Autor Wątek: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.  (Przeczytany 38751 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« dnia: Luty 11, 2007, 21:44:37 »
Natchniony pomysłem kolegi z forum zawodowców, postanowiłem TU u nas stworzyć podobny temat. Ściąga dla Prezesa Pawlaka.
Umieszczajcie w tym wątku swoje pytania, kierujcie swoje pomysły do Prezesa ZG ZOSP RP.
Kto wie… Może i on kiedyś nas odwiedzi i zechce odpowiedzieć na nasze niektóre pytania??
Zapraszam więc do zadawania rzeczowych pytań.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2007, 22:22:30 »
Wiec ja zadam pytanie jako pierwszy. Panie Prezesie:
1. Czy nie można by było zmienić zapisu uchwały nr 95/18/2004 z dnia 16.12.2004 r. i uchwały nr 144/25/2005 z dnia 19.12.2005 r. w sprawie katogoryzacji jednostek. Uściślając chodzi o punkt 4. wymogi organizacyjno - techniczne poszczególnych kategorii JOT. W tabeli "Stan osobowy JOT-w" i "Normatyw wyszkolenia" chodzi o dodanie zapisu że są to stany i normatywy minimalne. Może to się wydawać drobnostką, ale dla mojej gminy ułatwiłoby to niesamowicie życie.
2. Prosiłbym o uszczegółowienie co oznacza odpowiednie przygotowanie merytoryczne osób funkcyjnych Zwiazku OSP RP o którym mowa w punkcie 7 każdego programu szkolenia wynikajacego z Systemu szkolenia członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Ja mam jakies przygotowanie ale nie wiem czy sie łapię. I chyba nikt albo większosć nie wie czy się łapie.
3. Dlaczego zmiana dotychczasowego systemu szkolenia spowodowała utratę dotychczasowych uprawnień. Ja rozumiem, że niektóre jednostki muszą sie doszkolić bo dotychczas nie mieli doczynienia ze sprzętem specjalistycznym. Ale w ogromnej ilości jednostek korzysta sie ze sprzędu ratownictwa technicznego i ze sprzętu ochrony dróg oddechowych. I teraz mamy zrobić szkolenie doskonalace. To tak jakby Pan jeździł samochodem przez ileć tam lat a ktoś wpadł na pomysł, ze trzeba coś zmienic bo Pan nie umie jeździć. I teraz my ochotnicy musimy brać udział w kursach doskonalacych (w myśl punktu IV. Kwalifikacje i uprawnienia - nowego systemu szkoleń) aby zachować swoje upranienia. A niestety niczego nowego nam tam nie powiedzą. A godzin te szkolenia jest trochę przeznaczonych. Czyli okazuje się, że to co dotychczas robiliśmy jest be i jesteśmy głąby i musimy się przeszkolić.
4. Dlaczego nikt z ZG nie wpadł na pomysł aby skoro od lat jest problem z interpretacją wysokosci ekwiwalentu dla strażaków - ochotnikó (słynne do 1/175) wystąpić do ustawodawcy o dokonanie zmiany tego zapisu na dokłądniejszy. Na jaki? Wystarczy poczytać nasze forum.
5. Dlaczego jest tak mało kursów z pierwszej pomocy. Przynajmniej tak jest na północy województwa dolnośląskiego. A jak już są robione to dla dwóch - trzech osób z powiatu. W tym tempie to nie przeszkolimy potrzebnej ilości strażakó przez najbliżesz dziesieciolecie. A wyszkoleni już nie będą w stanie jeździc do akcji ze wzgledu na wiek. Moze Pan sie zainteresuje tą sprawą.
6. Dlaczego nie ma kursów dla komendantów gminnych. Jakos nigdzie o nich nie słychać. W myśl statutu nalezy ich wybrać. To wybraliśmy. Ale niektórym przydałoby sie jakieś szkolenie. Ale tego szkolenia ani widu ani słychu.
7. Dlaczego w rozporządzeniu dotyczącym BHP strażakó przy akcjach, ćwiczeniach i takie tam nie znajduje sie zapis mówiacy, że strażak ochotnik powinien mieć okresowe szkolenie bhp. Przecież ci ludzie biorą udział w często niebezpiecznych akcjach a nigdzie nie jest zapisane że powinni się okresowo szkolić w zakresie bhp. A potem jest jak jest.
8. Jaki jest pana stosunek do często poruszanej tutaj kwestii ustawy o OSP. Może jakieś coś jest robione w tej dziedzinie a my nic nie wiemy, albo nie jest więc czemu nie jest. A moze mamy zebrać 100 000 podpisów jak to stanowi prawo i złożyć taką propozycję do sejmu? Tylko wtedy nasuwa sie pytanie po co nam związek?
9. Dlaczego na zwiazkowej stronie internetowej informacje np. o kursach są tak bardzo aktualne, że od dwóch lat wciąż są tam te same nieaktualne informacje. A nas się upomina że System OSP ma być w krótkim razie uaktualniony gdyż w innym przypadku nie dostaniemy jakiejs tam kasy.
10. I czy wogóle ZG i Zarządty Wojewódzkie czytają jakiekolwiek forum strażackie aby wiedzieć jakie są problemy OSP?
Pozdrawiam i mam nadzieję otrzymac choć na parę pytań odpowiedzi

Offline Waldemar_Pawlak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2007, 22:32:32 »
Zachęcony przez moderatora postaram się podyskutować na forum.
W ubiegłym tygodniu przyjęliśmy na Prezydium ZG ZOSP RP uchwały określające plany na bieżący rok. Generalne zasady pozostają podobne jak w 2006r. Na podobnym poziomie zostały ustalone dopłaty do karosacji oraz zakupu samochodów. W najbliższym czasie Zarządy Wojewódzkie będą decydowały na jakie cele zostaną przeznaczone środki. (ZW otrzymały sumaryczną kwotę i teraz dokonają podziału na poszczególne programy.
Na postawione pytania odpowiem w najbliższym czasie.
 Zachęcam do odwiedzania strony www.zosprp.pl oraz przeznaczenia 1% podatku dochodowego (PIT) na wybraną OSP. -_-

Offline Waldemar_Pawlak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2007, 22:38:39 »
Uchwały w sprawie Jednostek Operacyjno Technicznych ustalają WYTYCZNE. Są to zalecane i pożądane parametry, które mają ułatwić skompletowanie odpowiedniego wyposażenia. OSP są samodzielnymi stowarzyszeniami które współpracują z samorządami a wytyczne ZOSP mają ułatwić ujednolicenie wyposażeni i zasad działania.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2007, 22:46:20 »
Bardzo mi miło, że Pan jest tu wśró nas i tak szybko otrzymałem odpowiedź na moje pierwsze pytanie. Ja rozumiem, że sa to zalecenia. Ale z braku aktów prawnych dotyczących OSP niektórzy przyjeli za takowe wewnętrzne akty prawne Związku. I uważam, że to jest bardzo dobre posunięcie. Dlatego w przypadku mojej gminy jest to dla nas bardzo istotne. Przy takim zapisie dostanę tylko po takiej ilości wyposażenia i umundurowania jaka jest zawarta w tabeli ilośc osób. Jeśli byłby zapis, taki drobnym taki tyci, że są to stany minimalne mógłbym otrzymac wyposażenie i sprzęt dla 27 ludzi. A to już jest potężna siła w działaniach. Wiec jeśli nie robi to problemu to rosze o taką zmianę. Osobiście bardzo sobie chwalę ostatnie wytyczne i zalecenia odnosnie wyposażenia umundurowania i wyszkolenia jakie zostały uchwalone. A to dlatego jak wcześniej wspomniałem, że w mojej gminie przyjeliśmy je jako akty prawa obowiazującego w OSP. Stad moja prośba.

Offline danielosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2007, 22:51:52 »
Ja mam pytanie innego typu.
My(jako jednostka) skladalismy juz kilka wnioskow o przyznanie dotacji na zakup nowego sredniego samochodu ratowniczo - gaśniczego inic. Za kazdym razem nic. Chodza opinie ze trzeba miec niezle znajomosci zeby dosatc doatcje na zakup samochodu a jesli nie mamy to trezba liczyc na szczescie. Moge sie wiec zatem dowiedziec ile np na woj. lodzkie w tym roku zostalo przyznanych pieniedzy na te cel??? I czy mamy jeszcze szanse na akie dofinansowanie??? A moze piszemy tam gdzi eni etrzeba(piszemy do ZW ZOSPRP)????

Offline Waldemar_Pawlak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2007, 22:55:34 »
 Pomysły na ustawę pojawiają się od dość dawna. Jest w tym pomyśle tęsknota za ustawą która rozwiąże wszystkie bolączki strażaków i dostarczy pieniędzy na funkcjonowanie. Osobiście jestem bardzo sceptyczny co do możliwości spełnienia oczekiwań strażaków w ten sposób. Uważam, że lepszym rozwiązaniem jest zachowanie podstawy działania OSP w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach, o pożytku publicznym oraz zapisów branżowych o KSRG i innych. Wówczas odpowiednie regulacje są w stosownych przepisach.
 Samodzielność i podmiotowość OSP - ustawa o stowarzyszeniach.
 Przepisy branżowe w odpowiednich regulacjach ppoż.
 Na zakończenie - popatrzcie na inne obszary regulowane ustawami czy tam wszędzie są dobre rozwiązania? Ustawy bywają i dobre i złe. Lepiej jak regulacje opierają się na kilku aktach prawnych "wyspecjalizowanych" w swoim przeznaczeniu.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2007, 23:04:32 »
Jest w tym racja. Nie wszystkim można dogodzić. Ale są i takie zakresy gdzie potrzeba regulacji. Chociażby wspomniane na wstępie szkolenie bhp. mam pismo z KG PSP w którym jest mowa o tym że szkolenia powinne być przeprowadzane co roku. Ale jak to Pan powiedział są to wytyczne a nie akt prawny. I teraz jedni mówią że strażak ma przejść jedno szkolenie na początku i to wystarcza. Inni mówią, że maja być szkolenia. Jako praktyk w tej dziedzinie twiedzę że maja być. Ale jak nie ma podstawy prawne to trudno prowadzić w gminie czasami argumenty. Stąd przyjeliśmy za podstawę dotycząca działalnosci OSP wytyczne zwiazkowe. Ale w nich też nie ma mowy o szkoleniach bhp.
I bardzo interesuje mnie co z tym przygotowaniem merytorycznym osób funkcyjnych którzy mogą prowadzić szkolenia strażakó osp. Zresztą interesuje mnie odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2007, 23:21:09 »
Panie Prezesie czy jednostka OSP ma możliwość otrzymania dotacji do holmatro lub lukasa która nie jest w KSRG

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2007, 00:04:12 »
Witam.
Obawiam się, ze jak zasypiemy pytaniami dh. Prezesa, to nie pozostanie Mu nic innego jak tylko zabrać nogi za pas i więcej nie przeczytamy nic na naszym forum o tym, o czym myśli się „nad sztabowymi mapami”.
Ale i ja zadam pytanie, może doczekam się odpowiedzi.
Ciekawy jestem, czy dotarło już „na górę” wołanie rozpaczy strażackiej braci o powolnym straży ochotniczej umieraniu?
W forumowym wątku „OSP – jaka przyszłość” od ponad roku mówimy o tym, co obserwujemy na co dzień – wykruszaniu się wyszkolonego i doświadczonego ludzkiego potencjału strażackiego. Czy w ZG mówi się coś na ten temat? Czy pojawiły się jakieś pomysły jak zastopować wciąż topniejące szeregi? A może „z góry” tego nie widać?
Nie skupiajmy się tak mocno na sprzęcie – bo choć jest on potrzebny, to na Boga ktoś go musi obsługiwać. A z tym już dzisiaj zaczynają być poważne  problemy.
To trudny temat i boli, tym bardziej kiedy nie można znaleźć skutecznego na tą bolączkę leku – ale chociaż zacznijmy mówić i nie udawajmy, że to nas nie dotyczy.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2007, 11:02:21 »
Ja chciałbym zapytać czy ZG ma może jakiś projekt ustawy wspomagającej pracodawców zatrudniających ochotników?
Pytanie może wydać się naiwne ale u nas "na dole" jest to dość poważny problem, kiedy zamiast do akcji strażak idzie do pracy "bo ja chcę nadal pracować, bo z czego utrzymam rodzinę". A większość pracodawców ma gdzieś to że zamiast pracować ratujemy komuś życie lub dobytek. On z tego nic nie ma.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2007, 12:37:03 »
popieram hose i firetona w swoich pytaniach, co ZG zwiazku robi aby dla pracowników stało sie atrkcyjne zatrudnianie i zwalnianie na akcje strażaków?
Moje pytanie jest natomiast takie: dlaczego wszystkie nowe samochody przekazywane do OSP nie maja obligatoryjnie napedu na wszystkie osie? wiekszość OSP działa w terenie wiejskim, i podwozia które nie maja napedu 4x4 nie sprawdzaja sie o czym miałem niestety okazje sie przekonać. Rozumiem ze idzie o koszty, ale czy przede wszystkim nie powinna liczyc sie jakośc?
Druga sprawa co do podwozi lekkich samochodow. dlaczego robiona zabudowa jest tak beznadziejna? w moim powiecie kazda jednostka ktora otrzymała forda robi sobie sama zabudow od podstaw,(równiez moja jednostka). Czy nie lepsze byłoby przekazanie do OSP samochodu bez tej zabudowy, a za zaoszczedzone pieniadze dokupic sprzet na doposarzenie tego wozu? 

