Autor Wątek: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.  (Przeczytany 38754 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 29, 2007, 18:04:20 »
Kochani druhowie poczytajcie statut. Aby być członkiem zarządu głównego, trzeba być też członkiem zarządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego wszystkich na raz lub wejśc do składu któregoś z zarządów  jako 1/5  spośród instytucji współpracujących, bo to zarządy wybierają przedstawicieli do zarządów wyższego szczebla a OSP do zarządu gminnego. Czy trzeba jeszcze więcej demokracji?
Zamiast, narzekać, utyskiwać zapanujcie nad tym (przede wszystkim czytajcie statut) i wypromujcie gościa, który zechce tę społeczną funkcję pełnić godząc ją ze swoimi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, przedstawcie go na forum, wy już go wybraliście na walnych zebraniach w OSP.

Dokładnie tylko, że…
Z tymi władzami to jest tak: te większe jednostki nie są lubiane przez mniejsze. Tych mniejszych jest więcej. I tak do Zarządów Gminnych, Powiatowych et cetera rok roczne wybierani są prawie ci sami ludzie. Taka jest moja teoria na te temat.
Kolejną sprawą, którą zauważyłem to: bardzo przedsiębiorczy i „obrotni” członkowie danej OSP nie kwapią się do działalności „strażacko politycznej” - nie widzą potrzeby działania na korzyść innych OSP, no, bo poco? Skoro całą energię można spożytkować na swoją straż? Większość strażaków i tak nie odczuwa bezpośrednio istnienia struktur ponad własną jednostkę.
I koło się zamyka. Zarządy zostają, ludzie zostają pretensje można zgłosić sołtysowi, bo nikt inny nie posłucha…. No chyba, że koledzy na FORUM
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline leszekd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:51:12 »
Panie dr Pawlak może wreszcie odpowiesz na pytania które nas tak bardzo bolą . Ja osobiście zgłaszałem podobne problemy posłowi z PSL ale też bez żadnego odzewu.Widać że tam na górze mają w nosie nasze problemy :huh:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:05:13 »
Pan Prezes woli zajmować się polityką i zyskać parę procent w sondażach u dewotek, widocznie tak to widzę i mam prawo tak myśleć, ponieważ pan Prezes olewa swoich braci strażaków na każdej linii frontu, nie będzie chyba rozmawiał ze zwykłymi robolami co nie? A co tam, My nic do gadania nie mamy, lepiej powiesić na swojej piersi wszystkie medale ... Tylko nie ugnij nóg pod ich ciężarem ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 27, 2007, 23:53:33 »
a , napiszę coś bo mnie krew zalewa
od kilku miesięcy kilka razy sie przytrafiło mieć pełną obsade na gba i powiem wam jedno , jak by mi wpadł w ręce waldemar wspaniały to bym mu dał ściąge ale w innej postaci ściągnąć mu gacie i wytrzepać po dupie , może wtedy by się obudził ????????????????

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 28, 2007, 07:18:17 »
a , napiszę coś bo mnie krew zalewa
od kilku miesięcy kilka razy sie przytrafiło mieć pełną obsade na gba i powiem wam jedno , jak by mi wpadł w ręce waldemar wspaniały to bym mu dał ściąge ale w innej postaci ściągnąć mu gacie i wytrzepać po dupie , może wtedy by się obudził ????????????????

Ja już wiem czym zajmuje się Pan Waldek. Pan Waldek poucza obecny rząd jakie błędy popełnili w czasie negocjacji "na szczycie" :P.

Uwierzcie ludzie - to ciężka praca - nie wiem czego się czepiacie. Pan Waldek, kiedyś był rolnikiem - teraz jest Bussinesmanem (przyw. z jakiegoś magazynu). Wiele rzeczy się zmieniło - więc dajmy mu spokój - chłop ... tfu Prezez Bussines jest zajęty i tyle.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2007, 09:16:18 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 28, 2007, 09:12:47 »
A ja mam pytanko, jak zmienić pana Bizneswoman? Zróbmy coś z tym, wybierzmy kogoś, kto naprawdę ma czas, bo widzę że Waldek jest już "wypalony" tą posadą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2007, 12:21:34 »
 :mellow: :mellow: Panie Prezesie Pawlak Prosze sie zając tematem ekwiwalentów pILNIE
WŁAŚNIE ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO STRAJKU W OSP !!!!!  :huh: :huh: :huh: :huh: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

AWARIA

  • Gość
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 05, 2007, 12:29:27 »
:mellow: :mellow: Panie Prezesie Pawlak Prosze sie zając tematem ekwiwalentów pILNIE
WŁAŚNIE ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO STRAJKU W OSP !!!!!  :huh: :huh: :huh: :huh: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Sebek nie strasz Pana bo się jeszcze przejmie rolą - a i tak go wyper.... hehe

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 05, 2007, 13:22:44 »
Dziwi mnie fakt, że zawsze u władzy stoją niewłaściwe osoby - jakim cudem? Przecież to my wybieramy, lekka akcja ... Robimy Protest i wypieprzmy tych, co tylko tyłki grzeją, a pożar widzieli tylko na naszych zdjęciach!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline grace199

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:03:21 »
Nie wiem czemu narzekamy na władze, przecież sami ich wybraliśmy!!
Łatwo spalić za sobą przeszłość, jeśli była słomianym ogniem

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 05, 2007, 15:13:36 »
PORTA 30 września zjazd krajowy. Co zrobiłeś do tej pory, żeby wybrano właściwych ludzi? Prezesa wybiorą przedstawiciele do zarządu gł. wybrani przez zarząd wojew. a ich wybrały zarządy powiatowe, a zarządy powiatowe składają się z przedstawicieli wybranych przez zarządy gminne, a przedstawicieli do zarządów gminnych wybraliśmy my w OSP. Nie tłumacz się tylko 1/5 spoza, bo oni mają i tak tylko 20% głosów.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:27:18 »
Co zrobiłem? W tym czasie zapewne latałem ze szpadlem po lesie ... Fakt jest taki, że wybierają zawsze te same osoby, a my "robole" nie mamy nic do gadania.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:46:15 »
No właśnie…
Nie ma alternatywy… To znaczy jest, ale dla szaraków niedostępna. I tu po raz kolejny przebija się myśl – w PSP mają związki zawodowe a w OSP nie ma nikogo, kto byłby równowagą dla dziwnych pomysłów… Ktoś zaraz powie, że władze są wybierane demokratycznie itp. Itd. Tak zgadza się, ale nawet w sejmie jest opozycja. W naszych szeregach jest, ale słabo działa. W życiu jak w przyrodzie – brak równowagi to problem.
To może czas na zrzeszenie opozycji?.
Taka moja chora myśl w temacie.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:55:07 »
PORTA nie przesadzaj zebrania były do lutego chyba nie odśnieżałeś lasu?

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 06, 2007, 09:10:05 »
Fredek - ja już Ci raz pisałem jak się wybiera prezesów, więc się nie powtarzaj z łaski swojej, bo głoszone przez Ciebie ideały wyglądają jakbyś za dużo lat w tym "interesie" nie siedział...

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 06, 2007, 09:32:15 »
PEDROS - nie wiem dlaczego masz takie przykre doświadczenia? Ale ja w wieku 25 lat w 1990 roku zostałem wiceprezesem zarządu gminnego, w 1995 prezesem. W kolejnej kadencji zrezygnowałem z kandydowania ponieważ zmieniłem miejsce zamieszkania. Obecnie jestem przewodniczącym gminnej i pow. komisji rew. i nigdy nie zajmowałem się polityką, nie byłem radnym, jestem zwykłym strażakiem, inżynierem, obecnie prowadzę własną działalność, wcześniej pracowałem w państwowej firmie w mieście wojew. Zawsze też starałem się zauważać wszystkie jednostki nie tylko moją, rozumieć i próbować rozwiązywać wszystkie problemy od jednostek typu M począwszy a KSRG skończywszy. Na moim terenie nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktoś narzucił nam na siłę prezesa, którego nie chcemy. Odwagi druhowie. Współpraca z gminą układa nam się doskonale choć burmistrz jest tylko szeregowym członkiem zarządu.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 06, 2007, 09:38:18 »
He……….. demokracja w ZOSP , fajne stwierdzenie .

Ja zawsze uważałem że demokracja w straży kończy się 5 min. po walnym zebraniu członków OSP bo tu teoretycznie można kogoś wybrać . Każdy stopień wyżej jest już polityka , i całe szczęście że tych stołków trochę jest i większości można coś zaproponować , a Ci co propozycji nie dostaną i się z nimi nie dogadają to już jest margines. No dla uhonorowania „wiernych i praworządnych” można jeszcze parę komisji problemowych stworzyć i jest parę kolejnych zaszytych funkcji .

Jestem ciekaw jak by zjazd np. ZW ZOSP wyglądał  jak by tylko jeden stołek Prezesa  był do obsadzenia i nic więcej . To by była demokracja, chyba że ZOSP by stworzyło szybko nowe zasady uzależnień  ( dotacje , medale , itd.) .No niestety podstawowe mechanizmy to , uzależnienie , podporządkowanie i jakoś to się zwróci . Np. komórka służbowa , fundusz reprezentacyjny , znam dobrze te wszystkie mechanizmy .

He………..  demokracja się marzy ,

PZDR    

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 06, 2007, 17:42:29 »
MIKO a ja uważam, że ona jest tylko trzeba ją pielęgnować i o nią dbać. Fundusz reprezentacyjny, komórka o czym ty piszesz? Najprościej powiedzieć, że demokracja kończy się 5 min. po i mieć wszystko w d... zamiast wziąć się do roboty. Zawsze jeszcze można wszystkim nawtykać, najbezpieczniej na forum bo nikt nie pozna. Jakby się samemu coś chciało to trzeba by się uderzyć czasami w pierś, a tak....e nie warto pisać. I jak się ma ten związek zmieniać? I jak na razie to ze związku nie wziąłem ani złotówki, nawet za dojazdy. Tak postępuje również cały zarząd wojewódzki, przynajmniej u mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 17:47:28 wysłana przez Fredek »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 07, 2007, 08:22:53 »
Jak się będzie wpychać w nie swoje sprawy, to szybko Tobie się odechce. Nawet nie mamy wglądu na Zjazdy Gminne, bo tylko zaproszenia dostają zawsze Ci sami, a młodzi - ambitni w tym czasie szorują kible. Ferdek wiem jak jest, to wszystko wcześniej jest zaplanowane, osoby, które głosują tam - są już wypalone. Nie jeżdżą do akcji, medali mają sporo i mają już albo w tyłku, albo przestają się interesować co będzie i jak jest. To jest prawda.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:25:46 »
MIKO a ja uważam, że ona jest tylko trzeba ją pielęgnować i o nią dbać. Fundusz reprezentacyjny, komórka o czym ty piszesz? Najprościej powiedzieć, że demokracja kończy się 5 min. po i mieć wszystko w d... zamiast wziąć się do roboty. Zawsze jeszcze można wszystkim nawtykać, najbezpieczniej na forum bo nikt nie pozna. Jakby się samemu coś chciało to trzeba by się uderzyć czasami w pierś, a tak....e nie warto pisać. I jak się ma ten związek zmieniać? I jak na razie to ze związku nie wziąłem ani złotówki, nawet za dojazdy. Tak postępuje również cały zarząd wojewódzki, przynajmniej u mnie.

Ja naprawdę jestem strażak – ratownik i owszem może Związek mnie mało interesuje, choć gdzieś tam siedzę z przymusu by liczba głosów się zgadzał , a sprawiedliwość po naszej stronie była , ale jak pewne herezje czytam , to zaczynam się denerwować i po co mam za dużo napisać , co działacze z ZOSP skrzętnie kryją przed szaraczkami z PB . Więc proszę nie prowokuj, bo widać też mało wiesz o zasadach obowiązujących w ZOSP , tak od poziomu ZP / ZW , przynajmniej w niektórych województwach .
   
