Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 68216 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 04, 2007, 09:49:00 »
heh...a długo juz jestes w strazy? po jakim czasie wyjechałas na akcje?


MDP nie moga brac udzialu w akcjach ratowniczych, z tego co wiem. Przynajmniej tak mowi wiekszosc statutow OSP. Trzeba byc pelnoprawnym obywatelem RP, czyli miec skonczone 18 lat, zeby moc jechac do akcji. Pozdrawiam

Niemal dobrze ale ptrzeba małej poprawki. Więc na akcje może jeździć tylko osoba posiadająca wyszkolenie podstawowe oczywiście funkcjonujące ciągle, a strażak posiadający nawet 30 lat i niemający szkolenia nie może brać udziału.
heh...a długo juz jestes w strazy? po jakim czasie wyjechałas na akcje?


Ja od siebie dodam iż zaczęłem historię w straży (jak to opisałem w jednym z tematów) gdy mniałem 10 lat teraz mam 17 i już od 2 lat mnie przygotowują po woli (jak mamy wewnętrzne szkolenie strażaków OSP) i teraz tylko czekam na przeszklolenie do które będe mógł przystąpić gdy będę posiadał dowód

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 04, 2007, 12:07:25 »
Niemal dobrze ale ptrzeba małej poprawki. Więc na akcje może jeździć tylko osoba posiadająca wyszkolenie podstawowe oczywiście funkcjonujące ciągle, a strażak posiadający nawet 30 lat i niemający szkolenia nie może brać udziału.
Ponadto musi mieć aktualne badania lekarskie z dopuszczeniem do działań ratowniczo-gaśniczych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 04, 2007, 14:25:01 »
a przez ten okres gdy nie wyjezdzasz to czym sie zajmowałes? czyli jak ja bym poszła teraz do osp to dopiero za kilka lat bede mogła wyjechac?

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 04, 2007, 16:28:08 »
Żeby móc jechać do akcji potrzebne jest przeszkolenie i aktualne badania. No i oczywiście 18latek.
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 04, 2007, 17:15:33 »
18 latek juz mam:) narazie przeszkoda dla mnie jest brak czasu...rano szk w nocy praca ....ale moze nie długo wszystko sie ułozy tak ze bede w stanie poswiecic czas na osp

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 04, 2007, 22:31:55 »
Agusiaczek poprostu mi sie wydaje, że ja na to inaczej patrzę, bo ja jestem już w straży, wiem jak to wygląda, znam podstawowe zasady (co do tego, kto może jeździć na akcje  :wacko: ) wiem czego się ode mnie oczekuje i nie jest to tylko "czcze gdybanie".

Beety... no cóż mogę Ci tylko poradzić, żebyś zamiast spędzać czas na forum poszła do tej jednostki OSP do której chcesz wstąpić i doweidziała się co i jak... Bo co z Ciebie będzie za "strażaczka" jesli nie znajdziesz czasu na wyjazd do pożaru?  Bo
brak czasu...rano szk w nocy praca ....

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 05, 2007, 08:04:25 »
jak sie zdecyduje to zrezygnuje z pracy.... nie chce robic nic na siłe jak znajde czas to pojde..o strazy nie wiem prawie nic dlatego chce sie dowiedziec...a facetom nie musze nic udowadniac:)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 05, 2007, 14:39:06 »
.....
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:28:17 wysłana przez agad »

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 05, 2007, 15:39:02 »
to sa raczej sprawy oczywiste.... jednak moja praca mi nie daje satysfakcji...stad chec zmiany zajecia..rozumiem ze wiecie na temat strazy duzo wiec licze ze mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami...bo zeby miec dobry start trzeba posiadac jakas wiedze

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 05, 2007, 15:46:05 »
.....
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:28:33 wysłana przez agad »

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 05, 2007, 16:57:23 »
a czemu by nie sprawdzą się

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 05, 2007, 19:45:33 »
Beety jesteś pewna ze ty chcesz iść do straży???Jeżeli tak lubisz adrenalinę to może zacznij trenować sporty ekstremalne. Piszesz tu tak jakby straż była tylko przygodą  w której byś chciała się sprawdzić.


Fajnie że jest coraz więcej dziewczyn chętnych do wstępowania do straży ale to co tutaj piszesz jakoś mnie nie przekonuje.

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 06, 2007, 00:12:19 »
 MADZIK thx za rady..ale nie skorzystam bo wiem co chce robic i dlaczego:) sporty ekstremalne mam juz za soba:) bo pewnie cie to nie zdziwi ale chec doznania adrenaliny spowodowała iz juz dawno wziełam sie za takie sporty....jak by mi chodziło o adrenaline tylko i wyłacznie to uwierz ale bym w to nie chciała wchodzic bo juz teraz moje zajecia mi jej dostarczaja wystarczajaco duzo selekcja itp to miejsce dla odwaznych osob... DAGAco do kasy wczytaj sie ze pisałam juz ze kasa nie jest dla mnie problemem i mge to robic za friko...znam kilka osob z osp i wiem ze zarabia sie tam grosze jesli wogole cos....uwiezcie mi ze mi zalezy..jedynie moj obecny tryb zycia mi nie pozwala na dazenie do tego celu:) pozdro

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 06, 2007, 15:50:10 »
Jak dziewczyna chce to niech spróbuje, bo dopóki nie spróbuje to sie nie przekona. Przecież może spróbować sił w OSP i sprawdzić czy naprawdę chce to robić i czy daje sobie rade.
...a wiesz mi się wydaje że związać sie ze strażą to już na całe życie...
OSP jak sama nazwa wskazuje jest dla ochotników i niekoniecznie musi być na całe życie.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 06, 2007, 16:22:45 »
..........
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:28:48 wysłana przez agad »

Offline ratowniczka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 06, 2007, 16:53:46 »
Dokładnie. W straży powinno się myśleć racjonalnie... a rezygnowanie z pracy dla zarobków w OSP nie wydaje mi się rozsądną decyzją.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 06, 2007, 17:03:33 »
.......
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:28:59 wysłana przez agad »

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 06, 2007, 17:10:58 »
fakt moze chce szybko i wszystko ale to dlatego ze dotychczas miałam w zyciu łatwo... chce zyby straz zminiła cos w moim zyciu moze rowniez znastawienie do niego..pisze ze moge zrezygnowac z pracy... narazie jestem młoda i moj dzien wyglada szkola trningi praca za kilka lat jak nie bedzie szkoly to czas na prace sie znajdzie w miejscu na szkole:) moze faktycznie mam niedojzałe podejscie i wszystko mi sie wydaje proste ale nie zmienie tego ze jestem optymistka.... dpouki nie posmakuje osp to nie bede wiedziała czy to jest to co chce robic w zyciu.. a co myslicie ze za bar weszłam odrazu.. najpierw kurs potem zmywak a dopiero potem bar...zawsze droga jest długa i kreta wiem o tym..poprostu sie probuje dowiedziec czy idac do strazy nie bedzie tak ze zrobia ze mnie sprzataczke czy ksiegowa....

Offline ratowniczka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 06, 2007, 17:17:33 »
To zależy od Ciebie... jeżeli nie będziesz wymagała od facetów żeby otwierali przed Tobą drzwi czy ustępowali miejsca i pokażesz im że chcesz być traktowana jak reszta to raczej sprzątaczki czy księgowej z Ciebie nie zrobią.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 06, 2007, 17:17:51 »
............
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:29:11 wysłana przez agad »

Offline ratowniczka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 06, 2007, 17:20:20 »
Oczywiście daga masz racje, ale to jaką kobieta przyjmuje postawę wśród tylu mężczyzn też jest ważne.

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 06, 2007, 17:22:02 »
nie chodzi mi o to zeby tylko jezdzic na akcje ale zeby rowniez to robic....!!!! RATOWNICZKA wciaz tu pisze ze chce by faceci mnie traktowali jna rowni jak kumpla a nie jak ładniutka panienke!!!!

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 06, 2007, 17:25:27 »
a kto powiedział ze chce do o sp wciaz pisze o osp!!!!

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 06, 2007, 17:27:05 »
Ale chwilowo przeszlismy na teamt OSP i kobiet w nim. Ten temat juz był ale skoro tu sie tak rozmowy potoczyly uważam że trzeba to tu kontynuować. Beety.. jeśli uważasz, że wytrwasz i adsz radę - walcz. Warto. I nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach.

Offline ratowniczka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 06, 2007, 17:29:31 »
Właśnie cały czas piszesz o OSP może byś się w końcu tam wybrała. Poza tym wielu osobom udaje się połączyć naukę czy pracę z OSP, nie trzeba od razu rezygnować ze wszystkiego.