Autor Wątek: Odznaczenia,,, dla kogo????  (Przeczytany 7950 razy)

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odznaczenia,,, dla kogo????
« dnia: Luty 07, 2007, 23:58:09 »
Szanowni koledzy , skoro zbliża się nasze święto , proponuje przyjrzeć się bliżej  metodom
„wyróżniania strażaków z podziału „ oraz „ podludzi ”z PSK
 U mnie na przykład odznaczenia resortowe czy Państwowe przysługują tylko Panom z biura , nie zdarzyło się jeszcze by strażak z podziału czy tez z PSK otrzymał odznaczenie inne niż związku OSP. Nie twierdze że powinno być nadawane obligatoryjnie  ale czasem sami odznaczani wstydzą się że to akurat oni dostali, a należałoby się komuś innemu.
Zapraszam do dyskusji
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2007, 00:01:37 wysłana przez firepl »

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2007, 00:07:01 »
Spytaj Swojego komendanta czy przypadkiem w twojej jednostce nie ma nagród uznaniowych dla strazaków którzy otrzymują odznaczenia państwowe, resortowe to tłumaczy dlaczego te odznaczenia dostają "fachowcy" a strażacy z JRG te związku OSP. Wydaje mi się, że taka reguła będzie dotyczyć twojej jednostki, bo wiem, że takie rozwiązania funkcjonują w kraju.
Pozdrawiam.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2007, 08:03:48 »
Odznaczenia są normą dla biur , bo oni są najbliżej twojego komendanta (bo to on wnioskuje odznaczenie danego człowieka) Dla podziału nie ma co liczyć na jakieś medalik , możesz najwyżej dostać dyplom , może dlatego że jeżeli w jrg (na podziale)dostali by jakieś odznaczenie wiązało by się z kasą, w mojej jrg także nie dostajemy odznaczeń , więc chyba normą jest to w naszej Kochanej straży..także trzeba się z tym pogodzić , nie da się wpłynąć na wybór komendanta , niestety

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 10:11:46 »
Prosiłbym przed pisaniem czegokolwiek zaczerpnąć informacji u źródła tj. u Waszego kadrowca.
Po pierwsze zrobiono limity na odznaczenia – 1 na powiat (suma powiatów na województwo). Po drugie nigdy nie słyszałem by za wyróżnieniem odznaką, czy medalem były następne wyróżnienia – jak tu sugerujecie – pieniężne. Ja napisałem 6 wniosków (może 1 przejdzie) z biura była 1 osoba i 1 z PSK, 4 zaś z JRG.

PS.
Choć często słyszę:
"Po co mnie pisałeś, na grom mi kawełek blachy!!?? Pieniądze by dali jakieś!!"
Taka jest reakcja strażaków na podziale bojowym
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2007, 10:15:46 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2007, 16:30:09 »
A co brakuje wam kompletu odznaczeń do świątecznej pidżamy, aby pochwalić się przed żoną jakiego ma bohatera ?

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2007, 17:23:32 »
Jan.. Wiedziałem że na pewno ktoś zareaguje tak jak ty, nie chodzi mi o „ komplet medali do pidżamy „  (akutat ten komplet już mam) żona tez docenia moja prace. Chodzi o zwykłą sprawiedliwość , chłopaki z podziału narażają zdrowie i niejednokrotnie Zycie  , to oni pracują na zaufanie jakim obdarzona jest  PSP , a odznaczenia dostają ……. No dobrze nie ważne . dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2007, 19:40:09 »
Witam!
Nawet nie chcę nic wspominać i zbytnio pisać na ten temat, by nie nabawić się wrzodów żołądka itp. schorzeń -_-
U mnie nie jest może, aż tak bardzo źle z ewent. odznaczeniami dla funkc. podziału jak pisze firepl, ale mimo wszystko ok. 80% trafia na piersi tzw."biura" . W jednym roku temu, w następnym tamtemu i się to toczy. Wszyscy w biurze są raczej zadowoleni ^_^ Jak coś "zostanie" to rozda się od czasu do czasu pospólstwu, co by zbytnio nie marudziło po kątach.
O jakiś zasługach nawet nie wspominam, bo nic nie mają od wielu lat nic do rzeczy. Tym rządzi układ. Są jak wiadomo wszędzie "swoi i obcy" i proszę mi nic nie wspominać przy okazji o ZZ.
Dochodzi do tego jeszcze wymiana,medali, odznaczeń, dyplomów, podziękowań... Polega to np. daje się Naszą resortową "broszkę" komuś z powiatu, starostwa, wojska, policji itd... W zamian za to otrzymuje się w kolejnym roku coś tam od nich. Fajna wymiana nie ^_^ Tylko wiadomo kto - no... i już za co! Wnioski krążą i kilka osób ma zajęcie.
Faktycznie chyba pozostają Nam "szaraczkom" w większości "Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa" przy odejściu na emeryturę - choć trzeba wykazać się też stosownym stażem i zaangażowaniem. No i nie  daj Boże jakieś "podpadki" kiedyś tam :wacko:
Acha jeszcze o ile K-dt na czas wystąpi i podpisze, p.Kadrowa dobrze napisze i nie zapomni wysłać ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2007, 19:02:40 »
 No i zaczęło się tak jak ajax napisałeś pierwsze wnioski już poszły.

Misiaczek .. nie do końca jest tak z tymi limitami ale szkoda „prądu” nasze pisanie niczego nie zmieni .Pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2007, 19:13:54 »
Może zrobimy swoje allegro? Kto chce sprzedać/kupić medal niech pisze.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2007, 21:07:41 »
sam go – nie jest sztuką kupić nie o to chodzi wiem że to kawałek blachy i tym bardziej się zastanawiam dlaczego tak trudno jest docenić tym kawałkiem metalu strażaków z podziału . za tym nie idą żadne koszty a dla niektórych jest to jakaś satysfakcja , jakieś uznanie za ciężką służbę.
Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2007, 21:06:46 »
Może zrobimy swoje allegro? Kto chce sprzedać/kupić medal niech pisze.

za ile pójdą ciekawe ..

za 18 lat służby nie mam żadnego więc chyba sobie kupię

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ratowniczek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2007, 20:12:51 »
oczywiście odznaczenia i dyplomy tylko dla karierowiczów z biura poniewaz dostają zawsze to co chcą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2007, 22:08:32 »
17 lat słuzby w tym 10 w podziale i brak jakiego kolwiek odznaczenia (nawet tego z osp) pomimo jak sobie przypominam uratowałem razem z kolegą dwukrotnie osobe z płonacego mieszkania--po tych zdarzeniach liczyłem, że otrzymamy wcześniejsze awanse, a przynajmniej jakieś odznaczenie--no niestety wyżej oceniono biurowców i samorządowców---byłem okrutnie wkur....ny w świeto floriana jak zostaliśmy pominięci---wtedy tez powiedziałem kom. że ostatni raz uczęstniczę w świecie strazackim

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2007, 15:11:25 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2007, 18:59:26 »
No cos się szykuje , to wychodzi jakies 6 sztuk na powiat tylko ciekawe czy to dla strażaków czy dla starostów policjantów itd. , wszak mamy nowe władze i należy nawiązać nowe kontakty….
pozdrawiam


"Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni świętokrzyscy  pożarnicy zostali odznaczeni. Za zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju pożarnictwa, za propagowanie ochrony przeciwpożarowej, za poświęcenie i zaangażowanie w działalność na rzecz obronności kraju. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał bryg. Grzegorz Ryski, Brązowy Krzyż Zasługi – kpt. Janusz Buła, mł. kpt. w st. spocz. Grażyna Nowak, st. ogn. w st. spocz. Krystyna Barna; Brązową Odznakę „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” – Wacław Szarek i Edmund Kaczmarek; Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju -  st. bryg. Zbigniew Muszczak, bryg. Grzegorz Młynarczyk; Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju – st. kpt. Szymon Górski, kpt. Krzysztof Denkowski, mł. kpt. Zygmunt Świercz, asp. sztab. Tomasz Lis. "

Jakoś sekcyjnych i strazaków yu niewidać hahaha.


http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=23412
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2007, 21:24:15 wysłana przez firepl »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2007, 22:24:04 »
17 lat słuzby w tym 10 w podziale i brak jakiego kolwiek odznaczenia (nawet tego z osp) pomimo jak sobie przypominam uratowałem razem z kolegą dwukrotnie osobe z płonacego mieszkania--po tych zdarzeniach liczyłem, że otrzymamy wcześniejsze awanse, a przynajmniej jakieś odznaczenie--no niestety wyżej oceniono biurowców i samorządowców---byłem okrutnie wkur....ny w świeto floriana jak zostaliśmy pominięci---wtedy tez powiedziałem kom. że ostatni raz uczęstniczę w świecie strazackim

No też bym się nie też wku.....  Może chociaż jakąś nagrodę postaci kasy dostałeś , czy całkowicie to zlali

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2007, 12:29:28 »
17 lat słuzby w tym 10 w podziale i brak jakiego kolwiek odznaczenia (nawet tego z osp) pomimo jak sobie przypominam uratowałem razem z kolegą dwukrotnie osobe z płonacego mieszkania ... no niestety wyżej oceniono biurowców i samorządowców
Przykład wyraźnego przegięcia - ale nie dam sie sprowokować i nie będę się brzydko wyrażał o takim komendancie. Na pocieszenie innych, nie wszyscy są tacy s...syny - w miarę często spotykałem podwładnych z większą ilością baretek niz ich przełożeni i to na wniosek tych przełożonych.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2007, 13:10:21 »
Jak ktoś tu zauważył KP wnioskuje o odznaczenia, a nie odznacza. Zapewniam wszystkich, że między wnioskiem a odznaczeniem jest bardzo daleka droga. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że KW wie lepiej kto ma być odznaczony niż KP, toteż sito jest gęste i całkowicie niezależne od KP. Innym problemem jest trafienie "uzasadnieniem" w preferencje KW ... jednak jaki jest na to sposób.... nie wie tego nikt. A może mijam się z prawdą??? Może ktoś ma przepis na "skuteczny" wniosek ??? Proszę o informację, chętnie poczytam. Pozdrawiam.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2007, 23:47:24 »
Może KG zainteresuje się i tą problematyką i znajdzie się jeszcze jednka kartka papieru w Komendzie Głownej do napisania zapytania do KW, ile i komu w ostatnich latach rozdano medali i odznaczeń w rozbiciu na stanowiska i w porównaniu podział bojowy/biuro?
A jeśli zechciałby sięgnąć głębiej może również zapytać dlazcego niektórzy pracownicy biura dostają medale z taką częstotliwością???

PS. Może ktos zada te pytanie naściądze, bo jak ja się wyrwę to znów okaże się, że jestem złośliwy? :mellow: A przecież nie jestem, no napewno nie w stosunku do JEKG...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2007, 18:22:06 »
Zamieściłem twoje pytanie na ściadze do KG.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2007, 22:40:57 »
No Panowie strażacy na całą komendę przyszły limity medali OSP  hahaha na moja 2 szt.
Ciekawe dla kogo?????

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2007, 06:45:56 »
Nie tylko na twoją-na moją też dwa te z OSP. Innych resortowych też dwa. I to tyle.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2007, 07:03:02 »
No Panowie strażacy na całą komendę przyszły limity medali OSP  hahaha na moja 2 szt.
Ciekawe dla kogo?????
Nie tylko na twoją-na moją też dwa te z OSP. Innych resortowych też dwa. I to tyle.

[/quote]

No to ciekawe kto je dostanie ?
P.S. - mam szeroką klapę przyjme wszystko !!  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2007, 07:04:46 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2007, 14:32:24 »
Czy liczyc na żetelnośc naszych szefów (?). To chyba w skali kraju ideał nie do uzyskania.ASle i w tej materii ZZ mogą sie zainteresową. Przecież mozna wypracowac jasnośc kryteriów i miec pełnqa informację co sie w tych tematach dzieje w komendzie.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Odznaczenia,,, dla kogo????
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2007, 15:39:48 »
W mojej jednostce są tacy co ze względu  na  obecną sytuację w PSP na znak protestu nie przyjmą żadnego oznaczenia