Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215086 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 29, 2008, 08:37:18 »
Sądzę że czas najwyższy aby strażacy w całym kraju odstąpili od wykonywania swoich obowiązków , inaczej nic się nie osiągnie a ci na górze i ZZ na pewno nam nie pomogą bo to nie jest w ich interesie. Ich interesem jest napełnianie własnego konta jak najdłużej utrzymując się przy korycie. :wacko:
Taka wypowiedź jest nawoływaniem do strajku, którego strażacy nie mogą podjąć. Jak się byś czuł, gdyby na skutek twojego podżegania któryś strażak został dyscyplinarnie zwolniony ze służby.  :rolleyes:
O ile mogę się zgodzić ze stwierdzeniem o tych na górze (choć nie lobię uogólnień) to stwierdzenie o związkach zawodowych uważam za co najmniej niewłaściwe. Interes związków zawodowych jest i musi być zgodny z interesem strażaków (pomijam sprawy indywidualne) co nie jest jednoznaczne (i z tym się zgadzam) że jest zgodny z interesem niektórych funkcyjnych związkowych niezależnie od związku i szczebla władzy związkowej.  -_- Może najwyższy czas dać im podmianę.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

strazak1982

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 29, 2008, 09:55:12 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:07:01 wysłana przez strazak1982 »

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 29, 2008, 10:48:25 »
To niech zwolnią wszystkich a potem sami pojadą do pożaru.  ^_^ W PSP jest tyle wakatów że nie moga sobie pozwolić na dalsze zwolnienia nawet dyscyplinarne. Olać tych na górze tak jak leją na nas.  Wiem że strajk jest  złą formą lecz raczej jedyną , gdyż resztę form protestów władze znają i mają gdzieś.Taka forma jaką pokazała policja jest chyba najlepsza w tej chwili i żaden strazak nie poniesie konsekwencji za to że się rozchorował lub oddał krew. Lekarze odchodzą od łóżek i jakoś nikt im spraw nie wytacza a też składali przysięgę. Wyzysk jest łamaniem prawa więc nie wolno go łamać również naszym przełożonym. Jeżeli oni to robią to my też możemy. Fajnie to brzmi " złamali prawo bo strajkowali"- pachnie Białorusią.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2008, 12:11:29 wysłana przez robert28 »

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 29, 2008, 14:19:54 »
No tak ...odstąpmy....i  już widzę ten czarny PR który nam robią w TV. Powiedzą pewnie że strażak  średnio (nie znoszę słowa "średnio") zarabia pewnie z 3500, przychodzi 6-7 razy w miesiącu do pracy, ma 45 dni urlopu i emeryturę po 15 latach. I co? I medialnie leżymy na obie łopatki. Pokażą 60 letnią schorowaną nauczycielkę która musi pracować na 40- letniego dobrze odżywionego strażaka-emeryta. Przeciętny obywatel bedzie wręcz oburzony że my jeszcze mamy czelność czegoś się domagać. Będzie domagał się zrobienia z tym porządku...a politycy obywatelowi przyklasną. Stawiając sprawę na ostrzu noża strzelamy sobie sami w kolano... nie szarżujmy za wcześnie bo wtedy łatwo spaść z konia.... a to bywa bolesne :)


O to właśnie chodzi. Nie srajmy we własne gniazdo. Rozwiążmy problem na szczeblu naszym czyli wewnątrz struktur.
Zresztą czy aż tak odczuwacie pracę 48 a 40 godzin tygodniowo? Zapytajmy pracownika który 8 godzin stoi przy maszynie, czy hutnika przy piecu. On wie jaka jest różnica 40 a 48 godzinnego tygodnia pracy.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

strazak1982

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 29, 2008, 14:52:26 »
"Nie ten swe gniazdo kala,
co je kala, ale ten,
kto o tym mówić niepozwala
C.K. NORWID
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:06:09 wysłana przez strazak1982 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 29, 2008, 20:14:46 »
W większości komend JRG traktowane jest niemalże jak gospodarstwo pomocnicze. Zleca się szereg prac nie mających nic wspólnego z utrzymaniem gotowości bojowej, komendanci wykorzystują tu zapis w angażu o wykonywaniu innych poleceń przełożonych.
Czy aby na pewno prawo dopuszcza taką dowolność > o ile jest mi wiadomo to zapis winien stanowić o innych poleceniach dotyczących ustawowych zadań PSP.  -_- A to jest różnica, globalnie zbyt mała świadomość prawna strażaków.  ^_^
Taka forma jaką pokazała policja jest chyba najlepsza w tej chwili i żaden strazak nie poniesie konsekwencji za to że się rozchorował lub oddał krew. Lekarze odchodzą od łóżek i jakoś nikt im spraw nie wytacza...
To co zrobili policjanci nie ma nic wspólnego ze strajkiem, była to forma wykorzystania prawa do zaakcentowania swoich roszczeń. A lekarze nie są funkcjonariuszami. -_-  Są to niby małe, ale w konsekwencjach duże różnice prawne.  :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

strazak1982

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 31, 2008, 10:51:38 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:04:07 wysłana przez strazak1982 »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #632 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:01:29 »
Jakos ten problem z nadgodzinami trzeba rozwiazac najpierw rozglosic najpierw jakas lekka forma strajku i odpowiedni czas do dzialania naszych wladz a jesli nie bedziemy pracowac 40h/tyg zaostrzyc i wprowadzic radykalny protest jak dlugo jeszcze 48badzie sie rownac 40

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #633 dnia: Kwiecień 05, 2008, 17:03:01 »
Jakos ten problem z nadgodzinami trzeba rozwiazac najpierw rozglosic najpierw jakas lekka forma strajku i odpowiedni czas do dzialania naszych wladz a jesli nie bedziemy pracowac 40h/tyg zaostrzyc i wprowadzic radykalny protest jak dlugo jeszcze 48badzie sie rownac 40

święte słowa ale obawiam się , że dopóki będzie zapis -że komendant 01 będzie mógł przedłużyć godzinki do 48 bez żadnych problemów , po prostu będzie to robił , konieczność i ciągłość  służby będzie dla niego  przez cały rok . No i te nieszczęsne dyżury domowe , jakie to dopiero porąbane , człowiek siedzi uwiązany (nieraz ściągnięty na służbę) i to wszystko w ku chwale ojczyzny..Czy jakieś protest ogólny krajowy  coś zmieni pewnie tak ,ALE MUSI TO BYĆ DOBRZE PRZEMYŚLANE JAK TO zrobić. pozdrawiam     

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Grzes70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Czasem sekunda decyduje o zyciu....
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #634 dnia: Kwiecień 08, 2008, 21:10:33 »
Dyzury domowe...ja nie raz nie mając zadnego dyzuru domowego byłem sciągany na słuzbe. Nikt sie mnie nie pytał czy chce, czy tez nie chce. Polecenie pakuj sie w auto i masz byc w jednostce. Ostatnio na 20 godzin. Teraz mam jakies durne godziny ktorych i tak nie mam jak wybrac bo młodzi sa na kursach i jedziemy na minimalnych stanach. Wolne teraz to jak trafic w totka, odpowiedzią na pytanie czy nie moga nas wzmocnic oficerowie z komendy był smiech i pytanie czy sie dobrze czuje.
Pomyśl zanim palniesz głupstwo...

Offline strazak169

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #635 dnia: Kwiecień 18, 2008, 15:59:50 »
Mam pytanie? Może ktoś by w szczegółach określił jakie to przypadki uzasadniają przedłużenie czasu służby do 48 godzin? Dla mnie osobiście opis w rozporządządzeniu jest zbyt ogólny i powoduje dużo konfliktów, np. ściąganie do służby z wolnego bo komenda organizuje manewry, albo bo wyjechała grupa chemiczna, nurkowa, poszukiwawcza czy jakaś tam, bo ktoś gdzie ś daleko musiał pojechać do serwisu, a stan minimalny trzeba utrzymać a godzinki rosną. A co z wakatami dlaczego stan minimalny ustalany jest od etatu a nie od stanu faktycznego: 1 człowiek na wakacie w miesiącu to 170 godzin do wypracowania dla innych - co myślicie na ten temat? Pozdrowienia dla wszystkich a, i pamiętajcię nie każdy przełożony 8-mio godzinny jest draniem   

Jeszcze jedno jedni maja 48 godzin dyżuru a inni 88 to też jest nie fer. , co do urlopu nowy pracownik dostaje od razu 18 dni dodatkowego (po roku) a ja po 15 latach służby (w JRG  11) mam 14 dni tylko dlatego że nie pracuję na zmiany a do zdarzeń te 50 razy w roku jeżdżę, i w nocy i w święta też, wiem że inni mają więcej, i że to nie oto chodzi ile kto jeździ, ale to oznacza że nie siędzę ciągle za biurkiem, i też jestem uwiązany, a żeby było ciekawiej to powiem wam że gdyby nie dyżury domowe to przy większości dużych akcji ciężko było by sobie poradzić, bo niestety koledzy z OSP wyjechali do pracy na zachód zostali uczniowie i emeryci.     
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 17:12:53 wysłana przez Butel »

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #636 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:51:30 »
Kalanie własnego gniazda!!!!!!!!!!!!!
Adriano powiedz kogo reprezentujesz, napewno nie strażaka PB
No tak ...odstąpmy....i  już widzę ten czarny PR który nam robią w TV. Powiedzą pewnie że strażak  średnio (nie znoszę słowa "średnio") zarabia pewnie z 3500, przychodzi 6-7 razy w miesiącu do pracy, ma 45 dni urlopu i emeryturę po 15 latach. I co? I medialnie leżymy na obie łopatki. Pokażą 60 letnią schorowaną nauczycielkę która musi pracować na 40- letniego dobrze odżywionego strażaka-emeryta. Przeciętny obywatel bedzie wręcz oburzony że my jeszcze mamy czelność czegoś się domagać. Będzie domagał się zrobienia z tym porządku...a politycy obywatelowi przyklasną. Stawiając sprawę na ostrzu noża strzelamy sobie sami w kolano... nie szarżujmy za wcześnie bo wtedy łatwo spaść z konia.... a to bywa bolesne :)


O to właśnie chodzi. Nie srajmy we własne gniazdo. Rozwiążmy problem na szczeblu naszym czyli wewnątrz struktur.
Zresztą czy aż tak odczuwacie pracę 48 a 40 godzin tygodniowo? Zapytajmy pracownika który 8 godzin stoi przy maszynie, czy hutnika przy piecu. On wie jaka jest różnica 40 a 48 godzinnego tygodnia pracy.

"Nie ten swe gniazdo kala,
co je kala, ale ten,
kto o tym mówić niepozwala
C.K. NORWID



No tak, jeśli wypowiedziałem się w temacie po stronie mniejszości z PB to od razu jestem z "biura" albo sprzątam.
Cytujesz wieszcza a nie rozumiesz co napisałem powyżej o rozwiązaniu tematu ale we własnych szeregach bez rozgłosu.

"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #637 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:15:08 »
Witam
natrafiłem właśnie na ciekawy wątek
http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,31560,5128659.html
Szkoda tylko, że dotyczy on cywili.
A swoją drogą, zastanawiam się kiedy nasi decydenci zauważą, że w przepisach cywilnych już od dłuższego czasu kilka dni ustawowo wolnych od pracy w jednym tygodniu nie obniża wymiaru czasu pracy tylko o 8 godzin, ale o 8 godzin razy ilość takich dni w tygodniu. W przepisach cywilnych już dawno od tego odeszli, a u nas jest problem. I nie piszcie, że to problem 8-mio godzinnych, chociaż faktycznie dla nich jest bardziejh odczuwalny, ale obniżenie wymiaru czasu pracy dotyczy wszystkich, i tych z biura i tych z PB.
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #638 dnia: Kwiecień 20, 2008, 15:25:49 »
Wszyscy - przynajmniej tak myślę - jesteśmy wdzięczni temu, że forum i takie jak ten tematy istnieją. Temat wałkowany 3 rok, bez rozwiązania.
Nawet ZZ pomagając go załatwić jakoś nie mogą.

ZZ będący swego czasu, pozytywnie postrzegany przez stronę służbową, tematu nie rusza, bo w tym czasie temat jest niewygodny, a tu proszę czytam obecnie o inicjatywie ustawodawczej na temat załatwienia sprawy i chwała im za to.
Do projektu ustawy dotyczącej czasu pracy, która miłościwie nam panuje od 2005 roku przed jej uchwaleniem wnoszone były uwagi właśnie wskazujące na fakt niedoprecyzowania czasu służby co może być w późniejszym okresie nad interpretowane przez stosujących przepisy.

ZZ i chwała im za to walczą na polu sal sądowych, no cóż z tego co mi się przypomina już kiedyż jakiś sąd stwierdził niekonstytucyjność przepisów dotyczących czasu służby strażaka PSP bodaj w 1997 roku - proszę o poprawę jak błądzę.
No i co ... jedną bzdurę prawną zastąpiono drugą. Teraz można drugą bzdurę zastąpić trzecią. Tym samym na kolejne minimum 3 lata zamkniemy strażakom buzie a i sam materiał - strażacy ulegnie wreszcie zmęczeniu.

Kłopot polega, jak nie wiadomo na czym to na kasie nie ma pieniędzy ani na nowe etaty ani na opłacanie strażaka za godziny nadliczbowe. Więc taniej jest zrobić knota prawnego, żeby odciągnąć temat na lata aniżeli załatwić temat. Pozostaje nam podyskutować w temacie jeszcze długo i namiętnie :).
Osobiście twierdzą, że jak ktoś sobie nie pilnuje swoich godzin to na pewno nikt mu ich nie obliczy wg 40 godzinnego czasu służby w tygodniu. Po odsłużonym normatywie w okresie rozliczeniowym trzeba skorzystać z oddalenia się ze służby :) np zaległe leczenie zęba powiązane ze zwolnieniem i takie tam. Po kilku latach niektórzy znajomi liczą nadgodzinki już w ponad tysiącu i zaczynają rozumieć, że warto je mieć ale nie więcej niż kilka dziesiąt - w końcu zawsze jest potrzebne kilka godzin do nieoczekiwanego odbioru :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #639 dnia: Wrzesień 11, 2008, 17:00:50 »
Pismo Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych
MSWiA oraz MS w sprawie:

„nieaktywna część czasu dyżuru"

Dla zainteresowanych pismo tu:

A swoją drogą chciałbym dodać że akcja KIU trwa i ma 44000 podpisów i nadal są zbierane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2008, 17:05:08 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #640 dnia: Wrzesień 12, 2008, 21:13:44 »

A swoją drogą chciałbym dodać że akcja KIU trwa i ma 44000 podpisów i nadal są zbierane.
Nie mogę znaleść tej akcji KIU i nie jestem w temacie.
Proszę o wyjaśnienie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #641 dnia: Wrzesień 12, 2008, 21:30:07 »
Komitet inicjatywy ustawodawczej. Powstał przy "S", ale ma poparcie pozostałych ZZ. Jeśli ktoś chce pomóc wystarczy wejść na stronę KSP, pobrać druk, zebrać podpisy osób powyżej 21 roku życia i przekazać najbliższemu przewodniczącemu ZZ. Zebranie tych podpisów leży w interesie wszystkich strażaków.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #642 dnia: Wrzesień 13, 2008, 15:20:36 »
Popieram tą inicjatywę tak samo jak koledzy z mojej jednostki którzy zebrali średnio po 15 podpisów każdy, ale co z tego wynika, że inne jednostki w większości sprawę olały, a już panowie z biur to całkiem z kpiną podeszli do sprawy.Jeżeli w kraju jest około 30 tys. strażaków to znaczy że nie każdy strażak przespał się z swoją żoną i nie podpisała mu poparcia inicjatywy, bo wtedy mielibyśmy około 60 tys. podpisów. Niestety w naszej formacji jest wielu dla , których ta praca pozostaje dodatkiem do butonierki.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:24:55 »
Fragment z komunikatu
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=260

"...Komenda Główna PSP przygotowuje nowelizację ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.
Po uzgodnieniach wewnątrzresortowych, projekt zostanie przekazany zostanie do opiniowania przez związki zawodowe. Projekt przewiduje m.in. rozwiązanie kwestii rekompensowania za przepracowane nadgodziny ponad normatyw czterdziestogodzinny. Szczegółowa nowelizacja zostanie opublikowana po przekazaniu do opinii związkom zawodowym..."
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazak83

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Nadgodziny
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 24, 2008, 19:41:50 »
WITAM WSZYSTKICH !!!

Mam takie pytanko. Czy jest w Polsce jednostka w której istnieje jakieś porozumienie między 01 a pracownikami odnośnie nadgodzin ? Chodzi mi o to czy schodzicie panowie z nadgodzin choć troszeczkę,  czy wręcz przeciwnie są one zbierane i zbierane tak jak w przypadku mojej jednostki ??


Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 24, 2008, 21:31:35 »
Witam!
U mnie PB (24/48) wybiera tzw.nadgodziny w miarę możliwości. Jednak i tak wciąż każdy z nich z roku na rok ma stosunkowo wiele.Dlatego na etatową obsadę każdej zmiany 14 jest od dłuższego czasu minimum tj. 7 + dyżurny i robi to w SWD ogółem ponad 60% stanu.
Znacznie gorzej z nadgodzinami 5 dyżurnych SK (system 24/72). Jest ich co prawda obecnie nie tak wiele jak na PB, ale wybranie choćby służby graniczy z cudem. Jedyna możliwość wykorzystania wszystkich to odejście na e-mkę, bo jednej nawet przed nie zapłacą. Trzeba wówczas - koniecznie /piorytet/! -_-
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 22:01:10 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:13:19 »
Pozdrawiam.
Najbardziej denerwujące jest to , że w jednym kraju o jednym prawie dla wszystkich (jaka jest konstytucja) pozwala  się komendantom do rożnego  podchodzenia do sprawy nadgodzin a mianowicie  strażak pracujący na podziale bojowym posiada nadgodzin powiedzmy 140 a jego kolega na podziale (ba na zmianie) posiada np.40 to jak jest sprawiedliwość jak wykonują tą samą prace , maja te same kasę ,tylko czasu tyle samego nie mają .U nas 01 za bardzo się tym nie interesuje , ale czy nie powinno wyglądać chociaż zbliżono do siebie równo , jakoś bardziej wyrównano .No bo jak ja mam sie czuć jak mam nadgodzin (6-mc) 150 a kumpel ze zmiany(z innej zmiany) który bardziej się wysilił i częściej był na wolnym i ma tych nadgodzin 58.Jeżeli wobec konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa- to mam pytanie  jako to sie ma do moich nadgodzin .? Czy sądy nie powinny iść w tym kierunku , Nie ma sprawiedliwości  :pomysl: ot odpowiedź na pytanie

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:20:59 »
Cytuj
strażak pracujący na podziale bojowym posiada nadgodzin powiedzmy 140 a jego kolega na podziale (ba na zmianie) posiada np.40
rozumiem że przytoczony przykład dot. strażaków na tym samym stanowisku?
Sprawiedliwość, sprawiedliwością, gdyby było to takie proste nie było by żadnego problema ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:50:31 »
Toć to bardzo proste ;)
Ma nadgodziny to je kiedyś wykorzysta a Ty będziesz w pracy - o co bicie piany?

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 25, 2008, 18:34:48 »
ciekawe kiedy ja wykorzystam nadgodziny bo uzbierało  sie ich juz grubo ponad 600 i raczej nie widac szans zeby było ich mniej