Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214244 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 24, 2007, 18:50:32 »
amper:
Cytuj
Czy liczba np. oficerów może być zależna od ilości mieszkańców? to tak jak w jednostce wojskowej ulokowanej w lesie dać za dowódce sierżanta. Nie wspominając o dyżurnych z PSK, a teraz o nadgodzinach

Rozumiem Twoja intencję zawartą w tym stwierdzeniu, ale jest jedno "ale", a w zasadzie kilka:
   To pracowdawca, a zasadzie ustawodawca określa limity stanowiskowe, a my i zz musimy się dostosować. Przyznaję Ci rację, że limit stanowisk oficerskich (i nie tylko, ale skoro o tym mówimy) uzależniony w rozporządzeniu tylko od ilości mieszkanców, jest nie fair. Uważam, że pominięto inne istotne czynniki, które wpływają zasadniczo na obciążenie pracą w JRG, lub komendzie, zakres zadań i sposób ich realizacji. Moim zdaniem w rozporządzeniu nie wzięto pod uwagę np. ilosci zdarzeń przypadających na daną KP lub JRG, lub zagrożenia pożarowego wynikającego z charakterystyki zakładów ulokowanych w danym obszarze chronionym. Przy podobnej ilości mieszkańców w dwóch podobnych powiatach, ilości zdarzeń mogą się całkowicie różnić. Podobnie może być, gdy na terenie jednego powiatu jest ulokowany olbrzymi zakład petrochemiczny (pracownicy mogą przecież dojeżdżać do niego z innych powiatów), lub droga krajowa o dużym natężeniu ruchu i kolizyjności, a w drugim porównywalnym powiecie najwieksze zgrożenie stwarzają pożary traw. Dlaczego nikt nie uwzględnił tego typu zależności?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazak_sam30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 24, 2007, 21:19:45 »
z tego co wiem wunii jest możliwy 48 godzinny czas pracy strażaka ale tylko w nadzwyczajnych sytuacjach
u nas w Polsce co jest możliwe to musi być z poważaniem

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 24, 2007, 22:59:45 »
Witam!
Czy ktoś z KG czy ZZ raczył się - choćby uprzejmie zainteresować kiedykolwiek, zapytać, zastanowić poważnie! Nad czasem służby, grupami zaszeregowania, zakresem obowiązków, potrzebami itd... Dyż SK.  Dlatego też takie wielkie obecnie rozgoryczenie.. grupy - tylko funkc., protesty, i inne pomysły.Hm....Czemu i komu to służy :huh:
Co prawda 48h, omija jakby w pewnym sensie Dyż./zapis/ i znacznie bardziej KP,ale czy o to chodzi?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2007, 20:30:44 »
Wczoraj przyszło pismo KG że należy przeliczyć poprzedni okres rozliczeniowy i ci którzy nie mają  na dzień 01.01.2007 r. więcej niż 144 godziny nadpracowane tonie posiadają nadgodzin. A tamten okres rozliczeniowy należy przeliczyć po 48 godzin.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 26, 2007, 20:43:50 »
O znowu coś nowego  :huh: Już nic mnie nie zaskoczy , teraz to pewnie sprawiedliwie robią.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 26, 2007, 20:46:13 »
Prawo działa wstecz ???
Dlaczego
Cytuj
ci którzy nie mają  na dzień 01.01.2007 r. więcej niż 144 godziny nadpracowane tonie posiadają nadgodzin.
??
U mnie Ci co mają 192 to też już nadgodzin nie posiadają......  ^_^
Czyli jak na allegro ?? Kto da (a raczej weźmie) więcej ???

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2007, 20:53:35 »
8 dodatkowych służb w okresie rozliczeniowym x 24 godziny daje zdecydowanie 192 godziny. Skąd oni wzięli te 144 godziny (6 służb)? :huh:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:00:18 »
JW 23
Jeżeli tamten okres rozliczeniowy policzę po 48 godz, a zamknąłem go na zero to wynika z tego, że mam MINUS 192 godz.
Muszę to teraz odrobić?? ^_^ ^_^
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:03:18 »
masz przepracować co najmniej 40h/tygodniowo, a jak "ciągłość służby" tego będzie wymagała to nawet 48h/tyg. Chodzi o przeliczenie tylko i wyłącznie nadgodzin, a nie czasu pracy.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2007, 21:24:32 wysłana przez mireks »
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:22:42 »
tak nadgodzin, ale jak u mnie na zmianie jeden ma 24 nadgodziny a drugi 158 to wygrywa ten co wybrał WS, jak zwykle postępowanie w straży "sprawiedliwe" i " jak namniej szkodliwe dla strażaka"  , a pozatym znowu kwestia dlaczego podział 48 , a biura 40
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:27:17 »
A kto przypuszczał pod koniec roku, że tak szybko i oryginalnie ten problem nadgodzin będzie rozwiązany?
Chcesz do biura na 40 czy wolisz podział 48h/tyg.? Szczerze!
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:41:21 »
JW 23
Jeżeli tamten okres rozliczeniowy policzę po 48 godz, a zamknąłem go na zero to wynika z tego, że mam MINUS 192 godz.
Muszę to teraz odrobić?? ^_^ ^_^
Nie wiem bo nikt tego dokońca nie wytłumaczył.ale jestem wpodobnej sytuacji, umnie na zmianie jeden ma 24 nadgodziny a drugi 158 i znowu wygrał ten co wybierał WS i teraz powiedz mi jak ściągnąć gościa z dyżuru domowego jakmu może wolne przepadnąć. wszystko zależy od "cudownej" interpretacji jaśnie nam panującego KG i może się okazać że ci co mająmniej niż 144 nadgodziny weszli w ten rok na minusie "i do roboty", a jak zinterpretują to inaczej to znowu cwansi wygrali. Najlepsze że pismoprzyszło wczoraj o 14,00 z nieprzekraczalnym terminem odpowiedzi do dzisiaj do 12,00 - gratulacje.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 26, 2007, 21:45:15 »
pozdrowienia mireks. Całą służbę spędziłem na podziale i jestem z tego dumny i naszczęście jest trzecie wyjście które wybrałem -  emerytura, tylko takich jak ja jest dużo i napewno będzie to "dobre dla służby". 
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:00:11 »
Nie wiem skąd wzięli 144 godziny, ale teraz mamy przepracować 192 lub cośkoło tego zależy jakwypada ilość godzin w miesiącu.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:20:08 »
jest trzecie wyjście które wybrałem -  emerytura, tylko takich jak ja jest dużo i napewno będzie to "dobre dla służby". 
Coraz więcej starej gwardii decyduje się na ten krok.  :huh: Szkoda, wg mnie nie jest to "płynna wymiana kadr". Takie gwałtowne odmłodzenie niekoniecznie wyjdzie nam na zdrowie.
Pozdrawiam i pomyślności
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:28:49 »
Dzięki :mellow:ale takie czasy, tylko ciekawy jestem kiedy ktoś się ocknie, że ludzie przychodzący po szkołach młodzi nie mają się od kogo uczyć praktyki pożarniczej, ja najważniejszych spraw w straży nauczyłem się od ogniomistrza z którym jeździłem na wozie ale on też już jest na emeryturze, a co do 48 godzin służby czy nie dało się tego wprowadzić normalnie dającmożliwośćwybrania nadgodzin za zeszły okres a ten już liczyć po nowemu - ale po co? przecież lepiej poróżnić ludzi.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:33:01 »
pozdrowienia mireks. Całą służbę spędziłem na podziale i jestem z tego dumny i naszczęście jest trzecie wyjście które wybrałem -  emerytura, tylko takich jak ja jest dużo i napewno będzie to "dobre dla służby". 
[/quote

Też o tym myślę chyba już nie wytrzymam do 2008 roku w takim cyrku

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:55:38 »
Znalazłem ciekawą stronę dotyczącą orzecznictwa Trybunału Europejskiego w Niemczech dotyczącą sporu w tamtejszej Straży Pożarnej a zwiazanej również z czasem pracy strażaków. Życzę zainteresowanym ciekawej lektury i wniosków które być może pomogą nam w rozwiazaniu naszych obecnych problemów.(może jest to jakiś trop do sposobu na walkę o swoje prawa)

http://europa.eu.int/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexplus!prod!CELEXnumdoc&numdoc=62004O0052&lg=pl

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 26, 2007, 23:26:47 »
Sory żle wszedł link więc daję go jeszcze raz

http://europa.eu.int/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexplus!prod!CELEXnumdoc&numdoc=62004O0052&lg=pl

oraz Wyrok w sprawie 48 godzinnego czasu pracy w Niemczech.

http://www.sahara.pl/infopage.php?id=6

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 27, 2007, 02:14:07 »
To właśnie jest ewolucja-Przeżyliśmy dyktature komunistyczną, potem była demokracja ... i nagle przeszliśmy do niewolnictwa (k...rwa przecież robia z nami co chcą)

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:18:06 »
Tylko my w naszej ewolucji się cofamy, aż strach pomyśleć co będzie dalej, bopatrząc na rzeczywistość oprócz sprzętu to nic sięnie zmienia na lepsze. Ja myśl, że lepiej to w straży już było!
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:23:33 »
Witaj mireks.
8 dodatkowych służb w okresie rozliczeniowym x 24 godziny daje zdecydowanie 192 godziny. Skąd oni wzięli te 144 godziny (6 służb)? :huh:
nie 8 dodatkowych służb tylko jeden WS mniej w miesiącu co daje 6 w okresie rozliczeniowym,                    a 6 x 24 = 144, stąd ta liczba 144, a 192 godziny są do przepracowania w miesiącu.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 27, 2007, 14:50:05 »
Qrna gdzie są te ZZ albo gdzie byli jak nas wycykali z nadgodzin  :huh:

Warszawa 26 stycznia 2007r.

Stanowisko
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”
w sprawie pism Komendanta Głównego PSP dotyczących zasad rozliczania czasu służby

Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” nie zgadza się z zasadami rozliczania czasu służby, zawartymi w pismach Komendanta Głównego PSP z dnia
18 stycznia 2007r., BK- I -110/22-1/07 oraz BK- I- 110/22-2/07 z następujących powodów:
•   w Polsce obowiązuje maksyma, że „prawo nie działa wstecz”, natomiast polecenie zweryfikowania naliczania ponadnormatywnego czasu służby za II półrocze 2006r., stoi w sprzeczności do niniejszej zasady;
•   jeżeli przepisy prawne nie są jednoznacznie w kwestii praw pracowniczych, to według zasad stosowanych w naszym Kraju, rozstrzyga się je na korzyść pracownika;
•   wyżej cytowane pisma są kolejną, trzecią interpretacją przeprowadzoną w ciągu ostatnich 19-stu miesięcy, art.35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej;
•   do interpretacji aktów normatywnych powołane są stosowne instytucje.
Komendant Główny PSP nie jest upoważniony do wprowadzania w życie własnych interpretacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.


Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność’, od 1996 roku walczyła o regulacje prawną czasu służby strażaka – mająca na celu dostosowanie tego czasu do normy, w której pracują zarówno jednostki MON, jak i wszystkie pozostałe służby mundurowe w MSWiA. Wielokrotnie wskazywaliśmy, że konieczny jest okres przejściowy dochodzenia do
40- godzinnej normy. Niestety ustawodawcy nowelizacji ustawy o PSP – nie przewidzieli okresu przejściowego, dodatkowej ilości etatów dla PSP oraz rekompensaty finansowej.
Przedstawiciele Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” brali udział
w negocjacjach ze stroną służbową – jak pogodzić prawo strażaka do 40- godzinnego tygodnia służby z potrzebą bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych.
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”, nie wykluczała nigdy możliwości przedłużenia tej normy w uzasadnionych przypadkach, spowodowanych potrzebami służby lub brakami etatowymi w jednostkach ratowniczo-gaśniczych - ale w zamian za odpowiednią gratyfikacje finansową.

Naszym zdaniem, Komendant Główny PSP powinien skierować swoje działania na pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych i etatów, zamiast tworzyć kolejne interpretacje rozliczenia czasu służby, co powoduje zamęt i złość strażaków.
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”, uważa sprawę właściwego rozliczania normatywu czasu służby za priorytetową, w przypadku nieprawidłowości, podejmie stosowne działania przewidziane prawem.

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ”Solidarność”

Robert Osmycki
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline matjack998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:16:22 »
JW 23 mylisz pojęcia ! Tydzień pracy nadal 40 godzinny. 192 godziny to różnica między 40 a 48 godzinnym tygodniem pracy /  8 godzin razy 4 tygodnie razy 6 miesięcy= 192 / Wszystko jest zależne od tego czy jesteśmy w stanie pracująć 40 godzin/tyg zapewnić ciągłość służby-śmiem wątpić.Wtedy pozostając w służbie,czy też jesteś ściągnięty z dyżuru domowego wypracowujesz dodatkowe godziny,które masz oddane dopiero po przekroczeniu 192 w okresie półrocznym.Tylko te ponad 192! Niezła interpretacja ustawy przez 01 ^_^ nie mówiąc jużo nadgodzinach za drugie półrocze 2006 :huh:

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:33:50 »
sory trochę się zakręciłem, ale według pisma które przyszło z KG nadgodzin za zeszłe półrocze nadgodzin nie posiadają tylko ci którzy mają mniej niż 144 godziny, a wszystko ponad 144 jest do odddania ( jest tego niewiele bo na mojej 21 osobowej zmianie to tylko 2 osoby mają po pare godzin). A z 2006 rokiem to już trochę przegięli bo kto wybierał WS to wygrał, więc należy może do naszej służby podchodzić w nowy sposób kto pierwszy ten lepszy ( wyścig szczurów) :rolleyes:
Lepsze jutro, było wczoraj.