Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

ewakucja poszkodowanego samochodem pożarniczym do szpitala

<< < (10/10)

Ajax:
Dokładnie jw.
Nie można absolutnie /jeszcze/ liczyć na pewny profesjonalizm i... dyż. Pog.Rat, bo podobnie jak u Nas (ostatnio) trafiają tam <zwykle> z przypadku  :angry:
Pani w CPR się pyta, czy to jeszcze aby jej rejon, lub, czy faktycznie na prawdę potrzeba, dlaczego, może sami damy radę, przywieziemy, karetki akurat nie ma itd...Ech można, by wiele różnych latami przytaczać tekstów, sformułowań! -_-
To skrajne sytuacje, ale jednak się nadal zdarzają  :wacko:
Coraz bardziej zauważam zaczynają rozumieć, że nie jesteśmy tylko "kelnerami" - szczególnie w razie "W"
Pozdr.
Ps. Było już, że wysyłałem po uprzednim powiadomieniu sam. operac. po lekarza do Szpitala, bo Pogotowie odmówiło wyjazdu! Oj... działo się później  ^_^

Krzyś Mila:

--- Cytuj ---A @Pedros  fajnie prawisz tylko zauważ że są to wytyczne KSRG , a nie Pogotowia Ratunkowego wynikające z ustawy o Ratownictwie Medycznym – więc wiesz co ty i co ci może zrobić ten dyspozytor . Podejrzewam jego tylko i wyłącznie dobra wola.
--- Koniec cytatu ---

Niestety to prawda.

Niestety zdarzają się takie ... (trudno nazwać)
Sytuacja miła miejsce w mieście powiatowym, w którym jest JRG.
Dyspozytorka pogotowia poprosiła karetkę o zdjęcie pacjętki z noszy (tuż przed wniesieniem do karetki), poinformowanie jej, że przyjadą później, następnie wysłała zespół do pana z przeciętą tętnicą w kończynie górnej (krew sikała z rany).
Niemal błagała lekarza, by zostawił kogoś dla ratowania kogoś, a do głowy jej nawet nie przyszło, że szybciej i mniej kłopotliwie będzie wysłanie GBA z PSP.

Pozdrawiam

Pedros:

--- Cytat: MIKO w Styczeń 08, 2008, 23:42:12 ---Więc @Pedros nie licz na inteligencję i zaangażowanie

--- Koniec cytatu ---

No spokojnie Panowie szlachta  ^_^

Witold pytał: "Czy jest jakiś doument..." to mu przytoczyłem.
A jeśli chodzi o praktykę to sam nie raz pisałem posty jak jest na prawdę...

szymek2102:
Temat wciąż aktualny:
https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/czy-strazacy-moga-transportowac-osoby-poszkodowane

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej