Autor Wątek: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak  (Przeczytany 17566 razy)

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 02, 2009, 21:54:56 »
OSP czy PSP oto jest pytanie.Myślę że dla mieszkańców Solca jakby wyszli nawet w ubraniach cywilnych efekt byłby taki sam,ważne że ugasili.Wiadomo w PSP inne przepisy i wymagania ale i tu się można dopatrzyć rozbieżności podam przykład choćby z nie jednego odcinka tvn turbo gdzie strażacy z WA-wy przy wypadkach,kolizjach czy pożarach altan występują w ubraniu koszarowym i bez aparatów ODO pod dowództwem panów brygadierów,więc co,mamy się rozróżniać na lepszych i gorszych?Chyba nie o to chodzi panowie.Pozdrawiam.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 02, 2009, 23:58:06 »
Nie mogę wyjść z podziwu ilu mamy tutaj strażaków mogących służyć za wzór, którzy bez mrugnięcia oka  wypełniają wszystkie wytyczne i przepisy w trosce o własne bezpieczeństwo i wizerunek Straży Pożarnej.  Chwała im za to iż mają hełm na głowie już w chwili ruszania samochodu , a sciągają go dopiero po powrocie z akcji  i nigdy nie wyruszją do akcji jeśli nie mają 100% obsady w samochodzie. Naprawdę jestem pełen podziwu.
A takie dyskusje z pewnością dają efekty - jestem przekonany iż teraz będzie w sieci znaczniej mniej tego typu filmików i fotek .....
 

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 03, 2009, 07:14:28 »
APELUJĘ do wszystkich OSP aby nie wyjeżdżały do pożarów ze względu na to, że są postrzegani za wieśniaków (co mnie obraża bo czasy podziału wsi i miast odeszły 100 lat temu) a po drugie, to nie ich wina, że nie mają sprzętu zgodnego z normami (przecież im się nie należy a zawodowym tak). Olejcie to, niech sobie PSP samo wyjeżdża.... Ciekawe, że w PSP wszyscy mają wszystko regulaminowe, zgodne z normami, itp.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 03, 2009, 08:48:02 »
I kolejny wątek przeradza się powoli (ostatnio to modne na forum) w kłótnie. Tym razem odświeżamy temat OSP vs. PSP?
Dla mnie dziwne tym bardziej, że spora ilość funkcjonariuszy (również użytkowników forum) to strażacy zarówno zawodowi jak i ochotnicy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 03, 2009, 20:25:57 »
Czytając ostatnie posty i po obejrzeniu filmiku doszedłem do wniosku ,że niektórzy koledzy czy to z OSP, czy to z PSP potracili rozum. Panowie to był śmietnik i tylko śmietnik. Sam ubieram do śmietnika tylko górę od "nomeksu"plus hełm. Ludzie dajcie na wstrzymanie. Może mieli jeszcze pluton chemiczny ściągnąć ,bo plastiki się paliły :straz: i jeszcze czujniki bezruchu i zabezpieczać się linką bo nigdy nic nie wiadomo i dwa dromadery dla pełnego bezpieczeństwa, a jeszcze pluton policji do zabezpieczenia terenu akcji i dwa ambulanse jak gdyby co. :gwiazdki: Nie popadajmy w paranoję i nie starajmy się być bardziej papiescy od papieża.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 03, 2009, 20:48:44 »
Wiadomo, ale znawcy zasad BHP, typowi zawodowcy w swojej branzy musieli pochwalić sie swoja wielka wiedza i znajomoscia wszelakich glupkowatych zasad potrzebnych tak samo jak papier toaletowy, a całej reszcie swiata udowodnić jak bardzo mało wiedza i jacy to sa "mali" albo jakimi strasznymi wiesniakami bo nie ubrali sie fachowo do powaznej akcji gaszenia kontenera na smieci ktory mogl narobić wielkiego ambarasu, strach sie bać co by moglo być gdyby ludzie nie wezwali Strazy Pozarnej ohhh  :szalony: