Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133912 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 13, 2007, 19:19:03 »
Serial jest ok. Nie ma upiększania, są sukcesy i drobne niedociągnięcia.

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 15, 2007, 12:59:41 »
można sie troszkę pogubić w tych powtórkach, gdyby TVN numerowal odcinki, to możnaby w "papierowych programach TV" wyłapać faktyczne terminy odcinków, ... a moze za dużo wymagam?
co do samego filmu to myślę, że rozwiał on obawy co poniektórych forumowiczów i dobrze. znowu zaskoczenie, ale tym razem wreszcie pozytywne.

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 15, 2007, 14:46:33 »
W najnowszym odcinku TVN nic ciekawego nie pokazal. Nie najciekawsze akcje, no i spozniony dojazd na miejsce wypadku.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 15, 2007, 17:49:26 »
Każda akcja jest warta uwagi, poza tym oni dopiero "zaczynają" ;-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 16, 2007, 16:14:57 »
W najnowszym odcinku TVN nic ciekawego nie pokazal. Nie najciekawsze akcje, no i spozniony dojazd na miejsce wypadku.

No to mnie aż wnerwiło gdy telewizja dojechała to poszkodowany był już w karetce  a ja bym wolał jakby pokazali jak go najpierw wyciągneli bo jak na razie niepokazywali bezpośredniego ratunku człowieka od początku

sikor

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 16, 2007, 17:07:45 »
a czzy wie ktoś czy na zwykłym tvn puszczą "28 sekund".kto wie jak można obejrzeć chodciarz 1 odcinek 28 sekund nie na tvn turbo lub jak mozna obejrzec w necie

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 16, 2007, 17:50:37 »
Na Forum remizy masz wątek, gdzie wypowiada się tam jeden z twórców programu - zobacz, a odpowiedź dostaniesz. Pozdrawiam
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Mariusz_43

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 19, 2007, 16:33:02 »
Pozwolę sobie zabrać głos po raz drugi w tym temacie. Po oglądnięciu 3 dotychczasowych odcinków doszedłem do wniosku iż pokazywanie działań straży w jednym miejscu trwa zbyt długo. Jako przykład podam chociażby pożar śmietnika (3 odcinek), tudzież monitorowanie stanu rzeki. Oczywiście, wszystko trzeba pokazać, lecz mało ciekawe akcje krócej, a bardziej prestiżowe dłużej. Istnieje również taka opcja, że tylko dla mnie pożar śmietnika jest nieciekawą akcją, ale cóż... tak to jest jak ma się to co drugi dzień. Jeżeli niektórzy nie zgadzają się z moją opinią, trudno. Pozostaje mi tylko prosić, abyście mnie zrozumieli.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 27, 2007, 21:50:55 »
Jestem po 4 odcinku.
Tak na szybko mogę powiedzieć, że było dużo akcji w tym jedna której prowadzenie mi się nie podobało. Pożar wilii w Konstancinie. Zbyt małe siły i środki zadysponowane na początku, tylko jeden podnośnik, który jeszcze się nie zmieścił w bramę. Nikt nie pomyślał o aparatach ODO, zwłaszcza strażak wchodzący do środka pomieszczenia które było całe w płomieniach! Oraz rota na podnośniku. Za chwilę dym poszedł w ich stronę i było widać jak nie mogą oddychać. Aż prosiło się o zastosowanie prądów rozproszonych a tu wszystkie zwarte! Narobiły tylko powodzi a pożar jak był tak był.

Oczywiście jest to tylko moje odczucie i widzę to tak jak pokazywał kamerzysta. Może  w rzeczywistości było inaczej.

Drugi pożar też w Konstancinie i widok którego już dawno nie widziałem. Ochotnicy w samych ocieplaczach od koszarówek i hełmach.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 27, 2007, 21:55:59 »
Witam
Po dzisiejszym odcinku muszę stwierdzić że program jest coraz lepszy.
A teraz do rzeczy.
Nagrałem odcinek programu z ostatniego tygodnia, lecz w chwili obecnej ma on wielkość prawie 700MB.
jest to po prostu nagrany programem VideoLan stream z cyfrowego tunera satelitarnego.
Mam problem z kompresją tego do jakiegoś akceptowalnego rozmiaru i formatu.
Jeżeli ktoś wie jak przerobić to na avi to proszę o kontakt na PW.
Wtedy mogę nagrywać w miarę możliwości poszczególne odcinki i załadować na jakiś upload.
Pozdrawiam
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 27, 2007, 21:56:18 »
No to teraz ludzie myślą, że OSP To "pospolite ruszenie", ludzie którzy wzięli od zawodowców część ich kostiumów i zaczęli gasić ... OSP Grassy - tak?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 27, 2007, 22:03:04 »
No właśnie nie wiem czy "Grassy" bo wydawało się, że tych jednostek było tam kilka, jedni juz gasili a "Grassy"  czy "Gassy" dopiero przyjechało chyba. Ale po prostu żenada...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 28, 2007, 10:08:25 »
Zgadzam się z wami choć początkowo usłyszałem że będzie OSP a jak ja ich zobaczyłem to mnie zamórowało jak oni mogli tak pojechać do akcji i to w dodatku do pożaru!!! Co teraz sobie ludzie pomyślą o jednostkach OSP. W mojej jednostce nigdy się coś takiego nie zdarzyło i ubieraja nawet koszarówki gdu pali się zwykła łąka a tam co??? Pytanie tylko czy to była głupota druhów czy po prostu sprzętu nie mnieli. Jak ktos ma jakieś szersze informacje na ten temat to bardzo bym prosił

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 28, 2007, 15:54:06 »
No 4 odcinek był świetny - jak narazie wg mnie najlepszy z wszystkich wyemitowanych.

Cytuj
Nikt nie pomyślał o aparatach ODO, zwłaszcza strażak wchodzący do środka pomieszczenia które było całe w płomieniach!
Ale ten strażak chyba nie wchodził do środka tylko siedział na parapecie w oknie.

Cytuj
Aż prosiło się o zastosowanie prądów rozproszonych a tu wszystkie zwarte!
Rozproszone można stosować tylko najpierw należy odpowiednio blisko podejść do ognia, a tam chyba nie bardzo mogli podejść

Cytuj
Nagrałem odcinek programu z ostatniego tygodnia, lecz w chwili obecnej ma on wielkość prawie 700MB.
jest to po prostu nagrany programem VideoLan stream z cyfrowego tunera satelitarnego
.
A jakie rozszerzenie ma ten plik?


Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 28, 2007, 18:27:25 »
Osp Gassy jednostka  spoza KSRG 5 wyjazdów na rok gdyby nie dwa pożary naraz to nikt by ich nie wzywal do mieszkania

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 28, 2007, 18:33:54 »
JRG Piaseczno było w środku a osp co mialo wchodzic do srodka bez aparatów jak miało osp siegnąć prądami rozproszonymi z zewnątrz za pózno podnosnik jak on przyjechal z otwocka a pożarem przy przybyciu pierwszych  jednostek JRG objęty byl caly dach NO TAKTYKU DOMOWY JAK TY BYS TAM DZIAŁAŁ WIDZIAŁEŚ TYLKO CHYBA POŻAR TRAWEK

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 28, 2007, 19:21:15 »
Już opanowałem sprawę.
Plik o wielkości 300MB właśnie ładuje się na megaupload (jakość bardzo dobra),
Reklam w takcie programu nie wycinałem :)
Koło 23 powinien być dostępny.
Jak tylko będę mógł to nagram odcinek z tego tygodnia.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 28, 2007, 19:39:49 »
JRG Piaseczno było w środku a osp co mialo wchodzic do srodka bez aparatów jak miało osp siegnąć prądami rozproszonymi z zewnątrz za pózno podnosnik jak on przyjechal z otwocka a pożarem przy przybyciu pierwszych  jednostek JRG objęty byl caly dach NO TAKTYKU DOMOWY JAK TY BYS TAM DZIAŁAŁ WIDZIAŁEŚ TYLKO CHYBA POŻAR TRAWEK

Ty to może do mnie???

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 28, 2007, 21:37:08 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 06:41:32 wysłana przez eddie »
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 30, 2007, 10:13:15 »
Postaraj sie nagrac najnowszy odcinek i wrzucic go na megaupload :P
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 30, 2007, 11:41:14 »
A najlepiej jakbyś wszystkie odcinki jakie masz wrzucił na www.peb.pl tak jest naprawde fajnie

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 30, 2007, 11:43:54 »

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 30, 2007, 11:57:10 »
Panowie ja byłem przy tej pierwszej akcji prawie od początku bo przyjechałem  samochodem GCBA MAN  nr 569 M 23 jako 3 samochód  a 1 z OSP -Konstancin/Jeziorna  1/3 dachu  po sirodku budynku sie paliła dojechał podnośnik ale wąskie uliczki i remont głoównej ulicy utrudnił dojazd i wjazd podnośnika na posesje, drugi który przyjechał z JRG 12 a nie jak piszecie z Otwocka dał rade wjechać .
Budynek był wykonany w stylu kanadyjskim z płyt które były oblepione imitacją kamienia a więc same deski i prasowana trocina.
Co do 2 pożaru to akurat byłem samochodem po wode którą dowoziliśmy z hydrantu i miałem ze sobą tylko 1 strażaka reszta została na Słomczńskiej wode nabieraliśmy niedaleko ul Czarneckiego gdzie palił sie ten pustostan (nie pierwszy raz )zgłosiłem że jestem blisko i tam podjade ale nich dyżurny podeśle mi  1 zastęp OSP bo we 2 nie damy sobie rady  rozwineliśmy linie główną  i dwie gaśnicze w tym czasie dojechały 2 zastępy OSP i sprawa załatwiona
Co do umundurowania to ?????? :wacko:

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 30, 2007, 15:59:13 »
Budynek był wykonany w stylu kanadyjskim z płyt które były oblepione imitacją kamienia a więc same deski i prasowana trocina.

No to współczuje. W mojej okolicy nikt tak jeszcze nie buduje (i chwała Bogu). Czyli domek był z góry skazany na pożarcie...

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 30, 2007, 16:08:23 »
Witam
Odcinek który nagrałem jest z 20 marca, czyli o ile mnie pamięć nie myli to jest to 3 część serii.
Jutro nagram odcinek z 27 marca, czyli bieżący więc w niedzielę wieczorem będzie w necie.
Niestety żeby nagrywać muszę być przy komputerze więc nie zawsze mi pasuje godzina emisji (praca).
 
Cytuj
A najlepiej jakbyś wszystkie odcinki jakie masz wrzucił na www.peb.pl tak jest naprawde fajnie
Napisz jak się wrzuca pliki na tą stronę, bo ja tam widzę tylko forum.
Pozdrawiam
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl