Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

ewakucja poszkodowanego samochodem pożarniczym do szpitala

(1/10) > >>

mlody:
Czy w straży jest tak, że jak karetka nie zdąży na miejsce a ranny jest w stanie krytycznym i trzeba go odwieśc do szpitala to zawozicie go czy czekacie na karetke do skutku (mowie o karetkach ktore nie dojada, bo wiem, że większość dojeżdża)

maldrin:
Nigdy nie odwoziliśmy rannych do szpitala, ale zdarza się, że jeden z nas jedzie w karetce do szpitala aby pomóc załodze pogotowia w opatrywaniu rannego.

mlody:
a załoga pogotowia nie da sobie rady sama???? a jeśli to stan krytyczny to chyba powinno się o tym ich powiadomić aby wzili do karetki np. jednego lekarza lub pielęgniarka więcej a strażacy niech robią swoje w końcu mają dużo więcej do zrobienia niż np. pogotowie lub policja, bo policja i karetka mają zakres obowiązków (policja- zatrzymać ruch itp. karetka-leczyć ludzi), ale to przecież strażacy muszą zrobić wszystko jak np. dzrewo spadnie na ulice to policja go nie usunie albo dzrwi się zatną w aucie to wszystko muszą robić strażacy, więc po co ich jeszcze brać do karetki jako pomoc?????

maldrin:
Nie wiem jak do dokładnie jest, nie byłem jeszcze przy takim zdarzeniu. Z tego co mówili to zespół pogotowia prosił o pomoc, a dowódca wybierał jednego z "medyków" i ten jechał w karetce.

Oomphiak:
Z tego co wiem rannych w stanie krytycznym wolno przewozić pod warunkiem, że jest opieka lekarza, tak jak np.dzieci przy wstrząsie hipowolemicznym wtórnym.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej