Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215092 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:21:11 »
rolf, powiedz czy w miesiącu w którym zaczynałeś zwolnienie miałeś już słuzby wolne? Jeśli tak to ile? za każdy dzień choroby pisze się w grafiku po 8 godz, jak zwolnienie Ci się kończyło w dniu służby to do "odrobienia" masz godziny (ale nie całą służbę - nie pamiętam albo 8 albo 16 godz), a jak zwolnienie kończyło się w dniu przed służbą to nie powinieneś mieć żadnych godzin.
jak drugi miesiąc przechorowałeś cały to w nim nie masz żadnych godzin do odbioru bo w grafiku piszą Ci właśnie po te 8 godz za każdy dzień. Niech ten pan z kadr wydrukuje Ci grafik za przepracowane te 2 miesiące, (zestawienie imienne dla Ciebie) tam będzie czarno na białym. a Twój d-ca nie umie grafików sporządzać? Lub kolega ze zmiany który moze się zna na tym. Niech Ci przeliczą. Trzeba czasami tego pilnować bo lubią goście z biura to zabierać w poczet chwały dla służby. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 30, 2007, 12:25:22 »
do rolf
 jeżeli jesteś na zwolnieniu to faktycznie wolne służby powinny być tak ustawiane w grafik aby podczas okresu zwolnienia nie nabiło ci nadgodzin, ale jeśli miałeś nadgodziny z poprzedniego okresu a chorowałeś już w ty okresie to tamte godziny w nijaki sposób nie mogły być wykorzystane podczas zwolnienia w tym okresie - to jakś szwindel! ( w grafiki w stawia się tylko wolne służby bieżące), a zaległe z poprzedniego okresu to inna bajka bo prawnie na dzień dzisiejszy nie można ich odebrać gdyz rozporządzenie wyrażnie mówi że odbiór jest tylko w okresie bierzącym , czekajmy więc na zmiany w ustawie.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 30, 2007, 13:28:15 »
miało ktoś taką sytułacie, mam trzy służby nadpracowane za pierwsze półrocze i byłem tera na długim zwolnieniu ponad półtora miesiąca, właśnie jestem w trakcie przeniesienia do innej jednostki i pan kadrowiec powiedział mi ze te służby nadpracowane wykorzystałem w trakcie chorobowego ja tego nie rozumie czy ktoś może mi to wytłumaczyć.

rolf nadgodziny za poprzedni okres rozliczeniowy są nadgodzinami, które zostają jako nadgodziny i nie przechodzą na następny okres rozliczeniowy. Powinno się je wykorzystać w bieżącym okresie rozliczeniowym, tak jak mówi przepis. Teoretyczni można je odebrać następnym, ale nie prędzej jak po wypracowaniu w bieżącym okresie 40 godz./tyg. i jeżeli stan osobowy zmiany na to pozwoli.
Co do chorobowego to, jeżeli chorujesz 2-3 tygodnie to ten czas jest odliczany od okresu rozliczeniowego, czyli w tym okresie jest 25,4 tygodni, w których masz przepracować po 40 godzin. Skoro chorowałeś 2-3 tygodnie to odliczają się one od tych 25 i zostaje tobie 22 tygodnie, w których masz przepracować po 40 godzin. Jeżeli w grafiku miałeś zaplanowane wolne służby w tym czasie to wcale nie są one brane pod uwagę, oczywiście te tygodnie absencji obniżą tobie ilość wolnych służb, ale nie można tu mówić, że one przepadają.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 30, 2007, 13:36:35 »
o czym wy piszecie? jakie wolne służby wstawiane w grafik? chorujesz siedem dni - masz zdjęte z nominału 40h; chorujesz pięć dni od poniedziałku do piątku - tak samo.chorujesz cały miesiąc - nie masz żadnych żadnych godzin ponadnormatywnych, ani też żadnych do odpracowania. To co było w grafiku, powinno być już nieważne; jeżeli masz zaplanowane wolne np. w środę i kolejną służbę w sobotę, a rzucisz zaświadczeniem o czasowej niezdolności do służby (nie musi to być ZLA!!-to są druki ZUS-u i nam one nie są do niczego potrzebne) od poniedziałku do piątku, i w tą sobotę będziesz pełnił tą służbę to masz w tym tygodniu nabite 68h. Jeżeli robią to u was inaczej, tzn., że dajecie się (...no chyba każdy wie o co chodzi;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 30, 2007, 14:59:02 »
panowie , jak wiemy w PSP jest półroczny okres rozliczeniowy a nie tygodniowy, harmonogram półroczny ustalamy na 40 godzin średnio tygodniowo i te wolne słóżby ( odpowiednik sobót, niedziel ośmiogodzinnych) są rozmieszczane różnie , moze być taka sytuacja że mamy 4 wolne pod rząd i akurat chorujemy więc  te wolne nam "przepadną " , to tak samo jak w przypadku choroby ośmiogodzinnego w sobotę i niedzielę ( trudno żeby mieli za te dni nadgodziny dlatego że chorowali)na szczęście w przypadku kumulacji wolnych słóżb w harmonogramie podczas choroby u stawia sie to w ten sposób aby w okresie choroby miał w harmonogramie zaplanowane 40 godzin tygodniowo i to chyba jest uczciwe rozwiązanie ale oczywiście jak ktoś nadgorliwy sie uprze to policzy wszystkie zaplanowane , i tak w obu przypadkach w rozliczeniu półrocznym wyjdzie 40 średnio w tygodniu

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 30, 2007, 15:53:39 »
........ moze być taka sytuacja że mamy 4 wolne pod rząd i akurat chorujemy więc  te wolne nam "przepadną " , to tak samo jak w przypadku choroby ośmiogodzinnego w sobotę i niedzielę ( trudno żeby mieli za te dni nadgodziny dlatego że chorowali)na szczęście w przypadku kumulacji wolnych słóżb w harmonogramie podczas choroby u stawia sie to w ten sposób aby w okresie choroby miał w harmonogramie zaplanowane 40 godzin tygodniowo i to chyba jest uczciwe rozwiązanie ale oczywiście jak ktoś nadgorliwy sie uprze to policzy wszystkie zaplanowane , i tak w obu przypadkach w rozliczeniu półrocznym wyjdzie 40 średnio w tygodniu

kolego wydaje mi sie że troche robisz zamieszania, tygodnie choroby liczone są jakbyś przepracoał te 40 godzin i są odliczane od okresu rozliczeniowego, W okresie rozliczeniowym mamy(zaokrągle) 26 tygodni , jeżeli chorujesz 2 tygodnie , to już nie masz 26 tygodni w okresie rozliczeniowym a 24, pewne jest to że jak chorujesz miesiąc to te 3 wolne służby które przysługiwałyb tobie w tym miesiącu przepadają, bo nie możesz odbierać wolnych służb za czas nieprzepracowany.

przykład:
26tygx40 godz.=1040 godzin : 24 godz = 43, 3 służb,tyle musisz przepracować służb w półroczu, reszte to śa już te wolne służby które sie tobie należą żebyś nie miał nadgodzin.

W tym wyliczeniu należy uwzględnić jeszcze ewentualny czas choroby , przeliczyć urlop, to już jest bardziej skąplikowane . Ten kto sie zajmuje rozliczaniem wie o czym pisze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 15:59:06 wysłana przez sam998 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 30, 2007, 16:09:43 »
balon - i to jest właśnie chore myślenie; w momencie, gdy strażak jest niezdolny do pełnienia służby z powodu choroby, nie ma znaczenia, co miał zaplanowane w tym czasie - ma ściągnięte z nominału po 8h za każdy dzień z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy; wytłumaczcie mi co ma do tego grafik? w znanej mi firmie, po doręczeniu ZLA, pani w kadrach bierze korektor, zamazuje to co było wpisane w okresie choroby i w każdej kratce stawia literkę C czerwonym długopisem, która jest równoważna 8h (większość pracowników pracuje w systemie 12/2412/48 a część pracuje poza tym systemem, ale też na 12h, mając niekiedy zaplanowany np cały tydzień wolnego); jeżeli u was nie jest podobnie, to wyjaśnijcie mi proszę jak jest i uzasadnijcie dlaczego

przypomniało mi się jak kilka lat temu czytałem pisemko KM dotyczące konieczności odrobienia 8h w przypadku, gdy strażak kończył chorobę w dniupełnienia służby - to jest mniejwięcej ten sam tok rozumowania, lecz akurat moim zdanie całkowicie nieprawidłowy; oczywiście to bzdurne pisemko każdy olał - wystarczyło powiedzieć lekarzowi o co chodzi i nie było problemu, żeby wypisał kwit na dzień lub dwa dłużej
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 30, 2007, 16:33:14 »
Wybacz @Lang, ale moim zdaniem, taki tok myślenia powodowałby, że 8-mio godzinnym, którzy przebywali na zwolnieniu 1 miesiąc należałoby oddać wolne za soboty i niedziele. Harmonogram wyraźnie mówi ile godzin masz przepracować w danym miesiącu i tak (teoretycznie) powinien być zaplanowany  nie ważne w jakim systemie pracujesz. Jeżeli chorujesz to niestety przepadają zaplanowane na miesiąc ws - podobnie jak przeleżane w łóżeczku soboty i niedziele kolegów z biura.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 30, 2007, 17:04:39 »
chorujesz siedem dni - masz zdjęte z nominału 40h; chorujesz pięć dni od poniedziałku do piątku - tak samo.chorujesz cały miesiąc - nie masz żadnych żadnych godzin ponadnormatywnych, ani też żadnych do odpracowania.

ma ściągnięte z nominału po 8h za każdy dzień z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy;

sam_go - czytałeś uważnie? Takie same zasady dotyczą systemu codziennego. Albo może inaczej - okres niezdolności do pełnienia służby z powodu choroby przez strażaka systemu zmianowego powinien być traktowany jakby został on oddelegowany na ten czas do pełnienia służby w systemie codziennym.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 30, 2007, 17:12:56 »
sam_go widzę że wiesz o co chodzi

do lang
już tłumacze co ma do tego grafik- okres rozliczeniowy 6 miesieczny w systemie zmianowym to to samo co okres tygodniowy w systemie codziennym, wolne służby w zmianowym to to samo co soboty i niedziele w codziennym z ta róznicą że ws nie są co pięć dni więc gdyby przesówać ws poza okres choroby to też przesówać soboty i niedziele ośmiogodzinnym podczas choroby, oczywiście jak już pisałem najleprzym rozwiązaniem jest ustawienie ws podczas choroby tak aby w tym czasie wyszło 40 godzin tygodniowo, watro też zauważyć ze liczenie tego problemu według przykładu sam998 tez jest poprawne jednak ,jeżeli ktoś prowadzi karty ewidencji czasu służby to wie że łatwiej jest wstawić ws w czasie choroby tak aby ten okreswynosił40g tyg i tez wszystko będzie się zgadzać.sprawdzcie.

oddelegowanie w system ośmiogodzinny? -tu i tu jest inny okres rozliczeniowy wieć i inaczej rozłożony czas wolny od służby więc chyba nie trafna ta interpretacja a harmonogram służby jest dokumentem zatwierdzanym przez komendantów i nie powinien być zmieniany z powodu choroby
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 17:17:53 wysłana przez balon »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 30, 2007, 18:11:39 »
Witam !Czy nie prościej by było,żeby każde chorobowe tak jak i urlop było odliczane od nominału godzin do przepracowania(tak jest w ustawie).Masz do przepracowania 1016 godzin w półroczu,w tym czasie masz 14 dni zwolnienia i 26 dni urlopu,więc odliczasz 40 x 8 godz.Pozostaje do przepracowania 1016-320=696 godzin czyli 29 służb.A wolne o których  piszecie to służby które spowodują pracę w godzinach ponadnormatywnych - dlatego są "wolne".Wszystkie inne  kombinacje maja na celu zrobienie strażaka z podziału w KONIA.Mamy do przepracowania taką samą ilośc godzin co biurowi i skoro piszesz o sobotach i niedzielach to sobie policz ile godzin przepracuje  biurowy będąc na zwolnieniu i chorobowym w tym samym czasie(chodzi oczywiście o półroczny okres rozliczeniowy). Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 18:14:59 wysłana przez 112 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #486 dnia: Wrzesień 30, 2007, 20:32:42 »
Oj, to może graficznie:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
s       s      s       s            s           s           s                                                 s  - harmonogram
c c c  c c c c c c c   c  c   c  c   c   c  c   c   c  c   c   c  c   c  c   c  c                s   - zwolnienie

Harmonogram - 8 x 24 =192 - akurat taki miesiąc - hipotetycznie.
Zwolnienie - 27 x 8 = 216 + 16h służby (bo 8 przechodzi na następny miesiąc) = 232
I jakby nie liczyć 232 - 192 = 40h nadgodzin.

Sam pracuję na podziale i nie widzę innej możliwości liczenia. ideałem ( z punktu widzenia d-dztwa)  byłoby, gdyby zwolnienie objęło wszystkie ws planowane na dany miesiąc.
Mam nadzieję, ze moje rozumowanie jest błędne, ale niestety na chwile obecną tak to jest robione.


Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #487 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:26:19 »
sam go , chyba coś nie tak z twoim przykładem , przecierz zwolnienie liczy się tylko wtedy gdy miałeś zaplanowane służby a ty policzyłeś też tam gdzie miałeś wolne planowane (to te soboty i niedziele), teraz tylko wystarczy wstawić w zwolnienie tyle wolnych i nie naliczać tego-aby średnia z tego okresu wyszła 40g tyg (nie można liczyć zwolnienia w te dni kiedy zaplanowana była ws)

pozdrowienia

a dowództwo u mnie też by chciało wciskać więcej tych wolnych -jak by to pięknie rozwiązywało problem nadgodzin-na szczęście jest nie wiele tych zwolnień
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 21:28:32 wysłana przez balon »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 01, 2007, 11:22:54 »
Oki, tylko, że lekarz wypisując Ci zwolnienie w d.... ma harmonogram. Daje od 1 do 23 i wsio.

straz98

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 01, 2007, 11:48:41 »
Panowie, ze zwolnieniem sytuacja jest podobna jak z urlopami, czas pracy (godziny w czasie chorobowego, czy wykorzystanie urlopu) liczy się wyłącznie w dni w które strażak miał wyznaczone służby w grafiku. W przypadku systemu zmianowego nijak się mają dni ustawowo wolne od pracy, strażak ma do wypracowania określoną ilość godzin, i służy tak jak ma określone w grafiku.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 01, 2007, 17:32:18 »
Mam takie swoje spostrzeżenia, dotyczące czasu służby strażaków. Choć nic nowego one nie wniosą, choć przerabiane były już wielokrotnie, wciąż pozostają zastanawiające. Przecież od czasu nowelizacji Ustawy o PSP w temacie "konieczność zapewnienia ciągłości służby" w jednostkach dzieją się takie cuda, że głowa boli. I nikt (przynajmniej z tego co wiem) nie podjął się jednoznacznego zdefiniowania tego pojęcia. Stąd też mamy problemy z pojęciem nadgodziny, chorobowe, urlopy. Wylewamy swoje żale na forum. I co z tego? Nawet jeżeli zdarzy się KG który na to forum zagląda (i odpisuje) to i tak się nic nie zmienia. A gdzie Komenda Główna, gdzie centrale trzech największych strażackich związków zawodowych, gdzie Rzecznik Praw Obywatelskich? Nikomu, z "decydentów" tak naprawdę nie zależy na unormowaniu tego problemu. Stąd różnorakie interpretacje pojęcia czasu służby, stąd pozwy strażaków do sądów pracy, stąd wiele niesnasek i niejasności. Uważam, że jeżeli sprawa nie trafi przed oblicze SN lub TK (bo chyba nie wypada nam absorbować tą sprawą instytucji europejskich), to "dziwolągi" będą nam towarzyszyć na każdym kroku. A temat na naszym forum "Czas służby 48 godzin !!!!!!!" może stać się obszerniejszy od trylogii.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 01, 2007, 21:20:40 »
Oj, to może graficznie:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
s       s      s       s            s           s           s                                                 s  - harmonogram
c c c  c c c c c c c   c  c   c  c   c   c  c   c   c  c   c   c  c   c  c   c  c                s   - zwolnienie



no i super - tylko zapomniałeś odliczyć właśnie te nieszczęsne soboty i niedziele :)
po nieuwzględnieniu sobót i niedziel twoje wyliczenia wyglądają następująco dla poszczególnych miesięcy roku 2007:

I     - nominał=176, harmonogram=192, chorobowe=176
II    - nominał=160, harmonogram=168, chorobowe=152 (pojawiają się godziny do                 odpracowania/ściągnięcia z ponadnormatywnych)
III   - nominał=184, harmonogram=192, chorobowe=176 (sytuacja jw.)
IV   - nominał=160, harmonogram=168, chorobowe=152 (ponownie "niedogodziny")
V    - nominał=168, harmonogram=192, chorobowe=160
VI   - nominał=168, harmonogram=168, chorobowe=144
VII  - nominał=176, harmonogram=192, chorobowe=184 (pierwszy raz pojawiły się nadgodziny w stosunku do nominału, ale jeżeli porównamy z zaplanowanymi służbami, to mamy dalej "niedogodziny")
VII   - nominał=176, harmonogram=192, chorobowe=168
IX    - nominał=160, harmonogram=168, chorobowe=152
X     - nominał=184, harmonogram=192, chorobowe=184
XI    - nominał=168, harmonogram=168, chorobowe=144
XII   - nominał=152, harmonogram=192, chorobowe=160

widzicie gdzieś w powyższych obliczeniach generowanie nadgodzin w czasie choroboweg?? jest wręcz przeciwnie...
nie potrafię sobie wyobrazić, żeby kadry w firmie, z którą obecnie współpracuję pracownikom zatrudnionym w systemie 12/24-12/48 inaczej rozliczały chorobowe, a już nie do pomyślenia jest, żeby ktoś kazał pracownikowi, który na ostatni dzień chorobowego miał zaplanowaną nockę (od 18.00 do 6.00) przyjść do pracy na 24.00, ponieważ w przeciwnym razie będzie miał sześć "niedogodzin" (do ściągnięcia z urlopu, godzin nadliczbowych albo do odpracowania w następnym miesiącu); takie rzeczy to tylko w PSP...

sam_go - przeczytaj jeszcze raz bardzo uważnie moje wcześniejsze posty i daj się w końcu przekonać ;)

Ponieważ jestem obecnie trochę oderany od "reali" służby na PB, to proszę was o odpowiedź na poniższe pytanie:

1. Z jakim wyprzedzeniem macie planowane harmonogramy? (coś mi świta, że na cały okres rozliczeniowy, co dla mnie jest kretyństwem w czystej postaci - pozdrawiam geniusza, który to wymyślił, jeśli to prawda)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 10, 2007, 13:18:56 »
Przepraszam bo może był już ten wątek.
Nigdzie nie mogę znaleść zapisu jak regulować w rozliczeniu godzin pracy zwolnienie L4, a dokładnie czy można w grafik wstawić podczas zwolnienia wolną służbę w celu zejścia z liczby nadgodzin????? :huh:

straz98

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 10, 2007, 13:43:54 »
Podczas zwolnienia nic się nie wstawia, zwolnienie wpisuje się w dni, w których miałeś wyznaczone służby zgodnie z podstawowym miesięcznym grafikiem bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 10, 2007, 16:55:18 »
Tutaj się z Tobą straz98 nie zgodzę - L4 rozp..., wróć, niweczy dotychczasowy grafik; każdy dzień zwolnienia przypadający na dzień służby dla systemu codziennego zmiejsza ilość godzin do "przesłużenia" w danym okresie rozliczeniowym dokładnie o osiem godzin - jakoś nikt mnie nie wyprostował w tym wątku, a chętnie poddam swoje stanowisko konstruktywnej krytyce - krową wprawdzie nie jestem ;), ale zdarza mi się zmieniać poglądy :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

straz98

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 10, 2007, 17:05:50 »
Lang, ja pozostaję przy swojej opinii, na codzień rozliczam czas służby i jestem przekonany do tego co napisałem. Tak samo jest z urlopami itd. Czas pracy w systemie zmianowym liczy się w systemie zmianowym, a nie zmienia się go na harmonogram codzienny.

Offline mleczarz28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 10, 2007, 17:18:50 »
do lang'a
Niestety straz98 ma rację - taką interpretację przesłała kg. Chorobowe rozlicza się według harmonogramu miesięcznego, godziny chorobowego nalicza się w dni planowanej służby - 16 i 8 a w momencie planowanej wolnej służby niestety nie nalicza się godzin na chorobowym (tak jakby się niechorowało)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 10, 2007, 18:15:06 »
A od kiedy KG ma koncesję na nieomylność?? Na konklawe komuś udzielono? Nie przypominam sobie... za to doskonale pamiętam różne interpretacje wychodzące stamtąd, które po czasie okazywały się <mało> warte. Jeśli PB zaakceptuje taki sposób rozliczania niezdolności do pełnienia służby z powodu choroby, to następnym krokiem strony służbowej będzie przesuwanie wolnych służb na okres niezdolności… Wtedy już może za późno. Jeszcze raz powtórzę – jeżeli pracownik w cywilnym zakładzie pracy, pracujący w systemie 12/24-12/48 przyniesie L4 na dwa dni przypadające po „nocce”, to jeżeli miał zaplanowane zmiany na „maxa”, to wchodzi w nadgodziny. I mało to kogo obchodzi, że na te dwa dni miał zaplanowane wolne (oczywiście zakładam, że te dwa dni przypadają w dni „robocze”). Przeczytajcie ze zrozumieniem to, co wcześniej napisałem w tym topicu i pomyślcie chwilę – wbrew pozorom nie jest to tak bolesne. Dla dociekliwych – zapoznajcie się z treścią art. 71b UoPSP i przeprowadźcie prosty przewód myślowy, biorąc za punkt wyjścia następujące zagadnienie – „jakie służby miał strażak zaplanowane w okresie urlopu?”. Jeżeli nie miał zaplanowanych żadnych służb (co jest wydaje mi się oczywistą oczywistością, pomimo tego, że urlopu udziela się w dni, w które służba była zaplanowana), to jaki wpływ jego niezdolność do pełnienia służby z powodu choroby w czasie zaplanowanego urlopu wywiera na ilość godzin do przepracowania w danym okresie rozliczeniowym? Nie są to zbytnio skomplikowane operacje myślowe i sądzę, że każdy sobie z nimi poradzi samodzielnie.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 11, 2007, 11:31:16 »
Dzięki za odpowiedz tylko proszę mi powiedzieć gdzie to jest napisane na papierze żeby można było to odszukać i przedstawić jako dowód bo u mnie "na słowo" to nic nie ma. Musze mieć PAPIER.  :huh:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 11, 2007, 14:51:38 »
O rany ! Nic z tego nie rozumiem .W ustawie o PSP jest napisane,że każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy odliczany jest od normy godzin do przepracowanie w danym okresie rozliczeniowym.Jeżeli ta norma wynosi 172 godz..Jesteś na zwolnieniu ,urlopie 9 dni (9x8=72)masz do przepracowania 100 godz.Każda słuzba powyżej tego -wypracowujesz nadgodziny. To samo dotyczy 6-cio miesięcznego okresu rozliczeniowego.Jeżeli jesteś na zwolnieniu 120 dni (120x8 =720) to pozostaje ci (1016 -720 = 296) 12 służb.Niestety dosyć to dziwne ale tak jest i nie ma co szukać dziwnych rozwiązań z odliczaniem sobót i niedziel lub wpisywaniem wolnych służ w grafiki dla tych co byli na zwolnieniach.Bo powtarzam jak w innych postach.Pani pracująca w GS-sie w biurze ma tyle samo godzin do przepracowania co strażk na PB i nikt jej nie karze odpracowywać zwolnienia lekarskiego .A te wszystkie dyskusje spowodowane są tym,że program z KG oblicza te godziny różnie ,w zależności od tego jak rozliczający ,wpisze godziny w harmonogramie.Wg.mnie powinno sie tak je wpisywać,żeby wyszło tak jak napisałem powyżej.Pozdrawiam.