Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 65259 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 06, 2007, 11:37:09 »
Jaro-998 poleciłbym tobie do przeczytania fajną lektórę o ZZS Florian , jak to kilku panów z zarządu po namowie postanowili usunąć przewodniczącego krajowego zarządu, ale od jakiegoś czasu forum na florianie jest nieczynne (z jakiego powodu?). Oczywiście są organizacje prężne i które walczą o strażaków, ale są i takie w których pełna władza jest w rękach 1 osoby (cały zarząd terenowy to tylko przewodniczący). Wracając do tego co zrobily ZZ, otórz własnie dzieki temu ,,zamachowi stanu,, nie wniesiono poprawek do ustawy w której to miał być zapis o wypłacaniu za nadgodziny.
Jakie nadgodziny, przy przedłużeniu czasu do 48h niebędzie żadnych nadgodzin, a jeżeli gdzieś będą to w bardzo małym wymiarze. U mnie nie będzie. Niech każdy przeliczy i powie co mu wychodzi.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 06, 2007, 12:18:47 »
Dzisiaj o 09:33:51
Wysłany przez: Fuher w temacie "ściąga KG"
Cytuj
Nie wiem co się stało w Częstochowie ale jeśli Związkowcy wyprosili Komendanta ze spotkania to jest to największe chamstwo.

A kto Ci takich głupot nagadał? Dlaczego dopowiadasz coś, co nie miało miejsca?

Pan KG sam zaproponował termin spotkania - 02.03.2007 podał godzinę 9.00, pojawił się w CSP ok.9.15 i udał sie w nieznanym kierunku, na sali obrad zjawił sie ok.11.00. Związkowcy zapytali o jedną, jedyną rzecz, która ich interesowała w kontekście ostatnich wypowiedzi KG PSP - pytanie brzmiało: "Jak Pan KG PSP widzi współpracę ze związkami zawodowymi". pan KG ustosunkował się do tego pytania, co zajęło mu kilka, lub kilkanascie minut, za co Przewodniczący mu serdecznie podziękował. Po wyściu KG dokończono obrady i związkowcy rozjechali się do domów, dodam tylko, że wraz ze związkowcami z woj. podkarpackiego jednym samochodem do Łańcuta udał sie Pan KG PSP. gdzie Ty widzisz chamstwo, grubiaństwo itd? Nie siej zamieszania i nie wygaduj głupot skoro tam nie byłeś!

natomiast co do Twojego stwierdzenia:
Cytuj
Szanumy go i dajmy mu czas.
To ile Twoim zdaniem trzeba dać zcasu człowiekowi, który w strazy przepracował całe swoje dorosłe życie, mozna powiedziec zawód komendant, najlepiej teoretycznie przygotowany człowiek w kraju do pełnienia tego stanowiska, jak sam o sobie Pan KG raczy się wyrażać?

Jestes demagogiem w czystej postaci:
Cytuj
Nasuwa się pytanie a co było przyczyną odejścia Panów na emerytury?
Dlaczego uogólniasz i używasz liczby mnogiej? Ja nie odszedłem na emeryturę, narazie.

Cytuj
W PSP są wszycy potrzebni i nie dzielcie nas na podziałowców i 8godzninnych.

Tak, to z pewnością związkowcy wprowadzili chaos i teorię, że 48 gdzon pracy PB=40 godzin pracowników codziennych?

Cytuj
Apeluję o szacunek i poczucie odpowiedzialności za swoje słowa.
Zastanów sie nad tym co sam napisałeś.

PS.Fuhrer napisaleś ten post specjalnie w temacie "ściąga dla KG", żeby podlizać się Panu KG?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

daxmen

  • Gość
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 06, 2007, 14:18:38 »
Panowie powiedzcie mi dlaczego wszyscy mają  dostawać tyle samo podwyżki czy takie same dodatki? Komuna już dawno umarła a podobno wtedy wszyscy byli równi.
Obecnie z tego co wiem u pracodawcy na świecie liczy się wykształcenie, realizowane zadania, odpowiedzialność. Nie rozumiem dlaczego mamy cofać się do czasów socjalizmu i dawać każdemu po równo. Na pewno nie jest to żadna motywacja do pracy dla osób które zainwestowały w swoje wykształcenie czy wkładają serce w swoją pracę. Ja jestem temu przeciwny.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 06, 2007, 16:19:54 »
Koledzy !
http://www.zgnszzpp.republika.pl/
Czytając lekturę projektów ustawy o zmianie ustawy o PSP i rozporządzeń nasuwa mi się jedna myśl ,że nasz KG ma nasze uwagi głęboko w d..... I stara się usankcjonować prawnie swoje chybione pomysły .Chyba pozostaje nam jedyna droga ,aby dotrzeć do odpowiednich polityków w sejmie ,aby podczas debaty pozmieniali zapisy w taki sposób by nas nie zrobiono znowu na szaro. Koledzy  z władz  związków czas ruszyć do parlamentu i przedstawić nasze racje jako całego środowiska ,a nie tylko KG.
A nam ze swej strony, pozostaje również ruszyć na spotkania parlamentarzystów ze swoimi wyborcami i na nich przekonywać ich do naszych racji , a nawet zaprosić ich do odwiedzenia naszego forum i lektury naszych postów .   

@daxmen
Kolego odnośnie podwyżek z tobą się nie zgodzę , po to ktoś wymyślił siatkę płac aby nie było po równo ,po co dalsze dysproporcje ,ten kto ma mało dostaje mało ,ten kto ma dużo dostanie dużo. Jak mniemam jesteś w tej górnej części tabeli płac,to postaw się na miejscu stażysty i co byś wtedy powiedział.Po to pracujemy, aby godziwie zarabiać i żyć.
A co do pracodawców zagranicą nie liczy sie głównie papier , ale umiejętności przede wszystkim a dopiero potem wykształcenie . Tam zaczynasz od samego dołu jak coś potrafisz to wspinasz się po szczeblach kariery wyżej . Jak nic nie umiesz to ci szybko podziękują za współpracę.Chyba ze w trakcie studiów zabłyśniesz  w jakiejś dziedzinie to pracodawca sam ciebie znajdzie jeszcze na uczelni, ale kierownikiem od razu nie będziesz.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 06, 2007, 16:42:23 »
Był taki czas kiedy ktoś pomyśłał i stało się: dokonano zmiany w ustawie o PSP wprowadzającą 40 godzinny tydzień pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Chwała tym.

Dziś 01 z Warszawskiej KG prowadzi działania jak odczuwam (jak mniemam nie tylko ja) nad zmianą zapisów o czasie pracy w PSP dotyczącej 48 godzinnego tygodnia w przyjętym okresie rozliczeniowym.
Argumenty z cyklu bezpieczeństwo społeczeństwa itd to slogany, od lipca 2005 roku polacy nie byli bezpieczni?  Czyżby ktoś swoim działaniem lub zaniechaniem doprowadził do niebezpieczeństwa na znaczną skalę ?? No jeżeli Komendnat wie o czymś takim, .... . Jeżeli nic takiego nie było nie powinno się używać takich argumentów.

Czytanie ze zrozumieniem to ponoć ważna rzecz tym bardziej w PSP, pozwolę sobie zauważyć , że całe uzasadnienie art 35 ustawy o PSP zawsze było przedstawiane jako ujednolicenie zasad obowiązujących już w innych służbach MSWiA.

Cytat Andrzej Brachmański: (stenogram z posiedzenia sejmu)

„Chciałbym przypomnieć, że do tej pory było tak, że czas służby w Policji i w Straży Granicznej był 40-godzinny, a w straży pożarnej był 54-godzinny. Teraz regulujemy, że też będzie 40-godzinny, choć w innych zapisach mówimy, że będzie pełniony w inny sposób niż w Policji i Straży Granicznej.”

Przypomnienie tak na wszelki wypadek jakby ktoś zapomniał po co ta zmiana w art 35 ustawy o PSP

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 06, 2007, 16:48:38 »
Panowie powiedzcie mi dlaczego wszyscy mają  dostawać tyle samo podwyżki czy takie same dodatki?.
Szanowny daxmen
jak na razie to wszyscy nie dostają równej podwyżki :huh:( chyba ,że chodzi Ci o wielkość procentową to wtedy jest po równo)
U pracodawcy na świecie na pewno takie liczą się takie atuty jak napisałeś.
Wykształcenie , realizowane zadania, odpowiedzialność - należy za to płacić więcej , ale wtedy gdy pensja strażaka będzie normalna.
Jak na razie tak nie jest.
postaw się na miejscu stażysty.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 06, 2007, 21:01:09 »
Cytuj
Obecnie z tego co wiem u pracodawcy na świecie liczy się wykształcenie, realizowane zadania, odpowiedzialność. Nie rozumiem dlaczego mamy cofać się do czasów socjalizmu i dawać każdemu po równo. Na pewno nie jest to żadna motywacja do pracy dla osób które zainwestowały w swoje wykształcenie czy wkładają serce w swoją pracę. Ja jestem temu przeciwny.

To źle wiesz. Obecnie to każdy rozsądny pracodawca na świecie płaci w pierwszej kolejności za robote którą umiesz wykonać, jeśli sobie radzisz i jesteś dobry a do tego posiadasz papier to możesz wysoko zajść. U nas w PSP Pan KG chce płacić za sam papier, ja twierdzę, ze to poroniony pomysł. Kiedy jeden np. d-ca zmiany (wykształcenie średnie) będzie robił swoją robotę bardzo dobrze i będzie zarabiał mniej od d-cy zmiany (wykształcenie wyższe) który to np. będzie oceniany gorzej ale będzie zarabiał więcej o ten dodatek. I to wszystko w sytuacji kiedy obaj spełniają wymogi kwalifikacyjne. Nie ważne gdzie sie uczyłeś, pokaż czego sie nauczyłeś.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 07, 2007, 00:14:39 »
Daxmen napisał:
Cytuj
Panowie powiedzcie mi dlaczego wszyscy mają  dostawać tyle samo podwyżki czy takie same dodatki?
Daxmen. Proszę... wytłumacz mi tak po chłopsku... tak prosto....jak budowę cepa... jak budowę kija ( ma dwa końce)....DLACZEGO ... KG ma mieć podwyżkę wielokrotnie większą od przeciętnego ratownika jedzącego razowy chleb? Wystarczy mi jeden argument.... byle miał "rączki i nózki"

MCh napisał:
Cytuj
U nas w PSP Pan KG chce płacić za sam papier, ja twierdzę, ze to poroniony pomysł

Lubie sie zgadzać.... zwłaszcza że akurat tutaj nie ma innego wyjscia:)
Ktoś już nie pamietam kto napisał że po jaką chole...ę PODATNIK (ulubione słowo KG) ma płacić za wyższe wykształcenie na stanowisku na którym nie jest to akurat potrzebne.

Oczywiście dobrze że za coś chcą w ogóle zapłacić...ale obawiam się że gdyby chcieć tym dodatkiem motywacyjnym spłacić poniesione koszty nauki to trzeba bedzie pracowac do 65 roku życia...
Po za tym wietrzę jak zwykle w tym wszystkim pustkę.... bo przecież nie można nas zachecać do nauki tylko trzeba zniechęcać... jeszcze przypadkiem wszystcy ruszą do szkół i braknie pieniedzy na motywacyjny:)

Offline ogień i woda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 07, 2007, 19:20:06 »
Dziękuje za zrozumienie  ale można się było spodziewać takiej reakcji ludzi wykształconych i wszystko wiedzących. Panowie , wasze opinie na temat mojej osoby i mego jakoby wodogłowia i innych epitetów  pod moim adresem odbiły się szerokim echem , bo chciałem dodać że niebyła to tylko moja wypowiedź  . Teraz mamy przynajmniej jasność jak traktujecie strażaków z dołu tych najniższych nie wykształconych , wszak nie wszyscy mogą być licencjatami , trzon PB to strażacy i podoficerowie , gdyby wszyscy walczyli o stanowiska tak jak wy?? To kto  by ratował i gasił?

 A teraz odpowiem dlaczego jestem starszym ratownikiem z 20 letnim stażem  a dodam jeszcze że niektórzy koledzy są młodszymi ratownikami.
Kiedy przyjmowałem się do ZSP do służby zastępczej jako junak wymagano wykształcenia podstawowego Lub max zawodowego ze średnim nie było szans za służbę zastępczą.
Więc  po służbie zastępczej zostałem i pracowałem jako strażak, posiadam wykształcenie zawodowe , wiem w niektórych wzbudzi śmiech , zgorszenie  padną znowu epitety ale taka jest prawda , nie stać mnie było na robienie szkoły nawet zaocznie , po prostu sytuacja rodzinna  , musiałem zarabiać na życie  również poza strażą. I tak zostałem na st. ratowniku i wcale się tego nie wstydzę. Mogłem kończyć tzw turbo średnie  potem jakiś licencjat z ogrodnictwa i teraz penie byłbym na wysokim stanowisku tak jak zrobili to koledzy . Ale mam swój honor , jednak wole zostać ST, ratownikiem z wodogłowiem niż  licencjatem z bliżej nieokreślonym wykształceniem i na dodatek nikomu nie potrzebnym.
Dziekuje.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 07, 2007, 19:50:37 »
Cytuj
Dziękuje za zrozumienie

Proszę bardzo !


Jak do takich się zaliczasz to szkoda pisać dalej, to co ty tam jeszcze robisz ? przez te 20 lat? a poza tym to każdy znas mało zarabia i ma trudną sytuację materialno-rodzinną.
Ciekawe jakie ma wykształcenie twój komendant i jaki staż ? A może ty w podziemiu pracowałes ?
Ja też pracuje na dole w pb i wkurza mnie taki gość jak  pisze o mnie o nas o dole  i obraża pb:
Cytuj
strażaków z dołu tych najniższych nie wykształconych
To że jesteś niewykształcony to nie nasza wina chłopie. Jeszcze ktos pomyśli że w pb na dole sami debile niewykształceni pracują.
Cytuj
wszak nie wszyscy mogą być licencjatami, licencjatem z bliżej nieokreślonym wykształceniem i na dodatek nikomu nie potrzebnym.

ehhhh............
Pozdrawiam



« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 22:23:53 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 07, 2007, 19:56:27 »
daxmen
Witam kolego i zastanawiam się dlaczego podwyżka twoim zdanie nie powinna być równa . Ja myślę odwrotnie więc proszę Cię przekonaj mnie , że masz racje. Moim zdaniem różnice w zarobkach między dołem a górą są już wystarczająco duże i nie ma potrzeby zwiększania tych różnic. Może zmienie swe zdanie po Twej odpowiedzi
Pozdrawiam

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 07, 2007, 20:09:11 »
Kolego 'ogień i woda'

Myslisz, ze to forum czytaja tylko oficerowie?? Prosze Cie zastanow sie, co piszesz. Nie jest tak, oj nie jest. Na mojej zmianie mam przekroj od oficera do stazysty, ale kazdy z mniejszym badz wiekszym zainteresowaniem sledzi to forum. Co do wyksztalcenia, czemu ma sie ktos z tego smiac...?? Ale nie zmienia to faktu, ze gdy Twoja sytuacja sie zmienila, mogles zrobic srednie... Czy to tez bylaby ujma na honorze...?? Nie sadze. Prawda jest taka, ze to Ty podjales taka decyzje, czy jej teraz zalujesz czy nie, sam wiesz najlepiej. Poza tym, kazdy czlowiek jest potrzebny. Skoro masz 20 lat sluzby, to byly takie sytuacje, ze gosc nawet po ogrodnictwie by sie przydal...

Nie uogolniej traktowania strazakow z dolu, pracuje na tym dole i wiem jak jest, fakt do Ciebie brakuje mi hoho i jeszcze broda mikolaja, ale powoli, czas sam przyjdzie. Straz pozarna to moze nie najzwyklejsza praca, ale przychodzac do niej, kazdy ma jakies aspiracje, prawda...?? Ja mam ustanowione za cel, zostac kiedys d-ca zmiany i bede do tego celu dazyl. Bede zwiekszal swoje wyksztalcenie, bede realizowal swoje dodatkowo swoje marzenia, bede walczyl o awanse itd itd...
Myslisz sie w swoich stwierdzeniach, mijasz sie z prawda, choc wiadomo, nie zawsze, jestesmy tylko ludzmi...

Bez wrogosci,
pozdrawiam
solosar

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 07, 2007, 20:53:31 »
Śmiech wzbudzil tylko sposób Twojej wypowiedzi reszta to tylko czyste złośliwości. Skopiowałeś chyba wszystkie wypowiedzi KG a niektóre nawet metoda wytnij-wklej.
najpierw piszesz że ZZ doprowadziły do osłabienia bezpieczeństwa podatnika żądając 40 godz tygodnia pracy a potem użalasz się nad sobą, że ktoś Cię krytykuje i bluzga na Ciebie. Czy to nie było "zarzucanie" o którym tak mocno pisałeś ?
Mam do Ciebie pytanie: Czy napewno to jest Twoje zdanie czy zdanie Komendanta Głównego a Ty tylko sie pod nie podpinasz ? (słowo w słowo?)
Szkoda że nie odpowiedziałeś mi na postawione pytania:
1. Jezeli byłyby wypłacone pieniądze za te namieszane nadgodziny
Będziesz miał tyle honoru, że z nich zrezygnujesz ?? Tak dla dobra służby i podatnika ?
2.Dlaczego nie pracujesz dalej 56 godzin skoro Ci jest wszystko jedno? Dlaczego nie pójdziesz do swojego Komendanta i powiesz mu  że ty chcesz pracować 216 godzin miesięcznie i to za darmo ? Tak dla dobra podatnika ?
3.
Cytuj
Teraz mamy przynajmniej jasność jak traktujecie strażaków z dołu tych najniższych nie wykształconych , wszak nie wszyscy mogą być licencjatami , trzon PB to strażacy i podoficerowie , gdyby wszyscy walczyli o stanowiska tak jak wy?? To kto  by ratował i gasił?
Ręce opadają..... (powstrzymuję się od złośliwości).
Nie wiem czy Ty naprawdę nie chcesz poczytać innych tematów, ale spróbuj uwierzyć że wszyscy którzy raczyli Cię skrytykować to w większości właśnie pracują na Podziale Bojowym !!!!! Zauważyłeś to ?
Cytuj
Więc  po służbie zastępczej zostałem i pracowałem jako strażak, posiadam wykształcenie zawodowe , wiem w niektórych wzbudzi śmiech , zgorszenie  padną znowu epitety ale taka jest prawda , nie stać mnie było na robienie szkoły nawet zaocznie , po prostu sytuacja rodzinna  , musiałem zarabiać na życie  również poza strażą.
Tym bardziej się dziwię tamtej Twojej wypowiedzi. Czy naprawdę uważasz że jak będziemy pracować więcej i za darmo to będzie lepiej ?? Tylko dla kogo ?
Teraz masz już tak dobrze że nie musisz dorabiać i pensja Ci wystarczy ?
Uważasz, że obecna podwyżka w grupie w której jesteś zaszeregowany jest odpowiednia i zadawala Cię ??
A więc:
Albo nie jesteś kimś za kogo się podajesz albo po prostu masz naprawdę dziwne spojrzenie na świat. :(
Cytuj
I tak zostałem na st. ratowniku i wcale się tego nie wstydzę. Mogłem kończyć tzw turbo średnie  potem jakiś licencjat z ogrodnictwa i teraz penie byłbym na wysokim stanowisku tak jak zrobili to koledzy . Ale mam swój honor , jednak wole zostać ST, ratownikiem z wodogłowiem niż  licencjatem z bliżej nieokreślonym wykształceniem i na dodatek nikomu nie potrzebnym.
Na tym stanowisku pracowałem 10 lat a wielu pracuje nadal i też się tego nie wstydzę/ą... To że zostałeś sobie ratownikiem to nie honor ale Twój świadomy wybór. Do awansów potrzebne było średnie. Nie określono jaki kierunek (to nie oficerka) więc wszystko jedno kto co skończył jesli ma świadectwo ukończenia (legalne a nie kupione na bazarze) szkoły średniej to wystarczy. Nie sugeruj że chodzi tu o honor bo wygląda na to że 90% podziału bojowego honoru nie ma..... A poza tym nie mogłeś skończyć żadnej zaocznej szkoły bo miałeś jak sam twierdzisz "trudną sytuację rodzinną"....
Chyba że się pogubiłes w tym co piszesz co wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobne.;)
Cytuj
A  teraz czekam jak będziecie na mnie lac pomyje….
Już nie trzeba bo chyba tym razem sam sobie wylałeś.

@sebas
Cytuj
Po poscie Geddeona można dojśc do wniosku, że nie potrzeba tu wielu forumowiczów. Samemu można zadawać sobie pytania i odpowiadać na nie, a przy okazji opisywać osobowość całkiem obcej osoby
Tym razem zadałem pytania ale na nie nie odpowiedziałem. Poczekam co napisze ogniowodniak.  ok ?








Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 07, 2007, 23:29:39 »
Jak zwykle o tej porze popijam sobie to piwo ( nie pomyslcie ze jestem pijakiem...ogólnie to alkohol szkodzi zdrowiu)...czytam... i sam nie wiem czy podziwiać tych co tak martwią się dobrem PODATNIKA...jego bezpieczeństwem ...a jakoś rzadziej te same osoby wspominają o własnym bezpieczeństwie.... wolałbym jednak wiedzieć że ma kto po mnie wejść jak mi się belka na łeb spie...li w czasie pozaru...ale co tam... PODATNIK po mnie pewnie wejdzie.
Prawdziwym fenomenem jest dla mnie pisanie o tym ...ze ktoś się buntuje ...bo on chce pracować wiecej za mniej... Nie no kiedyś przypominam sobie tez tak miałem pracowałbym i pracował...bez wolnego... ale jak przybyło siwych włosów i potomstwa to czlowiek zupełnie inaczej postrzega świat.... to sie chyba nazywa ...ODPOWIEDZIALNOŚĆ....(słowo zupełnie obce naszym władcom) PRIORYTETY się zmieniają....najważniesza jest rodzina... służba i PODATNIK są ...ale nieco dalej.


Ogólnie rzecz ujmując jak już napisałem kiedyś jak PRAWO każe mi pracować 200 godzin to bedę pracował ale NIE ZGADZAM SIĘ na pracę według interpretacji pojedynczego człowieka który co prawda jest najwazniejszy w PSP ale nie znaczy to że jest NIEOMYLNY a jego zdanie JEDYNIE SŁUSZNE.

Do Geddeona:
Odnośnie tego pisma KG ze ŚCIĄGI I....teraz będziemy mieli stany niższe czy wyższe bo ja już się pogubiłem....i co do tego mają OSP z KSRG? Będą nas zastępować w jednostkach?....bo każda inna współpraca to chyba ma miejsce na bierząco . Czekam na Twoja interpretację bo na KG nie ma co liczyć...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 07, 2007, 23:47:02 »
Oczywiście zakadam czarny scenariusz:
będziemy mieli stany niższe bedzie można odebrać sobie nadpracowane godziny... ale czy te ponad 40 czy ponad 48 ? Tego nikt chyba jeszcze nie wie.....
I z jakiego okresu ?? Rozumiem że przed 1.01.2007r. 
Ciekawy jestem jak sprawa odbioru nadpracowanych godzin będzie wyglądać na śląsku ???
Ponad 300.000 !
Nie wiem co znaczy wykorzystanie jednostek OSP z KSRG ??
Czyżby faktycznie mieli nas zastępować ??
Jesli tak ?? To resztę napiszę Ci na priv. bo nie chce zeby ktoś mnie posadził o oczernianie lub inne fanaberie a to są tylko moje spostrzeżenia i obawy, które mogą być tak właśnie odczytane.
pzdr.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 09, 2007, 07:28:19 »
Pan Komedant w odpowiedzi na mój post napisał:
"Zatrudnianie dodatkowych strażaków to najgorsze rozwiązanie z możliwych. O wiele lepiej zapłacić tym co są za ponadnormatywny czas  służby."
Widzę,że niema On zamiaru wogóle wzmacniać jednostek pozyskiwanymi dodatkowymi etatami. A sankcjownowanie prawne przedłużonego czasu służby już trwa./ patrz projekt zmiany naszej ustawy/
Z jego wypowiedzi wynika ,że lepiej zapłacić kilka groszy strażakowi z PB, niż starać się  aby "bezpieczeństwo obywateli" wzrosło kosztem innych obywateli /chyba II kategorii/ - strażaków z PB. Widzę ,że założenia reformy w PSP odłożono do lamusa, z trawa forsowanie bardzo taniego państwa, szkoda ,że  naszym kosztem .
To zakrawa na kpinę z nas strażaków z PB.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 09, 2007, 08:39:07 »
Ciągłośc służby....hmmmm.....
To jest wtedy kiedy jest np. niedziela, cały dzień leje deszcz, nie ma wyjazdów tylko wszyscy siedzą na szkoleniu....i ta służba Ci się tak ciągnie i ciągnie....
 ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 09, 2007, 08:54:03 »
Geddeon uśmiałem się do łez jesteś rozbrajający, ciśnienie mi opadło !!!    -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 10, 2007, 11:22:32 »
Ciągłość służby jest wtedy jak jest ona uciążliwa,
a uciążliwa slużba jest wtedy jak jest ona ciągła.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 10, 2007, 13:09:04 »
Przeczytałem post, z którego nijak nie mogę się zgodzić z jednym zdaniem poza tym rozumie Twoją sytuację opisywaną w poście.

Ale mam swój honor , jednak wole zostać ST, ratownikiem z wodogłowiem niż  licencjatem z bliżej nieokreślonym wykształceniem i na dodatek nikomu nie potrzebnym.
każdy zasuwa w pracy jaką jest dla nas PSP, a jeżeli dodatkowo trafia na trudności finansowe, a kto ich nie ma, to podejmuje stałe lub dorywcza zajęcia, żeby połapać końce. I tak wygląda rzeczywistość i wyglądała w przeszłości również. Jednak czy ze skierowaniem czy też bez niego nigdy w naszej formacji nie było zakazu kształcenia się.
Niektórzy z nas korzystali z tej opcji i kształcili się o kierunkach nie wspominam, czy też o turboszkołach - jednych do celu prowadzi łatwizna a innym zależy żeby jeszcze przy okazji czegoś się nauczyć.
Czy uważasz, że być starszym ratownikiem to honor, a jeżeli ktoś wybrał inną drogę i chciał podnosić swoją wiedzę nawet z nauki przedszkolnej to jest do dyshonor? Przecież nawet i ta nauka przedszkolna dała mu coś w życiu lepiej sobie radzi z przełożonymi bo to czasami taki poziom.

W moim przekonaniu to z tym honorem trochę pojechałeś....

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 10, 2007, 21:39:36 »
Panie Komendancie , korzystając z okoliczności , że Pan jest - zgłosił Pan do prokuratury fakt zastraszania strażaków przez D-cę JRG w Ustce???
To że aspirant sztabowy (mniejsza o nazwisko) toczący świętą wojnę z dowódcą JRG trafił na okazję i postanowił udowodnić kto tak naprawdę rządzi w Ustce, to jeszcze nie powód do uruchamiania prokuratury. Zresztą wniosek musiałby złożyć poszkodowany. Pozdrawiam

DziendobryWieczór

Wcześniejszy post to mała pomyłeczka - sorry :mellow:

A w przypadku tego posta moje pytania do Komendanta Głównego PSP brzmią:

1. od kiedy to w państwie prawa wydaje się wyroki przed zbadaniem sprawy?
Z tego co mi wiadomo, dopiero 12 marca br. (czyli w poniedziałek) pomorski KW powoła zespół wyjaśniający całą sytuację w JRG Ustka.
2. skoro wynik jest znany Komendantowi Głównemu PSP, to po co ta cała komisja?
3. czy w prawie polskim, nie obowiązuje przypadkiem zasada, że każdy organ administracji publicznej, który poweźmie wiedzę o zdarzeniu wybiegającym po za normy prawne powinien podjąć działanie wyjaśniające lub powiadomić stosowne organa ścigania - jeśli zaszły ku temu przesłanki?
4. czy prawo polskie perzewiduje tylko jeden rozdzaj powzięcia informacji o zdarzeniu tj. poprzez wniosek na piśmie przez poszkodowanego, czy też inne informacje ogólnie dostępne (reportaż, wiadomość w internecie itd.) nie powinny spowodować właściwej reakcji właściwego organu administracji publicznej?
5. czy pytania zadane Komendatowi Głównemu na tutejszym forum, nie są wystarczającą przesłanką do podjęcia stosownych działań?
6. jakie kroki prawne podjął Komendant Główny PSP, po powzięciu wiadomości o zdarzeniach w JRG Ustka i na jakiej podstawie ustalił przebieg wydarzeń którą tutaj zaprezentował?


Pozdrawiam
Robert Osmycki

Brawo Robercie, mnie równiez wydawało się że odpowiedź JEKG jest rozmywaniem tematu. Jak wiadomo, przełożony poinformowany o tak znamiennym czynem wykonanym przez pracownika już dawno powinien poinformować prokuraturę i natychmiest zawiesić Pana dowódcę w czynnościach służbowych. Wprowadzania Komisji z KW obecnie jest rozmywaniem sprawy, gdyż wiadomo , że nikt nie narazi się i nie powie prawdy swojemu koledze z wyższej instancji. Pan JEKG tapla się w błocie zamiast pokazać że ma jaja. Ale jaja to też trzeba mieć.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 11, 2007, 00:38:34 »
Tak mi się wydaje... znowu pewnie niesłusznie ... ^_^ że chyba wiekszość na tym forum spodziewała się że KG jak już odpowie w sprawie Ustki to  własnie w taki sposób czyli....znowu winni sa strażacy na PB....
I po co ta cała farsa z komisjami?
Mógłby chociaż KG tak...dla zwykłej ludzkiej przyzwoitosci poczekać z tymi osądami do ustaleń ...ww komisji.... chyba że sam już ustalił co i jak było...
To byłby kolejny fenomen policjant\prokurator\sędzia ...wszystko w jednym...co za oszczędność... ^_^

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 12, 2007, 13:40:50 »
Szanowny Panie Komendancie.

Czytając posty na forum stwiedzić można jednoznacznie że środowisko nasze jest skłócone ze sobą nie od dziś. A to podział z 8- godzinnymi i na odwrót, a to oficerowie po SGSP i po studiach cywilnych.
Żeby w jakimś stopniu przeciwdziałać temu zjawisku, proszę wziąć pod rozwagę pomysł obligatoryjnego odsłużenia min. 5 lat w podziale bojowym absolwentów szkół PSP. Po odsłużeniu tego czasu mogą ale nie muszą przejśc do biura, a na ich miejsce wejdzie kolejny absolwent. Jeśli absolwentów będzie więcej, to osoba która pracuje już długi czas na podziale przeniesiona zostaje do biura. I na odwrót, tez zza biurka, który prosto po szkole tam trafił, żeby mógł przez kolejne 5 lat powąchac dymu, zostaje przeniesiony do podziału bojowego. Ilu strażaków, aspirantów, oficerów, ostatni raz byli przy akcji podczas szkoły. Wielu takich jest. Nie tylko w KW, KP, KM ale i w samej KG. Rotacja pomiędzy podziałem a biurem powinna być wprowadzona moim zadniem już dawno. Każdy kto posmakuje pracy w podziale czy za biurkiem momentalnie zmieni zdanie i może wówczas nie będzie wyciągał pochopnych wniosków, że tu czy tam to same nieroby, którzy zarabiają nie wiadomo jakie pieniądze. Pomysłem swoim pewnie narażę się wielu moim kolegom po fachu, lecz cóż. Przyjmę każda krytykę.

Chłopie, co Ty za bzdury wypisujesz?? Wszak wielu z absolwentów z SGSP ma juz wczesniej stawione kariery zawodowe. Jaka praktyka na podziale - najczęsciej polega na tym , że taki delikwent wpada na 1/2 roku na renomowaną JRG i potem całe życie sie szczyci że na niej pracował - mało tego w swoim mniemaniu jest FACHOWCEM. A wielu jest taklich , że po kilku latach pracy w KG przychodzą na miesięczne praktyki żeby właśnie w karierze mieć slad służby w podziale.
Dobrze by było żeby tak było jak piszesz, ale to tylko pobożne życzenia..............
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 12, 2007, 20:56:21 »
Szanowny Panie Komendancie.

Czytając posty na forum stwiedzić można jednoznacznie że środowisko nasze jest skłócone ze sobą nie od dziś. A to podział z 8- godzinnymi i na odwrót, a to oficerowie po SGSP i po studiach cywilnych.
Żeby w jakimś stopniu przeciwdziałać temu zjawisku, proszę wziąć pod rozwagę pomysł obligatoryjnego odsłużenia min. 5 lat w podziale bojowym absolwentów szkół PSP. Po odsłużeniu tego czasu mogą ale nie muszą przejśc do biura, a na ich miejsce wejdzie kolejny absolwent. Jeśli absolwentów będzie więcej, to osoba która pracuje już długi czas na podziale przeniesiona zostaje do biura. I na odwrót, tez zza biurka, który prosto po szkole tam trafił, żeby mógł przez kolejne 5 lat powąchac dymu, zostaje przeniesiony do podziału bojowego. Ilu strażaków, aspirantów, oficerów, ostatni raz byli przy akcji podczas szkoły. Wielu takich jest. Nie tylko w KW, KP, KM ale i w samej KG. Rotacja pomiędzy podziałem a biurem powinna być wprowadzona moim zadniem już dawno. Każdy kto posmakuje pracy w podziale czy za biurkiem momentalnie zmieni zdanie i może wówczas nie będzie wyciągał pochopnych wniosków, że tu czy tam to same nieroby, którzy zarabiają nie wiadomo jakie pieniądze. Pomysłem swoim pewnie narażę się wielu moim kolegom po fachu, lecz cóż. Przyjmę każda krytykę.

Nie rozumiem dlaczego każdy oficer w swojej służbie musi ileś lat pracować na podziale na stanowisku ratownika, czy np. d-cy zastępu. Z założenia powinna wystarczyć praktyka na studiach, aby poznać specyfikę służby.
Czy np.  inżynier budownictwa najpierw pracuje jako pomocnik murarza później jako murarz, kierownik budowy a na końcu jako projektant?
Czy każdy lekarz po skończeniu studiów pracuje jako sanitariusz, pielęgniarz, by po latach zostać prawdziwym lekarzem? itd. W innych służbach mundurowych jest podobnie jak u nas.
Jeżeli chodzi o oficerów to uważam, że powinny to być kwalifikacje czysto zawodowe, czyli wyższe wykształcenie pożarnicze i nie ważne jak zdobyte. Zawsze będzie różnica w poziomie wykształcenia, nawet na tym samym roku, ale w innych plutonach prowadzone są zajęcia przez różnych wykładowców. Nie bez powodu też zabierano sławnej Pani z SGSP od spalania studentów zaocznych, bo mieli dużo większe problemy ze zdaniem egzaminu niż dzienni, a tych też wielu przez to nie skończyło uczelni. Dlatego też nie można mówić, że studia dzienne SGSP są niepotrzebne, bo jest to sposób na przyjęcie wielu młodych i zdolnych ludzi do służby (wszędzie są wyjątki od reguły). Inaczej Ci ludzie pójdą na studia w innych kierunkach i nikt taki nie będzie chciał przyjąć się do służby w PSP z perspektywą uzyskania wyższego wykształcenia po 15-20 latach. Dla dobra służby też jest bez sensu kształcić ludzi, którzy mają kilka lat do emerytury - nie można tego też zabraniać.

Mamy taką sytuację, że wszyscy narzekają ale po co wytykać, że ktoś ma lepsze warunki pracy a ktoś gorsze. Wszystko zależy od punktu widzenia. Prawda jest taka, że czasami nawet niezależnie od kwalifikacji jedni mają predyspozycje być dobrym dowódcą, inni kwatermistrzem, prewentystą, komendantem a inni nie. Ale na wszystkich stanowiskach musi ktoś pracować i nie da się tego zmierzyć, policzyć, porównać do końca kto ma lepiej a kto gorzej. Jedni dobrze się czują na swoich stanowiskach i nawet za większe pieniądze nie chcą ich zmienić, a inni źle i marzą o ich zmianie, a przy okazji zazdroszczą innym. Jedni szukają spokoju, stabilizacji, a inni ciągle coś mieszają.
 
Nie ma też ludzi idealnych, uniwersalnych itp. mogą być tylko "najlepiej przygotowani"
Nie bez powodu nasza praca nazywa się służbą, bo trzeba też jakiegoś poświęcenia i zdyscyplinowania w sytuacji gdy wszyscy uciekają bo czują się zagrożeni lub jest im źle. Jeżeli jakiś strażak uważa inaczej to minął sie z powołaniem i będzie zawsze narzekał.
Ale nie ma to jak w straży...
Kończę bo się za bardzo rozpisałem i nie oczekuję od nikogo żadnych nawiązań do moich refleksji.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 12, 2007, 21:12:00 »
Mimo wszystko pozwolę sobie nawiązać do Twoich refleksji.

Cytuj
Nie rozumiem dlaczego każdy oficer w swojej służbie musi ileś lat pracować na podziale na stanowisku ratownika, czy np. d-cy zastępu. Z założenia powinna wystarczyć praktyka na studiach, aby poznać specyfikę służby.
Czy np.  inżynier budownictwa najpierw pracuje jako pomocnik murarza później jako murarz, kierownik budowy a na końcu jako projektant?

Otóż sprawa wygląda tak, że nawet posiadając doktorat  można wiedzieć niewiele o specyfice służby (proszę nie posądzać mnie o złośliwość - porównanie przypadkowe). Oficerowie pracujący w komendach pełnią służby oficera operacyjnego i rzadko, ale jednak zdarza się im uczestniczyć w akcjach. Nie ma biedy, kiedy taki oficer siedzący od lat np. w kadrach po przyjeździe na miejsce zdarzenia polega na zdaniu dowódcy ot choćby aspiranta. Niestety w większości przypadków - niestety taki pan próbuje komuś coś udowadniać, przejmuje dowodzenie, robi głupoty, naraża ludzi.
Dlatego staż w podziale nie zaszkodzi nawet prymusowi Melanii. Przynajmniej będzie pamiętał na ile starczy butla w aparacie powietrznym( faktycznie, nie teoretycznie).
Pozdrawiam.