Autor Wątek: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak  (Przeczytany 17565 razy)

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2007, 23:08:47 »
Nie wiem czy dobrze obejrzeliście pierwszy filmik (obecnie juz niedostępny). Mówimy tu, że są braki w umundurowaniu, że nie wszystkie OSP mają NOMEXY itd.

Ludzie, oni jechali do pożaru w samych gaciach. Nie mieli nawet podkoszulek.

Nie znam aż tak biednej OSP żeby nie było jej stać chociaż na koszarówki.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 18, 2007, 23:17:07 »
MGNACZUS sam przecież masz takie na stronie
Ale jest ok. masz u mnie dużego plusa za pomoc w obronie chłopaków . Nie popieram ich umundurowania , ale z drugiej strony niektórzy zachowują się na tym forum jak by straż z filmów szkoleniowych znali . Ja jestem realistą  i praktykiem , przyznaje na lasy jadę w koszarówce , a dogaszam często w koszulce z krótkim rękawkiem . U mnie robią to wszyscy  ochotnicy i zawodowcy . Ale pognał bym do domu pieszo każdego który pełnego wyposażenia nie miał by na wozie . I tego przestrzegam i pilnuje .
Pozdrawiam  

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2007, 23:29:12 »
Ok Miko, rozumiem Cię w całej rozciągłości. No ale wtedy zrzucasz z siebie ubranko, kiedy jesteś na miejscu, sytuacja jest pod kontrolą i w ogóle widzisz, że Ci nic nie zagraża. No ale jadąc do byle jakiego pożaru nie wiemy dokładnie co nas spotka i troszeczkę nie na miejscu będzie wpakowanie się w same koszarówki i jazdaaaa. Trzeba przewidywać zagrożenie. A nóż sytuacja zmieni się na niekorzyść i bez UPS-a ani rusz, więc jak mówisz lepiej mieć full wyposażenie w aucie.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2007, 23:47:42 »
MGNACZUS sam przecież masz takie na stronie

Dlatego wiem, co napisałem… Życie czasami jest inne niż wszystkie przepisy razem do kupy wzięte…
Zachowajmy zdrowy rozsądek. Przestrzegajmy przepisów. Zawsze byłem zwolennikiem profesjonalizmu, zawsze byłem zwolennikiem takich ludzi jak np. Witold - nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak wielu krytykuje jego zapał i to, co przekazuje...
Nie bronię tej konkretnej OSP… Tyle, że… No właśnie
Zawsze mnie irytowała postawa w stylu „och ja nieomylny pierwszy przed Bogiem”, irytuje mnie taka krytyka w stylu świętoszka… Kurcze sam nie wiem wszystkiego, sam ciągle się uczę – chcę wiedzieć więcej, może moje poglądy są dla niektórych dziwne, ale na wszystko, co mnie otacza patrzę przez pryzmat SWOJEJ osoby. Dlatego – zwracam się do najbardziej krytykujących – zastanówcie się czy i jakie Wy macie grzeszki na sumieniu… Nie zdarzyło się Wam czasem wyskoczyć gdzieś w niepełnym umundurowaniu, bez hełmu? Cholera byle by tematu nie podchwycił TVN, bo zaraz zrobią wielką aferę. Już od dawna czekam, kiedy przeprowadzą jakiś zmasowany atak na straże. Policję, szpitale i pogotowie już mieli na celowniku – tematy już nudne. Teraz mogą przeprowadzić jakąś prowokację z nami strażakami w roli głównej. Już ostatnio był jakiś reportaż o ćwiczeniach gdzie zginą ratownik.


PS A nasza stronka póki, co kiepska. Jakoś się chłopaki porozjeżdżali. I jakoś tak czasu brak i chęci ^_^.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2007, 09:36:03 »
W pełni wam przyznaje racje chłopaki i tak jak wy wymagam pełnego umundurowania .
Ale na wypadku np. bardzo często używam bluzy polarowej bo jest najwygodniejsza do udzielania pomocy , w UPS czy Nomexie jest ciasno i nie wygodnie . Mogę sobie na te odstępstwa pozwolić bo z reguły jestem dowódcą . Hełm mimo że mam Galete też zdejmuje potrzeba chwili .
Ale jak przyszedłem do straży miałem kiepskie zielone moro , orzeszka na głowie , dziurawe buty , a maska do AP-3  to pełny słoń od Pgaz.dym, który przy dobrym pożarku przykleił by mi się do twarzy . Nie było to chyba tak dawno bo 84 roku , zobaczcie jak zmieniła się straż pożarna , nie wyobrażacie sobie pewnych akcji bez dzisiejszego sprzętu . Jak  było – 15 zakładałem po 4 swetry bo kurtek w jednostce było 5  , a ja byłem młody . Do wypadków była siekiera i taki duży łom, który dwóch musiało nosić . Potem dostaliśmy Linopur  to było coś, rewelacja, tą książeczkę z  jego kilkudziesięcioma sposobami użycia mieliśmy zakutą na pamięć . Super fajne czasy, można by długo wspominać !!! Akcje były jednak takie same, może gorsze bo sprzętu mniej. I w tamtych czasach nauczyłem się na co uważać i jak dawać sobie radę bez tego co mamy w jednostkach dziś . Jest to ogromne dobrodziejstwo i wygoda , ale bez tego sprzętu również można pomagać , gasić i ratować . Wiec ci biedniejsi niech nie będą gorsi .
A co do Mediów , nie podejrzewam że redaktorzy tak dobrze znają nasze przepisy , kiedy i jak mamy być umundurowani . Z mojego doświadczenia to zawsze ktoś musi im podpowiedzieć, czyli sami My.  Dlatego nie mielmy czasami ozorami na akcji , nie używajmy wulgarnych słów , nie narzekajmy przed nimi na braki sprzętu bo to ich nakręca . My powiemy to w dobrej wierze . Oni to przedstawią całkowicie odwrotnie .

Pozdrawiam       

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2007, 11:31:42 »
ja powiem tak,kazdy strazak OSP po ukończeniu szkolenia powinien miec wlasne umundurowanie a jak nie to UPS powino byc tyle ile jest miejsc w samochodzie lub samochodach a z wlasnego doświadczenia wiem jak trudno jest gmine przekonac zeby kupila jakikolwiek ubiur dla stazakow,ostatnio kupili nam 4 pary UPS koszt to ok 6tyś zł. więc to nie jest mała suma mimo to że mamy dosyc spory budżet gminny na jednostki OSP.więc chłopaki jada w czym maja przecież nie powiedzą przez radjo nie jedziemy bo nie mamy UPS-ó.niestety jak zawsze brakuje na cos pieniędzy szkoda ze to akurat na nasze bespieczeństwo.pozdrawiam.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2007, 12:53:21 »

Cytuj
A teraz do HAZMT .
Wiem że 6 uważają się za elitę , elit i OSP mają w głębokim poważaniu , a co do baranów to już sobie wypraszam . Ale z tego co wiem jeden z Naczelników  OSP sprowadził Was na ziemie jak mu do pokazu się wpi......... i Komendant Miejski musiał przepraszać . Macie go od niedawna na rejonie i teraz będziecie się kochać z błogosławieństwem góry . A ucieszę cię jeszcze bardziej że ZK1 planuje u nich utworzyć sekcje chemiczną o czym głośno się  mówi i współpraca będzie jeszcze bliższa . Więc życzę powodzenia i proponuje ćwiczyć sztuczny uśmiech bo mój szef  jest twardy i konsekwentny .   

To własnie to OSP zachowuje się jak by powpierd...li rozumy...mało tego mają czelność kłamać na łamach pisemek do Komendanta - tak się nie robi. Narzekają na to OSP wszyscy i bardzo dobrze...o chemii mogą pomarzyć...i co najwyżej powąchać smród po chemii...i szkoda mi tylko chłopaków z byłego JRG 9 że musieli się z nimi użerać. A co do ciebie koleżko, zejdź z tonu i troche pokory...
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 13:33:41 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2007, 14:55:03 »
A powiedz HAZMAT z kąd ty to wiesz jak w życiu z nimi na akcji nie byłeś . Z opowieści czy założenia ??? A chłopaków z 9 zostaw w spokoju , bo nie wiem czy tak do końca się z tobą zgodzą . Są również na tym forum i z pewnością to czytają więc może się wypowiedzą . Co do chemii nie tobie decydować więc nie zajmuj zdania . Ja ci gwarantuje że jak będą chcieli to zrobią , za twoją aprobatą czy bez . Czy prawdę napisali nie mi oceniać . Znając waszego komendanta nie przepraszał by ich na piśmie , jak by nie mieli racji . Więc coś w tym jest . A że ochotników nie lubisz , świadczy tylko o tobie . Pracował byś w małej jednostce gdzie bez nich nie da się nic zrobić , może byś ich musiał polubić .

Halo Halo Chiny , może byś wypowiedział się w tej sprawie . 

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2007, 15:07:08 »
HAZMAT to ty chyba sie tak zachowujesz mało o nas wiesz, wiec sie nie wypowiadaj!!!!!!
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 19, 2007, 15:44:45 »
MIKO czytaj poprawnie....JRG 9 Chemia owszem jak naj bardziej...ja tu mówię o ich sąsiadach zza sciany...ich chemia raczej nie dotknie...co do tego jak pracują nie wypowiadałem się więc przestań pomawiać...ale nie toleruje takich zachowań jak ten KWIATEK ostatnio...a apropos...rozmawiałem z kilkoma zawodowcami i też zbytni nie pajają uwielbieniem do tej osp...

OSP kreda...patrz wyżej

A co do OSP..znam kilka OSP i respekt dla nich za dobrą robotę..ale napewno nie toleruję takich zagrywek i to w takim wykonaniu...
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 16:19:01 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 19, 2007, 18:50:24 »
OK. Panowie. To nie jest miejsce do kłótni pomiędzy jednostkami. Więc na tym zakończymy ten off-topic wątku. Posty dotyczące jednostki OSP Kreda zostaną niestety wykasowane, chyba, że wyrazicie mocną wolę kontynuowania - wtedy stworzy się osobną dyskusję. Pozdrawiam.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 19, 2007, 20:36:36 »
OK. Witold bez stresu .
Po prostu nasz kolega zawodowiec ma urażoną nie słusznie dumę . A na koniec jeszcze się wybiela . Za Baranów mu się należało.
Tak tylko dla formalności :
1.   nie chodzi o jednostkę OSP Kreda kolega mówił ogólnie o Ochotnikach
2.   a co do ratownictwem chemicznym to mam przykre wiadomości dla HAZMAT nie chodzi o posterunek JRG 6 , a o OSP 
     prowadzone są rozmowy by stworzyć na jej bazie i z uwagi na występujące na terenie zagrożenia sekcji chemicznej , sprawa 
     jest daleko posunięta . Była już wstępnie sygnalizowana i w Powiecie i w Warszawie przez PSP.   

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 19, 2007, 21:08:31 »
MIKO zapraszam na priv...
Po Pierwsze... Jak to się należało...CZYTAJ Posty
Po Drugie widzę że naprawde chcesz polemiki zapraszam na JRG 6 w 4 oczy
Po Trzecie BARANY nie odnosiło się do wszyskich więc jeszcze raz...NIE POMAWIAJ
Po Czwarte...o chemii możecie pomarzyć

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 21:47:11 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 19, 2007, 21:28:50 »
Czołem.

--> Miko: z całym szacunkiem dla Ochotników - nikt im nie płaci (w większości wypadków, które znam) a mimo to działają. Chwała. Są sytuacje, że bez ich pomocy mogłoby być różnie... Lecz moim zdaniem, chemia to zbyt poważna sprawa dla "pasjonatów" (nie obrażać się ;-) ). To są ludzie, którzy jadą jak zawyje syrena, zapika pager, czy jak tam się powiadamiają. Do chemii potrzebna jest wiedza - to raz. Dwa - szkolenia z zakresu działania w takich sytuacjach. Trzy - sprzęt. Zabawki do chemii to najcięższa  artyleria. Jest droższy od hydrauliki, pneumatyki. No po prostu to jest najdroższe w ratownictwie. A nawet, jeżeli OSP jest prężna, to moim zdaniem nie zdoła pozyskać sponsorów na zakup. I - bez urazy - najpierw należy zadbać o niezawodność sprzętu "codziennego użytku". Mam tu na myśli konkretny przykład konkretnego OSP, które ma często wycofane auto, bo się psuje. Ich szef jest na tyle łebski, że potrafi załatwić samochód z innej OSP w gminie, ale rzucanie się w największe łajno (chemii nikt nie lubi, bo mało osób ją zna) jest troszkę dziwne. Jak dla mnie. Chcecie działać? Spoko. Przejdźcie szkolenia z zakresu działań chemicznych i wspomagajcie zawodowców. Chemia w komendzie o której mowa leży. Brakuje ludzi. I nie mów mi tu proszę o ZK I, który bardzo często ma pomysły, ale jeszcze częściej nie wchodzą one w życie, a bardzo często są dosyć kontrowersyjne, że on prowadzi dyskusje o powstaniu sekcji chemicznej...

To tyle. Przepraszam za nieskładność wypowiedzi, ale po przeczytaniu waszych postów miałem milion myśli na minutę i oto tego efekt :-)

Pozdrawiam

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 19, 2007, 21:35:01 »
mam pytanie czy oni wiedzą w Osp ile samochodów jest w plutonie chemicznym i ilu ludzi  i jakiej trzeba kaski aby to kupić  :huh: nie mała pomyłka oni mają już chyba chemie byli przy paru akcjach i chyba chodzili nawet bez ODO no i takie są skutki jak się nie chodzi w pełnym ubranku i wdycha te swinstwa zawnięty tylko człowiek w starą plandekę z żuka strażackiego
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 21:49:34 wysłana przez lukaszp »

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 19, 2007, 21:39:27 »
no właśnie NIE WIEDZĄ...ale niestety o tym też nie wiedzą
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 19, 2007, 22:07:57 »
Na temat chemii się nie wypowiadam , bo mój zakres wykracza troszkę za ADR , numery ONZ i jak to rozszyfrować . Piszę o czym się mówi i co może mieć miejsce. Czytałem jednak założenia do tego i jest to do zrealizowania , ale czas pokaże . Są tam tylko pewne wycinki ratownictwa chemicznego, które mają być zrealizowane i jest to szeroko dyskutowane z jednej i z drugiej strony .  Temat też nie jest do końca zależny od samej OSP czy PSP, to część większego biznesu .Bajer właśnie polega na tym , że duża część miała polegać również na współpracy z 6 . Temat powstał jak HAZMAT jeszcze może nie pracował w 1997-99 r. ale OSP się wymigało. Dziś po małym spięciu, gdy koledzy z 6 przerwali im pokaz ratownictwa technicznego , troszkę ich obrażając , praktycznie niema możliwości na tą współpracę, co chyba jest głównym problemem . Temat jednak się zaczął znów toczć bo powstaje nowe zagrożenie na rejonie , a jaki będzie efekt to się okażę .

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 19, 2007, 22:14:06 »
Dobra Panowie! To ja nic nie kasuję i nie zmykam, bo robi się ciekawie i sensownie. Tylko bez obrażania się proszę...

pozdrawiam

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 19, 2007, 22:25:02 »
wszystkich urazonych przepraszam ale nerwy mnie biora jak tak mowią o jednostkach OSP a w tym przypatku o danej jednosce, my to robimy za darmo nie za pieniadze,zaden strazak ochotnik nie lubi jak mu sie tyłek obrabia ze tylko pijemy i partolimy to co robimy.proponuje wrocic do tematu.pozdrawiam wszystkich strazakow z OSP i PSP czy chcemy czy nie chcemy jestesmy na siebie skazani:):)
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 19, 2007, 22:28:22 »
Witold
Nie wiem czy  sensownie ?  Odbiegliśmy od tematu , ale możemy założyć nowy temat .Np. na temat możliwych specjalizacji w OSP i przedstawiać racje i pomysły . Ciebie interesują grupy szybkiego reagowania , innych chemia , innych ratownictwo medyczne ,  innych techniczne , jeszcze innych pieski i grupy poszukiwawcze . Tylko rozmowy na ten temat będą bez sensu jak np. HAZMAT z założenia powie że się nie da i zamiast merytorycznej dyskusji , będziemy sobie łatki przytykać . Znam wielu fachowców w OSP z różnych dziedzin i po prostu się z nim nie zgodzę. Nie ujmuje mu wiedzy , bo wiem że 6 są dobrzy w tym co robią , ale to nieznaczny że mają monopol , albo nie mogą inni się tego nauczyć .

