, że chłopaki w Ustce jak idą na słuzbę to garść tabletek biorą by przetrwać. A jak się nic nie zmieni to sytuacja może się pogorszyć, więcej ludzi wyląduje na zwolnieniach, a ci co mają min. 15 lat już myślą żeby uciekać na eme, Ci co nie mają to marzą aby dotrwać do 15 i choduuuu.

Ja mam to za sobą na szczęście!!

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 04, 2007, 15:53:52 »
A może wysłać na zwolnienie do szpitala tych co stresują? :wacko:
bedzie zdrowiej dla załogi.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 04, 2007, 17:22:09 »
Cytuj
A może wysłać na zwolnienie do szpitala tych co stresują? evil
bedzie zdrowiej dla załogi.

 A może do sanatorium i niech sami za niego zapłacą. Takich nadgorliwców jest więcej w PSP. :huh: :huh: :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 04, 2007, 17:24:11 »
Zgadzam się z Tobą JW 23.
Tych którzy napierają na chłopaków z podziału trzeba jak najszybciej odizolować od otoczenia aby więcej szkody nie zrobili reszcie.
Dzwoniłem do nich do Ustki ( uzyskanie telefonu to nie problem )i wyobraź sobie że po telefonie ciarki mnie przechodzą do tej pory.
AAAAAA.
Jeden nie uwieżycie ale leży w szpitalu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.
Strażak z ponad 20 -letnim stażem.
Do czego to doszło...............
Dziwię się przy okazji szefostwu KM że nie zorganizowali dla reszty porad psychologów.

Panowie z góry - skończcie z tym z korzyścią dla tych biednych chłopaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 17:26:10 wysłana przez straszaczek »

Offline pimpek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 04, 2007, 18:07:33 »
pimpek wita!!!
strazon przez 20 lat mojej pracy w PSP nigdy nie spotkałem sie z podobną historią, to nie dopuszczalne i podobne sytuacje nie mogą mieć miejsca, dlatego uważam , że ci dwaj agenci powinni albo zmienić swoje postępowanie w stosunku do was albo przejść na wcześniejszą emeryturę ze skutkiem natychmiastowym!!! to nie komuna!!!!!!!  :wacko: :wacko:. pamiętajcie pimpek jest z wami !!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 04, 2007, 19:21:20 »
Zgadzam się z Tobą JW 23.
Tych którzy napierają na chłopaków z podziału trzeba jak najszybciej odizolować od otoczenia aby więcej szkody nie zrobili reszcie.
Dzwoniłem do nich do Ustki ( uzyskanie telefonu to nie problem )i wyobraź sobie że po telefonie ciarki mnie przechodzą do tej pory.
AAAAAA.
Jeden nie uwieżycie ale leży w szpitalu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.
Strażak z ponad 20 -letnim stażem.
Do czego to doszło...............
Dziwię się przy okazji szefostwu KM że nie zorganizowali dla reszty porad psychologów.

Panowie z góry - skończcie z tym z korzyścią dla tych biednych chłopaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dla przypomnienia kontakt do tych , którzy za powyższe odpowiadają:

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 3 w Ustce
76-270 Ustka
Ul. Darłowska 1
tel.: 059 8149966 lub 8144966

Dowódca JRG: mł. kpt. Robert Smysło
tel.: 059 8149966 lub 8144966
Z-ca Dowódcy JRG: st. asp. Dariusz Knapik
tel.: 059 8149966 lub 8144966


Imię i nazwisko: mł. bryg. mgr inż. Andrzej Gomulski
Funkcje: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku

Telefon: 059 84 240 01 w. 221, 255
Fax: 059 842 60 92
e-mail:kmpspslupsk@poczta.onet.pl
Godziny urzędowania: 7.30-15.30
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline skuteczniniebezpieczni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 04, 2007, 19:38:04 »
:wacko: Panowie jesteśmy z wami solidarnie i też nie wypełniliśmy tej ankiety!!I w żaden sposób nikt nie powinien was do tego zmuszać!! Taka postawa waszego dowódcy, jak widać niedorozwiniętego umysłowo JEST PO PROSTU CHORA.

I nie po to Wałęsa skakał przez płot, żeby teraz w służbach mundurowych panowała komunistyczna dyktatura i ubecki terror !!!

Pamiętajcie !!!

CHłOPAKI NIE PłACZą !!!

JESTESMY Z WAMI !!!!!!  :mellow:

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 04, 2007, 20:42:22 »
po co komu te telefony
oni z tego nic sobie nie robią
przeciez nawet zdrowie strazaka jest im obojetne
gdzie jest psycholog dla reszty strażaków którzy pełnią służbę
co robi komendant i dowódca

chyba g... ich to obchodzi
oby nigdy ich to nie spotkało
PANOWIE OBY WAS TO NIE SPOTKAŁO