Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214679 razy)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 01, 2007, 14:59:26 »
Nie wiem skąd masz informacje ,że Niemcy,Francuzi czy Anglicy pracują po tyle godzin.Gdyby to było normalne pewnie nie poszliby z tym do sądu.Poza tym wyżej wymieniony strażak żeby zwiazać koniec z końcem nie musi podejmować dodatkowej pracy.Myśle ,że każdy z nas jest gotowy pracować nawet po 65 godz. byle za odpowiednie wynagrodzenie.Inną sprawa jest to,że po nowej interpretacji wychodzi na to,że jedni strażacy( chodzi mi tylko o podział ) bedą pracowali 40 a inni 48 godzin.Kompletna głupota.
A żebyśmy udrażniali studzienki i malowali krawężniki potrzebna jest duża zmiana-jesteśmy formacja powołaną do wykonywania bardzo określonych zadań

Offline talahd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 01, 2007, 15:31:43 »
Cały czas używasz określenia praca. Powtarzam niech ktoś zdefinuje pojęcie sen. Jeśli uważasz, ze mało zarabiasz to zawsze możesz zmienić pracę. Masz przecież takie wykształcenie....Spróbuj może w biuznesie albo na giełdzie. Poza tym zachęcam abyś swoje zarobki policzył z ostatniego PIT-u. Dolicz mundurówkę, malowanie, wczasy, przejazd, 13 itp. Potem porównaj to do zarobków kolegi, który ma podobne wykształcenie i podobny czas pracy powtarzam pracy. CO do informacji skąd wiem, że tyle pracują twoi koledzy na zachodzie to kiedyś jak jeszcze męczyłem się w PSP czytywałem Przegląd Pożarniczy. Zachęcam do lektury.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 01, 2007, 15:58:28 »


Cytuj
Nie wiem skąd masz informacje ,że Niemcy,Francuzi czy Anglicy pracują po tyle godzin.
jak to skąd ?? Od przełożonych. Tez słyszałem te śpiewki. Tyle że właśnie nikt nie powie ile tamci strażacy zarabiają.  Bo to nie o to chodzi, chodzi o to żeby nie podnosić głowy tylko pracować tyle ile trzeba, a raczej ile nowy Pan sobie życzy.
Cytuj
Czas się opamiętać bo jak za 3-4 latka przejdziemy pod samorządy to szanowni związkowcy będą mogli Pana Starostę w tyłek pocałować i tańczyć jak on im zagra.
Świetny argument naprawdę !!!
Kolego jeżeli twój komendant zastrasza Cię takimi tekstami a ty od razu atakujesz oczywiście jedyną słusznie winną stronę jakimi są oczywiście związkowcy.
Póki co to widać że w tyłek to całujesz Ty i to tego co ci takie rzeczy opowiada... (sorry za takie stwierdzenie)
Więc zapytaj pana komendanta czy jeśli przejdziemy pod samorządy  czy będzie pana starostę stać na utrzymanie jego na tak wysokich zarobkach i czy będzie go tez stać na utrzymanie pań sekretarek w stopniach oficerskich.?
Po straszeniu zabraniem łóżek, zmianą systemu pracy pozostał już tylko jeden argument do straszenia ludzi na podziale : "Przejdziemy pod samorządy"....  a nie, przepraszam jeszcze można nam odebrać przywileje. Przecież jesteśmy w MSWiA ale tak naprawdę nawet czas służby możemy mieć inny (dłuższy) niż inne formacje więc jeśli stracimy przywileje bo przecież widać,  że wszystko jest możliwe, to tak jakbyśmy pod samorządami już byli.

Jeżeli chcesz pracować za te same pieniądze (nawet podwyżka ich nie zrekompensuje) 48 godzin więc napisz do Pana Komendanta , że tego pragniesz i tak będziesz pracował bez względu na to jak będą pracować inni. Jaki problem ?
Cytuj
Służba 48 godzin tygodniowo (bezwzględnie) lub P R A C A 40 godzin, ale niestety bez wyrek na sypialniach, bez popołudniowego brydżyka, siłowni, bakaraki, bilarda itp.
Odrazu widać że podział bojowy to ty widziałeś ale przez okno ...
Nie pisz proszę o rzeczach o których jak widać nie masz zielonego pojęcia.
A jeśli jednak pracujesz na podziale(w co gorąco wątpię) to gratuluję Ci d-cy JRG że masz tyle wolnego czasu i cały czas tylko bilard brydżyk.... bo nie wszędzie jest tak kolorowo.
 No cóż na koniec możesz być zadowolony że udało Ci się zdobyć "punkcik" u przełożonego.
Brawo.


« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 16:45:45 wysłana przez Geddeon »

Offline talahd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 01, 2007, 16:59:46 »
Gratuluję dobrego samopoczucia. Co do tego, ze ja podział bojowy widziałem przez okno to zapewniam Cię, że na podziale bojowym pracowałem już wtedy kiedy większość forumowiczów chodziło w beciku. Znam pragmatykę służby zarówno od strony podziału bojowego jak i od strony tak pogardzanego przez Ciebie biura. Lekarstwem na większość tych pożałowania godnych komentarzy jest to aby każdy popracował w systemie codziennym przez jakiś czas. Wtedy dopiero wiedziałby, że prawdą jest, że biuro jest dla strażaków z podziału, ale też że system zmianowy nie istniałby bez wsparcia ze strony pracowników osmiogodzinnych. Nadmieniam, że śmieszą mnie ludzie, którzy uważają się za supermenów tylko dlatego, że pracują w podziale bojowym. W biurze nie pracują tylko ludzie, którzy prosto ze szkoły wskoczyli na stanowiska. Duża część posiada kilku lub kilkunastoletni staż właśnie w podziale bojowym, duże doświadczenie zdobyte w akcjach ratowniczych i wyższe wykształcenie. Jeżeli ktoś gardzi tymi "gryzipiórami" i zazdrości wyższych dodatków służbowych to zachęcam do postarania się, aby w tym biurze się znaleźć. Jeśli nie u siebie w komendzie, to w komendzie sąsiedniej. Jeśli ktoś nie posiada kwalifikacji, aby w biurze się znaleźć to zachęcam do nauki, samokrytyki oraz kierowania pretensji we własnym kierunku.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 01, 2007, 17:07:07 »
Na początek chciałbym wyjasnić jedna rzecz.Każdy z nas dobrze wie ,że w tej chwili z tymi stanami osobowymi nasza praca ( czy jak uważasz leżenie) jest jeszcze bardziej niebezpeczna i należy to zmienić.Ale ,powtarzam jeszcze raz,za odpowiednim wynagrodzeniem.
A co do twojej wiedzy na temat pracy w innych krajach ,organ KG jakim jest PP ( przepraszam za porównanie ) jest tym samym czym była Trybuna Ludu.
Jakoś nie chce mi sie wierzyć ,że w Uni Europejskiej strażacy pracują ( leżą ) od 2496 do 2704 godzin rocznie. Pozdrawiam.

Offline Polak65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 01, 2007, 17:33:50 »
Jeżeli to co tutaj Panowie piszecie jest reprezentacją całego środowiska strazaków, to trzeba przyznać, że niezłego wrzoda w postaci straży pożarnej sobie Polska wyhodowała.Miałem się już nie wcinać w wasze dyskusje ale tak się składa, że internet jest instytucja jakby nie patrzeć publiczną i każdy może przeczytac i napisać. To co wy piszecie a chyba piszecie to co myslicie, świadczy tylko i wyłącznie o waszym zepsuciu i braku elementarnej przyzwoitości. Ktoś po prostu zrobił wam wielką krzywdę przyjmując na państwowy wikt.Podwyżki jakie macie zaplanowane dla innych grup zawodowych są nieosiągalne a wy kaprysicie i okazujecie wielkie fochy, przy tym są to podwyzki pewne bo z budżetu. Dla was wielki problem to to, że musicie dorabiać żeby lepiej zyć…. ja pytam, jak to robicie że po 24 godz!! ciężkiej i ofiarnej idziecie do innej pracy?? Jesteście nadludziami?? Ja pracuje 10 godzin dziennie( 50 godz tygodniowo) i nie dorabiam z prostego powodu… bo po prostu nie mam sił wiecej. Czy jestem od was słabszy? Nie sądze.To co widziałem na waszym tescie fizycznym na drążku było żenujące, nawet najmłodszy nie podciągnął się prawidłowo 20 razy, ćwiczcie chłopaki po ciemku bo cały blok się z was śmieje! i Zeby przy pożarach nie trzeba było was ratować.
Twierdzicie ze wasza praca jest niebezpieczna i ofiarna, a wiec ile było u was w ostatnim roku wypadkow śmiertelnych bądź ciężkich (oczywiście podczas akcji a nie w trakcie powrotu z fuchy) ?? porównajcie to z budownictwem albo górnictwem …. Nie porównacie bo nawet was nie ma w tabelach statystycznych!! Tylko bez bajek o profesjonalizmie, już go widać gołym okiem nie w jednym miejscu… Po prostu głodne kawałki opowiadacie.. jakaś chora ideologia..Macie jak u Pana Boga za piecem a żrecie się miedzy sobą jak sfora wygłodniałych…Powinni was rozkurzyć jak cały ten Sejm i rząd.
Ale jak widze co sie dzieje w Polsce to pewnie wywalczy 18godzin tygodniowo tak jak nauczyciele, i pewno to będą te przy których należy sie spanie.

Mam wielka nadzieje, ze się myle w osądzie, a to forum to garstka niezadowolonych zawsze i wszedzie .
Over!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 01, 2007, 17:36:30 »
Odpowiedz mi proszę w którym momencie pogardziłem biurem ????
Cytuj
od strony tak pogardzanego przez Ciebie biura.
Świetnie Ci idzie odwracanie "kota ogonem".
Cytuj
Jeśli uważasz, ze mało zarabiasz to zawsze możesz zmienić pracę.
Czy nie łatwiej napisać tak jak zawsze było to mówione??
"jak Ci się nie podoba to się zwolnij na twoje miejsce czeka za bramą 10 osób".

Nie rozumiem również po co wypowiadasz się i chcesz postraszyć samorządami ludzi z podziału ???
Przecież Tobie nie zwiększył Komendant pracy do 48 godzin ?? (wiem że niektórzy ośmiogodzinni pracują nawet więcej ale skoro nie narzekają to nie powód że podział ma też być zadowolony)
Jeśli mówić o pogardzie to jak należy zrozumieć :
Cytuj
przepraszam służby bo jeżeli nocne chrapanie nazwać pracą to jak zdefiniować sen?
  Zawsze jest ten jeden odwieczny problem. Łóżka. Takich jak Ty chce po prostu szlag trafić że one na podziale są..... 
Piszesz że pogardzam biurem ( w którym miejscu tak napisałem w tamtym poscie?))i od razu wypisujesz mi :
Cytuj
prawdą jest, że biuro jest dla strażaków z podziału, ale też że system zmianowy nie istniałby bez wsparcia ze strony pracowników osmiogodzinnych.
Ja tego nie neguję !!!!!!!! Wiem jak wygląda praca 8-godzinnych i co do mojej KM nie mam zastrzeżeń czy negatywnych opinii. Nie jestem z tych co chcą podzielić podział i biuro ale wkurza mnie jak ktoś właśnie ośmiogodzinny próbuje pokazać że podział to nic nie robi tylko gra w brydża lub bilarda a w nocy to śpi i ma wszystko w dupie. Ostatnio cięzko o choćby jedna noc gdzie nie byłoby 2-3 wyjazdów.
Czy ja Ci się pytam i wnikam ile Ty dziennie kaw wypijasz lub przegadasz z kumplami na papierosie ( pewnie nie palisz a kawy nie lubisz- no to sorry)
Ważne chyba jest to, żeby robota była zrobiona.
Sen- sen to jest w domu. Niczym nie przerwany. A w służbie jest czuwanie - w kazdej chwili w gotowości że trzeba zerwać się i pojechać nawet na całą noc. Myślisz, że można się wtedy wyspać ?
Skoro byłeś na podziale to wiesz i zdajesz sobie sprawę jak to wygląda.

Nie rozumiem Twojej postawy, że mamy pracować dłużej...
Dlaczego mamy mieć inaczej niż Policja czy SG ?? Też jesteśmy w MSWiA więc czemu mamy być gorsi ??


 





Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 01, 2007, 18:03:24 »
Do Pana Balkonowego Obserwatora Polaka65:
Cytuj
Twierdzicie ze wasza praca jest niebezpieczna i ofiarna, a wiec ile było u was w ostatnim roku wypadkow śmiertelnych bądź ciężkich (oczywiście podczas akcji a nie w trakcie powrotu z fuchy) ??
tak , masz racje powinniśmy wyrazic większa skruchę, że nas zbyt mało ginie rocznie... :(

I jakie to fuchy robią strażacy ??

I czy można wiedzieć jaką to Pan grupę zawodową reprezentuje ??
Budownictwo ?? Jesli tak to ile było u was w ostatnim roku wypadkow śmiertelnych bądź ciężkich (oczywiście podczas pracy a nie w trakcie fuchy czy też po pijanemu?)
Jak widać każdy kij ma dwa końce.... :wacko:

Cytuj
Podwyżki jakie macie zaplanowane dla innych grup zawodowych są nieosiągalne
Zarobki też przecież 1400-1500 zł po kilkunastu latach służby(pracy) to nikt w Polsce nie ma a na start 1000 zł to już jest rewelacja, faktycznie idzie za to spokojnie przeżyć bez dorabiania !!!
Cytuj
Ja pracuje 10 godzin dziennie( 50 godz tygodniowo)
i stawkę ma Pan za godzinę ??

Skoro pan zaczął to proszę tez odpowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 18:15:43 wysłana przez Geddeon »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 01, 2007, 18:06:56 »
Jeżeli to co tutaj Panowie piszecie jest reprezentacją całego środowiska strazaków, to trzeba przyznać, że niezłego wrzoda w postaci straży pożarnej sobie Polska wyhodowała.Miałem się już nie wcinać w wasze dyskusje ale tak się składa, że internet jest instytucja jakby nie patrzeć publiczną i każdy może przeczytac i napisać. To co wy piszecie a chyba piszecie to co myslicie, świadczy tylko i wyłącznie o waszym zepsuciu i braku elementarnej przyzwoitości. Ktoś po prostu zrobił wam wielką krzywdę przyjmując na państwowy wikt.Podwyżki jakie macie zaplanowane dla innych grup zawodowych są nieosiągalne a wy kaprysicie i okazujecie wielkie fochy, przy tym są to podwyzki pewne bo z budżetu. Dla was wielki problem to to, że musicie dorabiać żeby lepiej zyć…. ja pytam, jak to robicie że po 24 godz!! ciężkiej i ofiarnej idziecie do innej pracy?? Jesteście nadludziami?? Ja pracuje 10 godzin dziennie( 50 godz tygodniowo) i nie dorabiam z prostego powodu… bo po prostu nie mam sił wiecej. Czy jestem od was słabszy? Nie sądze.To co widziałem na waszym tescie fizycznym na drążku było żenujące, nawet najmłodszy nie podciągnął się prawidłowo 20 razy, ćwiczcie chłopaki po ciemku bo cały blok się z was śmieje! i Zeby przy pożarach nie trzeba było was ratować.
Twierdzicie ze wasza praca jest niebezpieczna i ofiarna, a wiec ile było u was w ostatnim roku wypadkow śmiertelnych bądź ciężkich (oczywiście podczas akcji a nie w trakcie powrotu z fuchy) ?? porównajcie to z budownictwem albo górnictwem …. Nie porównacie bo nawet was nie ma w tabelach statystycznych!! Tylko bez bajek o profesjonalizmie, już go widać gołym okiem nie w jednym miejscu… Po prostu głodne kawałki opowiadacie.. jakaś chora ideologia..Macie jak u Pana Boga za piecem a żrecie się miedzy sobą jak sfora wygłodniałych…Powinni was rozkurzyć jak cały ten Sejm i rząd.
Ale jak widze co sie dzieje w Polsce to pewnie wywalczy 18godzin tygodniowo tak jak nauczyciele, i pewno to będą te przy których należy sie spanie.

Mam wielka nadzieje, ze się myle w osądzie, a to forum to garstka niezadowolonych zawsze i wszedzie .
Over!

Pozdrawiam , ale muszę przyznać ze troszkę cię poniosło , porównujesz pracę strażaków z praca np. na budowie , nie widzisz różnicy między tymi grupami zawodowymi , nie sądzę abyś chciał wyciągać zwłoki z jezior,z pożarów , przy wypadkach itp.Piszesz ze mało nas ginie w akcjach a to chyba mówi ze jesteśmy dobrze wyszkoleni (a nie jak mówisz że blok się śmieje bo na drążku słabo)Ale przypominam że jesteśmy na 1 miejscy którzy maja zaufanie społeczne.Chyba oglądasz za dużo filmów w stylu Ognisty Podmuch , gdzie strażacy biegają ,skaczą i mogą nawet fruwać , ale my staramy się nie igrać życiem , więc dlatego tak mało nas ginie w akcji.Jeżeli uważasz , ze mamy tak dobrze to powiedz ile ty zarabiasz za te 50godz tyg. pewnie ze 3-tyś , a widzisz a ja mam 1600 na rękę i na utrzymaniu rodzinę, więc walczymy o to aby dostać podwyżkę która by pozwoliła godnie żyć .Może MASZ RACJE ALE nie wkładaj wszystkich strażaków do jednego wora , nie wszyscy dorabiają bo muszą być dyspozycji cały czas nap.ratownicy wodni (nurkowie) ale to pewnie dla ciebie małe piwko..Pozdrawiam i przepraszam jak cie czymś obraziłem ale musiałem to ci powiedzieć

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline talahd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 01, 2007, 18:09:11 »
szkoda czasu na czcze gadki

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 01, 2007, 18:16:56 »
Cytuj
szkoda czasu na czcze gadki
Zwłaszcza że brakuje argumentów.....

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 01, 2007, 18:46:41 »
Ad voce Pan Polak 65

Zawsze jestem skory do polemiki, potrafię równiez wyrazić samokrytykę, ale żebyśmy mogli rozmawiac jak równy z równym powiedz Pan Polak65, kim Pan jesteś? bardzo prosto jest oczerniać kogoś o kogo zawdozi ma się pojecie dzieki obserwacjom przez okno, co może świadczyć o bezrobotnym? Czy gdybym w takim razie powidział, że wszyscy bezrobotni to banda darozjadów, w duzym stopniu generalizując, to mialbym rację? I powiem więcej, że bezrobotni nie powinni dostawać ani złotówki z budżetu państwa, przeciez te pieniądze są dawane za nic!? Ale, to oczywiście tylko moje gdybanie,może jesteś pan górnikiem, rolnikiem (tam jest chyba największa wypadkowość, jeśli ma być to wyznacznik wartości zawodu) lub kimkolwiek innym, ale nie wstydź się i powiedz. Watpie jednak, że po takim wiadrze pomyj, które na nas wylałeś odważysz się przyznać?

Cytuj
Podwyżki jakie macie zaplanowane dla innych grup zawodowych są nieosiągalne a wy kaprysicie i okazujecie wielkie fochy, przy tym są to podwyzki pewne bo z budżetu.

Z pewnością w konfrontacji z tym czego ządają lekarze (zarobki po 5000, a dla lekarzy ze specjalizacją po 7000 pln) nasze podwyżki są porażające, szczególnie po przykładach podanych przez kolegów wyżej?

Cytuj
Ja pracuje 10 godzin dziennie( 50 godz tygodniowo) i nie dorabiam z prostego powodu… bo po prostu nie mam sił wiecej.
Może powinieneś więcej pracować to, nie pisałbyś głupot? Ciekawe czym tak bardzo jesteś styrany?

Cytuj
Powinni was rozkurzyć jak cały ten Sejm i rząd.
To sejm i rząd już rozkurzyli?
Ciekawe kto pomógłby Ci panie Polaku65, jakby ci się koło dupy paliło? Pewnie cytowani wczesniej superstrażacy z USA?
Pan generalnie mylisz obraz filmowy strażaka z rzeczywistością. Jestesmy tylko ludźmi, nas też parzy ogień, fakt - nam również rosną brzuchy w pewnym wieku i ciężko jest z tym drążkiem, też z niejednokrotnie takiej same pensji jak pracownice z Biedronki musimy utrzymywać nasz rodziny, fakt- nie pracujemy w straży tylko dla idei, chcemy zarabiać i godnie żyć - to są nasze grzechy główne.
Jeszce kilka faktów, bo Pan Polak65 ma widać niewyraźny obraz straży:
1. od 17.12.1997 roku mamy podpisane porozumienie z Rządem o corocznej regulacji płac - nie realizowanej do dzisiaj, ale Twoim zdaniem nie mamy prawa sie tego domagać?
Przypomnę rok 1997 to rok "wielkiej powodzi", gdzie dzieki dużemu zaangazowaniu straży własnie tysiące ludzi nie straciło sojego dobytku - przypomnę również, że w ytym samym zcasie kiedy trwała akcja ratunkowa szabrownicy te uratowane mienie kradli. szbrownicy to ludzie, którzy bezprawnie zabierają ludzim poszkodowanym przez los - czy7 pan Polak65 jest może jednym z zawiedzinych szabrowników, którym nie udało się wykoryzstać sytuacji, przez strażaków może własnie?
2. 1992 rok pożar lasów w Kuźni Raciborskiej, tam bedziesz pan pewnie zachwycony - kilku naszych kolegów zginęło - usatysfakcjonowany, sępie?
3.2001 rok znowu powódź.
To sa tylko trzy przykłądy z okresu 15 lat PSP, trzy najwieksze, ale dla zobrazowania jak to wygląda na codzień:
1. Dane Komendy Głównej PSP.

1.1. Jednostki straży pożarnych interweniowały przy 801 zdarzeniach.

Odnotowano 6 ofiar śmiertelnych, w tym ratownicy 0,  inni  6

ofiary śmiertelne w pożarach: 1

ofiary śmiertelne w miejscowych zagrożeniach*: 2

Odnotowano 1 rannych ratowników w tym w pożarach:   1

w miejscowych zagrożeniach: 0



Ja Ci Panie Polak65 proponuję, wiejdź na forum Policyjne i powiedz im, że sa do du... i że trzeba ich rozpedzić na cztery wiatry razem z Rządem i sejmem, masz tyle odwagi?
Jesteś małym, [...] Nie wiem czym zajmujesz się na codzień, albo nosisz całymi dniami papier ksero, albo worki w młynie, ale powiem Ci nie wiedząc nic o twojej pracy - robisz to [...], trezba Cię zwolnić a zakład sprzedać! Podaj swoje dane i miejsce zakładu pracy, a masz jak w banku, ze pomogę Ci tego dokonać i zadzwonię do Twojego szefa. chyaba, że masz swoje forum firmowe, gdzie bedę mógł bezkarnie Ciebie i Twoich koelegów zwyzywać?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2007, 21:03:08 wysłana przez dago »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 01, 2007, 23:58:16 »
Cytuj
CO do informacji skąd wiem, że tyle pracują twoi koledzy na zachodzie to kiedyś jak jeszcze męczyłem się w PSP czytywałem Przegląd Pożarniczy. Zachęcam do lektury.
Wysłane: Dzisiaj o 02:59
talahd-fajne gazetki czytałeś, ale jeśli już nie "męczysz "PSP to daj sobie spokój z opisywaniem tego co jest obecnie w PSP.
Ja zaczynałem służbę kilkanaście lat temu ,moja zmiana liczyła 30 osób, można było się wyspać i wiele innych żeczy......
Teraz jest nas 11-tu pełna rotacja i mało jest nocy przespanych, a jeśli nawet to nigdy nie wróciłem z pracy wypoczęty. Pamiętam mistrzów świata w spaniu, ale oni są na emeryturze, takich w mojej JRG już nie ma.Jeśli jesteś poza służbą to tam pozostań,a tematy dla emerytów i tych którzy zazdroszczą,że nie dotrwali do emerytury to nie tutaj.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 02, 2007, 13:55:24 »
Wątek został scalony z tematem "Służba 48 h tygodniowo jużwprowadzona" autorstwa JW23

A tak w ogóle to po części się zgodzę ze słowami talahd i Polak65.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2007, 14:28:15 wysłana przez aniolstroz »

Offline mały

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 02, 2007, 18:46:23 »
Niech nawet byłoby te 48 godz. tygodniowo, podobno mamy za to urlop dodatkowy
i wychodzi, że za prawie 400godz. w służbie 144godz. urlopu za przedłużony czas służby
ciekawy równoważnik, więc jeżeli 48 to za dodatek finansowy, a nie mydlenie oczu
urlopem dodatkowym.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 02, 2007, 20:08:00 »
Cytuj
więc jeżeli 48 to za dodatek finansowy, a nie mydlenie oczu
urlopem dodatkowym.
Też nie bardzo bo jeśli wzrasta czas służby o 20% a podwyżka wyniesie 10% to znaczy że jesteśmy w plecy. A pozatym Ci co dalej będą pracować 40 godzin ?? Też dostaja podwyzkę więc nie za wydłużony czas służby/pracy.....  Czyli: "choćbyś skakał i przykucał, i tak buca i tak buca" :huh:
A podobno urlop dodatkowy to jest za szkodliwe warunki pracy ??? Ale moze się przesłyszałem.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 02, 2007, 20:28:17 »
Cytuj
Nie wiem co lepsze 48 godzin służby czy 40 godzin pracy
O qwa rzeczywiście służba to nie praca.  A jak jest niedziela lub inne świeto i nie ma wyjazdu (czasami tak jest), to za co płacić, oddawac wolne, urlopy itp. To nic, że jest się w zakładzie pracy, ale się nie pracuje.
Pozdrawiam wszystkich Ilibed.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2007, 20:32:38 wysłana przez cul2 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 02, 2007, 23:16:24 »
Cytuj
więc jeżeli 48 to za dodatek finansowy, a nie mydlenie oczu
urlopem dodatkowym.
Też nie bardzo bo jeśli wzrasta czas służby o 20% a podwyżka wyniesie 10% to znaczy że jesteśmy w plecy. A pozatym Ci co dalej będą pracować 40 godzin ?? Też dostaja podwyzkę więc nie za wydłużony czas służby/pracy.....  Czyli: "choćbyś skakał i przykucał, i tak buca i tak buca" :huh:
A podobno urlop dodatkowy to jest za szkodliwe warunki pracy ??? Ale moze się przesłyszałem.

Hihihi. byc może..
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2007, 08:55:00 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 02, 2007, 23:31:59 »
W dniu 1 lutego 2007 roku odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP st.bryg. dr inż. Witolda Skomry z przedstawicielami Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa. Rozpoczynając spotkanie przedstawiono strukturę i główne cele działania Związku, wraz z ostatnimi wystąpieniami. Kontynuując spotkanie poruszono m.in. następujące problemy i tematykę:

Problemem czasu służby strażaków (ponadnormatywny czas służby-regulacje płacowe).

            Rozpoczynając dyskusję nad problemem przeliczania nadgodzin, zgodnie z pismem Komendanta Głównego z dnia 18 stycznia br,. wskazano na liczne nieścisłości i niekonsekwencje w przesłanych interpretacjach dotyczących czasu służby strażaków. Dodatkowo przedstawiono przypadki i praktyki wydawania przez Komendantów polecenia zmian w zakresie wypracowanych nadgodzin w zamkniętym już okresie rozliczeniowym.

            Kontynuując dyskusję w tym zakresie Komendant Główny podtrzymał swoje stanowisko zawarte w cytowanym piśmie, informując jednocześnie, iż niedopuszczalne jest ingerowanie w ewidencję czasu służby i dokonywanie tzw. „wyzerowania” nadgodzin wykazanych za 2006 rok, wskazując jednocześnie na konieczność ustalania harmonogramu służb „przyjmując przeciętnie 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym”. Wszystkie powstające w tym zakresie niedomówienia i konflikty wynikają z braku jednoznacznego określenia pojęć czasu normatywnego i ponadnormatywnego, co jest przedmiotem planowanych i przygotowywanych przez Komendę Główną zmian w ustawie.

Dodatkowo planowana jest zmiana ustawy wprowadzającą możliwość uzyskania przez strażaków „rekompensaty” za przepracowane nadgodziny, wypłacane ze środków pozapłacowych zgodnie z planem poszczególnych Komendantów (planowana ewentualna wypłata do 15 następnego miesiąca po zakończeniu okresu rozliczeniowego). Wraz z powyższymi zmianami planowana jest także zmiana w zakresie przeliczania funduszu nagród – wyłączenia tych kwot wzorem wojska i policji z podstawy „wskaźnika”- projekt  pod koniec ubiegłego roku wyszedł z KG PSP.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 02, 2007, 23:43:28 »
W dniu 1 lutego 2007 roku odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP st.bryg. dr inż. Witolda Skomry z przedstawicielami Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa. Rozpoczynając spotkanie przedstawiono strukturę i główne cele działania Związku, wraz z ostatnimi wystąpieniami. Kontynuując spotkanie poruszono m.in. następujące problemy i tematykę:

Problemem czasu służby strażaków (ponadnormatywny czas służby-regulacje płacowe).

            Rozpoczynając dyskusję nad problemem przeliczania nadgodzin, zgodnie z pismem Komendanta Głównego z dnia 18 stycznia br,. wskazano na liczne nieścisłości i niekonsekwencje w przesłanych interpretacjach dotyczących czasu służby strażaków. Dodatkowo przedstawiono przypadki i praktyki wydawania przez Komendantów polecenia zmian w zakresie wypracowanych nadgodzin w zamkniętym już okresie rozliczeniowym.

            Kontynuując dyskusję w tym zakresie Komendant Główny podtrzymał swoje stanowisko zawarte w cytowanym piśmie, informując jednocześnie, iż niedopuszczalne jest ingerowanie w ewidencję czasu służby i dokonywanie tzw. „wyzerowania” nadgodzin wykazanych za 2006 rok, wskazując jednocześnie na konieczność ustalania harmonogramu służb „przyjmując przeciętnie 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym”. Wszystkie powstające w tym zakresie niedomówienia i konflikty wynikają z braku jednoznacznego określenia pojęć czasu normatywnego i ponadnormatywnego, co jest przedmiotem planowanych i przygotowywanych przez Komendę Główną zmian w ustawie.

Dodatkowo planowana jest zmiana ustawy wprowadzającą możliwość uzyskania przez strażaków „rekompensaty” za przepracowane nadgodziny, wypłacane ze środków pozapłacowych zgodnie z planem poszczególnych Komendantów (planowana ewentualna wypłata do 15 następnego miesiąca po zakończeniu okresu rozliczeniowego). Wraz z powyższymi zmianami planowana jest także zmiana w zakresie przeliczania funduszu nagród – wyłączenia tych kwot wzorem wojska i policji z podstawy „wskaźnika”- projekt  pod koniec ubiegłego roku wyszedł z KG PSP.

O proszę , a mówią że tylko krowa nie zmienia poglądów........
Cóż za zmiana.....
godna pożałowania, widac że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia..........
prawo jest prawem a Pan KG swoje interpretacje moze do buta schować.....i tak trzymać. A ty Dago teraz możesz to scenzurować.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 03, 2007, 02:50:49 »
Cytuj
planowana jest zmiana ustawy wprowadzającą możliwość uzyskania przez strażaków „rekompensaty” za przepracowane nadgodziny, wypłacane ze środków pozapłacowych zgodnie z planem poszczególnych Komendantów (planowana ewentualna wypłata do 15 następnego miesiąca po zakończeniu okresu rozliczeniowego).
Ciekawe, no to wyglada na to że były Komendant nie chciał takiego rozwiazania i dlatego musiał abdykowac....
Ale jaja !!!!!  ^_^ ^_^ ^_^

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 03, 2007, 12:16:01 »
Majstrowanie przy naszej ustawie przez obecnego KG znając cześciowo jego poglądy moim zdaniem nie wrózy nam nic dobrego, a ta rekompensata może będzie ale pewnie po przepracowaniu dodatkowych 192 godzin :)..albo i więcej jak uda się to przepchnąc w ustawie. Obym się pomylił. Pozdrawiam.

Offline Polak65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 04, 2007, 20:49:38 »
Nie zniże sie do poziomu duskusji na jakim panowie chcecie ją prowadzić, przedszkole i zerówke juz dawno mam za sobą.
Są jednak na forum osoby które wypowiadają sie z troską o swojej profesji, np.  strażak69, wypowiedź z dn.6stycznia w wątku "dymisja jednego z najlepszych dowódców" i mam nadzieje że osób tak myslących a przedewszystkim postępujacych jest zdecydowana wiekszość w waszych szeregach. Pewnie jak wszedzie brakuje tego gospodarza co oddzieli plewy od ziarna.
Taka mała uwaga- jak już wyjeżdżacie zza tego wysokiego ogrodzenia to przynajmniej udawajcie, że coś robicie..
ostatnio przejeżdzałem obok wypadku i sytuacja wygląda tak: 4 strażaków stoi opartych o zderzak samochodu a dwóch chodzi w kółko i kopiąc w kamyki gada przez telefony komórkowe... normalnie krew się gotuje..
Druga uwaga.. brałem udział w odbiorze przy którym strażacy udawadniali, że to budownictwo jest częścią pożarnictwa a nie jak cała reszta uważa, że ochrona przeciwpożarowa jest wycinkiem budownictwa!! i takie tam, że budowlańcy sie nie znają (choć żaden z oczytanych i doswiadczonych strażaków nie wiedział jaka jest róznica pomiędzy metoda stanów granicznych a metodą odkształceń plastycznych i do czego słuzy??)
rozmowa zmieniła ton jak jeden z nich przywiózł na nastepny dzień instrukcje ewakuacyjne za które bez rachunku skasował 1500 zł!!  (to pensja podstawwowa pracującewgo u mnie kierownika budowy).
Tak ja was widze i nie tylko ja i szybko sie to nie zmieni.
Dlatego podtrzymuje to wszystko co napisałem w poprzednim poscie.
nie życze nikomu źle(jak to odczytały osoby o słabo pofałdowanej korze) a raczej wręcz przeciwnie ... ale ilość wypadków w grupie zawodowej odzwierciedla stopień ryzyka zawodowego, wasze wewnętrzne dane są nic nie warte jak nie zestawicie ich z danymi ogólnopolskimi bądźeuropejskimi w przeliczeniu na 100 tyś zatrudnionych, a tam sie niestety nie mieścicie i nie życze wam tego, jeszcze raz podkreślam.
Jednak życze abyście schowali głęboko wynaturzone ambicje i rozejrzeli sie wokół siebie.

PS. porównywanie zarobków na zasadzie 3 miesieczny kurs a 9 lat ciężkiego studiowania medycyny jest to nie na miejscu.
domyslam sie jakie bedą komentarze po moim posciea ale jedna sprawa mnie
trapi i prosiłbym o merytoryczną odpowiedź... jak taki strazak jak np. "tomstrazak" przechodzi proces kwalifikacyjny? słyszałem że bada was psycholog przy rekrutacji?? chyba że nadal działa system "tatuśkowo-wójkowy"??

Offline mł.asp.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 04, 2007, 21:55:28 »
Panowie to jest forum zawodowców, proponuje ignorowac wypowiedzi POLAK65 (osoba o zbyt duzym mniemaniu o sobie), który to nie jest w naszych szeregach a sądząc po jego wypowiedziach maja tylko nq celu propowadzenie bezsensownej dyskusji. Także POLACZKU załuż sobie jakies forum (np. 5-10-15 albo Szansa na Sukces, lub cos w stylu IQ 250) i przestań wpier.....ć sie w nie swoje sprawy. Pozdrowienia dla Zawodowców. Olejmy go, a jak cos napisze to poprostu pokopmy kamyczki i pogadajmy przez komórki i nie odpisujmy
Jedzie wozik jedzie migaja koguty w środku strażak siedzi ogromnie cos struty. Miał podwyżek wiele oj wiele lecz ja w biurach zjedlii w niedziele.....

A miało byc tak pięknie  w tej UE

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 04, 2007, 23:32:49 »
Do Polak65
Ta dyskusja w ogóle nie jest dla Ciebie bo od razu widać ze nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz i zgadzam się że szkoda nawet czasu zeby Ci odpowiadać....ale krew mnie zalewa jak czytam taki stek bzdur... należysz do ludzi którzy coś tam zobaczą...usłyszą a potem opowiadają idiotyzmy na lewo i prawo....Tylko tutaj ich nie powtarzaj bo nikt nie jest ciekaw Twoich "rewelacji" My wiemy jak jest więc nas nie uswiadamiaj swoimi poronionymi przemyśleniami.