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2007, 20:14:46 »
Ja trochę przeformułuje pytania poprzedników, a mianowicie. Dlaczego niema nic, nawet rzadnej najmniejszej zmianki, w projekcie ustawy "o zmianie ustawy o ochronie p.poż oraz niektórych innych ustaw", w sprawie "udogodnień" dla pracodawców zatrudniających strażaków ochotników. Bo moim skromnym zdaniem to jest sprawa priorytetowa, bo jak już napisali koledzy sprzęd musi być przez kogoś obsługiwany.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2007, 21:17:59 »
Panie Prezesie!!

Niestety, wszyscy wiemy, że jesteśmy biednym narodem. Pieniędzy nie ma generalnie na wszystko. W OSP brakuje sprzętu i są ogólnie w fatalnej kondycji (większość z nich). Flota, jaką dysponuje OSP, to głównie pojazdy z lat 70 i 80. Nie ma jednostki, która nie chciałaby wymienić wozu na nowy – bardziej nowoczesny.
I tu pojawia się moje pytanie: Czy nie można wydać biuletynu informacyjnego dotyczącego sposobów pozyskania środków na zakup nowych samochodów???
Może rozwinę myśl, postaram się wyjaśnić, co, moim zdaniem, taki informator powinien zawierać.
Myślę, że mogłoby się znaleźć w nim kilka opisanych sposobów sfinansowania zakupu samochodu. To znaczy – wskazane najkorzystniejsze rozwiązania, możliwości pozyskania dotacji, fundusze unijne,  jednym słowem wszystkie możliwe źródła i sposoby finansowania.

Podam przykład, który jakaś „mądra głowa” mogłaby opracować.
Cztery gminy z jednego regionu (lub niekoniecznie) wspólnie kupuje cztery identyczne samochody bojowe. Dla lepszego obrazu przyjmijmy że koszt jednego auta to kwota 400000,00PLN. Nie znam żadnej gminy, którą by było stać na taki jednorazowy wydatek. Dlatego pojawia się mój pomysł. Samochody mogłyby być nabywane co rok jeden. Roczny koszt dla każdej gminy był by na poziomie 100000,00PLN (miesięcznie to jakieś 8334.00PLN). Czyli podsumowując: cztery gminy składają się co rok na jedno auto. Kolejność przyznawania można określić drogą losowania.
Powiedzmy, że mamy zarys pomysłu. Teraz przydałoby się go opracować.
Pozostają pytania:
- Jak powinna być sformułowana umowa zawarta między gminami (przykład)?
- Czy każda gmina samodzielnie mogłaby się starać o dofinansowanie z jakiegoś funduszu?
- Każda gmina jednostkowo czy jako kolektyw z innymi gminami powinna starać się o dotacje unijne?
- Czy można podpisać wiążącą umowę z producentem (chodzi o stałe ceny przez cztery lata)? Jeśli tak to wzór umowy.
-W jaki sposób zminimalizować koszt, tak by był jak najmniej odczuwalny dla gminy?

Kruczków, zawiłości prawnych do rozwiązania sporo. Jednak tam, u was, jest sporo ludzi, którzy bez problemu mogliby stworzyć taki program krok po kroku. Może ten pomysł jest nienajlepszy, lecz  to tylko pomysł. Próbuję zwrócić uwagę na problem.
Dajcie nam narzędzie… Opracowany pomysł, coś, z czym moglibyśmy iść do wójtów i burmistrzów. Twarde argumenty poparte przepisami. My tu na dole, działacze społeczni, nie znamy się aż tak na prawie, przepisach. Nie mówię- dajcie pieniądze – dajcie nam opracowany materiał, który moglibyśmy wykorzystać.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2007, 08:15:04 »
Dorzucę i ja kilka spraw.
Po pierwsze dołączam się do kilku apeli o uregulowanie sprawy opuszczania pracy do akcji - to w tej chwili na moim terenie najważniejszy problem.
Druga sprawa to samochody, tak jak przedstawił to przedmówca, powinien powstać jakiś program dotyczący pozyskiwania samochodów i nowych i używanych.  Bardzo chętnie bym widział możliwość otrzymania dotacji na KSRG rzadziej ale za to w wyższej kwocie, nie mówię już o jej śmiesznej wysokości.
Po trzecie dotacje powinny otrzymywać wszystkie OSP dysponowane do akcji, nie tylko te z systemu. Państwo chętnie wykorzystuje jednostki pozasystemowe ale nie chce do nich nic dołożyć.
Po czwarte ekwiwalent powinien być ustalany na sztywno, w złotówkach a nie w w ułamkach jakichś kwot.
Po czwarte mieszkańcy naszych gmin w sprawie ratownictwa czują się obywatelami drugiej kategorii. OSP nie obejmuje żaden program modernizacyjny dotyczący sprzętu. Słyszy się w telewizji komentarze działaczy ZOSP jacy jesteśmy szczęśliwi, że dostajemy dwudziestoletni sprzęt niezdatny do użytku w PSP. Duże gminy mają gratis straż pożarną zawodową z dobrym wyposażeniem,  małe muszą kupić wszystko same.
Po piąte - dlaczego nie możemy się nazywać strażakami. We wszystkich przepisach prawa strażak to ratownik zawodowy, my jesteśmy tylko członkami OSP.
I po szóste całe lata odnoszę wrażenie, że orkiestry, złote hełmy, sztandary, medale (aby dużo i byle jak noszone) są główną treścią działalności OSP. sprawy ratownicze są gdzieś na dalszym planie a to przecież główny sens naszego istnienia.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2007, 09:43:30 »
A Ja mam pytanie do Pana Prezesa: Wiemy, że od kilku lat ubiory dla OSP są dofinansowywane częściowo z budżetu ZOSP RP. Dlaczego takie ubranie można kupić tylko z firmy WUS Brzeziny? Czy to nie jest wydawanie monopolu jednemu producentowi w Polsce? Co więcej pojawia się pytanie czy to uczciwe? W końcu pieniądze dla ZOSP RP pochodzą z podatków - czyli społeczeństwa.
Na jakiej podstawie zostają podpisane umowy pomiędzy ZOSP RP i WUS Brzeziny? Czy wybór dostawcy nie powinien odbywać się w drodze przetargu. A jeśli nie, to dlaczego OSP nie ma możliwości wyboru dostawcy?
Liczę na pełne wyjaśnienia.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2007, 16:12:38 »
WUS Brzeziny jest jednostka organizacyjną ZOSP RP

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2007, 07:15:53 »
WUS Brzeziny jest jednostka organizacyjną ZOSP RP

Co to znaczy?? Jakiego rodzaju to podmiot??? Trochę mało w tym ścisłości. Czy jest to firma (organizacja) o charakterze zarobkowym?? Jeśli tak, to kto czerpie z tego korzyści??? A jeśli tak to na jakiej podstawie?

To jakaś bzdura co piszesz max !!! Bo WUS ma siedzibę w Brzezinach a ZOSP RP w Warszawie. Możesz to wytłumaczyć, bo dla mnie to dwie odrębne jednostki. Może i WUS jest w jakieś komitywie z ZOSP RP - ale tylko w nazwie, bo dla mnie to dwie odrębne jednostki - więc pokaż mi gdzie ta organizacja o której piszesz?
Równie dobrze można dorobić dowolenj firmie w nazwie KGPSP Marex, zrobić chory układ i sprzedać monopol na dostawy odzieży dla PSP. Co ty na  to?

PS: Czekam na wypowiedź Pana Prezesa
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 07:22:45 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2007, 13:34:19 »
Witam!

Po pierwsze: na większą cześć pytań spokojnie odpowie wam prezes gminny lub powiatowy - myślę więc, że nie ma sensu "męczyć" dh. Pawlaka takimi sprawami. Jeśli już dh prezes zaszczycił nas obecnością - co jest, wg. mnie wydarzeniem bardzo ważnym, to proponuje najpierw zapoznać się (dokładnie!) z materiałami dotyczącymi szkoleń, regulaminów, planowanych zmian w ustawie a dopiero potem zadawać pytania.

Co do WUS Brzeziny - mogę wam sm odpowiedzieć bo mieszkam nie daleko...
Jest to, jak napisał madmax29, jednostka organizacyjna Związku. Jest to układ jeszcze z dawnych czasów PRL a pamiętajcie, że funkcje od prezesa powiatowego w górę zajmują w większości ludzie z tamtych czasów.
W obecnych czasach wolnego rynku oczywiście taki "układ" nie ma sensu i już dawno powinno się ogłaszać coroczne przetargi na produkcję umundurowania - dokładnie tak jak to się robi w przypadku samochodów pożarniczych.
Tylko KTO RUSZY TAKĄ KLIKĘ???    Nawet sam prezes Pawlak, gdyby chciał, nie da rady...

A dla zainteresowanych innymi mundurami:
Jedzcie do Częstochowy na EDURĘ - firm szyjących umundurowanie wystawia się tam kilka.

Pozdrawiam

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2007, 11:15:51 »
Na samym poczatku tego tematu zadałem prezesowi 10 pytań. Niestety ani prezes gminny ani powiatowy nie udzieli mi na nie informacji bo sam nie wie. Wiec oczekiwałbym jednak odpowiedzi od najwyższego prezesa. A jeśli on nie ma czasu odpowiedzieć to w końcu ma jakiś zastępców, pracowników biura itp. Ale i tych nie ma. Widze, że nie ma innej możliwosci jak zwrócenie sie bezpośrednio z pismem do zarządu głównego o wyjaśnienie wątpliwości. Może człowieka nie oleją jak zapytam się ich pisemnie :).
A jeśli chodzi o Brzezimy to komentarz na szczeblu województwa jest taki: w końcu musimy brać skądś te pieniadze na sprzęt. Ale myśle, ze otwarty przetarg na sprzęt i umundurowanie dałby wiecej oszczędnosci niz utrzymywanie sztucznie zakładu w Brzezinach. Przychylam się do mojego poprzednika, ale określiłbym to inaczej - pachnie mi to PRLem.

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2007, 11:01:37 »
Coś chyba przerosło naszego Prezesa, że już tak długo nie zawitał na naszym forum.
Czyżby to pytania o najbardziej podstawowe rzeczy które dotyczą nas na dole?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 01, 2007, 15:24:13 »
4. Dlaczego nikt z ZG nie wpadł na pomysł aby skoro od lat jest problem z interpretacją wysokosci ekwiwalentu dla strażaków - ochotnikó (słynne do 1/175) wystąpić do ustawodawcy o dokonanie zmiany tego zapisu na dokłądniejszy. Na jaki? Wystarczy poczytać nasze forum.
Odpowiedź MP i PS na interpelację nr 1734
w sprawie zwrotu utraconego zarobku za udział w akcjacji ratowniczej przez strażaka OSP.
Na stronie sejm.gov.pl

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2007, 18:01:21 »
Może Brzeziny pachną PRL-em, ale nie wiem czy wiecie, że to PRL bodajże w latach 70 zabrał (upaństwowił)związkowi przez niego stworzone zakłady gospodarcze SUPONY w całej Polsce. W zamian na utrzymanie związek otrzymywał dotację, którą zabrała III czy jak ją tam zwał RP. Zakład w Brzezinach jest działalnością gospodarczą stowarzyszenia ZOSP RP prowadzoną zgodnie ze statutem tak jak Kiry i wiele innych działalności np. w OSP zapewniających kasę na funcjonowanie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 18:03:49 wysłana przez Fredek »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2007, 20:32:58 »
Fredek czytając Twoją wypowieź śmiem stwierdzić, że Ty to chyba działacz pełną parą jesteś ale tylko w kategoriach zrobienie przeglądu orkiestr, kronik pózniej imprezka i to z towarzyszami z pewnej organizacji partyjnej. Ale juz nic wspólnego z podstawową i racjonalną działalnością OSP.
Całe te Brzeziny i Kiry to posadki dla kolesi i to tych partyjnych (pewnie też jestś z tej ekipy). A co do kasy na utrzymanie tych wszystkich działaczy to płacą biedne i głupie OSP, które robią zakupy z horendalną marżą Biur Zarządów.

Także Panie Prezesie najwyższy czas się przystosowąć z całym Związkiem do dzisiejszego rynku (wolnego rynku) albo powiedzieć dziekuje mój czas już minął. W przeciwnym razie Związkowi grozi nieodwracalna zagłada.
Mimo mocnych słów serdecznie pozdrawiam.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2007, 21:32:25 »
z suponami niestety ferdek ma racje ...