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 19, 2007, 22:29:04 »
czytam co piszecie i po prostu nie wierze, Panowie troche szacunku, zarowno dla jednaj jak i drugiej strony. Po pierwsze nie nalezy uogolniac, jak juz wspomnieli poprzednicy to,ze ktos dziala jako ochotnik nie znaczy, ze sie nie zna, w tej formacji dziala wielu zawodowcow, choc to nie musi swiadczyc o ich profesjonalizmie, zarowno w jednej jak i drugiej formacji sa ludzie podchodzacy z profesjonalnie  do dzialan jak i ...... Pamietajmy, ze mamy byc partnerami a nie wrogami.Najwazniejsze jest skuteczne dzialanie nie zas kto pokazywanie kto jest wazniejszy. Wazny jest szacunek,jesli my nie bedziemy sie nawzajem szanowali, to kto bedzie!!! Fakt jest jednak jeden przepisy jednoznacznie mowia, ze w czasie akcji dowodzi PSP bez znaczenia czy na miejscu jest  "twardy i konsekwentny szef" czy tez nie......a w calym miescie znana jest wasza osp z warcholstwa i udawania PSP kto jest wazniejszy..... Panowie troche pokory, nikt nigdy dotychczas nie kwestionowal waszych kompetencji, choc czytajac niektore posty MIKO:
"Potem dostaliśmy Linopur  to było coś, rewelacja, tą książeczkę z  jego kilkudziesięcioma sposobami użycia mieliśmy zakutą na pamięć"
Pewnie chodzilo o Inopur;),ale w dzialaniach najwazniejsze jest myslenie a nie "zakuwanie" na pamiec
Poza tym skoro jest to topic o ubraniach: polar w na wypadku, gdzie zazwyczaj jest pelno swiadkow, gapiow i b. czesto tez reporterow (choc w dzisiejszych czasach aparatow w tel. kazdy moze zrobic fotke) nie jest do konca dobrym pomyslem, pomijam tutaj lamanie podstawowych zasad bhp!!!!!!
A w kwestii chemii to wy chyba nie wiecie na co sie porywacie, mysle ze kwestia sprzetu i jego kosztow jest najmniej istotna. Panowie nikt wam nie odbiera checi i zdolnosci do nauki, ale w przypadku chemi konczy sie zabawa, to nie jest zywiola akcja, w ktorej moze sobie brac udzial kazdy... Moze i po jakims przeszkoleniu moze wejsc osoba po krotkim przeszkoleniu i dobrym stanie zdrowia, jasne podlaczy pompe i przepomuje co trzeba, ale.... pamietajcie ze to ostatni etap, a gdzie rozpoznanie identyfikacja wlasciwosci fiz.chem etc. i wyznaczenia strefy, niby szczegoly ale czy macie w swojej osp kogos z wyksztlaceniem chemiczym ktory obsluzy i przeanalizuje wyniki skomplikowanego sprzetu pomiarowego (bo rurki wskaznikowe to byly dobre 20 lat temu)?? Macie osobe, która zawsze pojedzie na kazda akcje chemiczna i powie gdzie mozecie stanac autem, aby przypadkiem nie wjechac w strefe i ....No i ostatecznie bardzo prozaiczna kwestia czy kazdy ratownik, ktory mialby brac udzial w akcji moze poswiecic ogromna ilosc czasu na szkolenie i nauke bo to nie bedzie 40 godzinny kurs medyczny tylko szkolenie na ktore trzeba poswiecic wiele czasu, nawet zeby dzialac jako zwykly ratownik. Moge sie jednak mylic i moze wasz "twardy i konsekwentny szef" o tym pomyslal i ma w swoich szeregach paru chemikow (no bo 1 nie moze byc zawsze dostepny) a wy nie pracujecie nigdzie i nie macie rodzin aby sie bez reszty poswiecic rat.chem. i byc naprawde dobrym. Czego wam zycze.
P.S. Prosze nie zrozumiec mojego postu jako atak na OSP bo dzialalem z wieloma jednostkami, ktore swoim wyszkoleniem przewyzszaja niejedna PSP, nie mam tez nic przeciwko ratownictwu specjalistycznemu w wykonaniu OSP, choc nie robmy nic na sile zeby tylko udowodnic, ze skoro psp to robi to dlaczego nie my..

pozdrawiam


zgadzam ze wiele jednostek rewelacyjnie sie sprawdza w ratownictwie specjalistycznym, ale pamietajmy, ze wtedy w ich szeregach sa specjalisci z danej dziedziny np. instruktorzy nurkowi z wieloletnim doswiadczeniem, a wy macie specjalistow z chemi pytam ??
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 22:34:12 wysłana przez pucek9 »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 19, 2007, 22:39:11 »
widze ze temat zrobil sie bardzo ciekawy, podyskotujmy w spokoju bo nerwy tu nic nie dadza, jak to PUCEK9 napisał szanujmy sie nawzajem bo kto nas bedzie szanował.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 19, 2007, 23:07:00 »
Widzę że musze wam napisać co jest w założeniach które czytałem bo robicie trochę z chłopaków idiotów . Na terenie chronionym przez te OSP jest  zakład uzdatniania wody z dużą ilością chloru , kwasu solnego i podchlorynu  . Planowana jest budowa drugiej chlorowni poza zakładem pracującej w systemie automatycznym bez obsługowym . OSP miała by przejąć część zadań , zakładowej służby ratowniczej  . W OSP są pracownicy którzy na co dzień mają z tym do czynienie i mimo szacunku do wiedzy HAZMAT mają też o tym pojęcie . OSP od lat ćwiczy też na tym zakładzie . Do tego ma dojść kwestia likwidacji zagrożeń związanych substancjami olejo i ropo pochodnymi w stosunku do ścisłej strefy ochronnej ujęcia wody , która ma kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych . Głownie uszczelnia wycieków i zabezpieczenie kanalizacji burzowej . Żadnego pompowania , po prostu chłopaki mają dawać radę do przyjazdu plutonu chemicznego i tyle . Z racji wyposażenia które jest z tym związane , było dyskutowane by współdziałali z 6, by w razie czego im pomagać w innych zdarzeniach . Ale jak posłuchacie HAZMAT  to odpowiedz o woli OSP nasuwa się sama , za psa można się godzić ale są granice . A uważam , że było by to ciekawe i z pożytkiem dla obu stron . Niestety OSP nie może nawet butów mu wyczyścić .
Oczywiście góra może przymusić , ale panowie to nie jest to , nic na siłę .     

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 19, 2007, 23:15:02 »
Cytuj
ale to nieznaczny że mają monopol , albo nie mogą inni się tego nauczyć
chcecie wiedzieć więcej to czytajcie więcej...tyle ode mnie

a kto powiedział że nie możecie pobawić się z chlorem, bawcie się...na zdrówko

Cytuj
Oczywiście góra może przymusić
...no comment
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 23:22:54 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Głupota- czyli nieprzepisowy ubiór bojowy a raczej jego brak
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2007, 23:40:02 »
Cytuj
OSP od lat ćwiczy też na tym zakładzie ...Żadnego pompowania , po prostu chłopaki mają dawać radę do przyjazdu plutonu chemicznego.
Nie wiem czy do przyjazdu plutonu chemicznego bedzie kto mial "dawac rade" wlasnie o to chodzi, jak pisalem wczesniej nie sztuka jest podlaczyc pompe ale wyznaczyc miejsce w ktorym jest bezpieczenie.   Nie zrozum mnie zle ale wiekszosc zawodowych strazakow, nawet dowodcow, ktorzy nie sa specjalistami nie odwazy sie dowodzic czyms takim... pracownik zakladu jest na cene zlota to fakt ale bez szerokiej specjalistycznej wiedzy  to nic nie da. Choc nie mowie, nie mozecie nic robic, oczywiscie wasza pomoc bedzie na pewno potrzebna i mozecie wspomagac jednostke chemiczna np. tworzac punkt dekonatminacji ale na pewno nie "dawać radę do przyjazdu plutonu chemicznego" mysle ze Hazmat ma podobna opinie na ten temat.
a poza tym z tego co wiem w poblizu jest przeciez jedna z jednostek, ktora ostanio dostala samochod chemiczny za pare duzych baniek wiec po co dublowac sprzet skoro w nieopodal jest spzet i ludzie, choc to jest kwestia dyskusyjne akurat;) pozdrawiam