Autor Wątek: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!  (Przeczytany 15802 razy)

asp

  • Gość
Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« dnia: Styczeń 31, 2007, 10:17:35 »
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070131/POWIAT01/70130039/-1/SWIETOKRZYSKIE

A wszystko przez to, że strażacy zrzeszeni w Solidarności złożyli w komendzie głównej votum nieufności wobec Grzegorza Jankowskiego, komendanta wojewódzkiego świętokrzyskiej straży pożarnej. Sami nie chcieli ujawniać mediom szczegółów konfliktu i konkretnych zarzutów. - To nasze wewnętrzne sprawy - przekonywał "Echo” Krzysztof Andura, szef strażackiej Solidarności. Gdy wczoraj wraz ze swoimi zastępcami spotkał się w tej sprawie z wojewodą, komendant zwołał konferencję dla dziennikarzy.
Sam odczytał na niej wszystkie zarzuty związkowców, odparł je (poparli go również szefowie dwóch innych strażackich związków zawodowych), po czym wraz ze swoją rzeczniczką opowiedział dziennikarzom rzeczy, które zazwyczaj pozostają w zaciszach gabinetów. - Pan Andura przyszedł do mnie z kartką, z której odczytał, że trzeba "pier...” panią rzecznik. Chciałem tę kartkę skserować, ale on nie chciał mi jej dać - żalił się komendant Jankowski.

Również Magdalena Porwet przyznała się, że związkowiec kazał jej "pier...” szefa. - A o kandydatach na stanowiska kierownicze mówił "ten jest pier..., tamten niemerytoryczny padalec” - ujawniała śmiało rzeczniczka.

Za to Dariusz Malinowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, był wstrząśnięty przebiegiem wczorajszej konferencji świętokrzyskiego komendanta. - O Boże... - zabrakło słów Malinowskiemu.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 10:24:41 »
Cytuj
O Boże... - zabrakło słów Malinowskiemu.

O Boże...mi też zabrakło słów...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 11:05:26 »
Polecam post Dwuwładza w PSP. Rola "Oficerów Politycznych" w osłabieniu podległości służbowej « 1 2 3 4 »   więc się nie dziwię powstałej sytuacji.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:26:52 »
nie ma dnia żeby nie bylo słychac o ZZ "solidarnośc" mnie osobiście to sie już niedobrze robi jak słysze o ZZ, szanowni związkowcy czy wy do cholery pamietacie po co powstała Solidarnośc przez duże "S" i co ta nazwa znaczy?? bo jak narazie to chyba jest prywatny folwark panów którzy uwazają ze moga wszystko bo są związkowcami-szkoda tylko że ośmielają sie jeszcze do tego nazywać strażackimi związkowcami....

Pozdrawiam tych którzy mają dosyć zz

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:42:37 »
Cytuj
bo jak narazie to chyba jest prywatny folwark panów którzy uwazają ze moga wszystko bo są związkowcami-szkoda tylko że ośmielają sie jeszcze do tego nazywać strażackimi związkowcami....
Ja Cie proszę, żebyś tak nie generalizował, bo nie wszedzie tak jest na szczęście.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline aniol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 13:23:35 »
zwiazek nie powinien takich ludzi utrzymywac, aby imię związku kalali!!!
Ubolewam nad ludźmi pracującymi w straży , że w ich szeregach są tacy jak K.Andura!!!
[..]
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2007, 14:26:49 wysłana przez dago »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 18:23:24 »
Muszę odpowiedzieć tak jak zwykle....
"Co sobie wybraliście to macie".   
Szczerze mówiąc niezłe jaja... 
Mam nadzieję że pan Andura zajmie jakieś stanowisko w tej sprawie i wypowie się dla mediów czy tak się wypowiedział i takie były jego działania.
Jeśli tak to powinien podać sie natychmiast do dymisji i nie tylko związkowej.
Moze czas juz na emeryturę ???  :huh:

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2007, 18:45:07 »
Witam !
Extra  wiadomość , jaka klasa strażaków tacy terroryści , schodzą na psy niektórzy ” bracia strażacy „ ,choćbyśmy  za względu na swoją dobrą markę w społeczeństwie  wszystkie koty i szerszenie uratowali to taki„ pier... „  incydent   wizerunek nasz psuje.
   Ludzie którzy  reprezentują innych muszą brać pod uwagę że nie tylko muszą zachować szacunek do swoich kolegów po fachu ale i być wzorem dla tych młodych strażaków którzy  dopiero uczą się zawodu . Jeżeli teraz oceniają takimi słowami   swojego szefa to  jutro  będą  tak rozmawiać  z ludźmi których będą ratować.Szkoda pisać. ^_^

Pozdrawiam wszystkich normalnych .

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2007, 19:08:42 »
ciszę się że ktos poznał się nap.andurze , konczyłem cspsp , pamietam jak ten zwiazkowiec konczyl ta porzadna szkole, ciagle przesiadywal w biurach wykladowcow ( CZ>A, Ż-W>A) i wielu innych , nastepnie spotykal sie z innymi nap bylymi w tej szkole ( slyszlem od kolegow) zadzil jak chcial razem z tym [...] z kgpsp chmielarzem , dzis ktos poznal sie na jego niecnych zamierzeniach i on chce pozbawic KW Kielce  stanowiska niech sie ten andura w leb szczeli 
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2007, 14:30:10 wysłana przez dago »

Offline Szwejk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 19:27:53 »
Nie jestem zdziwiony sytuacją w woj.świętokrzyskim .Wiąże się to przede wszystkim z sytuacją do której dopuścił poprzedni KG.Brak szacunku dla zwierzchników,załatwianie potrzeb kadrowych okrężną drogą ,przez telefon do KW,KP.Sytuacja , w której jeśli KW nie spełnia naszych oczekiwań załatwimy to przez wojewodę,KG ,starostę nie jest odosobniona.Zastanowić się należy jakie to uprawnienia wynikające z ustawy o ZZ stanowią delegację dla takich poczynań p.Przewodniczącego.Forma jest znana wszędzie- zbluzgać,oczernić niech się boją,albo się ugną albo pójdziemy pięterko wyżej. Tolerowanie takiej polityki ZZ moim zdaniem już doprowadziło do dwuwładzy w PSP. Bo o co tu chodzi szanowni państwo , o trzymanie władzy z drugiego szeregu,
Ze swojego środowiska mam podobny obraz.Miałem dzisiaj sprawę do naszego przewodniczącego,ale okazało się że jest na chrobowym 10 dni.Jakież było moje zdziwienie gdy w kronice zauważyłem p. przewodniczącego jako zdrowego radnego ochoczo głosującego za przyjęciem budżetu w dużym mieście. Ciekawe co pan komendant na to powie.Pewnie ma w zwolnieniu "może chodzić".Przedstawiam to tylko po to aby uzmysłowić wszystkim,że nie chodzi o popularnego Kowalskiego ale o tę część władzy ,która wciąga a do której ZZ nie mają prawa.

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2007, 08:59:57 »
Ze swojego środowiska mam podobny obraz.Miałem dzisiaj sprawę do naszego przewodniczącego,ale okazało się że jest na chrobowym 10 dni.Jakież było moje zdziwienie gdy w kronice zauważyłem p. przewodniczącego jako zdrowego radnego ochoczo głosującego za przyjęciem budżetu w dużym mieście.

nie bardzo rozumiem tej sytuacji, czyli, że będąc strażakiem jest jednocześnie radnym? Jakoś sobie tego nie wyobrażam np. w innych służbach

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2007, 10:33:10 »
,,ciekawym przykładem polityki Teraz K......wa My zgodnie z polityką PIS-uarową , jest Pani rzecznik KW w Kielcach z nadania Pana posła Gosiewskiego - miałem kilkakrotnie  nie - przyjemność kontaktu z tą personą ( demencia preacox) - dla mnie to był szok.
Całe szczęście nie jest jeszcze strażakiem PSP i miejmy nadzieję , że nie zostanie nim. '' . - relacja słowna mojego kolegi który niestety ma przyjemność pracować w tej KW i kontaktować się z tą łagodnie mówiąc ,,nieokrzesaną ''Panią .
 
Póki takie osoby będą na takich stanowiskach nic dobrego nas w PSP i Polsce jako naszej ojczyźnie nie czeka. 



http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070131/POWIAT01/70130039&SearchID=73270838451783

http://forum.echodnia.eu/?dzial=11&watek=7967

http://forum.echodnia.eu/?dzial=11&watek=7967&offset=1
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 16:36:10 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline zibipsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2007, 00:13:44 »
Hej!!!
Gdy pisałem, że PSP jest służbą antyprofesjonalną co niektórzy poczuli się urażeni, a tu taka niespodzianka!!!!  Pozdrawiam związkowców "PRAWDZIWYCH STRAŻAKÓW"!!!!!   

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2007, 00:28:01 »
Pozdrawiam prawdziwego profesjonalistę który z jednego faktu robi ogół tak jak inni superprofesjonalni profesjonaliści !!!

Cytuj
chcial razem z tym [...] z kgpsp chmielarzem
To też profesjonalna wypowiedź .. :D

Regulamin:
Cytuj
4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.



« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2007, 09:29:40 wysłana przez Geddeon »

Offline gonzo45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2007, 19:01:48 »
Jak mi znajomy opowiiedział o cyrku jaki tam miał miejsce i ma to mi na głowie włosy stają.Podobno najperw S-ka wraz z Komendantem wojewódzkim wywaliła ludzi z Floriana.To nibi ci pier......ci i nieudacznicy.Potem jak S-ka dała mu wotum to Florian poparł KW. Tam każdy leje z tego że ich przewodniczący olał swoich i poszedł z KW.Kipi strasznie.Mozna zadac pytanie przez jakis okres wywalał na polecenie S-ki a potem o tym mowi.Czego nie powiedział od razu. Ciekawy jestem jak dzis czują sie ci co ich ta reforma dotyczyła tzn ci pierd....ci i nieudacznicy.

Offline duzy1961

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2007, 11:10:46 »
Powiem tak jaki Pan taki kram.Pan KW  najpierw zwalniał a potem płacze że mu ktoś kazał .Ale nieudacznik.Pan Andura ma rację z tymi nieudacznikami tylko szkoda ze rok tolerował jednego z nich. Wiem co sądza o tym Panu ludzie z którymi pracował nie bede znizał sie do poziomu ale szkoda słow. W tych jednostkach a pracował w trzech teraz w czwartej mowią jedno dbanie o własną prywatę ,  brak sentymentów wazne żeby tylko liczył się on.Mozna ksiązke napisac jak sie posłucha o tym jaki ten pan był.

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2007, 17:10:14 »
Oj ktoś tu faktycznie narozrabiał :wacko:-szkoda że taka sytuacja połorzy się cieniem na całą naszą służbę - ale gdzież tam ważniejsze były stołki dla kolesi :wacko: :wacko:. Sytuacja na tym województwie moim zdaniem pokazuje chore relacje jakie panowały pomiędzy tym Andurą a KW - oczywiście o ile jest to prawdą co ujawnił ten ich 01- wstyd panowie.Niech ktoś to wyjaśni obiektywnie i do końca i jak się okaże że to była prawda to obu panów trzeba odprawić do domu i to szybko.Inaczej naśladowcy mogą się szbko znaleźć.A wogóle to nie bardzo czaje czym skutkuje votum nieufności w naszej służbie - przecież ani Ustawa o PSP ani o ZZ o takiej formie wyrażania niezadowolenia z postawy pracodawcy nic nie mówią.Czy oni weszli np. w spór zbiorowy, przeprowadzili referendum posród swoich członków, etc. Na koniec zgadzam się z tym co napisał Szwejk u mnie na woj. tak właśnie było i pewnie i jest. I na koniec wierzę że są związkowcy którym dobro formacji lerzy na sercu ale temu gościowi na swietokrzyskim to chyba nie o to biega. :mellow:- panowie z ,,S" może czas zrobić porządki.

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2007, 21:18:49 »
Zobaczcie co tam dalej sie dzieje. Zastępca KW jeszcze nie odwołany a już powołany nowy p.o. zastępcy KW. I to osoba która budziła kontrowersje wśród związków jak miała zostać powołana na stanowisko KW w Kielcach parę miesięcy temu. Chyba ktoś tu robi na złość Solidarności i nie tylko.

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2007, 09:34:11 »
Ze swojego środowiska mam podobny obraz.Miałem dzisiaj sprawę do naszego przewodniczącego,ale okazało się że jest na chrobowym 10 dni.Jakież było moje zdziwienie gdy w kronice zauważyłem p. przewodniczącego jako zdrowego radnego ochoczo głosującego za przyjęciem budżetu w dużym mieście.

nie bardzo rozumiem tej sytuacji, czyli, że będąc strażakiem jest jednocześnie radnym? Jakoś sobie tego nie wyobrażam np. w innych służbach


widocznie sie nie nadajesz na radnego skoro tak uważasz. jestem radnym TRZECIĄ kadencje i jakoś strażacy są z tego zadowoleni, zakupy nowego sprzętu, umundurowania, samochodów z kasy UM. Gdyby w radach miejskich nie było lobby strażackiego to burmistrz czy wójt nie planowałby w budżecie kasy na straż.
Myślenie nie boli, więc najpierw pomyśl a potem przelej to na forum.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2007, 17:38:58 »
Szkoda, że nikt się nie wypowiada z tego województwa ktoś kto zna więcej faktów.
jak na razie to trudno coś wywnioskować icoś mi się zdaje że wszyscy (w/w zainteresowani) są "po jednych pieniądzach "... :( 

Offline kompi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2007, 11:53:07 »
Szanownie gedeonie lub jak kto woli kolego przewodniczący jestem z tego województwa i powiem tylko jedno dobrało sie dwóch ludzi myslących o własnej prywacie a nie o straży, i co by nie powiedziec to mozna jedno oboje pokazali swoje oblicze jakie mi,  sie nawet nie chce ich oceniac bo nie ma kogo.A to że sie osmieszyli oboje to kazdy sie smieje jacy są mało inteligentni.I ostatnie twój ruch z usunieciem kolegi A z Prezydium z tego co widac był chyba najtrafniejszym posunięnieceim. Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2007, 13:20:12 »
Szanowny kolego kompi.
 Na wstępie dziękuję za awans.
Cytuj
lub jak kto woli kolego przewodniczący
Jednak muszę Cię rozczarować ale przewodniczącym nie jestem.
Dziękuję jednak za opinie widzianą jak się domyślam z bliska (jesteś z tego województwa)
Cytuj
twój ruch z usunieciem kolegi A z Prezydium z tego co widac był chyba najtrafniejszym posunięnieceim.
Jeżeli tak uważasz to chyba będzie miło przewodniczącemu .
Pozdrawiam.

PS. Skąd ci przyszło do głowy że jestem przewodniczącym :huh:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2007, 13:25:00 »
Cytuj
Skąd ci przyszło do głowy że jestem przewodniczącym

No wiesz, postura, kultura i generalnie się nadajesz. :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2007, 14:26:52 »
i masz dużo minusów, więc pasuje jak ulał  :wacko:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2007, 14:33:30 »
większość minusów mam od stałych klientów a uzasadnienie to : "palant" , "za dużo mędrkujesz","głupi buc ".... itd. A na forum udają takich kulturaśnych.... -_-

Ale trzymajmy się tematu.....