Autor Wątek: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?  (Przeczytany 8750 razy)

Offline SKINO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam.
Jak w temacie- co w sytuacji gdzie wg. rozp. kwalifikacyjnego d-ca sekcji może awansować max. do kpt. natomiast wg. NOWEGO regulaminu komendy d-ca sekcji jest stanowiskiem aspiranckim (jednostka 10-11 etatów/zm.). Co wtedy? Na wniosku awansowym nie ma pytania odnośnie kwalifikacjo zajmowanego stanowiska...Pewnie jest tak w wielu innych przypadkach!!  pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2007, 14:40:23 »
Nadrzednym powinien być obecnie obowiązujący przepis, więc skoro obecnie zajmujesz stanowisko d-cy sekcji i póki co jest to stanowisko oficerskie to wniosek awansowy wysylany teraz może opierać się tylko na sytuacji jaka ma miejsce teraz, bo co jeśli reorganizację szlag trafi (Boże dopomóż) i nie wejdzie w marcu, a w kwietniu 2008?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2007, 16:11:03 »
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie kwalifikacji > zał. nr 4
poz. 25 d-ca sekcji max. stopień kapitan
poz. 33 d-ca sekcji max. stopień st. aspirant.
W związku z powyższym obawiam się że decydować będzie obowiązujący (zatwierdzony) regulamin organizacyjny.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2007, 16:36:02 »
tak tez może być, niedługo wszyscy się dowiemy...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2007, 17:28:09 »
Witam kolegów strażaków!!!
Moim zdaniem   awansowanie strażaków na wyższe stopnie  w roku 2007 powinno przebiegać na starych zasadach wg starych regulaminów,  powinien być zachowany tzw. okres przejściowy,
dlaczego pozbawiać ludzi tego co im się słusznie należy..........................

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2007, 17:55:18 »
Uważam, że akcja awansowa w roku 2007 będzie przebiegać zgodnie z kierunkiem taniego państwa, a związki zawodowe działające przy PSP  obudzą się jak zwykle jak podadzą musztardę po obiedzie, pozdrawiam .............................

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2007, 17:59:36 »
Cytuj
związki zawodowe działające przy PSP  obudzą się jak zwykle jak podadzą musztardę po obiedzie,
Dlatego już dziś trzeba o tym głośno krzyczeć.
pozdrawiam

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2007, 18:23:37 »
Odpowiedzmy sobie sami na pytanie???
Jakie to jest to  prawo w PSP  i sprawiedliwość??? 

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2007, 20:33:46 »
Masz rację robard - jak będzie zobaczymy.
Wydaje mi się, że powinno być w.g. starych regulaminów, tym bardziej, że większość ludzi nabyła możliwość awansową już rok temu, a kilka lat wcześniej byli namawiani, aby kończyć studia. Zastanawia mnie jeszcze jedno - jak będzie rozpatrywany zapis "inż" przy nazwisku.
Pożyjemy zobaczymy.
                                           Pozdrawiam.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2007, 21:01:20 »
A jednak akcja awansowa 2007 według nowych regulaminów!!!!

www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-1-07.htm

Jednak tanie państwo wzięło górę nad wyrzeczeniami, podnoszeniem wykształcenia i kosztownymi wydatkami szarych obywateli.
             Przykre ale prawdziwe !!!!
 A może Związki podjęłyby jakieś zdecydowane kroki ?   

**Rozejrzyj się, jest funkcja 'modyfikuj', nie trzeba pisać odpowiedzi po sobie**
dago
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2007, 21:45:46 wysłana przez dago »

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2007, 21:45:49 »
No to pięknie, zobaczymy co nowy szef PSP na zafunduje na dzień strażaka, ale z tego co przeczytałem na stronie podanej powyżej to lepiej na emertyture spiepszać. A jeszcze ciekawe jakie zmiany w rozp. w sprawie uposażeń?????? No to fajne czasy wPSP nastały. Pozd. starą gwardie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2007, 23:08:37 »
Z tejże strony dwa cytaty w tej samej tonacji, ale o jakże innej  intencji:
Cytuj

Zgłoszono Komendantowi przypadki wprowadzania nowych regulaminów organizacyjnych z dniem 1 stycznia br. Weryfikując przedstawioną sytuację Komendant Główny wyraził dezaprobatę wobec takiej sytuacji, potwierdzając iż dotyczy to w szczególności województw: opolskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego.

 Wprowadzenie tych regulaminów(przypomnę - nowych) przez poszczególnych Komendantów w w/w województwach, może spowodować, iż nie wszyscy strażacy zostaną objęci planowanymi podwyżkami według dotychczasowych grup zaszeregowania.
cóż za troska...ale patrzmy dalej, jest akcja awansowa:

Cytuj
Składane wnioski powinny być składane zgodnie ze stanowiskami według nowych regulaminów.

Niech ktoś podpowie, jak taka choroba się nazywa?  :mellow:

Reasumując:
A fe Komendanci, którzy wprowadzili nowe regulaminy od 01.01.2007! Przez WAS strażacy mogą być pozbawieni należnych podwyżek wg. strarych grup!!!

A fe Komendanci, któryz wysłali wnioski awansowe wg. starych grup!!! Honorujemy wniski tylko wg. nowych regulaminów, nie wiedzieliście??!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2007, 01:57:45 »
A fe Komendanci w kraju którzy nie maja takiej "kariery i wykształcenia ani też takiego przygotowania teoretycznego do zajmowania tego stanowiska."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2007, 12:25:43 »
Przebieg i zasady przeprowadzenia akcji awansowej w 2007 roku.

Komendant Główny poinformował, iż propozycja wraz ze szczegółowymi wytycznymi zostanie przedstawiona na naradzie Komendantów Wojewódzkich (ok. 21 lutego br.). W przypadku awansów oficerskich, poza podstawowymi kryteriami prawnymi (m.in. stanowisko i czasookres), w przypadku osób niebędących absolwentami SGSP, w składanym wniosku musi być wyraźnie zaznaczone, jakie czynności (zakres obowiązków) na zajmowanym stanowisku są zgodne z ukończonym (cywilnym) kierunkiem studiów.

Składane wnioski powinny być składane zgodnie ze stanowiskami według nowych regulaminów.

Podczas dyskusji przekazano Komendantowi, iż zastosowanie takiego rozwiązania jest złe i krzywdzące, powodujące jednocześnie zwiększenie zakresu osób objętych negatywnymi skutkami tzw. rreformyr1;.

No to pięknie, Q... pięknie.
Szydełkowiec, którego umiejętność dziergania przyda się w kwaterce (będzie dziergał kominiarki ) - pewnie tak udowodnią przydatność jego "wykształcenia" awansuje, a d-ca zmiany - stanowisko aspiranckie - eh, szkoda gadać.
- chociaż teoretycznie rzecz ujmując.......
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2007, 12:28:05 wysłana przez sam_go »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2007, 16:13:42 »
sam_go napisał;
Cytuj
W przypadku awansów oficerskich, poza podstawowymi kryteriami prawnymi (m.in. stanowisko i czasookres), w przypadku osób niebędących absolwentami SGSP, w składanym wniosku musi być wyraźnie zaznaczone, jakie czynności (zakres obowiązków) na zajmowanym stanowisku są zgodne z ukończonym (cywilnym) kierunkiem studiów.

I tutaj, żeby nie było zdziwienia to komendy moga to tak dobrze umotywować, że okaże się, iż na odpowiednich stanowiskach cywilne kierunki studiów sa o wiele bardziej przydatne niż SGSP (np. D-cy JRG).   :mellow:
Ano zobaczymy, co teraz z tego wyjdzie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2007, 18:01:18 »
Sam_go
nad czym Ty właściwie rozpaczasz, żal Ci czego właściwie, że ja mam jeszcze wątpliwą możliwość awansu na otarcie łez a Ty przez takiego jak ja nie dostałeś stanowiska d-cy zmiany. Moim skromnym zdaniem byłoby miło gdyby KG puścił te wnioski a przynajmniej część. Klamka i tak już zapadła na poziomie KP i ich nowych regulaminów. Czytając Twój post odniosłem wrażenie, że wychodzisz z prymitywnego założenia "skoro ja mam źle to żeby inni mieli gorzej". Przepraszam jeżeli się mylę. Jeszcze jedna sprawa ja uważam iż skończyłem bdb kierunek "szydełkowania" to zabrzmi nieskromnie ale może jeden z najlepszych z pośród oficerów cywilnych a mam wrażenie że tego awansu nie dostanę więc nie żałuj nikomu bo uogólnienia są najbardziej krzywdzące.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2007, 18:36:14 »
Szanowny Meremre.
Niesłusznie uważasz mnie za psa ogrodnika. Mój post piętnował rozwiązanie systemowe, które zamykają drogę awansu ludziom na stanowiskach zaszeregowanych do niższych korpusów - patrz d-cy zmian do 12 etatów, a otwierają magazynierowi po szydełkach, bo nie wierzę, że miłościwie panujący nie zdołają udowodnić, że szydełkowanie nie jest przydatne w magazynie.
Żeby była jasność: nie jestem zdeklarowanym przeciwnikiem studiów cywilnych. Są kierunki naprawdę przydatne w PSP - powinieneś coś o tym wiedzieć. Moje obawy dotyczą bardziej tego, że trudniej będzie udowodnić przydatność absolwenta AM w P/MSK niż licencjata markietingu w technice.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2007, 18:42:45 »
hehehehe. sam_go i meremre, a nie lepiej się spotkać na kawie, żeby to obgadać? :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2007, 19:02:12 »
Witam znowu
Przepraszam Sam_go jestem dokładnym przykładem tego co napisałeś. Robard doskonale o tym wie więc pewnie z tego powodu chce nas umówić na kawę. A może on nas zaprosi kawę z wkładką.
pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2007, 21:44:53 »
No robard, masz pole do popisu, może zgasisz jeszcze jeden pożar?
A teraz poważnie. To co się teraz dzieje prowadzi do jeszcze większej patologii, otóż najważniejsza persona w komendzie, tzn sekretarka mająca wyższe wykształcenie np. administracja lub "maszynopisanie" zrobi SA, a napewno zostanie na nią wysłana - pójdzie jak burza po szybkiej ścieżce awansowej. I co? o take.......? I niech mi nikt nie mówi, że znowu ZZ, bo takiej bzdury nie mógł wymyśleć żaden związkowiec - nawet z tak umiłowanej przez forumowiczów "S"
a'propos,
Robard czy ty mnie nie obrażasz? to na czerwono to nie moje, ja tylko zacytowałem tę bzdurę.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 09:09:47 wysłana przez sam_go »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2007, 10:02:33 »
Cytuj
Robard czy ty mnie nie obrażasz? to na czerwono to nie moje, ja tylko zacytowałem tę bzdurę.
A wyobraź sobie, że nawet przez chwilkę nie pomyślałem, że byłbyś w stanie wymyślić taką bzdurę. :mellow:
Dobrze wiemy, gdzie jest "gniazdo" tych geniuszy z tak debilnymi pomysłami...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2007, 11:12:05 »
Do Sam_go

Może już pora skończyć z tym kompleksem "sekretarki-oficera". Przecież wg nowych regulaminów nie jest to stanowisko oficerskie i choćby kończyła 10 szkół wyższych to nic to jej nie da ( i dobrze).

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2007, 12:22:09 »
Poprawka.
Wg regulaminu Twojej komendy. W mojej akurat jest to etat mundurowy, więc temat jest jak najbardziej aktualny, A pani sekretarka jest już słuchaczką SA. Zdziwiony?

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2007, 18:07:44 »
Witam!!!
Uważam, że najlepiej by było jakby nikomu nie dawać awansu na dzień strażaka 2007, dlaczego wprowadzac zamęt w Komendach. Reorganizacja wprowadziła takie zamieszanie i podzieliła ludzi na lepszych i gorszych, przykładem są Stanowiska Kierowania, gdzie w niższych kat. Komendy jest to stanowisko aspiranckie pomimo, że ludzie robią to samo, a nawet więcej, Poprostu trzeba mnieć szczęście, albo farta.( no i aspekt ekonomiczny ile by można by zaoszczędzić kasy i sie przypodobać decydentom)

     
 

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: AWANSE i co nadrzędne-regulamin komendy czy rozp. kwalifikacyjne?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2007, 20:06:01 »
Co do awansu to kolego SKINO ( Kamilku:)) ja zostaję wiecznym mł. kpt. za jakieś 7 może 5 lat będe miał mołziwoś obięcia stanowiska oficerskiego!!!A co do sytuacji w mojej komendzie to awans dostanie tylko prewentysta obecnie i po reorganizacji na stanowisku oficerskim. Kadrowiec obecnie na oficerskim a po reorganizacji na aspiranckim nie dostanie awansu ponieważ przyszło pismo z KW aby przedstawić propozycje stanowiska jakie będzie zajmował po reorganizacji więc lipa. Co śmieszniejsze D-ca JRG kpt. po aspirantce i studiach prawniczych też nie dostanie awansu blokowany jest juz 2 rok mimo że cały czas na stołku oficerskim. Ale niema inzyniera i nie może zostac skierowany na przeszkolenie do SGSP i nie spełnia kwalifikacji na zajmowane stanowisko!Ottt parodia! Pozdrawiam wszystkich TWARDY! -_-