A co do demokracji w OSP.   To musi ona się kończyć 5 minut po zakończeniu walnego zebrania, bo to jest straż, a nie koło emerytów. I nie będziemy roić głosowania demokratycznego, kto do budynku wejdzie by ten pożar ugasić. A co do pracy na rzecz dobrego imienia ZOSP , to w zeszłym roku wyjechałem do 250 zdarzeń i nie odebrałem ekwiwalentu za 430 godzin, przeznaczając na sprzęt w OSP.  Co zresztą złodziejom z ZOSP w dotacji do sprzętu oddałem , o innych pracach na rzecz OSP nie wspomnę . I chyba dalej tego tematu nie muszę rozwijać ??

PZDR

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 09, 2007, 21:41:37 »
Nie zdaje się Wam że trochę odchodzimy od tematu? Z drugiej strony co to za temat jeśli Główny Bohater ma nas .......

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 11, 2007, 08:33:36 »
PORTA, MIKO to co, poddajecie się? Związek oddajecie politykom, emerytom i komu tam jeszcze a przyszłość chcecie kształtować na forum, choć sami wiecie, że to jałowe pisanie. Przyznam to dla mnie dość smutny wniosek.
Pozdrawiam, życzę więcej samozaparcia, może w przyszłej kadencji. Tylko o ZOSP trzeba już myśleć na zebraniu w OSP, kiedy wybiera się przedstawicieli i delegatów, a właściwie to wtedy kiedy zarząd gminny decyduje o ilości delegatów i przedstawicieli z poszczególnych jednostek, na moim terenie się udało, wam też życzę. MIKO chylę czoła za taką ilość wyjazdów.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:20:45 »
Fredek - a dlaczego zmieniasz temat ?

Ja akurat nie muszę się przygotowywać , bo to co można było zrobić , kilka miesięcy temu udało się wykonać .

A interesuje mnie bardziej co działacze ZW- ZG ZOSP robią dla takich szaraczków z PB , jak Ja . A może dlaczego robią tyle dla siebie ?

Przykro mi ale nie każdy może być działaczem, muszą być i Ci co muszą się pobrudzić  . Ale jak Fredek dopchałeś się w demokratyczny sposób do ZW ZOSP , to może zdradzisz na kilka tajemnic w ramach otwartości , przejrzystości działalności ZOSP RP .

Np. skąd związek bierze środki na działalność statutową i na co je wydaje czyli :
- Ile kosztują biura wojewódzkie
- Ile telefony służbowe , te dla Prezesów Powiatowych również
- Ile Prezesi mają funduszu reprezentacyjnego
- Ile kosztuje organizacja zjazdów i zebrań ZW i ZG w tym Catering
- Ile kosztują wyjazdy szkoleniowe
  Itd. .

PZDR   

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 11, 2007, 18:15:58 »
 Ja to bym się spytał, gdzie w internecie możana znaleźć sprawozdania z działalności ZW ZOSP RP i
 ZG ZOSP RP.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 11, 2007, 22:33:13 »
Chciałbym jeszcze powiedzieć cos o wybieraniu ludzi do zarządow poszczegolnych szczeblów zwiazku... w mojej jednostce byl przypadek, że dotychczasowy prezes zarządu gminnego podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego nie zostal wybrany do zarządu gminnego i wiecie co zrobil? wystapil z naszej OSP, wstapił do sasiedniej w ktorej jeszcze nie odbyło się zebrani i tam został wybrany. Efekt jest taki, ze ten pan, bo nigdy go druhem bym nie nazwał, jest wysokim czlonkiem zarządu wojewodzkiego. Wiec jesli ktos chce jeszcze pisac na temat tego że narzekamy a wybieramy tych samych, niech weźmie pod uwage to co napisałem  :angry: